DRZWI OTWARTE:
20 MARCA,GODZ. 16.30
ZAPRASZAMY RODZICÓW
I UCZNIÓW KLAS 6 !
DRZWI OTWARTE:
20 MARCA,GODZ. 16.30
ZAPRASZAMY RODZICÓW
I UCZNIÓW KLAS 6 !
KONKURS CHEMICZNY – ALCHEMIK
13 marca 2013 r. w naszym gimnazjum zorganizowany został konkurs chemiczny „ALCHEMIK”. Konkurs przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Celem Konkursu Chemicznego „ALCHEMIK” jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników chemii, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.
Uczniowie zmierzyli się z zadaniami testowymi oraz jednym zadaniem opisowym. W eliminacjach wzięło udział ośmiu uczniów. Głównymi uczestnikami były osoby z klas II -Łukasz Fontin, Maciej Filip, Piotr Szewczyk, Adrian Żebrowski, Krystian Libigocki, Alicja Krzanecka, Karolina Wojtaś oraz Anna Gonczarik z klasy III.
Wyniki konkursu wraz z dyplomami i nagrodami organizator konkursu dostarczy nam do 30 maja. Wszystkim uczestnikom już dziś gratuluję odwagi i zdobytych punktów.
Do zobaczenia na kolejnym konkursie!
Aleksandra Warchulska
Informacja o rekrutacji uczniów do klas pierwszych
Gimnazjum nr 1 im. Księcia Henryka Brodatego w Trzebnicy
na rok szkolny 2013/2014
1. W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie klas pierwszych będą mogli kontynuować
naukę w:
a. klasie z rozszerzonym programem nauczania języka angielskiego,
b. klasie z rozszerzonym programem wychowania fizycznego ( piłka nożna – chłopcy, piłka ręczna- dziewczęta),
c. klasach ze zwiększoną liczbą godzin matematyki, biologii.
2. Ponadto szkoła oferuje
a) naukę języków angielskiego i niemieckiego, a w ramach zajęć pozalekcyjnych także ukraińskiego i hiszpańskiego;
b) bezpłatne zajęcia na basenie, w okresie zimowym także na lodowisku w ramach zajęć wychowania fizycznego.
3. Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do szkoły składają podanie: kartę zapisu dziecka do Gimnazjum nr 1 (druk do pobrania w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły www.gim1trzebnica.edupage.org) w terminie od 2 do 12 kwietnia 2013 roku.
4. Do PODANIA o przyjęcie należy dołączyć:
· Dwie fotografie legitymacyjne (podpisane)
· Kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz kopie zaświadczenia o wyniku sprawdzianu szóstoklasisty - w terminie od 28 czerwca do 1 lipca 2013 r.
· Potwierdzenie woli przyjęcia do gimnazjum poprzez złożenie oryginałów świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach sprawdzianu po klasie szóstej oraz innych wymaganych dokumentów: do 5 lipca 2013 r.
· Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do udziału w teście sprawnościowym ogólnym oraz z piłki ręcznej dla dziewcząt i piłki nożnej dla chłopców- w terminie rekrutacji. (dotyczy kandydatów do klasy z rozszerzonym programem wychowania fizycznego).
· Opinię lub orzeczenie poradni psychologiczno – pedagogicznej (jeśli kandydat takie posiada)
· Zaświadczenie wydane przez komisje konkursowe (laureaci, finaliści konkursów lub olimpiad przedmiotowych)
5. Harmonogram rekrutacji i pozostałe informacje:
· Składanie podań o przyjęcie do Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy trwa od 2 do 12 kwietnia 2013 r.
· Składanie deklaracji :
w okresie rekrutacji
· Przeprowadzenie testu kompetencji językowych w zakresie języka angielskiego dla kandydatów do klas z poszerzonym programem nauczania tego języka oraz testu sprawności fizycznej dla kandydatów do klas z poszerzonym programem wychowania fizycznego:25.06.2013r., godz. 14.00, Gimnazjum nr 1.
· Ogłoszenie listy uczniów przyjętych do gimnazjum: do 3 lipca 2013 r.
· Ogłoszenie ostatecznej listy uczniów przyjętych do gimnazjum: do 8 lipca 2013 r.
