• ZBIÓRKA

• 12 wolontariuszy z naszej szkoły wzięło udział w akcji organizowanej przez Caritas, w jednym z trzebnickich marketów. Ich zadaniem było zachęcanie do udziału w zbiórce żywności dla najbardziej potrzebujących. Akcja przebiegała pod hasłem: Święta godne, a nie głodne!”.

Serdecznie podziękowania dla opiekunów poszczególnych grup.

Opiekunki SKW

• MIKOŁAJKI KLASY 6A

• 6 grudnia z okazji mikołajek uczniowie klasy 6a uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Wrocławia. Celem wycieczki było nawiązanie bliższych relacji między uczniami oraz obejrzenie fantazyjnej i porywającej opowieści pt. „Wonka”. To świetna historia o podążaniu za swoimi marzeniami i walce o coś, co się dawno straciło. O nawiązywaniu nowych przyjaźni i uzmysłowieniu sobie, że przez życie nie idzie się samemu, a z innymi ludźmi. W filmie pokazane zostały początki Willy’ego Wonki w biznesie czekoladowym. Film był kolorowy, bajkowy i magiczny. Wspólne spędzenie czasu oraz spotkanie z kulturą wprawiło uczniów w pozytywny nastrój i z nadzieją na lepsze jutro.

• FILM POD KOPUŁĄ „EXPEDYCJA RAFF”

• W ramach programu „Aktywni Błękitni” zaprosiliśmy uczniów klas 5. i 6. do obejrzenia filmu „Expedycja Raff”, wewnątrz kopuły w technologii 360 stopni. W nietypowej scenerii uczniowie poznali sekrety raf koralowych, najbardziej tętniącego życiem ekosystemu wodnego na świecie. Mogli w ten sposób dowiedzieć się, jakie organizmy tworzą rafy, jak wyglądają, czym się żywią, jak się rozmnażają. W filmie zwrócono także uwagę na ogromną rolę raf, chroniących lądy przed niekorzystnymi warunkami środowiska, na ich zagrożenia i sposoby ochrony. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja biologii.

• Wicemistrz Polski juniorów U15 w bowlingu

• 9 grudnia 2023 r. w Zielonej Górze odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Bowlingu. Uczeń naszej szkoły Witek G. został wicemistrzem Polski Juniorów w kategorii U15. Witek startował z klubu DTR Bowling Trzebnica. Jest najmłodszym uczestnikiem Trzebnickiej Ligi Bowlingowej i trenuje od kilku miesięcy. Osiągnął swój rekord życiowy zdobywając średnią 147,83. Życzymy Witkowi dalszych sukcesów, jesteśmy z niego dumni, trzymamy kciuki i kibicujemy w następnych zawodach.

Brawo Witek!!!!! Gratulacje dla Rodziców i Trenera!

• MIKOŁAJKI 2023

• Święty Mikołaj wczoraj dwoił się i troił, aby dotrzeć do wszystkich dzieci. Dobrze, że miał dużo pomocników — elfów i reniferów. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie spotkania ze świętym Mikołajem w naszej szkole, Przedszkolu nr 2 i Językowej Integracyjnej Szkole Podstawowej oraz za przygotowanie fotobudki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń.

SKW i SU

• IV MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE “ŚCIEŻKAMI ŻYCIA ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ”

30 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy odbył się XII Powiatowy Konkurs „Ścieżkami życia św. Jadwigi Śląskiej”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów z klas IV-VI. Nasi uczniowie Jan G. (kl. Va) i Szymon M. (kl. VIc) zajęli ex aequo IV miejsce. Test był bardzo wymagający, dlatego z całego serca gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na ścieżce edukacyjnej!

• Fabryka Bombek „Szklany Świat”

• 4 grudnia 2023 klasy 1a i 1d wraz z wychowawczyniami, wybrały się do Fabryki Bombek „Szklany Świat” w Krośnicach. Program wycieczki obejmował zwiedzanie fabryki oraz warsztaty malowania bombek. Dzieci mogły podziwiać kolejne etapy powstawania szklanych ozdób choinkowych. Zobaczyły, z czego się je wytwarza, jak wygląda ich wydmuchiwanie, srebrzenie oraz malowanie i dekorowanie. Każdy uczestnik wycieczki wziął udział w warsztatach malowania. Uczniowie przystąpili do działania z ogromnym zaangażowaniem. Na koniec otrzymali pięknie zapakowane swoje prace, które z pewnością będą zdobiły ich domowe świąteczne drzewka.