8:00 - uroczysty apel dla klas I-III oraz grup 0
9:15 - uroczysty apel dla klas IV-VIII oraz gimnazjum
po apelu spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach
8:00 - uroczysty apel dla klas I-III oraz grup 0
9:15 - uroczysty apel dla klas IV-VIII oraz gimnazjum
po apelu spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach
Odjazdy gimbusów Środa 19.06.2019 r.
Księginice, Jaszyce, Kobylice
Ligota, Masłów, Cerekwica godz. 12.00 SP1
Marcinów, Rzepotowice godz.12.00 SP1
Malczów, Węgrzynów,
Droszów, Będkowo godz.12.00 SP1
Świątniki, Sulisławice godz.12.00 SP1
Brzyków, Małuszyn,
Pawłów, Nowy Dwór godz.12.00 SP1
Boleścin, Głuchów, Skarszyn,
Piersno, Brochocin , Taczów ,
Raszów godz. 12.00 SP1
Drodzy rodzice i uczniowie
Uroczysta Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 2018/2019r. odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2019r. o godz.9.30 w Bazylice Św. Jadwigi.
Serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów.
W dniu 11 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego grupy 0B wzięły udział w zajęciach sportowych zorganizowanych w Centrum Sportowym ProActive w Trzebnicy. W czasie spotkania mali sportowcy zapoznali się z dyscypliną jaką jest tenis. Instruktorzy w wspaniały sposób nawiązali zabawowo - treningowe relacje z uczniami, stwarzając atmosferę do zabawy i zachowując przy tym zdrowe zasady sportowej rywalizacji. Był to wspaniały i niezapomniany dzień, a jego zwieńczeniem były otrzymane dyplomy oraz gadżety w postaci piłek tenisowych.Wychowawczyni Monika Wyszyńska
11 czerwca IV a i IV b wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Krośnic. Po spotkaniu z paniami przewodniczkami zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Następnie udaliśmy się na spacer wokół stawów krośnickich. Panie przewodniczki, które są ekspertkami w dziedzinie ornitologii, pokazały nam kilka lokalnie występujących gatunków ptaków. Aby dokładniej się im przyjrzeć prowadziliśmy obserwacje przez lunetę. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawostek na temat samych stawów - ryb w nich występujących oraz sposobu ich karmienia. Po obserwacjach ptaków nadszedł czas na piknik w lesie.Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Wycieczka zorganizowana w ramach projektu "w drogę ku wysokiej jakosci edukacji"
Aleksandra Kurzyńska
Przy idealnej pogodzie dnia 7czerwca nasza reprezentacja składająca się z 5 dziewcząt i 5 chłopców walczyła o tytuł Mistrzów Powiatu. Na stadionie miejskim ,, Fair Play Arena” uczniowie z SP 2 Obornik Śl, SP Kryniczna, SP Kuźniczyska , SP2 Trzebnicy, SP3 Trzebnicy i SP1 Trzebnicy rywalizowali w trzech konkurencjach- w Biegu na 60 metrów, w skoku w dal i w rzucie piłeczką palantową. Po obliczeniu punktów z wszystkich konkurencji okazaliśmy się najlepsi. Zostaliśmy Mistrzami Powiatu . Otrzymaliśmy Puchar dla szkoły oraz złote medale. Awansowaliśmy również do strefy wrocławskiej. Gratulujemy i trzymamy za was kciuki w dalszym etapie.Skład naszych zwycięzców: Oliwier Sądkiewicz, Piotr Kunicki, Jan Kaniewski, Piotr Wieczorek, Jan Kasperkiewicz , Wojciech Koryciak, Michalina Gaicka, Zofia Kunicka, Aleksandra Bus, Tola Matyasik, Maja Sułek.Końcowa KlasyfikacjaI miejsce Szkoła Podstawowa NR 1 w TrzebnicyII miejsce Szkoła Podstawowa NR 2 Oborniki śląskieIII miejsce Szkoła Podstawowa NR 2 TrzebnicaIV miejsce Szkoła Podstawowa NR 3 TrzebnicaV miejsce Szkoła Podstawowa KrynicznoVI miejsce Szkoła Podstawowa Kuźniczyska
Drużynę przygotowywała Lidia Rojewska
Kolejni medaliści w Powiecie!
7.06.2019r na Stadionie Fair Play Arena w Trzebnicy odbył się Finał Powiatowy w Trójboju LA klas III. Nasza reprezentacja dzielnie walczyła i rywalizowała z rówieśnikami w biegu na 60m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Ostatecznie zdobyliśmy Brąz i zajęliśmy III miejsce w Powiecie.Skład brązowych medalistów: Szeremeta Alicja, Wałejko Weronika, Zaleska Joanna, Karyś Zuzanna, Rybczyńska Hania, Kamińska Agata, Barczykowski Aleksander, Myk John, Słodkowski Mikołaj, Wojtyra Konrad, Modelski Mateusz.Gratulujemy naszym medalistom. Brawo Nasi!
Józef Wojciechowski
5 czerwca uczniowie klas II brali udział w Finale Powiatowym w Trójboju LA organizowanym przez Szkołę Podstawową w Korzeńsku. Zdrowa rywalizacja, świetna zabawa oraz przyjazna atmosfera przełożyła się na świetny wynik dla naszej szkoły. Zajęliśmy I miejsce i awans do dalszej części zawodów, która odbędzie się we Wrocławiu.Najlepszym indywidualnie zawodnikiem zawodów został nasz uczeń klasy II A, Aleksander Koza, który otrzymał indywidualne wyróżnienie i dyplom.Gratulujemy naszym uczniom i ich wychowawczyniom. Brawo Nasi!!! Skład „Naszych Małych Złotek”: Mateusz Mendelewski, Wojciech Auguścik, Szymon Stećko, Maja Baranowska, Amelia Żelazek,Jakub Mszyca, Kornelia Szumilas, Natalia Latuszek,Aleksander Koza, Maja Olszewska , Milena Mroczyńska i Jan Morąg.
W ramach projektu ERASMUS+ klasa 4c odwiedziła Dom Europy - Punkt Informacyjny Unii Europejskiej we Wrocławiu utworzony przez Komisję Europejską i Parlament Europejski w lipcu 2011. Uczniowie uczestniczyli w lekcji europejskiej dotyczącej Unii Europejskiej i wspólnych wartości. Dodatkowo zwiedziliśmy Ostrów Tumski, poszukując śladów wielokulturowości.
W szkole nabywamy różnych umiejętności. Klasa 0A nabyła dziś umiejętność pieczenia pizzy na warsztatach w restauracji Pizza on The Way. Wszyscy wrócili zadowoleni i najedzeni!
Anna Śródka
6 czerwca nasza najmłodsza ekipa biegaczy z SP1 Trzebnica ,,wykosiła wszystkich”- są to słowa komentatora zawodów. Czwarte klasy w kategorii dziewcząt i chłopców rocznika 2008 na 6 możliwych miejsc podium zajęły 5!! - dwa złota, dwa srebra i jeden brąz. Przypomnijmy istotą biegu na orientacje jest umiejętność nawigacji w terenie czyli odczytywania mapki, z którą się biegnie, znalezienia punktów według kolejności zaznaczonej na mapce oraz należy zrobić to w jak najkrótszym czasie. Oni sprawdzili się na medal. Brawo młodzi.I miejsce - Oliwia Ociepka i I miejsce - Oliwier SądkiewiczII miejsce –Tola Matyasiki i II miejsce Jan Kasperkiewicz III miejsce Marek Słomski. Pozostali reprezentanci - Antoni Kormański 7miejsc, Jan Kaniewski 8 miejsce z klas czwartych; Arek Kiesz 7, Igor Oleniasz 9, Maciej Sadło 18, Alan Majkrzak -nkl z klas piątych; z klasy ósmych Norbert Katura 23, Jakub Pruś- nkl, Jakub Wróbel- nkl.
