• Policja o cyberprzemocy

          •  Zdjęcie użytkownika Gimnazjum Nr 1 im. Księcia Henryka Brodatego w Trzebnicy.

            Odpowiedzialność karna nieletnich oraz zagrożenia w Internecie są tematem spotkania dla uczniów klas czwartych z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji trzebnickiej Policji, które właśnie trwa w auli szkolnej.Policjanci wskazywali na przykłady sytuacji, w których w informacje beztrosko umieszczane w sieci mogą być wykorzystane w złych celach. Prelekcja służy podnoszeniu świadomości młodych ludzi o konsekwencjach każdego bezprawnego zachowania i uchronieniu ich przed zagrożeniami

          • Święto Niepodległości u najmłodszych

          • W tym roku obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole obfitowały w wiele wydarzeń. Świętowanie tej ważnej rocznicy w klasach 0-3 rozpoczęliśmy już w poniedziałek 6 listopada. Na początku przypomnieliśmy sobie historię powstania Polski, poznaliśmy legendy, a na zajęciach muzycznych słuchaliśmy pieśni żołnierskich. Przez cały czas szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, co znaczy być patriotą. Kolejnym naszym zadaniem było wspólne stworzenie kart do „Poradnika małego patrioty”. Uczniowie w swoich klasach przygotowali plakaty dotyczące: patriotyzmu, historii godła, flagi, hymnu naszego państwa oraz najważniejszych bohaterów narodowych. Wiele innych tematów omówiliśmy, a efekty naszej pracy  można zobaczyć na wystawie, która mieści się w budynku szkoły.

            Na zakończenie projektu w dniu 10 listopada, wszyscy odświętnie ubrani z biało-czerwonymi kotylionami na piersi, spotkaliśmy się w auli szkolnej na wspólnym świętowaniu. Uczniowie obejrzeli dwa krótkie filmy przedstawiające historię rozbiorów Polski oraz odzyskania niepodległości. Dziękując wszystkim bohaterom walki o niepodległość odśpiewaliśmy wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”.

            Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśń o tematyce patriotycznej, które przygotowali uczniowie z drugiej klasy.

            Tego dnia dzieci poznały również bliżej postać Józefa Piłsudskiego a następnie uczestniczyli w konkursie plastycznym „Piłsudski na kasztance”.

              Wszystko to pomogło nam  uświadomiać naszym najmłodszym uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna.

            Agnieszka Wałejko

          • Dni Kultury Zdrowotnej w zerówkach

          • Z okazji Dni Kultury Zdrowotnej w klasach zerowych odbyły się liczne zajęcia i zabawy, podczas których dzieci zapoznały się z aktualną piramidą żywieniową. Zajęciom towarzyszył hymn: „Olimpiada w jarzynowie”. Poprzez liczne zabawy ruchowe, dzieci uczyły się, że podstawą zdrowego stylu życia jest ruch i sport. Dowiadywały się co powinniśmy jeść, abyśmy byli zdrowi, co oznacza zdrowe jedzenie, dlaczego trzeba jeść dużo owoców i warzyw,  jakich produktów należy unikać itp. Nauczycielki zaprosiły do udziału w indywidualnym konkursie na zdrowe śniadanie. Celem konkursu było zachęcenie dzieci oraz ich rodziców do urozmaicenia jadłospisu oraz zdrowego odżywiania i rozbudzenia przez zabawę pasji kulinarnych u dzieci. Okazało się że wspólne przygotowanie posiłków wraz z rodzicami to prawdziwa przygoda, pełna niezwykłych smaków i aromatów. Przy ocenie prac, komisja konkursowa brała pod uwagę: wartości odżywcze składników, nowatorstwo pomysłu oraz wygląd. Ilość i różnorodność wykorzystanych produktów oraz pomysłowość śniadań wprawiła w zdumienie. Większość śniadań wyglądało bardzo apetycznie i zabawnie. Zobaczcie sami!

            W grupie 0 b jedna z mam przygotowała dla dzieci „deskę pełną pyszności”. Okazało się, że tak pięknie podane jedzenie skusiło nawet największych niejadków do degustacji! Pani Olga wraz z uczniami omówiła, co może się znaleźć na kanapkach. Każde dziecko samo przygotowało śniadanie. Było pysznie i zdrowo! Bardzo dziękujemy za poświęcony czas.

