Uczniowie klas 2 i 6 dzięki spotkaniu z gośćmi - panem Pawłem i panią Dominiką mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda codzienność osób niewidomych. Poznali rzeczy, które pomagają im w samodzielnym przemieszczaniu się i komunikacji. Mieli również możliwość doświadczenia, jak chodzi się z laską, czy pisze w języku Braille’a. Poznali zasady udzielania właściwej pomocy niewidomym na ulicy i środkach komunikacji publicznej. Mamy nadzieję, że dzieci wykorzystają tą wiedzę w razie potrzeby. Dziękujemy gościom za spotkanie i czekamy na kolejne.
Spotkanie z niezwykłymi gośćmi
- 8
Wicemistrzowie Gminy w lgrzyskach Dzieci w mini piłkę ręczną chłopców i dziewcząt
Reprezentacja uczniów naszej szkoły zajęła II miejsce w mini piłce ręcznej w kategorii chłopców i dziewcząt. Gratulacje dla wszystkich za wzorową postawę na boisku i wielkie zaangażowanie.
Olimpiada Franciszkańska
Uczniowie naszej szkoły godnie nas reprezentowali na XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Franciszkańskiej Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe, która odbyła się we 6 marca we Wrocławiu. Dziękujemy za trud włożony w przygotowanie i życzymy wielu sukcesów w dalszej edukacji.
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!
Z okazji Dnia Kobiet pragniemy złożyć życzenia, wszystkiego najlepszego, dużo szczęścia,
by w każdym dniu roku uśmiech na twarzy Waszej gościł tak samo często jak w tym dniu.
Bądźcie zawsze szczęśliwe, złym losom nieznane, uprzejme, czułe, tkliwe, przez wszystkich kochane.
Samorząd Uczniowski
34
II Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poezja to magia, literatura to czary”
5 marca 2025 r. w Szkole Podstawowej w Boleścinie odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski
„Poezja to magia, literatura to czary” skierowany do uczniów klas VII.
Celem konkursu było:
• uwrażliwienie na piękno języka ojczystego,
• popularyzacja poezji i utworów literatury pięknej,
• rozwijanie i eksponowanie talentów recytatorskich uczniów,
• doskonalenie warsztatu artystycznego poprzez udział w konkursie,
• kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji,
• upowszechnienie kultury żywego słowa.
Uczestnicy prezentowali zarówno utwory poetyckie, jak i fragmenty prozy, a ich recytacja była oceniana
przez jury. Z radością informujemy, że nasza uczennica, Wiktoria Z. z klasy 7a, zajęła III miejsce!
Serdecznie gratulujemy Wiktorii i życzymy jej dalszych sukcesów!
Mistrzostwo Powiatu w Piłce siatkowej
Zwyciężamy !!! Jesteśmy Mistrzyniami Powiatu Trzebnickiego!!!
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księcia Henryka Brodatego w Trzebnicy wygrała wszystkie swoje spotkania po 2:0 w Finale Igrzysk Młodzieży w Piłce siatkowej dziewcząt.Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap - Strefę Wrocławską.
Mistrzostwo gminy w piłce ręcznej!
Mistrzynie i Mistrzowie Gminy w Piłce Ręcznej w kategorii dziewcząt i chłopców klas 7-8 To był nasz dzień!!! Gratulacje :)
Dziękujemy!
Dziękujemy za udział w Charytatywnym kiermaszu pączków, który odbył się w naszej szkole w Tłusty czwartek. Dochód przekazany został za pośrednictwem Rady Rodziców na konto siepomaga dla Olisia Garnysa. Wolontariusze SKW
Konkurs Recytatorski klas 4.
Już po raz IX Szkoła Podstawowa im. Małego Księcia w Wiszni Małej zorganizowała konkurs recytatorski dla uczniów klas 4. Uczestnicy recytowali fragm. prozy i dowolny tekst poezji. Celem konkursu było m.in. rozwijanie i eksponowanie talentów uczniowskich, kształtowanie umiejętności zdrowej konkurencji, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz literatury pięknej.