Piotr Rojewski
W środę 5 czerwca na stadionie Fair Play Arena odbyła się czwarta runda Mundialu Przedszkolaków o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica. I tym razem nie zabrakło wielu emocji i dobrej zabawy. Sportowa rywalizacja na boisku toczyła się do ostatnich sekund każdego meczu. Nasza reprezentacja zerówek zmotywowana sukcesami w poprzednich rundach była bardzo skoncentrowana. Na efekty nie trzeba było długo czekać -pierwszy mecz z SP 3 wygraliśmy 5:0. Drugi mecz z SP Ujeździec 5:0 i trzeci mecz z Przedszkolem Integracyjnym 2:1 .Tym samym potwierdziliśmy swoje poprzednie zwycięstwa nad wszystkimi zespołami. Z trybun młodych piłkarzy dzielnie dopingowali liczni kibice( oczywiście nie zabrakło naszej pani Magdy , która głośno cała naszą zerówkę).P. Rojewski
04 czerwca grupa osób z klasy 5a wraz z wychowawczynią i p. Małgorzatą Dąbek (mamą Kuby) wybrała się na pieszą wędrówkę szlakiem polskich filmów, które były kręcone w Trzebnicy.Trasa wiodła przez malownicze drogi wśród pól i łąk. Zrywaliśmy polne maki, podziwialiśmy przyrodę oraz bawiliśmy się z psem, który dołączył do naszej kompani. W wesołej atmosferze dotarliśmy do głównego celu naszej wycieczki- kapliczki przy ulicy Wrocławskiej, która „ grała” w filmie A. Wajdy: „Popiół i diament” oraz filmie „Czterej pancerni i pies” (odcinek VII, „Rozstajne drogi”). Nasza filmowa trasa nie mogła ominąć GCKiS - miejsca, które chętnie odwiedzamy, biorąc udział w różnych wydarzeniach filmowych i artystycznych. Dziękujemy serdecznie Pani Barbarze Ulatowskiej (mamie naszego kolegi Jasia) i Panu Leszkowi Borsukowi za możliwość poznania filmu „od kuchni”. Dziękujemy za ciekawostki, filmy i prezenty. Dzień Pustej Klasy udał nam się wspaniale, bo słońce, lody, film i miłą atmosferę cenimy najbardziej.B. Milner- Firkowska
Dnia 4-5 czerwca członkowie SKT "grasowali" w Dolnie Baryczy. Choć panujący upał ostro dał nam się we wznaki, wybraliśmy się na pieszy rajd do Rezerwatu Ptactwa Wodnego w Dolinie Baryczy. Mimo że spotkało nas sporo przygód typowych dla pieszej wędrówki - pokrzywy, spotkania z dzikimi zwierzętami, to jednak następny dzień wynagrodził trud wędrówki. Z miejsca naszego biwaku - miejscowości Średzina - skombinowaliśmy transport nad zalew w Miliczu i zażywaliśmy cudownej kąpieli. Poświęciliśmy też trochę czasu na nasze przygotowania do uroczystości kończących rok szkolny. Wypoczęliśmy naprawdę wspaniale! - wśród śpiewu ptactwa, rechotu żab i cykaniu świerszczy. Serdecznie dziękujmy pani Lidii Rojewskiej za opiekę, pyszne śniadaniei wyrozumiałość:)
AST
4 czerwca klasy 0c i 0d wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki "Nenufar", aby uczcić Dzień Dziecka. Było mnóstwo atrakcji, animacje tematyczne, świetną pogoda u dużo radości!Życzymy wszystkim dzieciom spełnienia marzeń!Wychowawczynie: Magdalena Dłużeń i Monika Kubiak
Kochani,
choć Dzień Dziecka już za nami, pragnę pokazać Wam pewien szczególny list, adresowany bardzo dawno temu do uczennicy naszej szkoły przez jednego z najwybitniejszych poetów i dramaturgów naszych czasów Tadeusza Różewicza. Niechaj te piękne życzenia skierowane do dzieci na ręce pewnej Joanny spełnią się i w Waszym czasie - czasie beztroskiego dzieciństwa i wrażliwego dorastania. W poczuciu wrażliwości na piękno otaczającego nas świata, umiłowania przyrody i wzajemnej życzliwości. Dzieciństwo, do którego Poeta tak często w swej twórczości się odwoływał, "jest jak zatarte oblicze na złotej monecie, która dźwięczy czysto."
List odnalazła w swych bogatych zbiorach moja nauczycielka języka polskiego - pani Barbara Kołodziejczykowa, emerytowana nauczycielka naszej szkoły, jedna z tych osób, dzięki którym jestem kim jestem.
Alicja Stręk-Tworek
------------------------------------------
Tadeusz Różewicz - polski poeta, dramatopisarz, scenarzysta filmowy, prozaik, satyryk, tłumacz poezji węgierskiej. Jeden z najwszechstronniejszych i najbardziej twórczych kontynuatorów literackiej awangardy w kraju i na świecie. Wielokrotnie wymieniany jako kandydat do Nagrody Nobla. Utwory Tadeusza Różewicza przetłumaczono na 49 języków świata. Zmarł 24 kwietnia 2014 r.
-----------------------------------------------
List zamieszczony poniżej to oryginalny rękopis Autora, jego kopię możecie[ obejrzeć w specjalnych zbiorach naszej biblioteki.
