• GNOMES WROCŁAW 2024

"Sukces to nie przypadek. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego, co robisz."

W dniach 1-3.03.2024 r. we Wrocławiu po raz czwarty odbyły się Międzynarodowe Zawody w pływaniu artystycznym GNOMES WROCŁAW 2024. Zawody trwały trzy dni w czterech kategoriach wiekowych w siedmiu konkurencjach. W zawodach wzięło udział 300 zawodników z 6 krajów: Polska, Czechy, Wielka Brytania, Słowenia, Austria i Niemcy. Nasza uczennica Antonia G. z klasy 4a po raz kolejny pokazała, że ciężka praca i regularne treningi przekładają się na sukces. W kategorii FIGURY U12 zajęła bardzo wysokie V miejsce na 68 zawodników. W kategorii DUET U12 zajęła IV miejsce na 13 par. W kategorii KOMBINACJE U12 wywalczyła z drużyną złoty medal.

Antosiu życzymy Ci kolejnych sukcesów już w marcu na zawodach ORKA CUP na Węgrzech.

• KONKURS

• Dnia 7 marca w SP w Kuźniczysku nasi uczniowie odebrali nagrody za zajęte przez nich miejsca w V Powiatowym Konkursie Plastycznym “Św. Jadwiga Śląska – patronka budowanych kościołów” dla klas IV - VIII.

Na I miejscu znalazła się uczennica klasy 7b Emilia M., a tuż za nią Kira B. z klasy 5e. Na miejscu III znalazł się uczeń z klasy 7c Aleksander Ś. zaś miejsce V należy do Marii J. z klasy 7a. Uczniowie naszej szkoły wykazali się wielkim talentem plastycznym, zajmując cztery z pięciu punktowanych miejsc. W konkursie wzięło udział 29 prac z 9 szkół. Jesteśmy dumni z ich ciężkiej pracy artystycznej i gratulujemy osiągnięć!

I miejsce – Emilia M. (7b)

II miejsce - Kira B. (5e)

III miejsce – Aleksander Ś. (7c)

V miejsce – Maria J. (7a)

• DZIEŃ KOBIET I DZIEŃ MĘŻCZYZN

• Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przeprowadzili 7 marca warsztaty z obsługi tabletów dla seniorów z Dziennego Domu Pobytu dla Osób Starszych „Senior +”. Rozpoczęli je od złożenia życzeń z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn. Następnie chłopcy z wielkim zaangażowaniem dzielili się swoją wiedzą i wprowadzali seniorów w cyfrowy świat. Była to również okazja, by przypomnieć o bezpieczeństwie w sieci. Okazało się, że wolontariusze mieli bardzo pojętnych uczniów 😊, którzy zaprosili ich na kolejne spotkanie. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie, własnoręczne przygotowany upominek i słodkie podziękowania. 😍

• IGRZYSKA W PIŁCE RĘCZNEJ

• Nasze dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne wygrywając w Finale Igrzysk wszystkie swoje mecze. Iga K. znalazła się w trójce najlepszych zawodniczek Turnieju.

Gratulujemy wszystkim naszym zawodniczkom i życzymy powodzenia w strefie wrocławskiej.

• KONKURS

• Dnia 5 marca odbył się w Kuźniczysku IX Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Uczeń klasy 7c Aleksander Ś. uzyskał czwartą lokatę. Gratulujemy!

• BRAWO ZOSIU!

W dniu 5 marca w Szkole Podstawowej w Wiszni Małej odbył się VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV. Naszą szkołę godnie reprezentowała Zosia B. z klasy 4d.

Zosia recytowała wiersz Bogdana Brzezińskiego: „Hipopotamy” oraz fragment prozy J. R. R. Tolkiena: „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. W konkursie uczestniczyło 13 uczniów z powiatu trzebnickiego. Nasz uczennica zdobyła II miejsce. Zachwyciła jury, uczestników i opiekunów.

Zosiu, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• WEBINAR

W tym tygodniu na webinarze ZDAY ciąg dalszy o figurach geometrycznych! Poznasz wiedzę niezbędną do dokonywania obliczeń na egzaminie.

Karol Wilczyński przypomni, jak obliczać pola i obwody poszczególnych figur. Zdradzi także, jakie "niespodzianki" mogą pojawić się na egzaminie. Odbędzie się również konkurs dla uczestników.

To wszystko już w czwartek 7 marca o godzinie 19:00. Zapisz się i weź udział w bezpłatnym webinarze: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/