REKRUTACJA

SP 1

 • BEZPŁATNE SZKOLENIE ON-LINE DLA NAUCZYCIELI

  Dzisiaj, 17 grudnia o godz. 17.30 odbędzie się drugie szkolenie on-line z awansu zawodowego „Postępowanie o nadanie stopnia awansu zawodowego".

  Zapraszamy! Udział w szkoleniu jest bezpłatny! Poprowadzi je Dorota Michalak, prawnik i ekspert ZNP. W webinarium weźmie także udział Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZG ZNP.
  Na szkolenie online należy się zarejestrować tutaj (należy podać tylko imię, nazwisko oraz e-mail):
  https://znpedu.clickmeeting.com/nowy-awans-zawodowy-cz-ii-postepowanie-o-nadanie-stopnia-awansu-zawodowego?_ga=2.60840364.1091697358.1544092023-2016054696.1498783160
  Informacje dla osób oglądających szkolenie na smartfonie lub tablecie:
  • po kliknięciu w link zostaniecie poproszeni o zainstalowanie bezpłatnej aplikacji (z Google Play lub App Store);
  • po otwarciu aplikacji należy podać kod do wydarzenia: 324514896.

  Dzisiaj o godz. 17.30 należy wejść na stronę rejestracji i wziąć udział w webinarium.W trakcie szkolenia zostanie uruchomiony czat z ekspertami. Zostaną także udostępnione materiały do pobrania. Po szkoleniu prześlemy wszystkim uczestnikom drogą mailową: prezentację, materiały odpowiedzi na pytania z czatu oraz film z nagraniem szkolenia.

  ZAPRASZAMY!
   
     
 • GDZIE JESTEŚ, ŚWIĘTY MIKOŁAJU?

  GDZIE JESTEŚ, ŚWIĘTY MIKOŁAJU?
  11 grudnia klasa 0A wybrała się do Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy u na zaproszenie koleżanki z klasy - Natalii Czuchwickiej, która wraz z sekcją teatralną "Jednorożce" wystawiały przedstawianie pt. "Gdzie jesteś, św. Mikołaju" w reżyserii pani Wiesławy Kucięby. Wszystkim dzieciom podobała się gra aktorów, a zwłaszcza wspólne kolędowanie na scenie. Dziękujemy za zaproszenie!
  Anna Śródka
 • PIERNIKOWO II

  Zapach pierników to znak, że już blisko święta! W klasie 0A piernikowe zapachy roznosiły się dość intensywnie, gdyż dzieci ochoczo ozdabiały je lukrem i kolorowymi posypkami. Wszystkie pierniczki zostały spakowane i sprzedane na bożonarodzeniowym kiermaszu. Prawie wszystkie! Trzeba było sprawdzić, czy są smaczne!

                                                 PIERNIKOWO II - Obrazek 1

 • PIERNIKOWO I

  PIERNIKOWO I

  13 grudnia dzieci z 0d dekorowały pierniczki.Sprawiło to dzieciom wiele radości. Do dekoracji pierników dzieci użyły różnego rodzaju kolorowych posypek oraz perełek. Nie zabrakło też polewy czekoladowej. Dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się i poświęcili czas, by sprawić dzieciom wielką przyjemność. Dzieci zabrały pięknie udekorowane pierniczki do domu,
  Wychowawca
  Monika Kubiak

                                                                                 

   

 • BARBÓRKA

  4 grudnia uczniowie z klas 0 uczestniczyli w spotkaniu z górnikami. Panowie w odświętnych mundurach opowiedzieli im o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że z surowców naturalnych ukrytych pod ziemią powstaje paliwo, prąd a nawet zabawki. Obejrzały również bajkę pt. "Być jak Ignacy", przybliżającą postać Ignacego Łukasiewicza - polskiego naukowca, wynalazcy lampy naftowej. Dzieci wręczyły górnikom piękne laurki i złożyły barbórkowe życzenia.

                                                               BARBÓRKA - Obrazek 1

 • TAK POMAGAM

  TAK POMAGAM

  7 grudnia 11 wolontariuszy z naszej szkoły wzięło udział w XV zbiórce żywności Caritas Archidiecezji wrocławskiej przebiegającej pod hasłem „Tak pomagam” w Lewiatanie w Trzebnicy. Jej celem było zebranie produktów o długim terminie ważności dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji. Uczniowie podczas swoich dyżurów rozdawali klientom sklepu ulotki z informacjami o akcji zachęcając do jej wsparcia. Ich zaangażowanie zaowocowało zebraniem wielu darów. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przeprowadzenie akcji.
   

