• DNI KULTURY ZDROWOTNEJ W NASZEJ SZKOLE

• Jak co roku, w październiku, uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami włączyli się w realizację „Dni Kultury Zdrowotnej”, akcję organizowaną przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną, Oświatę Zdrowotną i Promocję Zdrowia na terenie powiatu trzebnickiego.

Realizacja akcji polegała na zorganizowaniu działań upowszechniających wiedzę

o zdrowiu i chorobie.

Uczniowie klas 4-8 z wielkim zaangażowaniem podjęli wiele działań ze szczególnym zwróceniem uwagi na wpływ aktywności fizycznej i zasad zdrowego odżywiania,

na zdrowie człowieka.

Oto kilka z nich:

1. Przygotowanie gazetki szkolnej i gazetek klasowych pod hasłem „Dni Kultury Zdrowotnej”.

2. Zorganizowanie przez nauczycieli wychowania fizycznego Marszobiegów u podnóża Winnej Góry, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie klas 4-6.

3. Przeprowadzenie zajęć wychowawczych na temat „Zdrowego Stylu Życia”.

4. Przygotowanie i degustacja w ramach zajęć technicznych zdrowych kanapek

i sałatek.

5. Udział uczniów klas 4-6 w konkursie plastycznym na wykonanie najciekawszej

piramidy zdrowego żywienia. Prace zostały wystawione w holu szkoły.

6. Zorganizowanie w szkole stoisk ze zdrową żywnością, zawierającą bogate

w witaminy owoce i warzywa, i degustację tych potraw.

8. Aktywne przerwy przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego

i chętnych uczniów.

Pomysłów było mnóstwo. Wszyscy bardzo mocno zaangażowali się w działania. W naszej szkole w październiku było kolorowo, zdrowo, wesoło i bardzo smacznie.

Dowodem na to są poniższe zdjęcia i film na Facebooku.

Wszystkim bardzo dziękujemy i życzymy dużo zdrowia i wytrwałości w ćwiczeniach fizycznych.

Monika Bona

Lidia Rojewska

Beata Trela-Żelazko

• LEKCJA PRZYRODY

• Podczas omawiania składników pogody, na lekcjach przyrody, uczniowie największy kłopot mają z ciśnieniem atmosferycznym. To zagadnienie przybliżyła dzieciom pani Ania Wróbel. Zobaczyliśmy między innymi, jak powstają chmury i co się dzieje, gdy występuje różnica ciśnień.