3 października odbył się w naszej szkole konkurs literowania „Spelling bee”. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas 4 a i 4 b. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani do konkursu. Do drugiego etapu przeszło czworo uczniów - Alicja Drachal, Radosław Domagała, Maja Baran oraz Szymon Matusiak. Gratulacje! - organizator konkursu Aleksandra Kurzyńska.
Konkurs Literowania „Spelling bee”.
"Kromka chleba dla sąsiada" i inne akcje Szkolnego Wolontariatu
22 września siedem uczennic ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wzięło udział w akcji: „Kromka chleba dla sąsiada” organizowanej przez Caritas w Biedronce w Trzebnicy. Ich zadaniem było informowanie klientów sklepu o możliwości udzielenia pomocy potrzebującym przez dokonanie zakupu artykułów spożywczych i pozostawienie ich w wyznaczonym miejscu. Wolontariuszki z wielkim zaangażowaniem oddały się swojemu zadaniu, co zaowocowało zebraniem wielu potrzebnych artykułów. Serdecznie dziękuję wolontariuszkom oraz paniom, które pomogły w przeprowadzeniu akcji: p. P. Skalskiej i p. P. Wolar de Jong.
M. WojewódkaSzkolny Klub Wolontariusza rozpoczął 26.09.2018r współpracę z Dziennym Domem Pobytu dla Osób Starszych „Senior Wigor”. Nasze pierwsze spotkanie odbyło się pod hasłem; „Bezpieczne korzystanie z telefonów komórkowych”. Wolontariuszki przygotowały krótką prezentację na ten temat a następnie udzielały odpowiedzi na zadawane im przez seniorów pytania. Cała wizyta odbyła się w bardzo życzliwej atmosferze. Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie. Już wkrótce udamy się do Domu „Senior Wigor” z kolejnymi wolontariuszami, aby tym razem poprowadzić warsztaty z korzystania z telefonów komórkowych.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych współpracą ze Szkolnym Klubem Wolontariusza na poniedziałkowe spotkania na długiej przerwie w sali nr 23.
M. Wojewódka
Filmoteka Szkolna z wizytą u pana Burmistrza
3 października wraz z opiekunami panią Beatą Milner-Firkowską, panem Józefem Wojciechowskim oraz z przedstawicielami Filmoteki Szkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebnicy, odwiedziliśmy Pana Burmistrza Marka Długozimę.
Na początku spotkania podziękowaliśmy za wsparcie finansowe i możliwość wzięcia udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Filmowym w Warszawie, dzięki któremu nie tylko mogliśmy nauczyć się wiele o kinematografii, ale również poznać się z uczniami z całego kraju o takich samych zainteresowaniach jak my. Wręczyliśmy Panu Burmistrzowi drobną pamiątkę z festiwalu i porozmawialiśmy o planach filmowych na nadchodzący rok. Pan Burmistrz nawiązał z nami świetny kontakt i opowiedział nam o swoich zainteresowaniach związanych z kinem. Na koniec spotkania podarował nam książki dotyczące stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.Kamila Boczar
3 B Gimnazjum
Akcje szkolnego Wolontariatu: „Kromka chleba dla sąsiada” i „Bezpieczne korzystanie z telefonów komórkowych”
22 września siedem uczennic ze Szkolnego Klubu Wolontariusza wzięło udział w akcji: „Kromka chleba dla sąsiada” organizowanej przez Caritas w Biedronce w Trzebnicy. Ich zadaniem było informowanie klientów sklepu o możliwości udzielenia pomocy potrzebującym przez dokonanie zakupu artykułów spożywczych i pozostawienie ich w wyznaczonym miejscu. Wolontariuszki z wielkim zaangażowaniem oddały się swojemu zadaniu, co zaowocowało zebraniem wielu potrzebnych artykułów. Serdecznie dziękuję wolontariuszkom oraz paniom, które pomogły
w przeprowadzeniu akcji: p. P. Skalskiej i p. P. Wolar de Jong.26 września współpracę z Dziennym Domem Pobytu dla Osób Starszych „Senior Wigor”. Nasze pierwsze spotkanie odbyło się pod hasłem; „Bezpieczne korzystanie z telefonów komórkowych”. Wolontariuszki przygotowały krótką prezentację na ten temat a następnie udzielały odpowiedzi na zadawane im przez seniorów pytania. Cała wizyta odbyła się
w bardzo życzliwej atmosferze.
Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie. Już wkrótce udamy się do Domu „Senior Wigor” z kolejnymi wolontariuszami, aby tym razem poprowadzić warsztaty z korzystania z telefonów komórkowych.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych współpracą ze Szkolnym Klubem Wolontariusza na poniedziałkowe spotkania na długiej przerwie w sali nr 23.
M. Wojewódka
Powiatowe Biegi Przełajowe. Oliwier Sądkiewicz, Jan Kaniewski, Ola Sadło i Tomasz Legierski na podium!
26 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Jesiennych Biegach Przełajowych o Puchar Kocich Gór. Poranek bardzo chłodny, ale słoneczny przyciągnął na start liczne grono rywalizujących w każdej kategorii wiekowej dzieci. Do pokonania był dystans około 1000 metrów. Trasa przebiegała wokół trzebnickich stawów i przez Las Bukowy, a pod względem trudności była bardzo zróżnicowana. Na podium stanęło dwóch naszych uczniów z klas 4. Oliwier Sądkiewicz wywalczył srebrny medal oraz Jan Kaniewski, który wywalczył brąz. Pozostali uczniowie wszyscy ukończyli bieg, walcząc o kolejne punktowane miejsca.
W kategorii starszej drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Aleksandra Sadło oraz Tomasz Legierski.
W punktacji ogólnej szkół zajęliśmy czwarte miejsce w kategorii szkół podstawowych oraz drugie miejsce w kategorii gimnazjów.
Wszystkim startującym gratulujemy!
Pielgrzymka Dużą Ścieżką Św. Jadwigi
22 września odbyła się Piesza Pielgrzymka „Dużą Ścieżką św. Jadwigi”. Wzięli w niej udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły pod przewodnictwem ks. Jacha.
Wyruszyliśmy spod Bazyliki św. Jadwigi, a następnie udaliśmy się do Rotundy Pięciu Stołów, gdzie pielgrzymowanie zakończyli najmłodsi uczestnicy. Po krótkim postoju z poczęstunkiem udaliśmy się przez Las Bukowy do kościoła pod wezwaniem 14 Wspomożycieli. Ostatnim punktem pielgrzymki był spacer do kościoła pod wezwaniem Piotra i Pawła. Około godziny 12:30 zakończyliśmy uczestnictwo w sobotnim rajdzie.
Integracja klasy 4A
W piękny, słoneczny czwarteku 21 września czniowie klasy 4A wraz z wychowawcą i Panią pedagog wybrali się na trzebnicką wyspę przy ul. Leśnej, gdzie przeprowadzone zostały zajęcia integracyjne.
Już na początek dwóm naszym solenizantkom Mai i Marysi złożyliśmy piękne życzenia i odśpiewaliśmy wspólnie "sto lat"- w takiej w przyjacielskiej atmosferze rozpoczęliśmy spotkanie. Wspólne gry i zabawy integracyjne pozwoliły wszystkim przełamać bariery w komunikowaniu się, uczyły wzajemnej współpracy i akceptacji oraz pozytywnego myślenia o samym sobie. Podczas przygotowywania w grupach dowolnych układów tanecznych dziewczęta włączały własną inwencję twórczą. Choć nie było to łatwe, poradziły sobie z zadaniem bezbłędnie. Chłopcy w tym czasie przygotowali ognisko - przynieśli z lasu bukowego chrust i rozpalili ogień. Pomagali również dziewczętom przy nabijaniu kiełbasek na specjalne pręty. Miło spędzone chwile przy pieczeniu i na łonie przyrody sprawiły, że dzień był bardzo udany.
Lidia Rojewska
Integracja w indiańskiej wiosce
13 września na kilka słonecznych godzin dzieci z klas 0 „A” i 1 „A” zamieniły się w małych Indian. Dwa plemiona pod okiem indiańskich przewodników strzelały z łuku, polowały na „węże”, przechodziły próbę siły, a także próbę milczenia, pokonywały tor przeszkód, przechodziły przez „pajęczynę”. Był też czas na swobodną zabawę i naukę indiańskich piosenek. Pierwszoklasiści uczyli się posługiwać mapą podczas emocjonującej gry terenowej. Każdy Indianin otrzymał „orle pióro” jako potwierdzenie zdobytych sprawności. Indiańskim okrzykom nie było końca. Zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie szczególnie działają na wyobraźnię dziecięcą i niosą pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie. Podczas dobrej zabawy dzieci z obu klas miały świetną okazję poznać się lepiej i zintegrować. Z pewnością wrócimy do Wioski Indiańskiej Pocahontas we Wrocławiu-Zabrodziu, żeby dalej odkrywać świat Indian.
