• RODO

• Informacja o przetwarzaniu danych osobowych

Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebnicy informuje, że przetwarza dane osób fizycznych zgodnie z wymaganiami określonymi w

Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679

z dnia 27 kwietnia 2016 r.

w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i
          w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE

(ogólne rozporządzenie o ochronie danych)

(Dz. Urz. UE.L 2016 Nr 119, str. 1),

zwanym dalej RODO.

Spełniając obowiązek wynikający z art. 13 i 14 RODO Szkoła Podstawowa nr 1  w Trzebnicy informuje, że:

1. administratorem przetwarzanych danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebnicy, ul. św. Jadwigi 10, 55-100 Trzebnica,
          2. dane są przetwarzane w celu przeprowadzenia rekrutacji, spełniania obowiązku szkolnego i obowiązku w szkole i  poza szkołą ,organizacji procesu nauczania wychowania i opieki, prowadzenia dokumentacji szkolnej w zakresie zadań oświatowych i promocji uczniów .
          3. przetwarzanie danych jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego administratora,
          4. dane są przekazywane tylko na podstawie przepisów prawa,
          5. dane są przechowywane przez okres przewidziany przepisami prawa
          6. ma Pan/Pani prawo do:
            1. żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
            2. wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także przenoszenia danych,
            3. wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych;
          7. podanie danych jest wymogiem ustawowym,
          8. niepodanie danych uniemożliwia skuteczną realizację zadań oświatowych określonych przepisami prawa,
          9. dane osobowe przetwarzane przez Szkolę Podstawowa nr 1 w Trzebnicy nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

„Informacje o przetwarzaniu danych osobowych można uzyskać na podstawie pisemnego wniosku złożonego w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzebnicy, przesłanego pocztą na adres Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebnicy  lub sporządzonego w postaci elektronicznej i opatrzonego kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP.

Kontakt   do Inspektora Ochrony Danych -iod@um.trzebnica.pl