• Oliwia opowiada o podróży dookoła świata
          • Oliwia opowiada o podróży dookoła świata

          • W ramach Tygodnia Kultury Zdrowotnej uczennica klasy 4 a Oliwia Ociepka opowiadała o swojej wielkiej podróży-zwyczajach, obyczajach, żywieniu, zabawie i sposobie spędzania czasu wolnego w innych regionach świata. Wraz z bratem Kacprem i rodzicami odwiedziła 5 kontynentów - Europę, Amerykę Północną i Południową, Australię i Azję. Przygotowaną prezentację z pięknymi zdjęciami przedstawiała w auli szkolnej dla wszystkich uczniów klas 4-8. Dowiedzieliśmy się, że ulubioną kuchnią Oliwii w podróży była kuchnia indyjska, a daniem ryż z mango. W Australii najbardziej przypadły jej do gustu kreatywne place zabaw i dużo pięknych egzotycznych zwierząt .Udało jej się również spędzić noc w dżungli wśród małpek Nosaczy. Uczniowie mogli również obejrzeć waluty różnych krajów i zbiory ciekawych przedmiotów przywiezionych z podróży. Jak powiedział Pan Michał Ociepka - tato Oliwii, podróże oprócz poznawania innych kultur i obyczajów, uczą dużej tolerancji.


            Lidia Rojewska

          • 24 października odbył się w naszej szkole finał szkolnego konkursu literowania „Spelling bee”. Brało w nim udział czworo finalistów. Konkurs ostatecznie wygrała Alicja Drachal z klasy 4b, II miejsce zajął Szymon Matusiak z klasy 4b, III miejsce zajął Radosław Domagała z klasy 4a, a IV miejsce zajęła Maja Baran z klasy 4a. Gratulacje! Organizator konkursu - Aleksandra Kurzyńska

        • Konkurs "Jesienny cudaczek"
          • Konkurs "Jesienny cudaczek"

          • 22 października rozstrzygnięto jesienny konkurs pt: "Jesienny Cudaczek” skierowany do dzieci z oddziałów przedszkolnych. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci, a także stworzenie okazji do wspólnej zabawy i pracy z rodzicami. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo pięknych prac. Odnaleźć można było m.in. liska, jesiennego Kubusia Puchatka, kalafiorową owieczkę, a także kapuścianego słonia - to tylko niektóre z wymienionych.
            Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością, wykorzystując różnorodne tworzywa przyrodnicze. Dziecięce dzieła można było podziwiać na korytarzu szkolnym, na którym zorganizowano wystawkę jesiennych cudaków. Zgodnie z dokonanym głosowaniem, wyłoniono I miejsce, II miejsce oraz dwa III miejsca ex aeguo. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.
            Cieszymy się, że konkurs wzbudził tak duże zainteresowanie. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

                                                                                                                                                                                  Monika Wyszyńska

        • Wycieczka do osady Kruczyna
          • Wycieczka do osady Kruczyna

          • Cisza, spokój, zapach lasu i odgłosy zwierząt… tego wszystkiego mogły doświadczyć dzieci z oddziałów przedszkolnych: 0B, 0C i 0D, które 12 października wyruszyły na wspólną wycieczkę edukacyjną do sielskiego miejsca - osady Kruczyna.
            W czasie pobytu dzieci miały możliwość wzajemnego zintegrowania się i wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Nie zabrakło radości z karmienia kóz, widoku indyka Leona, młodej jałówki, owiec i koni. Dzieci poznały technikę dawnego rzemiosła - lepienia z gliny.
            Przed wyjazdem spacerowały leśnymi dróżkami, dowiadując się o zwierzętach, drzewach i roślinach w nim żyjących. Z pewnością jeszcze to miejsce odwiedzimy….

            Wychowawczynie:
            M.Wyszyńska
            M. Kubiak
            M. Dłużeń

        • Spotkanie z gościem z Boliwii
          • Spotkanie z gościem z Boliwii

          • 18 października dzięki zaangażowaniu pani Dominiki O. (rodzic ucznia z klasy 4a) uczniowie spotkali się z mieszkanką Boliwii, która w ciepły i przepiękny sposób opowiadała o swoim kraju. Spotkanie prowadzone było w języku hiszpańskim i na bieżąco tłumaczono na język polski przez panią Annę Matwiszyn. Uczestnicy spotkania zobaczyli przepiękne zdjęcia, wsłuchiwali się w odmianę hiszpańskiego z Ameryki Południowej i oczywiście mieli okazję zadać wiele pytań, również w języku hiszpańskim. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy rodzicowi z klasy 4a za to niesamowite spotkanie.