W piątek z okazji Dnia Dziecka klasy 1c i 3a wybrały się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej Ardena położonej w sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy, w otoczeniu malowniczych pól i lasów. Na miejscu czekały na nas Panie animatorki, które wypełniły nam ten dzień zajęciami pełnymi wrażeń. Na początek każde z dzieci mogło przejechać się na koniu. Dla niektórych było to wielkie przeżycie i przezwyciężenie własnego lęku. Następie dzieci samodzielnie narwały wiadro trawy aby karmić nią mieszkańców zagrody : cudowne lamy, alpaki, baranki, króliki, kury, gęś, kozy i owieczki. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o życiu tych zwierząt. Dzieciaki nie miały żadnych oporów przed kontaktem z nimi. Karmiły je, dotykały, głaskały i przytulały. Rozpierała je radość obcowania ze zwierzętami. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty podczas których uczniowie własnoręcznie wykonali uroczego szmacianego królika. A na koniec zabawy z chustą animacyjną, zawody na torze przeszkód i pyszna kiełbaska z grilla. Około godziny 14:00 brudni, zmęczeni ale bardzo zadowoleni i bogatsi o nowe doznania wróciliśmy do szkoły.Joanna Wojciechowska i Jolanta Boczar
23 maja 2019r uczniowie naszej szkoły byli z wizytą w Sądzie Rejonowym w Trzebnicy. Odwiedziny nasze były związane z Dniem Wymiaru Sprawiedliwości. Poznaliśmy genezę święta 23 maja Inicjatorem Dnia Wymiaru Sprawiedliwości jest Europejskie Stowarzyszenie MEDEI - Sędziowie i Prokuratorzy na rzecz Demokracji i Wolności. W Polsce inicjatorem tego święta jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich lustitia. Symbolem święta jest fioletowa wstążka, wpięta do strojów sędziów, pracowników sądu i przedstawicieli zawodów prawniczych.
W trakcie spotkania poznaliśmy symbolikę stroju sędziego, prokuratora i obrońcy. Dowiedzieliśmy się skąd wywodzi się słowo mafia, poznaliśmy gradację kar obowiązujących w prawie polskim. Usłyszeliśmy niezwykłą historię sędziego Falcone i jego współpracownika Borsellino.
Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie budynku Sądu Rejonowego w Trzebnicy. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda sala sądowa, mogliśmy zasiąść za stołem sędziowskim. Zobaczyliśmy Pokój Przyjaznego Przesłuchania dla dzieci, areszt sądowy , gdzie oczekują na rozprawę najbardziej niebezpieczni oskarżeni. Odwiedziliśmy Biuro Podawcze, gdzie składane są wszelkie pisma skierowane do sądu. Byliśmy w Wydziale Karnym. W jego sekretariacie zobaczyliśmy ogrom akt spraw, które zajmowały cały szereg regałów. Odwiedziliśmy Wydział Ksiąg Wieczystych, który prowadzi księgi wieczyste w celu ustalenia stanu prawnego nieruchomości.
W tym dniu mieliśmy niepowtarzalną okazje zobaczyć sąd od środka, zapoznać się ze strukturą organizacyjną sądu, poznać charakter pracy sędziego.
Na zakończenie wizyty w Sądzie podziękowaliśmy Pani Prezes za zaproszenie oraz za wiele ciekawych informacji, jakie usłyszeliśmy. Było to niewątpliwie bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie.
Józef Wojciechowski
Kamila Boczar z klasy III b gimnazjum SP nr 1 w Trzebnicy 17 maja 2019 roku reprezentowała województwo dolnośląskie( I miejsce w województwie) w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II „ Papież Słowianin”. Tegoroczna X edycja konkursu nosiła tytuł : Św. Jan Paweł II – promotor dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego. Konkurs ten organizowany był przez Kuratorium Oświaty w Łodzi, gdzie Kamila udała się z p. Joanną Gozdowską. Miło nam poinformować, że Kamila została finalistką tego konkursu i jest zaproszona na uroczystą galę, która odbędzie się 11 czerwca w Łodzi. Serdecznie gratulujemy.
Monika Budziak-Mielnik
Karolina Karbownik laureatką Konkursu Powiatowego„ "ZNAM JANA PAWŁA II” 22 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Trzebnicy odbył się XIII Powiatowy konkurs biograficzny „Znam Jana Pawła II” dla uczniów z klas IV- VII. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o naszym wielkim Rodaku. Uczniowie zmagali się z zadaniami o zróżnicowanym stopniu trudności. Nasza uczennica Karolina Kabownik z kl.Vb zajęła V miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Monika Budziak-Mielnik
Powered by aSc EduPage