  M. Wojewódka
  P. Wolar de Jong

 • DOLNOŚLĄSKIE MECZE MATEMATYCZNE

  Rozpoczęły się tegoroczne rozgrywki Dolnośląskich Meczy Matematycznych organizowanych przez Wydział Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego.Jedynka po raz drugi wzięła udział w konkursie. W tym roku w rozgrywkach uczestniczy dwie drużyny Młodzicy (klasy 4-6) oraz Juniorzy (klasy 6-8). Pierwsze mecze zostały rozegrane z drużynami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy – 28 i 30 listopada 2018r. Po emocjonujących rozgrywkach w kategorii Młodzicy wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3, a w kategorii Juniorzy drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1. Kolejne mecze już 19 i 20 grudnia 2018.
  Gratulujemy wyników i trzymamy kciuki w kolejnym meczu.

  Opiekunowie: Aneta Jędrzejewska,
  Joanna Jurlewicz

                            DOLNOŚLĄSKIE MECZE MATEMATYCZNE - Obrazek 1

                           DOLNOŚLĄSKIE MECZE MATEMATYCZNE - Obrazek 2
   

 • Pierwsze miejsce dla naszych zerówek w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej

  7 grudnia był dniem pełnym emocji i radości dla naszych najmłodszych reprezentantów. Wspaniała świąteczna atmosfera towarzysząca sportowej rywalizacji przybliżała nas z meczu na mecz do zwycięstwa. Nasi mali piłkarze spisali się na złoty medal, wygrywając wszystkie spotkania turnieju, i nie tracąc przy tym żadnej bramki. Na koniec czekała na wszystkich niespodzianka, medale i coś słodkiego wręczane przez Mikołaja oraz dyplomy dla każdego z zawodników. Maluchy! cieszymy się z waszych pierwszych sukcesów!
  W Turnieju wzięli udział reprezentanci wszystkich naszych zerówek. Drużynę prowadził Piotr Rojewski

   

                                                        Pierwsze miejsce dla naszych zerówek w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej - Obrazek 1

 • WYCIECZKA EDUKACYJNA DO CENTRUM HISTORII ZAJEZDNIA

  27 listopada uczniowie klas 8a, 8b, 3cG wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę edukacyjną do Wrocławia. Centrum Historii Zajezdnia to niezwykłe miejsce, niezwykły obiekt z końca XIX wieku, który był "świadkiem" skomplikowanej historii miasta. Zajezdnia, podobnie jak całe miasto, została zniszczona w czasie II wojny światowej. W tym właśnie miejscu powstało Centrum Historii, które przybliża nam historię ludzi, kulturę, przeszłość i przyszłość Wrocławia.
  Serce Centrum stanowi scenograficzna wystawa "Wrocław 1945-2016", która ukazuje proces przybywania do Wrocławia ludności polskiej po II wojnie światowej, jak tworzyło się miasto, jak w roku 80. na nowo odzyskiwało swoją tożsamość.
  Centrum Historii Zajezdnia warte jest obejrzenia!

  Katarzyna Bahryn-Kamińska
  https://www.zajezdnia.org/

                                  WYCIECZKA EDUKACYJNA DO CENTRUM HISTORII ZAJEZDNIA - Obrazek 1

 • ANDRZEJKOWE WRÓŻBY WCZORAJ I DZIŚ 2018

  ANDRZEJKOWE WRÓŻBY WCZORAJ I DZIŚ 2018

  Uczniowie klasy 3c gimnazjum po raz kolejny zorganizowali wróżby andrzejkowe dla koleżanek i kolegów. Zadbali o nastrojowe dekoracje oraz muzykę. Tajemniczej atmosferze wróżb towarzyszyły tańce najmłodszych oraz ku pokrzepieniu ciała - kawiarenka z domowymi wypiekami. Z okazji imienin szkolnych kolegów Andrzejów odśpiewano im gromkie "Sto lat!".