          • Biblioteka poleca - zaglądajcie do Ninateki

          • Aktywuj konto w Ninatece EDU!


            Konta nauczycieli oraz uczniów zarejestrowanych w Ninatece EDU wymagają ponownej aktywacji z każdym kolejnym rokiem szkolnym. W tym roku, po uwzględnieniu opinii naszych użytkowników, przesunęliśmy datę aktywacji z 1 września na 28 sierpnia.
             
            Jak ponownie aktywować swoje konto?
            Ponowna aktywacja konta nauczyciela jest możliwa 28 sierpnia po godz. 15.00:
            1. Wejdź na www.ninateka.pl i zaloguj się przy użyciu swojego adresu e-mail i hasła;
            2. Kliknij w swój adres e-mail, widoczny w prawym górnym rogu serwisu, znajdziesz się w ustawieniach konta;
            3. Kliknij przycisk „Zmień typ konta”, wybierz opcję „Nauczyciel” i wypełnij formularz zgłoszeniowy.
             
            Podobnie jak dotychczas, musimy zaakceptować Wasze zgłoszenie, co może potrwać do 5 dni roboczych. Nauczyciele z aktywnymi kontami mogą wygenerować kody umożliwiające ich uczniom założenie własnych kont.
             
            W przypadku pytań prosimy o kontakt: edukacja@nina.gov.pl.
             

            Czym jest konto EDU?

            Konto EDU jest skierowane do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jego posiadacze mogą bezpłatnie korzystać z materiałów audiowizualnych o charakterze edukacyjnym dostępnych w NINATECE. Dodatkowo zyskują również dostęp do scenariuszy lekcji, które ułatwią prowadzenie lekcji. Aby założyć konto EDU, należy się zarejestrować (opcja nie mam jeszcze konta) , a następnie po zalogowaniu zmienić tryb konta na konto dla nauczyciela lub ucznia i wypełnić formularz rejestracyjny.


            Dla kogo?

            Dla nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych – oraz ich uczniów. Z konta EDU skorzystają przede wszystkim osoby prowadzące lekcje z języka polskiego, wiedzy o kulturze, wiedzy o społeczeństwie, historii, muzyki, oraz zajęcia dodatkowe, np. z zakresu wiedzy o filmie lub teat

        • WYCIECZKA DO HYDROPOLIS
          • WYCIECZKA DO HYDROPOLIS

          • 11 października uczniowie klas IV, należący do koła ekologicznego, wraz z opiekunami: Lidią Rojewską i Beatą Trela-Żelazko brali udział w warsztatach ekologicznych, które odbyły się w Centrum wiedzy o wodzie „Hydropolis” we Wrocławiu. Były one częścią
            projektu „ EKOobieg – zajęcia edukacyjne o znaczeniu wody dla dzieci i młodzieży Aglomeracji Wrocławskiej” realizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej.
            Zajęcia składały się z dwóch części:

            I. Oprowadzanie uczniów przez przewodnika edukatora ścieżką dydaktyczną przez kolejne części stałej ekspozycji multimedialnej w „Hydropolis”.
            II. Warsztaty w sali edukacyjnej dotyczące właściwości wody. Tu, dzięki doświadczeniom fizycznym i chemicznym uczniowie mogli pogłębić swoją wiedzę zdobytą podczas pierwszej części i lepiej zrozumieć jak ważna jest ochrona zasobów wody.
            Wycieczka do „Hydropolis” bardzo się uczniom podobała. Szczególnie chętnie angażowali się oni w wykonywanie doświadczeń w sali ćwiczeniowej. Zajęcia były bardzo interesujące, uczniowie mieli wiele pytań, na które uzyskali odpowiedzi.

