• Prawa człowieka, moje prawa

• Projekt międzyprzedmiotowy

„Prawa człowieka – moje prawa”

Założenia projektu:

Projekt ma charakter międzyprzedmiotowy, zawiera treści z zakresu tematyki Prawa Człowieka. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli na różnych przedmiotach i zajęciach pozalekcyjnych zdobywają wiedzę i poszerzają wiadomości związane z tematem projektu.

W ramach projektu uczniowie przygotują prezentacje multimedialne, wystawę prac plastycznych i graficznych,  scenki tematyczne oraz gazetki ścienne.

Na zakończenie uczniowie wypełniają ankietę.

Cele:

• przekazanie uczestnikom wiedzy o prawach człowieka i związanych z nimi zjawiskach
          • poznanie i przypomnienie dokumentów zawierających prawa człowieka
          • kształtowanie postaw tolerancji i wzajemnego zrozumienia
          • doskonalenie umiejętności społecznych młodych ludzi, takich jak podejmowanie decyzji i rozwiązywanie problemów
          • przygotowanie do rozumnego odbioru i oceny informacji
          • doskonalenie umiejętności pracy z multimedialnymi źródłami informacji

Termin realizacji projektu:
          I semestr roku szkolnego 2008/2009r.

Prezentacja prac „Drzwi otwarte szkoły” - 07.03.2009r.

Prezentacja na auli szkolnej dla uczniów naszej szkoły - 17 marzec 2009r

Realizacja w klasach I,  II,  III Gimnazjum nr 1  w Trzebnicy