 •           - Obrazek 1

 • Wolontariusze dla przedszkolaków - Mikołajki w Przedszkolu nr 2 w Trzebnicy

  Wolontariusze dla przedszkolaków - Mikołajki w Przedszkolu nr 2 w Trzebnicy
  Uczniowie klasy 7 b z okazji Mikołajek przygotowali dla dzieci z Przedszkola nr 2 w Trzebnicy spotkanie z samym świętym i jego pomocnikami. 6 grudnia od rana wesoła drużyna wędrowała od sali do sali, zabawiając dzieci i pomagając Mikołajowi w rozdawaniu prezentów. Przedszkolaki były oczywiście na to spotkanie wspaniale przygotowane. Mikołaj z przyjemnością wysłuchał piosenek i wierszy, ucieszył się z otrzymanych obrazków wykonanych przez dzieci. Renifery, elfy oraz aniołowie również zaprezentowali się przed małą publicznością, prezentując układ taneczny do "Kaczuch". Spotkania w grupach kończyły się wspólnym zdjęciem.
  Bardzo dziękujemy za zaproszenie do Przedszkola i wspólne spędzenie tego wyjątkowego dnia.
 • Mikołajkowy Turniej w Piłce Nożnej

  Mikołajkowy Turniej w Piłce Nożnej

  Dużo zabawy i emocji dostarczył wszystkim zawodnikom i kibicom tegoroczny międzyklasowy Turniej Mikołajkowy. W rozgrywkach uczestniczyli uczniowie klas 4-8 oraz 3 gimnazjum podzieleni na trzy grupy wiekowe. W każdej z grup rozgrywano mecze, po 10 minut systemem każdy z każdym. W grupie młodszej już od pierwszego gwizdka rywalizacja była bardzo zacięta, a wszyscy młodzi zawodnicy wkładali całe serce, grę zgodną z zasadami „fair-play” - brawo. Zarówno w grupie młodszej, jak i starszej o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne - kibice mieli na co popatrzeć.

   

  Klasyfikacja końcowa:
  Grupa A
  I miejsce klasa 4A
  II miejsce klasa 4B
  III miejsce klasa 4C

  Grupa B
  I miejsce klasa 5C
  II miejsce klasa 5B
  III miejsce klasa 5A

  Grupa C
  I miejsce Klasa IIIC gimnazjum
  II miejsce klasa 8B
  III miejsce klasa IIIB gimnazjum

  Organizatorami turnieju byli Lidia i Piotr Rojewscy oraz Józef Wojciechowski

 • UWAGA

  UWAGA

  Szanowni Państwo, z powodu prac trwających przed budynkiem szkolnym,

  wjazd na teren szkoły będzie zamknięty od jutra (7.12.2018r.)

  do 12.12.2018r.

 • ZEBRANIA

  W dniu  10.12.2018 (poniedziałek)  

  odbędą się zebrania z rodzicami i konsultacje przedmiotowe od godziny 17.00 – 18.00

   

  KLASA

  WYCHOWAWCA

  NUMER KLASY

   

  Godzina

  0A

  ŚRODKA ANNA

  40

  17.30

  0B

  WYSZYŃSKA MONIKA

  44

  17.30

  0C

  DŁUŻEŃ MAGDALENA

  53

  17.30

  0D

  KUBIAK MONIKA

  49

  17.30

  1A

  ZALESKA ANNA

  46

  17.30

  1B

  WAŁEJKO AGNIESZKA

  45

  17.30

  1C

  GŁUCHOWSKA IZABELA

  47

  17.30

  2A

  MAŁYS DANUTA

  17

  17.30

  2B

  PIŁAT ANNA

  18

  17.30

  2C

  MANDZIEJ BEATA

  16

  17.30

  3A

  BOCZAR JOLANTA

  10

  17.30

  4A

  ROJEWSKA LIDIA

  36

  16.30

  4B

  KURZYŃSKA ALEKSANDRA

  aula

  16.30

  4C

  MATWISZYN ANNA

  32

  16.30

  5A

  MILNER-FIRKOWSKA BEATA

  23

  16.30

  5B

  JĘDRZEJEWSKA ANETA

  35

  16.30

  5C

  MAZIJ AGNIESZKA

  26

  16.30

  7A

  KĘDZIORA JUSTYNA

  37

  16.30

  7B

  PROKSZA KATARZYNA

  20

  16.30

  8A

  TRELA-ŻELAZKO BEATA

  8

  16.30

  8B

  BAHRYN-KAMIŃSKA KATARZYNA

  21

  16.30

  3AG

  WOJCIECHOWSKI JÓZEF

  38

  16.30

  3BG

  BARANIECKA-LECH EDYTA

  28

  16.30

  3CG

  KUBASZEWSKA AGATA

  27

  16.30

 • Nauka poprzez zabawę - planszówki własnej roboty

  Nauka poprzez zabawę - planszówki własnej roboty

  Nauka historii może ciekawa W ramach powtórzenia materiału o starożytnym Rzymie uczniowie klas V grali w gry planszowe. Gry zostały samodzielnie przygotowane przez uczniów. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością.