Organizatorki wycieczki - Anna Śródka i Anna Zaleska
Wszystko o filmie Wspomnienia z 9. Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie
W dniach 18-19 czerwca 2018r. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w Ogólnopolskim Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie. Spotkania z rówieśnikami z każdego zakątka Polski stworzyły kapitalny klimat. Odwiedziliśmy Laboratorium Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, gdzie widzieliśmy pracę montażystów. Następnie uczestniczyliśmy w gali w Kinie Iluzjon, gdzie między innymi oglądaliśmy spoty uczestników i wręczenia nagród z konkursów. Na zakończenie odbyła sie projekcja filmu archiwalnego pt."Sportowiec mimo woli".
W drugim dniu Festiwalu uczestniczyliśmy w zajęciach w Warszawskiej Szkole Filmowej, gdzie obyły się miniwarsztaty: scenariuszowy, reżysersko-operatorski, krytyka filmowego, videoreportera 2.0, omówienia filmów i aktorskiego z aktorem Piotrem Zeltem. Świetna zabawa, ciekawi ludzie, niezapomniane chwile.
Spotkanie z poetką Julianną Michorczyk
4 października dzieci ze świetlicy szkolnej klas 1-3 uczestniczyły w spotkaniu z poetką p. Julianną Michorczyk. Julianna Michorczyk jako poetka zadebiutowała w 2009 roku tomikiem wierszy "Zbiorek wierszyków dla małych smyków". Najchętniej pisze dla dzieci i to im właśnie poświęciła swoje życie zawodowe. Uczniowie zgromadzeni w auli wysłuchali fragmentów książki „A jak urosnę…” wyjątkowego tomiku, ilustrowanego dziecięcymi dziełami. Dowiedzieli się także w jakich okolicznościach powstały książeczki. Pani Julianna opowiedziała dzieciom czym się inspiruje i skąd pojawiły się tak piękne ilustracje do wierszy. Ku zaskoczeniu, dzieci mogły zatańczyć do piosenek powstałych na bazie wierszy pani Julianny. Spotkanie zakończyło się licznymi pytaniami ze strony dzieci i nauczycieli, na które nasz gość udzielił wyczerpujących i satysfakcjonujących odpowiedzi. Przedstawiony świat poezji był dla dzieci ogromnym źródłem radości - za co Pani Juliannie serdecznie dziękujemy !
Malwina KunickaJoanna Wojciechowska
Apel Państwowego Inspektoratu Sanitarnego
Wszawica głowowa czyli jak pokonać mity, wstyd i pasożyty – przeczytaj ulotkę !!
Zajęcia integracyjne klasy IVc
Uczniowie klasy 4c uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, których celem było lepsze poznanie siebie i grupy, by w przyszłości współpraca układała się coraz lepiej. Program zajęć został przygotowany przez pedagoga szkolnego i wychowawcę. Był to bardzo mile wspólnie spędzony czas w otoczeniu trzebnickiej natury – na wyspie na stawach.
Wychowawca Anna Matwiszyn
Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego na trzebnickim Rynku
Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbyła się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane będą aż dwie lektury - fragmenty "Przedwiośnia" Żeromskiego oraz 44 teksty Antologii Niepodległości (pełen wykaz tekstów zamieszczony jest w zakładce biblioteka na stronie internetowej szkoły).
- W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie "Przedwiośnia". Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego clue, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.
8 września na zaproszenie pana Marka Długozimy - burmistrza Gminy Trzebnica delegacja szkoły w osobach: pani dyrektor Elżbiety Nowak, Anny Sychli, Kamili Boczar i Alicji Stręk-Tworek przybyła na trzebnicki Rynek, by w towarzystwie zaproszonych gości odczytać wybrane fragmenty "Przedwiośnia". Wydarzeniu towarzyszył uroczysty charakter, a wspaniałe interpretacje czytających i sprzyjająca aura sobotniego przedpołudnia pozwoliły przenieść się słuchaczom w czasy, gdy rodziła się niepodległa Polska.
