• Wycieczki

• Wycieczka na Festiwal Nauki

25 września uczniowie klas trzecich gimnazjalnych w Centrum Festiwalowym na Politechnice Wrocławskiej uczestniczyli w różnych pokazach prezentowanych w holu budynku C: Radosny świat eksperymentowania, Mechatronika-czujniki i aktuatory w praktyce, Laboratorium w mikroskali, Druk 3D w życiu codziennym, Kompania Uzdolnionych Robotów w Akcji, Nowoczesna robotyka- od pojazdów do przemysłu. Następnie wzięli udział w pokazie „Rozmaite doświadczenia fizyczne” prowadzonym przez dr. Janusza Bożyma. W przestrzennej sali wykładowej w budynku A Politechniki Wrocławskiej mogli zobaczyć lewitującą kolejkę, doświadczenia objaśniające prawo Pascala, prawo Archimedesa. Ponadto ciekawe pokazy z elektrostatyki czy optyki.

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

25 maja w ramach projektu „W drogę do wysokiej jakości edukacyjnej”, uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce przyrodniczej do Wrocławskiego Ogrodu Botanicznego, zorganizowanej przez Fundację „W Drogę”. Podczas zajęć uczniowie podzieleni na grupy zwiedzali wraz z przewodnikiem Ogród Botaniczny. Mogli w ten sposób podziwiać piękno ogrodu, przyjrzeć się różnym gatunkom roślin w najpiękniejszej porze kwitnienia. Brali także udział w lekcji pokazowej, która odbyła się w Muzeum Przyrodniczym. Tam uczestniczyli w warsztatach oraz wysłuchali prelekcji na temat ekologicznych zależności między drapieżnikiem a ofiarą. Zajęcia przygotował dla nich pan Grzegorz Skorzecki.
          Po zajęciach, z głowami pełnymi nowej wiedzy, uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu. Zgodnie stwierdzili, że był to udany wyjazd, pełen ciekawych wrażeń.Opiekunami wycieczki były: Anna Boruta, Justyna Kędziora, Katarzyna Bahryn-Kamińska, Beata Trela-Żelazko.

Warsztaty ceramiczne w Bolesławcu

uczniowie klas 8 uczestniczyli w ramach zajęć z doradztwa zawodowego w warsztatach ceramicznych w Bolesławcu .Ósmoklasiści zwiedzili zakład produkcyjny, obserwowali pracowników przy swoich stanowiskach pracy, poznali zawody związane z produkcją ceramiki, wymagania na danym stanowisku, system pracy „na akord”, a także podziwiali gotowe wyroby i brali udział w własnoręcznym wykończeniu ceramiki.

Uczniowie klas III w Szklanym Świecie Bombki w Krośnicach

Uczniowie klas 3a, 3b i 3c przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzili Spółdzielnię Socjalną „Szklany Świat Bombki” w Krośnicach. Najpierw mieli okazję przyglądać się pracy pracowników zakładu. Następnie podziwiali wystawę gotowych wyrobów. Podczas warsztatów każdy z uczestników wycieczki własnoręcznie ozdobił swoją bombkę. Uczniowie otrzymali również bombki ze swoimi imionami. Wszyscy byliśmy oczarowani urokiem świątecznych ozdób.Wychowawcy kl.3a, 3b i 3c.