            Agnieszka Wałejko

          • Pierwsza szkolna edycja biegu na orientację

          • Uczniowie i wyznaczeni nauczyciele szkoły podstawowej jak i gimnazjum w dniu 31 października mieli możliwość wzięcia udziału w pierwszej edycji szkolnej biegu na orientację. Bieg ten jest wyjątkową formą aktywności ruchowej.To jedyny sport, który w tak unikalny sposób łączy wysiłek fizyczny i myślenie. Start poszczególnych klas rozpoczynał się między stawami. Tam uczniowie otrzymywali mapki topograficzne i karty startowe. Zadaniem zawodników było odszukanie po kolei wszystkich punktów, które mieli oznaczone na mapie i ukończyć bieg w jak najkrótszym czasie. Mapy zawierały zestaw symboli, które odwzorowywały specyfikę terenu i umożliwiły zawodnikom podjęcie najlepszej decyzji związanej z wyborem trasy w Lesie Bukowym. Nasi uczniowie postępowali zgodnie z zasadami gry i chodzili tylko ścieżkami, ale one niekoniecznie prowadziły do punktów kontrolnych. Dla ułatwienia na trasie i przy punktach stali oznaczeni jaskrawymi kamizelkami sędziowie, którzy zadawali przygotowane pytania. Niestety nie wszystkim klasom udało się znaleźć wyznaczone punkty kontrolne i ukończyć bieg. Ale u wszystkich było widać ogromne emocje i zaangażowanie, zwłaszcza w młodszych klasach. Wielu również otrzymało wskazówki, nad czym trzeba popracować, przygotowując się do kolejnej edycji. Gratulujemy wytrwałości.
            Organizatorami biegu byli Lidia i Piotr Rojewscy oraz J.Wojciechowski, zaś na trasie wspomagała ich klasa 2C gimnazjum.

        • Biegi na orientację dla klas 4-7
          • Biegi na orientację dla klas 4-7

          • W środę 18 października na terenie Lasu Bukowego zostały zorganizowane zawody w biegu na orientację dla uczniów szkół podstawowych z klas 4 – 7. Do rywalizacji stanęło ostatecznie 474 uczniów ze szkół biorących udział w projekcie: z Jelcza-Laskowic, Kryniczna, Masłowa, Miłoszyc, Środy Śląskiej, Żmigrodu, Sobótki, Trzebnicy, Oławy, Wrocławia, Ujeźdźca Wielkiego, Zawoni, Borowa i Prusic i był to jeden z największych, biorąc pod uwagę liczbę uczestników, biegów na orientację. Start rozpoczynał się na ścieżce prowadzącej do kościółka w Lesie Bukowym, a meta znajdowała się na terenie basenu zewnętrznego w Gminnym Parku Wodnym TRZEBNICA–ZDRÓJ.

            Wyniki naszych uczniów:

            Dziewczynki kl. 4

            44.Emilia Lewicka 1:20:22
            48.Michalina Gaicka 1:21:40
            50.Martyna Sobolewska 1:34:04
            Oliwia Gagała nkl
            Natalia Szostak nkl
            Kinga Poturaj nkl
            Gabriela Sitowczuk nkl

            Dziewczynki kl. 6

            4.Amelia Ćwikła 39:38
            12.Wiktoria Wieczorek 47:23
            13.Joanna Grabia 47:47
            Alicja Wiatr nkl

            Chłopcy kl. 4

            18. Filip Krawczyński 35:29
            22.Bernard Bernasiński 39:20
            24.Kacper Wysocki 39:59
            25.Kajetan Król 40:21
            27. Alan Majkrzak 41:00
            32.Jan Kuśnierek-Wrzos 45:18
            44.Piotr Wieczorek 1:03:42
            46.Eryk Dudziak 1:05:16
            48.Maciej Sadło 1:08:13
            49.Tobiasz Ćwikła 1:10:24
            51.Kordian Makles 1:14:45
            Filip Krawiec nkl
            Mateusz Morgiel nkl
            Szymon Disner nkl
            Kajetan Kapelańczyk nkl
            Igor Oleniasz nkl

            Chłopcy kl. 6

            3.Norbert Sapa 47:51
            8.Karol Piorek 52:34
            19.Tobiasz Kralka 59:51
            40.Adam Kormański 1:22:17


            Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych startach.Opracował: P. Rojewski

          • zDolny Ślązak Gimnazjalista i zDolny Ślązaczek - wyniki

          • Miło nam poinformować, iż wśród uczniów zakwalifikowanych do etapu powiatowego konkursu znaleźli się:

            - w kategorii zDolny Ślązak Gimnazjalista - blok humanistyczny: Maria Gaweł ( klasa 3b)

            - w kategorii zDolny Ślązak Gimnazjalista - blok matemtyczno- fizyczny: Maria Gaweł ( klasa 3b)

            - w kategorii zDolny Ślązaczek: Hanna Podyma ( klasa 7a) i Aleksander Przysiężny ( klasa 7a)

            - w kategorii zDolny Ślązaczek - język angielski: Hanna Podyma ( klasa 7a) i Amelia Sztyma ( klasa 7a).

            Wszystkim Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie powiatowym!

        • Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Gimnazjalnych
          • Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Gimnazjalnych

          • 6 października br. na trzebnickim Stadionie Miejskim Fair Play Arena odbyły się Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Gimnazjalnych. Organizatorem w tym roku była nasza szkoła. Do rywalizacji przystąpiło 7 reprezentacji dziewcząt i 6 reprezentacji chłopców. Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały startujących, padał deszcz i było zimno.

            Do ostatnich chwil nie było wiadomo, kto zakończy bieg na pierwszym miejscu. Zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt przy dziesięciu zmianach „zwycięstwo wędrowało z rąk do rąk”. Ostatecznie w kategorii gimnazja wśród chłopców zwyciężył Zespół Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie, drugie miejsce Szkoła Podstawowa w Pęgowie, trzecie miejsce Gimnazjum Sportowo-Językowe w Trzebnicy, czwarte SP1 w Obornikach Śląskich, piąte miejsce nasi chłopcy, szóste SP 3 w Trzebnicy. W kategorii dziewcząt na pierwszym miejscu uplasowała się szkoła z Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie, drugie miejsce SP1 z Obornik Śląskich, trzecie nasze dziewczyny:), czwarte Gimnazjum Sportowo-Językowe w Trzebnicy, piąte SP Pęgów, szóste SP3 w Trzebnicy i siódme SP w Zawoni.

             

             P. Rojewski

             

          • Podziękowanie

          • Szanowni Państwo,

            uroczystość otwarcia trzebnickiej Jedynki zwieńczyła trwający od wakacji gruntowny remont budynku z jego adaptacją dla potrzeb szkoły podstawowej. Okres poprzedzający to doniosłe w historii szkoły wydarzenie był czasem organizowania pracy szkoły w nowych warunkach, czasem, który pokazał, że jest to nasze wspólne społeczne wyzwanie. Powstanie nowej placówki oświatowej w Trzebnicy jest zatem efektem sprawnego współdziałania Pana burmistrza Marka Długozimy i podległych mu instytucji z mieszkańcami Ziemi Trzebnickiej, zaś osobiste zaangażowanie jest tego najlepszym przykładem.

            W imieniu własnym, jak również Rady Pedagogicznej, którą reprezentuję, pragnę złożyć Panu burmistrzowi Markowi Długozimie, który od lat wspiera nas swoim doświadczeniem i autorytetem, wyrazy wdzięczności za podjęte działania, których efektem jest nowoczesne miejsce nauki i zabawy uczniów, a także wyjątkowa oferta edukacyjna. 

            Dziękuję także wszystkim tym, którzy wspierali szkołę:

            - pracownikom Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy z Panem dyrektorem Markiem Przespolewskim na czele za życzliwość, opiekuńczość wobec najmłodszych Trzebniczan, którzy pierwsze tygodnie nauki spędzili poza szkołą;

            - pracownikom Wydziału Promocji Gminy Trzebnica wraz z Panem naczelnikiem Jakubem Szurkawskim, za wszelką pomoc w przygotowaniu święta trzebnickiej Jedynki i otwartość na nasze codzienne potrzeby.

            Szczególnie wdzięczna jestem Rodzicom, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w urządzanie sal lekcyjnych dla najmłodszych, a wśród nich Państwu: Annie i Dawidowi Matusiakom, Danielowi Słomskiemu, Bartłomiejowi Sochackiemu, Monice i Pawłowi Wróblom, Wojciechowi Wróblowi, Gabrielowi Jastrzębskiemu, Elżbiecie Grabowskiej, Michałowi Stebnickiemu, Mariuszowi Szylakowi, Rafałowi Podgórnemu, Piotrowi Czerwonemu, Małgorzacie i Waldemarowi Górczyńskim, Pawłowi Głuchowskiemu, Andrzejowi Wypychowi, Teodozji Cieluch, Dagmarze i Jakubowi Ślękom, Pawłowi Puzio i Krzysztofowi Tomczykowi, Marcie Cal, Izabeli Dasiewicz, Katarzynie i Jarosławowi Dzięciołom, Dawidowi Lewandowskiemu, Maciejowi Radocie, Marcie Rudkiewicz, Hannie Uramowskiej, Monice i Marcinowi Wilgom, Magdalenie Zielińskiej, Agnieszce Florek-Woźniak, Dagmarze Steć, Agnieszce Karcz-Janusz, Lidii i Marianowi Mandziejom, Alicji Hrycyk, Emilowi Szumilasowi, Małgorzacie i Arkadiuszowi Wywiałom, Andrzejowi Mysonie, Andrzejowi Magdy,  Konradowi Piłatowi, Maciejowi Czarnemu, Dariuszowi Jarosze, Iwonie i Marcinowi Kozom, Arkadiuszowi Pawlakowi, Maciejowi Siekierko, Oldze Tomaszewskiej, Pawłowi Wawruszczakowi i Paulinie Gepner. Swą pomoc okazali także nauczyciele, pracownicy administracyjni i młodzież gimnazjalna: Adrian Dudziak, Filip Adamiec, Adrian Dudziak, Kacper Makles, Jakub Czerwony, Krzysztof Kubiak i Jakub Koszyka. Serdecznie dziękuję.

              Wszystkich Państwa pragnę zapewnić, iż dołożymy wszelkich starań, by ta inwestycja – ciesząca się wielkim społecznym uznaniem – była środowiskiem radosnego wzrastania młodego pokolenia i źródłem satysfakcji podstawowych jej podmiotów: uczniów, nauczycieli i rodziców.

             

          • Święto Szkoły

          •  

            11.jpeg

            Tegorocznym obchodom Święta Szkoły towarzyszyło wydarzenie szczególne - otwarcie Szkoły Podstawowej, która przyjeła imię ks. Henryka Brodatego. Uroczystość skupiła licznie zaproszonych gości, rodziców, a także - po blisko 20 latach - najmłodszych, którzy zostali pasowani na uczniów.

            Uroczystość, którą poprowadzili nauczyciele, Katarzyna Szymkowiak oraz Józef Wojciechowski,  rozpoczęło wprowadzenie na płytę boiska sztandaru oraz wciągnięcie na maszt flagi Szkoły Podstawowej nr 1. Odbyło się ono przy akompaniamencie Trzebnickiej Orkiestry Dętej odgrywającej hymn miasta.

            Następnie przed publicznością zaprezentowały się Trzebnickie Mażoretki oraz uczennice szkoły w tańcu ze wstążkami. Dynamiczny występ zakończyła figura w kształcie cyfry 1. Chór zaśpiewał: „Szkoła, nasza kochana szkoła!”, a na twarzach uczniów i nauczycieli malowało się wzruszenie, które pogłębiły życzenia złożone przez tych pierwszych, dla całego grona pedagogicznego z okazji dnia edukacji narodowej.

            Otwarcie „Jedynki” ma wymiar symboliczny, ponieważ szkoła 27 września obchodziła swoje 72 urodziny. Jako pierwsza podstawówka powstała po wojnie, zajmuje szczególne miejsce w pamięci i sercach trzebniczan. Dziś, dzięki decyzjom burmistrza Marka Długozimy, tworzy się nowa historia, która nawiązywać będzie do najważniejszych wartości i tradycji pielęgnowanych tu przez minione lata. W imieniu dzieci, rodziców, nauczycieli i swoim dziękuję za wielkie serce, jakie ma Pan dla „Jedynki” – powiedziała dyrektor Elżbieta Nowak, która wspólnie z przedstawicielami różnych pokoleń trzebniczan uczęszczających do szkoły na przestrzeni lat, wręczyła burmistrzowi pamiątkową statuetkę oraz podziękowanie, a także obraz szkoły namalowany przez dzieci.

            - Dziękuję Panu burmistrzowi za opiekę nad „Jedynką”, a Pani dyrektor i gronu nauczycielskiemu życzę, by mury tej szkoły opuszczało coraz więcej absolwentów. Absolwentów takich jak burmistrz naszego miasta Pan Marek Długozima – powiedział Franciszek Kempa, Pionier Ziemi Trzebnickiej, jeden z pierwszych uczniów „Jedynki”.  

            Dumne tradycje szkoły zostają wzmocnione powrotem do korzeni. Dziś otwieramy jedynkę na nowo. Na powrót stała się ona szkołą podstawową, którą wielu z nas zna i pamięta, do której odczuwam wielki osobisty sentyment, ponieważ była także moją szkołą. Wierzę, że z takim samym sentymentem po latach spojrzą na nią dzieci rozpoczynające swoją wielką edukacyjną przygodę w jej odnowionych murach. Właśnie po to, by mogły się w niej  zakochać, czuć bezpiecznie, a po latach miło wspominać, potrzebny był ten, wart blisko 5 mln zł remont. Dziękuję wszystkim, którzy się do niego przyczynili. Począwszy od trzebnickich firm, za to, że stanęły na wysokości zadania, pokonując przejściowe niedogodności, poprzez nauczycieli, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie szkoły na przyjęcie dzieci, po rodziców, za zrozumienie i chęć pomocy. Szczególne podziękowania składam na ręce Pani dyrektor Elżbiety Nowak, za jej wielkie zaangażowanie, determinację i poświęcony czas podczas remontu i organizacji roku szkolnego, to dzięki niej ta szkoła jest tak przyjazna, bezpieczna, twórcza i otwarta. Nie bez znaczenia jest również fakt, że „Jedynkę” otwieramy w Roku Jadwiżańskim, kiedy świętujemy 750-lecie kanonizacji naszej świętej, żony Henryka Brodatego, patrona szkoły. Pokazuje to, jak ważna w kształceniu przyszłych pokoleń jest pamięć o historii i tradycji. Mam nadzieję, że w tych murach będziecie ją odpowiednio pielęgnować i umacniać – powiedział burmistrz Marek Długozima, który następnie na ręce dyrektor Elżbiety Nowak złożył akt przekazania szkoły, a przedstawicielom młodzieży przekazał symboliczny klucz z insygniami jej patrona, wspomnianego wcześniej – Henryka Brodatego. Na zakończenie podziękowania otrzymali wszyscy zaangażowani w powstanie budynku.

                 16.jpeg           28.jpeg                29.jpeg 

            Jednym z najważniejszych momentów otwarcia połączonego ze świętem szkoły, było pasowanie pierwszaków, którego wspólnie dokonali burmistrz wraz z Panią dyrektor, wręczając dzieciom akty pasowania. Następnie pełnoprawni już uczniowie, zajęli honorowe miejsca na specjalnej trybunie usytuowanej tuż pod zasłoniętą ścianą łącznika. To w końcu ich dzień, to dla nich ten remont i to oni byli głównymi świadkami tego, jak opadająca wraz z przecięciem wstęgi kurtyna, odsłoniła szkołę znaną im do tej pory z obrazka. Szkołę, która w tym właśnie momencie stała się, i na kolejne lata  pozostanie, ich drugim domem. Domem stworzonym wielką siłą ludzkich starań.

            Źródło: http://trzebnica.pl/3659/18/trzebnicka-%E2%80%9Ejedynka%E2%80%9D-na-nowo.html

             

          • ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY

          • Szanowni Państwo, 

            należność za obiady za m-c październik 2017 wynosi 67,10zł ( 11 obiadów  x 6,10 zł) Termin płatności: do dnia 30.10.2017r. Proszę dokładnie przeliczać należności za obiady lub konsultować odpłatność z panią kierownik Alicją Ogorzelec (gabinet nr 15). 

            Wpłat należy dokonać w Banku Spółdzielczym  w Trzebnicy,  ul.Prusicka 1,  55-100 Trzebnica 

            na nr konta 96 9591 0004 2001 0018 6401 0002

             

            DEKLARACJA KORZYSTANIA Z OBIADÓW Deklaracja_obiady_2017-2018.docx

        • Pielgrzymka do grobu Św. Jadwigi
          • Pielgrzymka do grobu Św. Jadwigi

          • Pielgrzymka Trzebniczan do grobu św. Jadwigi była ostatnim elementem Uroczystości Odpustowych, ale w sposób symboliczny zakończyła także cały Rok Jadwiżański ustanowiony z okazji 750-rocznicy kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej.

            Pomysł pielgrzymowania mieszkańców miasta do grobu Księżnej zrodził się po tym, jak z inicjatywy burmistrza Marka Długozimy ustanowiono w 2010 roku św. Jadwigę Śląską Patronką Trzebnicy. Wówczas to w oficjalnym dekrecie wydany przez watykańską Kongregację Kultu Bożego i Dyscypliny sakramentów stwierdzono, że „Św. Jadwiga Śląska jest Patronką u Boga i ludzi dla miasta Trzebnica”.

            W poniedziałek 16 października br., z serca miasta – z trzebnickiego Rynku do grobu św. Jadwigi Śląskiej po raz kolejny powędrowali ci, którzy są na co dzień najbliżej – trzebniczanie. Tuż przed godziną 18.00 słowa przywitania wygłosili kolejno: burmistrz Marek Długozima, ks. Emanuel Rus SDS z parafii św. Jadwigi i św. Ap. Bartłomieja, a także ks. Radosław Bariasz z Parafii śśw. Piotra i Pawła w Trzebnicy. Na zakończenie pielgrzymki odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa Ignacego Deca.

            Przybyłych gości przywitał kustosz sanktuarium ks. dziekan Jerzy Olszówka SDS: - Rok Jadwiżański, ogłoszony z okazji 750. rocznicy kanonizacji św. Jadwigi, dobiega powoli końca. Ostatnim akordem jubileuszu jest pielgrzymka mieszkańców Trzebnicy do grobu swojej patronki. Przeżywamy ją w 7. rocznicę uroczystego ogłoszenia św. Jadwigi patronką Trzebnicy. Jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ten akt, który wybrzmiał 7 lat temu, tak naprawdę był potwierdzeniem wielowiekowej obecności św. Jadwigi w życiu mieszkańców trzebnickiego grodu i jej szczególnej opieki.

            Natomiast w wygłoszonej homilii bp Ignacy Dec przedstawiał św. Jadwigę jako wzór kobiety, która odpowiedziała na Boże powołanie, a czyniąc wielkie dzieła miłosierdzia, pomnażała chwałę Bożą i spełniała Bożą wolę. Biskup nawiązał również do pontyfikatu Jana Pawła II, który rozpoczął się dokładnie 39 lat temu i również był odpowiedzią na Boże wezwanie.

            Za dobro, które wydarzyło się w Roku Jadwiżańskim w swoim przemówieniu podczas Mszy św. dziękował również burmistrz Marek Długozima: -  W tym roku pielgrzymowanie trzebniczan do Grobu św. Jadwigi ma wymiar szczególny. Jest uroczystym czasem dziękczynienia za jubileusz 750-lecia kanonizacji św. Jadwigi Śląskiej i w sposób symboliczny kończy Rok Jadwiżański. Możemy być dumni, że to nam trzebniczanom, przypadł w udziale zaszczyt podziękowania Panu Bogu za dar świętego życia Księżnej, za Jej wspaniałe duchowe i materialne dziedzictwo, o które mamy zaszczyt się troszczyć. Burmistrz podziękował również ks. dziekanowi Jerzemu Olszówce SDS za owocną współpracę, która w tym roku w sposób szczególny zaowocowała w wiele ważnych inicjatyw, jak choćby wystawy, koncerty, czy inne, piękne i wartościowe projekty, które zapiszą się na kartach jubileuszowego roku jadwiżańskiego.

            Źródło: http://trzebnica.pl/3666/18/pielgrzymka-mierzona-sercem.html

        • XX  Dolnośląski Festiwal Nauki
          • XX Dolnośląski Festiwal Nauki

          • 26 września uczniowie klasy 3a i 3b uczestniczyli w wystawach, pokazach, konkursach organizowanych przez Politechnikę Wrocławską i Uniwersytet Wrocławski w ramach XX edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali prezentowane zjawiska fizyczne, poznawali labirynty techniki oraz magię sportu.

             

             

            Sylwia Drewniak

             

             

            Najpierw udaliśmy się na Wydział Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego na pl. Borna. Był tam długi korytarz wzdłuż, którego poustawiane były różne stoiska. Sprawdzaliśmy jak to jest być naelektryzowanym, czy jabłko przewodzi prąd. Poznaliśmy wiele informacji związanych z kosmosem. Oglądaliśmy gwiazdozbiory i inne galaktyki. Na Politechnice Wrocławskiej w holu budynku C-13 było dość sporo ciekawych stoisk. Niektórzy z nas brali udział w grach matematyczno-logicznych, warsztatach liniowych. Dowiedzieliśmy się jak działa drukarka 3D i jaka jest jakość powietrza. Mogliśmy poznać japońskie sztuki walki. Mnie podobało się Kendo.

            Aga 3a

             

          • W sobotę, 23 września już po raz kolejny  przedstawiciele  Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli  w Pielgrzymce Dużą Ścieżką Św Jadwigi. Spod bazyliki udaliśmy się do kamienia, który znajduje się obok Ołtarza Polowego. Następnie przeszliśmy pod Rotundę Pięciu Stołów, gdzie uczniowie młodszych klas otrzymali certyfikat uczestnictwa i jabłka. Starsi uczniowie pomaszerowali do kościółka pw. Czternastu Wspomożycieli  w Lesie Bukowym. Przemarsz zakończył się na wyspie ciepłym poczęstunkiem. Mimo  że pogoda nie dopisała, to wszyscy byli w dobrych nastrojach i zaoferowali się, że w następnym roku również wezmą udział w pielgrzymce Ścieżką Jadwiżanską.

            Izabela Putko

        • Wycieczka integracyjna do Sobótki
          • Wycieczka integracyjna do Sobótki

          • Już za nami pierwsza wycieczka szkolna. 11 września my jako uczniowie klasy 7a i 7b  wraz z opiekunami: Katarzyną Bahryn-Kamińską, Beatą Trela-Żelazko i Józefem Wojciechowskim wybraliśmy się na wycieczkę integracyjną do Sobótki. Podczas wejścia na szczyt góry Ślęży mogliśmy podziwiać przyrodę Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. W miłej atmosferze pokonanie drogi żółtym szlakiem zajęło nam około godziny. Na szczycie, po krótkim odpoczynku zaczęły się gry i zabawy integracyjne. Pomogły nam one poznać się bliżej. Było bardzo wesoło i sympatycznie. Następnie  nasze wychowawczynie zapoznały nas z fragmentami Statutu Szkoły a szczególnie z Prawami i Obowiązkami Ucznia. Kolejnym zadaniem była praca w grupach, podczas której stworzyliśmy własne Dekalogi Klasowe. Ostatnią atrakcją pobytu na Ślęży było  podziwianie okolicy z wieży widokowej. Po zejściu z góry nadszedł czas na wspólne  ognisko. Mogliśmy na nim upiec sobie kiełbaski i się posilić. Następnie udaliśmy się  do autokaru i zadowoleni wróciliśmy do Trzebnicy. Wycieczka była bardzo udana.

          • Zmiana organizacji pracy szkoły

          • Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie, 

            informujemy, iż od dnia 23 października 2017r.:

            • przerwa po 4-tej godzinie lekcyjnej trwać będzie 10 minut ( 11.25-11.35);
            • lekcja 5- ta rozpoczynać się będzie o godz. 11.35 i kończyć o godz. 12.20;
            • przerwa po 5-tej godzinie lekcyjnej trwać będzie 20 minut (12.20-12.40).

            Powyższa zmiana wynika ze sposobu organizacji obiadów w szkole. 

             

             

          • dodatkowe kursy autobusów

          • Pełny obraz pokaże się po wybraniu prawy klawisz myszy polecenia: pokaż obraz.

            poniżej dodatkowy rozkład autobusów po 8 lekcji oraz drobne zmiany /obowiazuje od 9 października 2017r./

            - reszta dojazdów bez zmian.

          • Zebrania z rodzicami

          • W dniu  4 PAŹDZIENIKA  (ŚRODA) odbędą się spotkania z rodzicami godzina 17.30

            Klasy III Gimnazjum spotkanie z dyrektorem szkoły w auli szkolnej godzina 17.00, następnie w klasach z wychowawcą.

            2 A GIM

            Wojciechowski Józef

            GABINET 38

            2 B GIM

            Baraniecka - Lech Edyta

            GABINET 28

            2 C GIM

            Kubaszewska Agata

            GABINET 37

            3 A GIM

            Drewniak Sylwia

            GABINET 16

            3 B GIM

            Milner - Firkowska Beata

            GABINET 23

            3 C GIM

            Dyk Beata

            GABINET 26

            3 D GIM

            Wolar  de Jong Patrycja

            GABINET 24

            4A

            Urszula Dufrat

            GABINET 7

            4B

            Jędrzejewska Aneta

            GABINET 35

            4C

            Mazij Agnieszka

            GABINET 36

            6A

            Kędziora Justyna

            GABINET 27

            6B

            Boruta Anna

            GABINET 20

            7A

            Trela –Żelazko Beata

            GABINET 8

            7B

            Bahryn-Kamińska Katarzyna

            GABINET 21

          • Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2017/2018.

          • Szanowni Rodzice,

            Drodzy Uczniowie klas III gimnazjalnych,

            zapraszamy do zapoznania z informacją o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2017/2018.

            https://oke.wroc.pl/wp-content/uploads/library/File/pdfy/20170901_ProcGim.pdf

            Termin egzaminu: 

            18 kwietnia 2017r. część pierwsza- humanistyczna historia i wos  9.00- 10.00

             

             język polski       

            11.00-12.30
            19 kwietnia 2017r. część druga- matematyczno- przyrodnicza przedmioty przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, geografia)  9.00-10.00 matematyka  11.00-12.30
            20 kwietnia 2017r. część trzecia- język obcy angielski lub niemiecki, lub hiszpański - poziom podstawowy 9.00- 10.00 język obcy - poziom rozszerzony 11.00-12.00

             

             Prosimy o złożenie do 30 września 2017 r. deklaracji (deklarację można pobrać z naszej strony- linki poniżej): 

             a. wskazującąej język obcy nowożytny, z którego uczeń przystąpi do części trzeciej egzaminu gimnazjalnego deklaracja_1.docx

             b. informującej o zamiarze przystąpienia do części trzeciej egzaminu gimnazjalnego na poziomie rozszerzonym w przypadku uczniów, którzy nie są do tego zobowiązani (dotyczy uczniów wybierających język, którego uczyli się w gimnazjum jako drugiego)  deklaracja_2.docx

            Uczeń posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim, który przystępuje do części trzeciej egzaminu gimnazjalnego z języka obcego nowożytnego, którego naukę na podbudowie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla II etapu edukacyjnego kontynuował w gimnazjum, jest zwolniony z obowiązku przystąpienia do egzaminu z tego języka na poziomie rozszerzonym. Uczeń ten może przystąpić do egzaminu z tego języka na poziomie rozszerzonym, na wniosek rodziców złożony wraz z deklaracją (deklaracja_1.docx)  nie później niż do 30 września 2017 r. deklaracja_2.docx