• Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

• Projekt międzyprzedmiotowy

Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

Założenia projektu:

Projekt międzyprzedmiotowy mający na celu poznanie oraz kultywowanie polskich tradycji świątecznych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Projekt dotyczy uczniów I, II, III klas Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy.

CELE:

• zapoznanie z tradycjami i obrzędami obchodzonymi podczas świąt Bożego Narodzenia;
          • poznanie treści i melodii kolęd i pieśni poświęconych tej tematyce;
          • rozwijanie umiejętności w zakresie prawidłowego przekazu treści utworów poetyckich i pieśni;
          • rozwijanie umiejętności plastycznych /estetyka prac/;
          • doskonalenie zasad poprawnego pisania ortograficznego;
          • organizowanie sytuacji pobudzających dzieci do aktywności twórczej w zakresie obchodów uroczystości kościelnych;
          • wdrażanie do kultywowania polskich tradycji poprzez śpiewanie kolęd.

W ramach projektu uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów oraz zajęć pozalekcyjnych przygotowują kartki świąteczne, elementy dekoracyjne na choinki szkolne, prezentacje multimedialne, treści kolęd oraz treść dyktanda świątecznego.

Termin realizacji projektu:

Listopad/ grudzień 2009

W ramach projektu odbyły się:

Dyktando świąteczne – opiekun Beata Milner- Firkowska

Wszyscy uczniowie piszą tekst dyktanda. Tytuł mistrza ortografii uzyskał

Karaoke – konkurs kolędniczy – opiekun Joanna Nieradka

Chętni uczniowie śpiewają kolędy i pieśni świąteczne – aula szkolna. Dyplomy i wyróżnienia.

Choinki na korytarzach szkolnych – opiekun SU