            Lidia Rojewska

          • Jedynka dla Niepodległej

          • 10 października, o godz.9.00 Mszą św. w trzebnickiej bazylice rozpoczęły się uroczystości Święta Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebnicy. O 10.30 w sali kinowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy - z udziałem licznie przybyłych gości i rodziców, odbyła się druga część uroczystości pod hasłem "Jedynka dla Niepodległej", poświęcona 100-leciu odzyskania niepodległosci. Towarzyszyło mu motto:
            "Każdą piędź ziemi krwią trzeba płacić, nim odpoczynek serce wytęskni,
            i na zdobytej dnia barykadzie skrzydłem powieje sztandar zwycięski."
            Na program uroczystości złożyły się: projekcja filmu krótkometrażowego pt. „Animowana historia Polski" w reżyserii Tomasza Bagińskiego, przedstawiająca wybrane fakty z historii naszej ojczyzny; animacja reklamowała Polskę w 2010 roku na Światowej Wystawie EXPO w Szanghaju. Po projekcji szkolny zespół taneczny pod kierownictwem pani Lidii Rojewskiej zaprezentował układ taneczny ze wstążkami do walca c-moll F. Chopina.
            Kolejnym punktem progamu był uroczysty koncert poświęcowny jubileuszowi 100 lecia niepodległości, dedykowany żywym świadkom historii - zaproszonym gościom-Kombatantom i Pionierom Zemi Trzebickiej. Dzieci i młodzież z towarzyszeniem zaprzyjaźnionego ze szkołą zespołu Brzykowianie pod kierownictwem pani Leokadii Wnuk wystąpiła w repertuarze polskich pieśni poświęconych miłości ojczyzny:
            "Dnia pierwszego września" - Radek Domagała- akompaniament na akordeonie, śpiew, Alina Chudy i Jan Kaniewski - śpiew;
            "Polskie kwiaty" - Jan Kaniewski- melorecytacja, Hanna Pluta i zespół Brzykowianie
            "Kocham Cię Polsko" - Amelia Sztyma - solo, zespół Brzykowianie, Paweł Głuchowski akompaniament;
            "Być może" - Hanna Pęuta
            " Uwierz, Polsko"- Anna Sychla (solo) Hanna Pluta, uczennice klasy I
            Stałym elementem ceremoniału szkolnego jest pasowanie pierwszoklasistów na uczniów SP 1 w Trzebnicy. Ten punkt uroczystości miał wyjątkowo podniosły charakter: po uroczystym ślubowaniu, którego tekst prezentujemy poniżej, pierwszoklasiści - przy dźwiękach marsza granego na trąbce przez Stanisława Głuchowskiego- zostali zaproszeni na scenę, gdzie pani dyrektor Elżbieta Nowak i pan Burmistrz Marek Długozima dokonali aktu pasowania.

            "My, młodzi obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, Dolnoślązacy,
            uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebnicy
            im. Księcia Henryka Brodatego w Trzebnicy,
            ślubujemy
            brać za przykład cnoty naszego Patrona
            i rozsławiać imię szkoły.
            Ślubujemy!

            stać się ludźmi prawdy i mądrości,
            dobra i szlachetności, odwagi i honoru.
            Ślubujemy!

            nieść światu czyste serca, światło wiedzy,
            tolerancję oraz miłość i przywiązanie
            do naszej Małej i Wielkiej Ojczyzny.
            Ślubujemy!""

            Dzieci zaprezentowały piosenkę pt. "Na dobry początek", a następnie wyjątkowo żywiołowo i radośnie przyjęły niespodziankę, którą przygotowały dla nich dzieci z Przedszkola im. Polskiej Niezapominajki w Trzebnicy. Ich brawurowy występ pod kierownictwem pani Martyny Chmielewskiej porwał publiczność! Miłym akcentem były upominki dla każdego z uczniów przekazane przez przedszkolaków - pamiątkowe kubeczki ze zdjęciami pierwszaków ze słodkim załącznikiem.
            Uroczystości towarzyszyły okolicznościowe przemówienia pani dyrektor Elżbiety Nowak i pana burmistrza Marka Długozimy, w których podkreślono dotychczasowy dorobek szkoły w kultywowaniu bogatej ponadsiedemdziesięcioletniej tradycji oraz jej dorobek na przestrzeni ostatnich lat.
            Znalał się również moment na życzenia dla nauczycieli z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, które w imieniu Rady Rodziców i uczniów na ręce pani Dyrektor złożył prowadzący Błażej Basiak.
            "Z okazji Waszego święta pragniemy złożyć życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące, życzenia pełne szacunku i uznania za trud wkładany w naszą edukację i wychowanie. Życzymy Wam zdrowia i szczęścia w życiu osobistym, a w pracy zawodowej pomyślności i samych sukcesów. Te drobne upominki są wyrazem naszej wdzięczności. Dziękujemy!"
            Prowadzący uroczystość - Kamila Boczar i absolwent szkoły Błażej Basiak złożyli niecodzienne piękne życzenia - życzenia naszej Ojczyźnie:
            "Pragniemy złożyć naszej Ojczyźnie najlepsze życzenia:
            Miłości. Miłości tej małej i dużej. Miłości starych i młodych, bogatych i biednych, zaufania do inności, tolerancji i wiary w potęgę pozytywnego myślenia. Wiary w bezgraniczność tworzenia i różnorodność.
            Życzymy ci, droga Ojczyzno, mądrych obywateli, rozsądnych rządzących, szczęśliwych i spełnionych kolejnych pokoleń. Wolności, piękna i prawdy w nas samych, każdego dnia, w każdym działaniu, Odnowienia więzi z Matką Naturą
            Życzmy Ci wolności, otwartości, bezpieczeństwa i mądrego rozwoju. Bądź nam domem, gdzie są ludzie, których kochamy. Dla Ciebie biją nasze serca.
            Jeżeli miłość jest wszystkim to i Polska jest naszym wszechświatem

