• Integracyjna wycieczka na Szczeliniec Wielki

• 27 września uczniowie z klas 7a, 8a i 8b, wraz z opiekunami wybrali się na najwyższy szczyt Gór Stołowych – Szczeliniec Wielki. Wznosi się on na wysokości 919 m n.p.m. Aby na niego dotrzeć, trzeba pokonać ponad 600 stopni wykutych w skale. Podczas wycieczki uczniowie poznali historię powstania tych gór, proces ich wypiętrzania się oraz ich budowę. Mogli podziwiać osobliwości przyrodnicze najmłodszego w Polsce Parku Narodowego Gór Stołowych, do których należy niewątpliwie Labirynt Skalny z wieloma, ciekawymi formami skalnymi utworzonymi z piaskowca w wyniku erozji wodnej i wietrznej. Wiele z nich miało nadane nazwy np. Fotel Pradziada, Małpolud, Kaczęta, Słoń itp. Ciekawą atrakcją była wędrówka przez Labirynt, w którym niejednokrotnie trzeba było przeciskać się przez wąskie przejścia między skałami. Na samym szczycie można było podziwiać zapierające dech w piersiach, przepiękne widoki, zarówno po polskiej, jak i po czeskiej stronie. Pogoda sprzyjała, było ciepło, słonecznie, przejrzyście, wiał leciutki wiaterek. Wymarzone warunki na wycieczkę w góry. Wszyscy poczuliśmy się jakby były jeszcze wakacje. Zadowoleni, dotlenieni i zrelaksowani wróciliśmy do Trzebnicy.

• Wycieczka do Muzeum Iluzji

• 2 października uczniowie klasy 6a wybrali się na wycieczkę integracyjną w magiczne miejsce, do Muzeum Iluzji we Wrocławiu.

W części wystawowej muzeum spotykamy się ze sztuką i wynalazkami naukowymi; fizyka i optyka przedstawione są tutaj razem przy pomocy tajemniczych dzieł sztuki oraz klasycznych zagadek. Jest to wyjątkowe doświadczenie naukowe, które wzbogacają zadania interaktywne, takie jak rysowanie światłem, tworzenie cieni, czy wyjątkowe przeżycia w świecie do góry nogami.

Uczniowie usłyszeli wiele niesamowitych opowieści. Zadowoleni oraz pełni nowej wiedzy wrócili do domu.

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• W piątek, w klasie 1a, obchodzony był Dzień Chłopaka. Nasi Panowie otrzymali najpierw prezenty, potem było trochę słodkości dla wszystkich. Był też czas na gry i zabawy. A niektóre z nich, wymagały dużego skupienia.

Wychowawca

• Wycieczka integracyjna do Kruczyny

• 22 września oddziały przedszkolne wyruszyły na pierwszą wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Kruczynie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach malowania toreb, przeszły ścieżkę edukacyjną po lesie. Poznały również zwyczaje zwierząt domowych. Na placu zabaw miały okazję pograć w piłkę, pokonać tor przeszkód i pobiegać w pięknych okolicznościach przyrody. Jeszcze tu wrócimy!

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych