• EuroWeek

• EuroWeek: dzień czwarty pełen radości i łez, gdyż w czwartek wracamy do domu. Jednak to dziś poczuliśmy, jak wiele doświadczeń zebraliśmy wszyscy. Nie będziemy już pisały, ja i Pani Patrycja, co było w planie dnia, ale jak funkcjonowała nasza młodzież SP1 podczas całego pobytu. Byli niesamowici! Zaangażowani w każde zajęcia na 200%, wspierający się wzajemnie, odważni językowo, wrażliwi i zawsze z szacunkiem odnoszący się do siebie, trenerów i obsługi. Nawet jak się rozchorowali, wbrew zaleceniom opiekunów, pojawiali się na zajęciach. Przez cały pobyt nie usłyszałyśmy słowa krytyki. Nawet gdy byli zmęczeni (grafik zajęć od 9.30 do 20.00), to byli bardziej punktualni niż ich opiekunowie..., ale przed nami ostatnia noc... Dziękujemy całej grupie młodzieży uczestniczącej z SP1 za zapoczątkowanie euroweekowej tradycji w naszej szkole.

Z ciepłymi pozdrowieniami

Anna Matwiszyn i Patrycja Wolar de Jong

• WALENTYNKI

• Walentynki to czas okazywania miłości i życzliwości wszystkim, którzy są dla nas ważni. Wolontariusze przygotowali dla zaprzyjaźnionych seniorów drobne upominki i kartki z życzeniami. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w naszą akcję.

Wolontariusze SKW

• EuroWeek - dzień trzeci

• Wtorkowy poranek rozpoczęliśmy tanecznie i śpiewająco z nowymi trenerami, tym razem z Nigerii i Włoch. Naszym zadaniem było stworzenie projektów nowych wynalazków i ich prezentacja, oczywiście po angielsku. Następnie liderka z Włoch wprowadziła nas w pełen wymownych gestów język włoski i kulturę Włoch. Nie zabrakło odpoczynku na świeżym powietrzu, podczas malowniczego spaceru do lokalnej tamy. Wieczór zakończyliśmy tematycznymi scenkami teatralnymi o Polsce. Serdecznie pozdrawiamy!

• Relacja - EuroWeek

Po niedzielnej podróży pełnej wrażeń (awaria pociągu i przesiadka), dotarliśmy do Międzygórza. Po chwili odpoczynku i obiadokolacji mieliśmy pierwsze spotkanie z naszymi anglojęzycznymi liderami z Indonezji, Włoch, Gruzji, Armenii, którzy "przestawili" nas na tryb euroweekowy.  W grupie jesteśmy razem z rówieśnikami z Włocławka. Dzień pierwszy rozpoczął się od integrujących nas warming up i przystąpiliśmy do anglojęzycznych warsztatów - stworzenie własnego państwa, kreatywny alfabet, zadania na team building, prezentacja Gruzji, skecze i ich prezentacja. Podczas przerwy obiadowej odbyliśmy spacer wzdłuż pobliskiego strumienia. Dzień wykorzystany na 100% i ....zakończony dyskoteką.

• GRATULUJEMY

• Gazeta Wrocławska co roku ogłasza plebiscyt edukacyjny, do którego zgłaszane są szkoły oraz nauczyciele.

Pani Klaudia Kręgulewska zajęła I miejsce w kategorii

,,Nauczyciel klas IV-VIII” w powiecie trzebnickim.

Gratulujemy!

• WYGRANA

• Nasze niezawodne dziewczyny - Mistrzyniami Gminy w piłce nożnej halowej, natomiast chłopcy ze srebrem. Gratulujemy i życzymy powodzenia dziewczętom w kolejnym etapie rozgrywek!

• MAMY TO!

• Dziewczęta Wicemistrzyniami powiatu w tenisie stołowym, chłopcy z brązem. Wielkie gratulacje dla NASZYCH!

• LICYTACJE

• ​​​​​​Serdecznie zapraszamy do udziału w licytacji "Pluszaków-Gigantów" uszytych przez nauczycielki z trzebnickich szkół w ramach akcji "Nauczyciele szyją dobro", z której dochód jest przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Licytacje kończą się 9.02.2024 r. o godz. 21:00.

Pożeracze Smutków Giganty zostały uszyte w ramach ogólnopolskiej, nauczycielskiej inicjatywy #NauczycieleSzyjąDlaWOŚP #Szyjemy Dobro - koordynowanej przez Martę Florkiewicz-Borkowską (Pani FloBo). Więcej o akcji mogą Państwo przeczytać na stronie Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog, które jest Partnerem działania.

• OLIMPIADA ZDROWIA PCK

• 12 stycznia w Oddziale Rejonowym PCK w Miliczu odbył się kolejny,

okręgowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia, organizowany przez

Polski Czerwony Krzyż. Brała w nim udział nasza uczennica Zuzanna K.

z klasy 7a, zwyciężczyni etapu szkolnego.

Z wielką radością i dumą przekazujemy informację, że Zuzia zajęła I miejsce

i w kwietniu będzie reprezentować naszą szkołę w tym konkursie na etapie wojewódzkim, który odbędzie się we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym wyłoniły reprezentacje dziewcząt i chłopców klas 4-6 SP 1 Trzebnica do zawodów gminnych. Dziewczęta grały systemem, "każdy z każdym”. Natomiast chłopcy grali ,,systemem pucharowym”.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

I miejsce Jadwiga Ś.

II miejsce Iga K.

III miejsce Weronika Ł.

IV miejsce Dominika Ł.

Klasyfikacja końcowa chłopców:

I miejsce Szymon M.

II miejsce Kajetan K.

III miejsce Leon S.

IV miejsce Tymon P.

Gratulujemy wszystkim uczniom!

• PODZIĘKOWANIA

• Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przeprowadzenie Kiermaszu Świątecznego.

Rada Rodziców i Szkolny Klub Wolontariusza