            Zwieńczeniem gali była melorecytacja wiersza J. Wójtowicza pt. "Moja litania" w wykonaniu Kamili Boczar oraz pieśń pt. Niepodległa niepokorna" w wykonaniu chóru szkolnego, zespołu Brzykowianie oraz wszystkich solistów pod kierownictwem pani Joanny Nieradki.
            Miłym akcentem był poczęstunek przygotowany przez Rodziców i uczennice oddziałów gimnazjum w sali im. F. Mułki.
            "Niniejszym pragniemy najserdeczniej podziękować wszystkim, którzy uświetnili naszą uroczystość zarówno organizacyjnie, jak i artystycznie - państwu Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci, wyborne ciasta, którymi mogliśmy podjąć gości, a jutro bedziemy częstować dzieci w szkole, obsłudze Art-Kawiarni z panią Moniką Wilgą na czele, pani Alicji Turkiewicz, Jakubowi Łączniakowi za przygotowanie zaproszeń, obsłudze technicznej w GCKiS, akompaniatorom-panom Pawłowi i Stanisławowi Głuchowskim, Zespołowi "Brzykowianie" za wsparcie artystyczne, koleżankom i kolegom z pracy - Izabeli Głuchowskiej, Annie Zalewskiej, Agnieszce Wałejko, Monice Bonie, Joannie Nieradce, Katarzynie Prokszy, Monice Budziak, Lidii i Piotrowi Rojewskim i Józefowi Wojciechowskiemu, którzy wsparli nas organizacyjnie. Osobne podziękowanie składam artyście scen rosyjskich - panu Ivanovi Ilichevowi, popularyzatorowi i biografowi Anny German za udostępnienie profesjonalnego podkładu muzycznego do pieśni "Być może", którą tak pięknie zaprezentowała Hania Pluta. Nade wszystko zaś dzieciom i młodzieży, którzy dali popis swych talentów. Jesteście wspaniali!

                                                                                                                                                                                 Agnieszka Mazij
                                                                                                                                                                               Alicja Stręk-Tworek

        • Konkurs dla klas 0-3 na najpiękniejszy różaniec
          • Konkurs dla klas 0-3 na najpiękniejszy różaniec

          • Październik jest miesiącem szczególnie poświęconym modlitwie różańcowej. Przy tej okazji Panie Katechetki zorganizowały dla dzieci z klas 0 - 3 SP KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC. Jego celem było m.in. rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej oraz rozwój talentów u dzieci, budzenie aktywności twórczej i wyobraźni. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże i zaowocowało przyniesieniem przez dzieci aż 54 różańców! Każdy był tak wyjątkowy, zaskakujący i przepiękny, że Panie katechetki razem z pozostałymi członkami jury podjęły decyzję o nagrodzeniu wszystkich dzieci.
            Bardzo dziękujemy uczniom za wykonanie wspaniałych prac konkursowych a i ich rodzinom za pomoc w ich przygotowaniu, ponieważ po efektach widzimy, iż było to pracochłonne zadanie.
            Wkrótce odbędzie się rozdanie drobnych upominków dla wszystkich dzieci.