Nasi uczniowie w projekcie Erasmus+ „Human rights club”
W sierpniu br. 4 osobowa grupa uczniów z klasy VIII uczestniczyła w projekcie Erasmus+ „Human rights club” zorganizowanym przez NGO Kinderfreunde w Klaffer am Hochficht, Austria. Celem spotkania była dyskusja w międzynarodowej grupie młodzieży z 8 krajów dotycząca praw człowieka. W programie wymiany młodzieżowej była również wizyta w Linzu, obozie koncentracyjnym Mauthausen, nakręcenie filmików tematycznych, warsztaty teatralne i dotyczące mediów, wieczorki kulturowe. Uczniowie mieli okazję współpracować z profesjonalnym filmowcem i dziennikarzem. Codzienny grafik był wypełniony wieloma zadaniami w grupach międzynarodowych, ale pozostał również czas na codzienny relaks nad jeziorem. Dziękujemy uczennicom za godne reprezentowanie na projekcie naszej szkoły i naszej polskiej kultury (na polskim wieczorku kulturowym cała międzynarodowa grupa projektowa odtańczyła Poloneza).
Opiekun projektu: Anna Matwiszyn poprzez Stowarzyszenie Oświatowe „SOWA”
Gratulacje!
Inauguracja roku szklnego 2018/2019
A jednak do szkoły się chce...
Rok szkolny 2018/2109 w pełnej ośmioklasowej szkole podstawowej z trzema klasami gimnazjalnymi rozpoczęło 541 uczniów w 19 oddziałach klasowych. Dzieci i młodzież i licznie przybyli rodzice przywitali nowy rok szkolny w dobrych humorach i przy pięknej letniej aurze.
ZEBRANIA
W dniu 17.09.2018 (poniedziałek)
odbędą się zebrania z rodzicami:
KLASA
WYCHOWAWCA
NUMER KLASY
Godzina
0A
ŚRODKA ANNA
40
16.30
0B
WYSZYŃSKA MONIKA
44
16.30
0C
DŁUŻEŃ MAGDALENA
53
16.30
0D
KUBIAK MONIKA
49
16.30
1A
ZALESKA ANNA
46
16.30
1B
WAŁEJKO AGNIESZKA
45
16.30
1C
GŁUCHOWSKA IZABELA
47
16.30
2A
MAŁYS DANUTA
17
16.30
2B
PIŁAT ANNA
18
16.30
2C
MANDZIEJ BEATA
16
16.30
3A
BOCZAR JOLANTA
10
16.30
4A
ROJEWSKA LIDIA
36
17.30
4B
KURZYŃSKA ALEKSANDRA
aula
17.30
4C
MATWISZYN ANNA
32
17.30
5A
MILNER-FIRKOWSKA BEATA
23
17.30
5B
JĘDRZEJEWSKA ANETA
35
17.30
5C
MAZIJ AGNIESZKA
26
17.30
7A
KĘDZIORA JUSTYNA
37
17.30
7B
PROKSZA KATARZYNA
20
17.30
8A
TRELA-ŻELAZKO BEATA
8
17.30
8B
BAHRYN-KAMIŃSKA KATARZYNA
21
17.30
3AG
WOJCIECHOWSKI JÓZEF
38
17.30
3BG
BARANIECKA-LECH EDYTA
28
17.30
3CG
KUBASZEWSKA AGATA
27
17.30
Podręczniki na rok szkolny 2018/2019
Szanowni Państwo, przypominamy, iż uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i ostatniej klasy gimnazjum na dotychczasowych zasadach będą otrzymywali bezpłatne podręczniki i ćwiczenia do obowiązkowych zajęć edukacyjnych.
Dobry Start
Szanowni Państwo,
przypominamy, że Rządowy programu „Dobry Start”, to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.
Aby otrzymać wsparcie, należy do 30 listopada 2018r. złożyć wniosek online przez stronę empatia.mrpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną. Wniosek może złozyć: matka, ojciec lub opiekun dziecka. Wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo- wychowawczej.
Pomoc do rodziny trafi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.
W przypadku trudności ze złożeniem wniosku on-line, zapraszamy do szkoły, uzyskacie Państwo pomoc.
Plan lekcji
Plan lekcji na rok szkolny 2018/2019 w kolorze niebieskim.
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/19
Drodzy rodzice i uczniowie
3 września /poniedziałk/ rozpoczyna się nowy rok szkolny
wszystkich serdecznie zapraszamy
8 00 - Msza Św. w Bazylice Św. Jadwigi
10 15 - uroczysty apel
W tym dniu obowiązuje strój galowy.
Archiwum Aktualności