Wśród 14 uczniów powiatu trzebnickiego była przedstawicielka naszej szkoły- Natalia P. z klasy 4c, która wzorowo zaprezentowała wiersz Doroty Gellner: „Czekoladki dla sąsiadki” oraz frgm. „Wakacji Mikołajka” Rene Gościnnego.
Dziękujemy i gratulujemy
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji Szkolnego Klubu Wolontariusza.
MAGIA SŁOWA
Popularyzacja literatury pięknej, rozwijanie i eksponowanie talentów uczniowskich, kształtowanie umiejętności zdrowej konkurencji oraz doskonalenie umiejętności aktorskich to cele Powiatowego Konkursu Recytatorskiego. Dnia 27 lutego już po raz 13. w Szkole Podstawowej w Pęgowie odbył się etap powiatowy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Agnieszka K. z klasy 5a i Zofia B. z klasy 5d. Dziewczęta zaprezentowały swój kunszt interpretacji słowem na wysokim poziomie. Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury, które przyznało 1 miejsce i nagrodę specjalną Zofii B. Wielkie gratulacje!
Projekt "Miasta świata - pejzaże"
W styczniu uczniowie uczęszczający na zajęcia do świetlicy szkolnej wzięli udział w projekcie “Miasta Świata - pejzaże”. W trakcie projektu wyruszyliśmy w podróż po wielkich miastach podziwiając ich niezwykłą architekturę. Dzieci miały okazję poznać największe zabytki i znane budowle z całego świata. Każdego dnia czytały i samodzielnie wyszukiwały ciekawostki na temat wybranych miast. Uczestnicy wykorzystując technikę kolorowanek - połącz kropki stworzyli niepowtarzalne plakaty przedstawiające pejzaże, porównywali je ze zdjęciami, a nawet wybrali się w wirtualną podróż wykorzystując aplikacje internetowe. Zwieńczeniem projektu była wystawa prac.
Wycieczka klas czwartych do Hydropolis
- 3
W lutym uczniowie klas czwartych mieli okazję odwiedzić Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie we Wrocławiu. Podczas wycieczki wzięli udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych "Co się kryje w powietrzu?" w profesjonalnej pracowni naukowej. Podczas warsztatów korzystali m. in. z miernika tlenu, poznali skład i właściwości powietrza, oraz samodzielnie przeprowadzali eksperymenty chemiczne i fizyczne. Ponadto uczestnicy zwiedzili interaktywną wystawę, odkrywając tajemnice wody i jej znaczenie w życiu człowieka oraz przyrody. To była fascynująca lekcja poprzez zabawę, pełna eksperymentów i multimedialnych atrakcji. Wyjazd dostarczył wielu wrażeń i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Wychowawcy klas 4
KONKURS OGÓLNOPOLSKI „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”
20 lutego, w Centrum Bioróżnorodności w Miliczu, odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Mogli wziąć w nim udział uczniowie klas VI – VIII. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VI: Natalia C. z klasy VI a, Zuzanna Jaskułowska z klasy VI c i Kacper Ociepka z klasy VI a. Musieli się wykazać obszerną wiedzą na temat owadów i 13 Parków Krajobrazowych Dolnego Śląska. Pracowali jako drużyna i zdobyli IV miejsce.
Serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów.
Charytatywny kiermasz pączków!
DYKTANDO POWIATOWE „O ZŁOTĄ SKUWKĘ”
Dnia 30 stycznia 2025r. odbyło się w Żmigrodzie Powiatowe Dyktando „O złotą skuwkę” dla uczniów klas 4, 5 i 6. Ortograficzne zmagania cieszyły się dużą popularnością i zainteresowaniem, gdyż wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z terenu naszego powiatu. Uczniowie mogli w praktyce wykorzystać wiadomości z zakresu ortografii oraz interpunkcji. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele – opiekunowie
uczniów, którzy dokładnie sprawdzali testy, gdyż czasem o wygranej decydował przecinek lub niewielki błąd literowy. Rywalizacja była zacięta. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
Klasa 4: Gracjan J., Philip N.