  Gry planszowe są jedną z wielu dostępnych form zabawy. Jeśli zatem zabawa ta zawiera edukacyjne i wartościowe treści, to i dziecko jednocześnie swobodnie uczy się poprzez zabawę, a co ważniejsze, nie jest do tego w żaden sposób zmuszane. Ta forma nauki jest najbardziej skuteczną i efektywną, właśnie dzięki temu, że sprawia dziecku jednocześnie przyjemność. Zachęcamy do wykorzysatania pomysłu kol. Joli Boczar.

 • Spotkanie z pisarką - Magdą Michalak

  Spotkanie z pisarką - Magdą Michalak
  5 grudnia uczniowie klasy Ib pod opieką - Agnieszki Wałejko i Alicji Stręk-Tworek uczestniczyły w spotkaniu z pisarką - Magdą Michalak.Tematem spotkania była promocja jej debiutanckiej książki pt. "Szafa".
  Pozycja ta to spełnienie jej marzenia, jakim było napisanie książki dla dzieci i dorosłych pomagającej w wyciszeniu i wprowadzeniu rytuału zasypiania w poczuciu bliskości i bezpieczeństwa.
  Książka została opatrzona bogatym wstępem, w którym autorka dokładnie wyjaśnia, w jakim celu ta pozycja powstała i jak z niej korzystać. Dalej jest już treść opatrzona malowniczymi ilustracjami - a o czym ta treść? To takie słowa kierowane do dziecka, które możemy czytać od deski do deski, a możemy dodawać również coś od siebie lub skracać wedle uznania. Mają pomóc dziecku w wyciszeniu, uporządkowaniu emocji i poczuciu bezpieczeństwa przy rodzicu i w swoim własnym ciele i głowie. Organizatorem spotkania z pisarką był pan Sebastian Węgrzynowski - dyrektor Powiatowe Centrum Doradztwa Metodycznego w Trzebnicy.
  Zdjęcia: Julianna Michorczyk
 • 5 GRUDNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

   5 GRUDNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA
  Z okazji
  Międzynarodowego Dnia Wolontariusza
  wszystkim
  byłym, obecnym i przyszłym wolontariuszom,
  zaangażowanym i pragnącym zrobić coś dobrego
  DZIĘKUJEMY
  i życzymy wszystkiego najlepszego!!!
  opiekunowie
  Szkolnego Klubu Wolontariusza
 • Powiatowy Konkurs "Ścieżkami życia św. Jadwigi Śląskiej"

                                            Powiatowy Konkurs "Ścieżkami życia św. Jadwigi Śląskiej" - Obrazek 1
  29 listopada br. odbył się IX Powiatowy Konkurs "Ścieżkami życia św. Jadwigi Śląskiej" przygotowany przez Stowarzyszenie Oświatowe "SOWA". Wzięło w nim udział 13 uczniów z dziewięciu szkół reprezentujących cztery gminy. W ciągu 60 minut mięli oni rozwiązać test składający się z zamkniętych i otwartych pytań. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Szostak, która zajęła 4 miejsce.
  Serdecznie gratulujemy Natalii i wszystkim laureatom konkursu.
                                                                                                                                                                      M. Wojewódka
 • WYCIECZKA EDUKACYJNA DO CENTRUM HISTORII ZAJEZDNIA

  Dnia 27 listopada uczniowie klas 8a, 8b, 3cG wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę edukacyjną do Wrocławia.
  Centrum Historii Zajezdnia to niezwykłe miejsce, niezwykły obiekt z końca XIX wieku, który był "świadkiem" skomplikowanej historii miasta. Zajezdnia, podobnie jak całe miasto, została zniszczona w czasie II wojny światowej. W tym właśnie miejscu powstało Centrum Historii, które przybliża nam historię ludzi, kulturę, przeszłość i przyszłość Wrocławia.
  Serce Centrum stanowi scenograficzna wystawa "Wrocław 1945-2016", która ukazuje proces przybywania do Wrocławia ludności polskiej po II wojnie światowej, jak tworzyło się miasto, jak w roku 80. na nowo odzyskiwało swoją tożsamość.
  Centrum Historii Zajezdnia warte jest obejrzenia!

  Katarzyna Bahryn-Kamińska
  https://www.zajezdnia.org/

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebnicy
  ul. Świętej Jadwigi 10
  55-100 Trzebnica
 • 71/312-08-84

Galeria zdjęć