            M. Wojewódka
            M. Budziak - Mielnik

          • Trwa druga edycja wielkiej akcji Nauczyciel na Medal!

          • Nauczyciel to zawód wyjątkowy. Jedynie ludzie z powołaniem i dużą cierpliwością są w stanie sprostać wszystkim wymaganiom. I oczywiście muszą kochać to, co robią. Chcemy docenić tych, którzy uczą skutecznie, wzbudzają szacunek i są cenieni wśród uczniów, rodziców i w środowisku szkolnym lub na uczelni - tak, w tym roku chcemy nagrodzić także nauczycieli akademickich, którzy wyróżniają się na tle innych. Dodatkowo wyróżnimy Szkoły Przyjazne Uczniom. Kto zwycięży na Dolnym Śląsku? Tego dowiemy się dopiero 30 listopada, a tymczasem rozpoczęliśmy etap nominacji - każdy może zgłosić kandydata! Kandydatów można nominować w czterech kategoriach powiatowych: Nauczyciel na Medal Edukacji Wczesnoszkolnej Nauczyciel na Medal Klas IV-VIII i Gimnazjum Nauczyciel na Medal Szkoły Ponadpodstawowej Szkoła Roku - Szkoła Przyjazna Uczniom oraz w jednej kategorii wojewódzkiej: Nauczyciel Akademicki Roku.
             
            Gazeta Wrocławska
             
             
            Typujmy swoich nauczycieli i wychowawców!
        • XXI Dolnośląski Festiwalu Nauki we Wrocławiu
          • XXI Dolnośląski Festiwalu Nauki we Wrocławiu

          • 25 września uczniowie klas trzecich gimnazjalnych w Centrum Festiwalowym na Politechnice Wrocławskiej uczestniczyli w różnych pokazach prezentowanych w holu budynku C: Radosny świat eksperymentowania, Mechatronika-czujniki i aktuatory w praktyce, Laboratorium w mikroskali, Druk 3D w życiu codziennym, Kompania Uzdolnionych Robotów w Akcji, Nowoczesna robotyka- od pojazdów do przemysłu. Następnie wzięli udział w pokazie „Rozmaite doświadczenia fizyczne” prowadzonym przez dr. Janusza Bożyma. W przestrzennej sali wykładowej w budynku A Politechniki Wrocławskiej mogli zobaczyć lewitującą kolejkę, doświadczenia objaśniające prawo Pascala, prawo Archimedesa. Ponadto ciekawe pokazy z elektrostatyki czy optyki.

            Sylwia Drewniak

             

        • Wszystkiego najlepszego dla naszych nauczycieli i pracowników szkoły!
          • Wszystkiego najlepszego dla naszych nauczycieli i pracowników szkoły!

          • Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły,
            z okazji Waszego święta pragniemy złożyć życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące, życzenia pełne szacunku i uznania za trud wkładany w naszą edukację i wychowanie. Życzymy Wam zdrowia i szczęścia w życiu osobistym, a w pracy zawodowej pomyślności i samych sukcesów. Te drobne upominki są wyrazem naszej wdzięczności. Dziękujemy!

             

            Samorząd Szkolny

          • Filip Gajski wyróżniony!

          • Zgodnie z wieloletnią tradycją burmistrz Marek Długozima, wręczył stypendia sportowe młodym sportowcom, którzy osiągnęli szczególnie wysokie wyniki, w uprawianych przez siebie dyscyplinach, w zawodach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Stypendia z rąk burmistrza odebrali: Sandra Suropek (piłka ręczna), Filip Gajski (modelarstwo wodne), Bartosz Korban (wędkarstwo). Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

        •  "Drzewko myśli świętego Jana Pawła II"
          • "Drzewko myśli świętego Jana Pawła II"

          • Z okazji XVIII Dnia Papieskiego odbywającego się pod hasłem: "Promieniowanie Ojcostwa" wolontariusze z naszej szkoły przygotowali "Drzewko myśli świętego Jana Pawła II" oraz wystawę plakatów wykonanych przez uczniów. Głównym celem naszej akcji było zaznajomienie dzieci i młodzieży z cennymi radami Papieża Polaka oraz wzbudzenie refleksji na temat sensu, wartości życia.
            Bardzo się cieszymy, że w ten sposób mogliśmy przybliżyć uczniom tak ważną w naszej historii postać.

                                                                                                                                                                                  Monika Wojewódka

        • Jesienny koncert dla seniorów
          • Jesienny koncert dla seniorów

          • "Jesiennym koncertem”, który odbył się 8 października br. uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza rozpoczęli współpracę z Zakładem Opiekuńczo Leczniczym im. św. Jadwigw Trzebnicy. W naszym repertuarze znalazły się utwory o tematyce jesiennej oraz patriotycznej. Na zakończenie, przy akompaniamencie akordeonu, zaśpiewaliśmy radośniej, piosenki biesiadne i harcerskie. Do upominku muzycznego dołączyliśmy własnoręcznie wykonane jesienne ozdoby: girlandy z papierowych liści, jeżyki – ozdoby na okna i stroiki z „darów lasu”.

            Wolontariusze, jak zwykle, zostali przyjęci przez pensjonariuszy i pracowników bardzo serdecznie. Wraz z podziękowaniami otrzymaliśmy słodki upominek. Dziękujemy za wszystkie miłe słowa i każdy uśmiech. Cieszymy się, że mogliśmy choć odrobinę umilić Państwu ten dzień.
            W listopadzie planujemy kolejne spotkanie. Zapraszam wszystkich zainteresowanych współpracą ze Szkolnym Klubem Wolontariusza na poniedziałkowe odprawy na długiej przerwie do sali nr 23.
                                                                                                                                                                                            M. Wojewódka

        • Mamy 20 medali w zawodach pływackich o Puchar Kocich Gór i Doliny Baryczy
          • Mamy 20 medali w zawodach pływackich o Puchar Kocich Gór i Doliny Baryczy

          • 5 października w Gminnym Parku Wodnym Trzebnica Zdrój odbyła się kolejna już edycja zawodów pływackich pod patronatem burmistrza Marka Długozimy. Tegoroczne zawody były bardzo długie i wyczerpujące szczególnie dla naszych najmłodszych zawodników. Czas trwania imprezy zmęczył nas wszystkich. Konkurencje i poszczególne starty podzielone były na trzy bloki. W pierwszym płynęli nasi najmłodsi, dziewczęta i chłopcy klas I-IV. Mieli oni do pokonania dystans 25 metrów, najpierw stylem grzbietowym, potem klasycznym i na koniec stylem dowolnym. W grupie najmłodszej zdobyliśmy najwięcej medali -12.
            Oliwia Kwiatkowska zdobyła złoto w stylu grzbietowym oraz złoto w stylu dowolnym,
            Zofia Kunicka srebro w stylu grzbietowym i srebro w stylu dowolnym,
            Piotr Kunicki w stylu dowolnym wywalczył srebro oraz w styku klasycznym brąz,
            Alicja Drachal wywalczyła brąz w stylu grzbietowym i w stylu klasycznym,
            Tola Matyasik i Marek Słomski zdobyli brąz w stylu grzbietowym,
            Maja Morsztyn wywalczyła pierwsze miejsce w stylu grzbietowym,
            Eryk Samowiejski drugie miejsce w stylu grzbietowym.
            W drugim bloku na dystansie 50 metrów, również trzema stylami płynęli uczniowie klas V-VIII. Bezkonkurencyjnym okazał się Karol Kocik, który stanął aż trzy razy na najwyższym podium, dostarczając wszystkim wielu emocji. Aleksander Przysiężny wywalczył srebro w stylu klasycznym i brąz w stylu dowolnym, Oliwia Kotlarz zajęła trzecie miejsce w grzbiecie a Mateusz Morgiel brąz w stylu grzbietowym. W bloku trzecim na starcie stanęła bardzo mała grupa naszych gimnazjalistów Antoni Cegła zajął trzecie miejsce w stylu grzbietowym. Całej naszej reprezentacji gratulujemy.

             

                                                                                                                            Opiekunami byli Lidia Rojewska i Józef Wojciechowski

        • Spotkanie z poetką Julianną Michorczyk
          • Spotkanie z poetką Julianną Michorczyk

          • 4 października dzieci ze świetlicy szkolnej klas 1-3 uczestniczyły w spotkaniu z poetką p. Julianną Michorczyk. Julianna Michorczyk jako poetka zadebiutowała w 2009 roku tomikiem wierszy "Zbiorek wierszyków dla małych smyków". Najchętniej pisze dla dzieci i to im właśnie poświęciła swoje życie zawodowe. Uczniowie zgromadzeni w auli wysłuchali fragmentów książki „A jak urosnę…” wyjątkowego tomiku, ilustrowanego dziecięcymi dziełami. Dowiedzieli się także w jakich okolicznościach powstały książeczki. Pani Julianna opowiedziała dzieciom czym się inspiruje i skąd pojawiły się tak piękne ilustracje do wierszy. Ku zaskoczeniu, dzieci mogły zatańczyć do piosenek powstałych na bazie wierszy pani Julianny. Spotkanie zakończyło się licznymi pytaniami ze strony dzieci i nauczycieli, na które nasz gość udzielił wyczerpujących i satysfakcjonujących odpowiedzi. Przedstawiony świat poezji był dla dzieci ogromnym źródłem radości - za co Pani Juliannie serdecznie dziękujemy !
             

            Malwina Kunicka
            Joanna Wojciechowska

        • Konkurs Literowania „Spelling bee”.
          • Konkurs Literowania „Spelling bee”.

          • 3 października odbył się w naszej szkole konkurs literowania „Spelling bee”. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas 4 a i 4 b. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani do konkursu. Do drugiego etapu przeszło czworo uczniów - Alicja Drachal, Radosław Domagała, Maja Baran oraz Szymon Matusiak. Gratulacje! - organizator konkursu Aleksandra Kurzyńska.

        • "Kromka chleba dla sąsiada" i inne akcje Szkolnego Wolontariatu
          • "Kromka chleba dla sąsiada" i inne akcje Szkolnego Wolontariatu

          • 22 września siedem uczennic ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wzięło udział w akcji: „Kromka chleba dla sąsiada” organizowanej przez Caritas w Biedronce w Trzebnicy. Ich zadaniem było informowanie klientów sklepu o możliwości udzielenia pomocy potrzebującym przez dokonanie zakupu artykułów spożywczych i pozostawienie ich w wyznaczonym miejscu. Wolontariuszki z wielkim zaangażowaniem oddały się swojemu zadaniu, co zaowocowało zebraniem wielu potrzebnych artykułów. Serdecznie dziękuję wolontariuszkom oraz paniom, które pomogły w przeprowadzeniu akcji: p. P. Skalskiej i p. P. Wolar de Jong.
            M. Wojewódka

            Szkolny Klub Wolontariusza rozpoczął 26.09.2018r współpracę z Dziennym Domem Pobytu dla Osób Starszych „Senior Wigor”. Nasze pierwsze spotkanie odbyło się pod hasłem; „Bezpieczne korzystanie z telefonów komórkowych”. Wolontariuszki przygotowały krótką prezentację na ten temat a następnie udzielały odpowiedzi na zadawane im przez seniorów pytania. Cała wizyta odbyła się w bardzo życzliwej atmosferze. Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie. Już wkrótce udamy się do Domu „Senior Wigor” z kolejnymi wolontariuszami, aby tym razem poprowadzić warsztaty z korzystania z telefonów komórkowych.
            Zapraszam wszystkich zainteresowanych współpracą ze Szkolnym Klubem Wolontariusza na poniedziałkowe spotkania na długiej przerwie w sali nr 23.
                                                                                                                                                                                                 M. Wojewódka

          • Filmoteka Szkolna z wizytą u pana Burmistrza

          • 3 października wraz z opiekunami panią Beatą Milner-Firkowską, panem Józefem Wojciechowskim oraz z przedstawicielami Filmoteki Szkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebnicy, odwiedziliśmy Pana Burmistrza Marka Długozimę.
            Na początku spotkania podziękowaliśmy za wsparcie finansowe i możliwość wzięcia udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Filmowym w Warszawie, dzięki któremu nie tylko mogliśmy nauczyć się wiele o kinematografii, ale również poznać się z uczniami z całego kraju o takich samych zainteresowaniach jak my. Wręczyliśmy Panu Burmistrzowi drobną pamiątkę z festiwalu i porozmawialiśmy o planach filmowych na nadchodzący rok. Pan Burmistrz nawiązał z nami świetny kontakt i opowiedział nam o swoich zainteresowaniach związanych z kinem. Na koniec spotkania podarował nam książki dotyczące stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

            Kamila Boczar
            3 B Gimnazjum