Klasa 5: Zofia B., Julia Ch.
Klasa 6: Tola L., Karol Dz.
Uczniowie doskonale poradzili sobie z ortograficznymi zmaganiami.
Gracjan J. z klasy 4c zdobył w swojej kategorii wiekowej 1 miejsce!
Zofia B. z klasy 5d zdobyła 2 miejsce!
Gratulacje dla wszystkich uczestników.
Wycieczka do Teatru Lalek we Wrocławiu
31 stycznia uczniowie klas IV wraz z opiekunami wybrali się do Teatru Lalek na spektakl pt. „Baśnie Andersena. Jaki ten świat jest wielki!”.
Wzięli udział w teatralnej podróży po świecie Andersenowskich baśni: „Pasterka i kominiarczyk”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Dzielny cynowy żołnierz”,„Nowe szaty cesarza”, „Choinka”, „Stara latarnia” i „Stokrotka”.
Uczniowie z zachwytem oglądali mistrzowską grę aktorów przedstawiających opowieść o przemijaniu, miłości, władzy, śmierci, a przede wszystkim o wielkiej radości życia. Spektakl wszystkim bardzo się podobał. W drodze powrotnej dzieci próbowały odgadnąć tytuły bajek odegranych na scenie. Wielu z nich zapewniało, że podczas ferii wrócą do „Baśni Andersena”
Powiatowy Konkurs Ortograficzny za nami!
31 stycznia 2025 r. o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie odbył
się etap powiatowy Konkursu Ortograficznego, który zgromadził uczniów i nauczycieli z całego powiatu trzebnickiego.
Konkurs miał na celu:
🔹 mobilizowanie uczniów do rozwijania i doskonalenia umiejętności ortograficznych,
🔹 utrwalanie nawyku stosowania zasad ortografii w praktyce,
🔹 wyrabianie „czujności ortograficznej”,
🔹 stworzenie pozytywnej motywacji do poprawnego pisania,
🔹 rozbudzanie zainteresowań ortografią polską,
🔹 integrację uczniów i nauczycieli szkół powiatu trzebnickiego,
🔹 popularyzację konkursu jako formy rozwijania zainteresowań i uzdolnień uczniów.Uczniowie mieli za zadanie napisać dyktando ze słuchu, dostosowane do ich kategorii wiekowej, o
różnym stopniu trudności. Teksty zostały przygotowane przez przedstawicieli Stowarzyszenia
Oświatowego „Sowa”.
Naszą szkołę w kategorii klas siódmych reprezentowała Oliwia K. z klasy 7c, której serdecznie
gratulujemy odwagi i zaangażowania! 👏
Dziękujemy organizatorom za wspaniałą atmosferę oraz promowanie poprawnej polszczyzny!
Wycieczka klas 2b i 2d
Dnia 3 i 4 grudnia 2024 r. uczniowie klas 2b i 2d wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Zamku Książ w Wałbrzychu, na którym mieli spotkanie z Mikołajem, urokliwej Palmiarni oraz Parku Explore. Wyjazd zorganizowano z dotacji celowej w ramach przedsięwzięcia MEN pt. „Podróże z klasą”, którego celem jest poznawanie historycznych i kulturowych miejsc Polski. Była to nie tylko okazja do poszerzenia wiedzy, ale także do spędzenia czasu w gronie kolegów i koleżanek w cudownej malowniczej scenerii. Wycieczka była niezwykle udana, pełna wrażeń i inspiracji.
2
Zmiana planu lekcji
od dnia 17 lutego następuje zmiana planu zajęć na II semestr roku szkolnego 2024/2025
Proszę sprawdzić w dzienniku https://dziennik.vulcan.net.pl/trzebnica
Archiwum Aktualności