· Listy klas pierwszych udostępnione będą w holu szkoły od dnia: 19.08.2013r
· Nauka języków obcych obowiązkowych (język angielski, język niemiecki) w klasach liczących powyżej 24 uczniów jest realizowana w grupach. Podział na grupy z uwzględnieniem stopnia zaawansowania znajomości danego języka odbędzie się w pierwszym tygodniu września.
Do szkoły w pierwszej kolejności przyjmowani są uczniowie zamieszkali w obwodzie szkoły, uczniowe spoza obwodu mogą być przyjęci, jeśli szkoła będzie dysponowała wolnymi miejscami.
Szczegółowe informacje dotyczące warunków przyjęć uczniów do klas z rozszerzonym programem języka angielskiego oraz wychowania fizycznego zamieszone są na stronie internetowej szkoły:
www.gim1trzebnica.edupage.org, informacji udziela także sekretariat szkoły codziennie
w godz. 7.30-15.00, nr telefonu: 71 312 08 84
Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy, ul. Świętej Jadwigi 10 ogłasza przetarg nieograniczony na wynajem pomieszczenia w budynku szkolnym na prowadzenie sklepiku szkolnego/kawiarenki dla młodzieży.
Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy, ul. Świętej Jadwigi 10
strona www : www.gim1trzebnica.edupage.org
e-mail: gim1trzebnica@wp.pl
Telefon 71 312-08-84
LISTA UCZESTNIKÓW KONKURSU POLONISTYCZNEGO
„Słowo się liczy!”, który odbył się dnia 11 marca 2013 r. w auli Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy
1 A Natalia Bartela, Natalia Pędzikowska, Mateusz Sulikowski
1 B Mateusz Grech, Szymon Lorek, Beata Frąckowiak
1 C Jakub Waliszczak, Katarzyna Szulga, Wojciech Wojtaszek
1 D Joanna Bernacka, Patryk Cur, Gabriela Barska
1 E Krystyna Warszewska, Monika Kruszona, Robert Jakus
2 A Krystian Libigocki, Krzysztof Gerałtowski, Piotr Szewczyk
2 B Oliwia Arent, Paulina Pieleszko, Klaudia Synowiec
2 C Karolina Wojtaś, Natalia Uleryk, Paulina Oleksiak
2 D Miłosz Dudzik, Marta Sokołowska
2 E Kamil Latus, Jakub Kuźniak, Michał Popielarz
3 A Żaneta Pruś, Kamila Lesiak, Kuba Szymański
3 B Martyna Śliwka, Arkadiusz Wiatr, Sebastian Ciesielski
3 C Dominika Borsuk, Bartłomiej Grzegorzewski, Michalina Kasprzyk
3 D Karolina Mielnik, Katarzyna Hamkało, Malwina Baura
3 E Kinga Mrozik, Patrycja Bielicka, Michał Łakomy
Wyniki etapu zespołowego Konkursu Polonistycznego „Słowo się liczy!”:
I miejsce – klasa 2 B
II miejsce – klasa 1 E
III miejsce – klasa 3 E
Konkurs sprawdzał umiejętności językowe i językowy savoir – vivre.
Jury w składzie: pani Agata Kubaszewska, pani Alicja Stręk – Tworek, pani Jolanta Żarkowska i Daria Chmielewska przyznało również nagrody indywidualne.
Wyniki etapu indywidualnego i tytuł Mistrza Konkursu Polonistycznego:
I miejsce – Mistrzyni Kinga Mrozik kl. 3 E
II miejsce – Wicemistrzyni Oliwia Arent kl. 2 B
III miejsce - Druga Wicemistrzyni Krystyna Warszewska kl. 1 E
Wyróżnienia: Michał Łakomy kl. 3 E, Patrycja Bielicka kl. 3 E, Monika Kruszona kl. 1 E, Paulina Pieleszko kl. 2 B, Robert Jakus kl. 1 E, Klaudia Synowiec kl. 2 B.
Gratulacje dla zwycięzców i uczestników!
Agata Kubaszewska
Organizator
Gimnazjum Nr 1 w Trzebnicy bez straconego seta zostało Mistrzem Powiatu.
Dnia 19 lutego w Żmigrodzie odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej chłopców. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny: ze Żmigrodu, Zawoni, Obornik Śląskich i Trzebnicy. Po uroczystym rozpoczęciu turnieju i losowaniu drużyn pierwszy mecz mieliśmy przyjemność rozegrać z gospodarzami. Pomimo licznie zgromadzonej publiczności kibicującej głośno za Żmigrodem nasi chłopcy nie dali się zastraszyć. Popisywali się mocnymi zagrywkami w wyskoku - Tomasz Piosik i udanymi akcjami - Jakub Suder, nie dając szans gospodarzowi turnieju. Ostatecznie zwyciężyliśmy cały mecz 2:0 (25:14; 25:15).
Po krótkiej przerwie przystąpiliśmy do meczu z gimnazjum z Zawoni. Nasi naprawdę dobrzy rozgrywający - Paweł Szewczyk i Maciej Ciosek mogli tu zastosować grę kombinowaną: podwójną krótką, atak z drugiej linii, tym samym wygraliśmy 2 sety do 11 i 13 punktów.
Do meczu o pierwsze miejsce z gimnazjum z Obornik Śląskich przystąpiliśmy bardzo skoncentrowani. Początkowo nasze silne ataki trafiane w ręce przeciwnika pozwoliły mu nawiązać z nami walkę do połowy seta, jednak mądra i skuteczna gra Mateusza i Macieja Świdzińskich doprowadziła nasz zespół do zwycięstwa 2:0 (25:16; 25:17). Dzięki bardzo równej grze całego zespołu bez straconego seta zasłużenie zostaliśmy Mistrzami Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców.
Skład zespołu:
Kapitan - Tomasz Piosik
Atakujący- Jakub Suder, Maciej i Mateusz Świdzińscy,
Rozgrywający - Paweł Szewczyk i Maciej Ciosek,
Pozostali zawodnicy - Michał Łakomy, Arkadiusz Wiatr i Damian Pindel.
Trener drużyny
pani Lidia Rojewska
Jesteśmy mistrzami Gminy Trzebnica w piłce siatkowej chłopców!
Dnia 14 lutego 2013 r., w dzień zakochanych, nasi chłopcy uczestniczyli w gminnych zawodach piłki siatkowej, które odbyły się w Powiatowym Gimnazjum Sportowo-Językowym. Nasi uczniowie przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani. wykazując się swoimi umiejętnościami technicznymi, zdeprymowali przeciwnika, wygrywając pierwszego seta wysoko - (25:17). W drugim secie walka na siatce była bardziej wyrównana (25:23), co podobało się licznie zgromadzonym kibicom z Powiatowego Zespołu Szkól Nr 1 w Trzebnicy. Pomimo tego potrafiliśmy dobrze rozegrać decydujące akcje, co dało nam zwycięstwo w drugim secie. Wygrywając cały mecz (2:0), awansowaliśmy do rozgrywek o mistrzostwo powiatu, które odbędą się 19 lutego w Żmigrodzie.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Tomasz Piosik, Paweł Szewczyk, Jakub Suder, Maciej Ciosek, Maciej i Mateusz Świdzińscy, Michał Łakomy,
Arkadiusz Wiatr i Damian Pindel.
Zespół przygotowała i prowadziła p. Lidia Rojewska
Stypendium Burmistrza dla naszej uczennicy !!!!!!
18 lutego 2013 r. w Sali Ślubów trzebnickiego ratusza odbyła się coroczna gala wręczenia Stypendium Burmistrza Gminy Trzebnica dla najzdolniejszych uczniów naszej gminy. Wśród laureatów znalazła się nasza uczennica – Anna Gonczarik z klasy III b, która odebrała ten zaszczytny tytuł z rąk burmistrza Gminy - pana Marka Długozimy.
Gratulacje!!!
21 lutego 2013 r. nasza szkoła była organizatorem Gminnych zawodów w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczęta, które zmierzyły się z Powiatowym Gimnazjum Sportowo - Językowym w Trzebnicy. Po wyrównanej pierwszej połowie nie udało się nam wygrać drugiej połowy spotkania i ostatecznie przegraliśmy z rezultatem 9:6. Nasza reprezentacja w składzie: Małgorzata Piotrowska, Patrycja Bielicka, Dominika Borsuk, Miriam Marczakova, Ilona Grzelak, Malwina Baura, Karolina Mielnik, Andżelika Świdzińska, Natalia Lorek i Paulina Grech zajęły II miejsce w gminie.
Następnie do rywalizacji przystąpili chłopcy. Po wyrównanym początku spotkania udało nam się odskoczyć na 2-3 bramki i z taką przewagą skończyła się pierwsza połowa. W drugiej połowie spotkania otrzymaliśmy parę wykluczeń, które osłabiły naszą drużynę. Walczyliśmy jednak do końca i nie poddawaliśmy się. Ostatecznie przegraliśmy jedną bramką 17:16 i zajęliśmy II miejsce. Mimo porażki, ma pochwałę zasługuje cała drużyna, ponieważ pokazali się z bardzo dobrej strony, ale zabrakło im szczęścia. Dobra gra kombinacyjna w ataku oraz duża skuteczność w rzutach karnych mogła podobać się kibicom.
Skład drużyny chłopców: Jakub Suder, Paweł Szewczyk, Damian Pindel, Artur Mroziński, Maciej Świdziński, Mateusz Świdziński, Mariusz Guzik, Bartłomiej Ośmiałowski, Damian Niczke, Arkadiusz Wiatr, Miaciej Ciosek.
Opiekun grupy dziewcząt i chłopców
Józef Wojciechowski
W piątkowy wieczór, 15. stycznia 2013r., miłośnicy kina z naszej szkoły spotkali się na Oskarowej Nocy Filmowej. Impreza została zorganizowana w ramach projektu: „ Filmoteka Szkolna. Akcja!”.
Aula szkolna zapełniła się materacami, śpiworami i kocami. Nikt nie przejmował się zimnem, bo humory wszystkim dopisywały. Zebranych przywitali opiekunowie, a następnie pani Beata Milner- Firkowska i pan Józef Wojciechowski opowiedzieli młodzieży o motywach przewodnich trzech poprzednich maratonów filmowych.
W dalszej części imprezy Kuba i Tomek przedstawili przygotowaną przez siebie prezentację na temat historii Oskarów. Aby podkreślić polski oskarowy dorobek, jako pierwszy zaprezentowano film artystyczny Zbigniewa Rybczyńskiego pt.: „Tango”. Film ten zdobył Oskara w 2003 roku w kategorii najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego. Po krótkiej dyskusji na temat tego obrazu ogłoszono mini konkurs, który wygrał Adrian ( otrzymał on drobną nagrodę).
Nad techniczną oprawą projektu czuwali Arek i Miłosz.
Nocny pobyt w szkole jest niesamowitym przeżyciem, a oglądanie filmów z innej perspektywy dostarcza nowych wrażeń. Cieszymy się, że film stał się ważnym narzędziem edukacyjnym w naszym gimnazjum, a maratony filmowe cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży. Zajęcia filmowe pokazują, że szkoła może być miejscem atrakcyjnym dla młodzieży. Warto w niej spędzić swój wolny czas. Mamy nadzieję, że spotkamy się na kolejnej nocy filmowej za rok.
B. Milner - Firkowska
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PRZEDMIOTOWEJ Z CHEMII I FIZYKI – SESJA ZIMOWA
W olimpiadzie z chemii wzięło udział 444 uczniów klas II oraz 476 uczniów klas III z całej Polski. Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących uczniów z naszej szkoły, za zajęcie miejsc w pierwszej 50!!
I tak kolejno:
Klasy II:
Adrian Żebrowski – miejsce 31
Krystian Libigocki – miejsce 33
Alicja Krzanecka – miejsce 34
Piotr Szewczyk – miejsce 41
Łukasz Fontin – miejsce 41
Przemysław Świderski – miejsce 43
Klasy III:
Anna Gonczarik – miejsce 26 !!
Szymon Kaczor – miejsce 34
Artur Mroziński – miejsce 42
Patrycja Radek – miejsce 45
Alicja Stępień – miejsce 48
Oraz wyniki olimpiady z fizyki – do której przystąpiło 218 uczniów klas II i 206 uczniów klas III z całej Polski
Klasy II:
Piotr Szewczyk – miejsce 26 !!!
Krystian Libigocki – miejsce 29
Adrian Żebrowski – miejsce 31
Izabela Piskorek – miejsce 33
Klaudia Palarska – miejsce 47
Klasy III:
Klaudia Turkiewicz – miejsce 31
Anna Gonczarik – miejsce 34
Katarzyna Hamkało – miejsce 35
Bartłomiej Filip – miejsce 38
Damian Hauder i Karolina Mielnik – miejsce 39
Martyna Śliwka – miejsce 40
Tytuł Szkolnego Omnibusa należy się Annie Gonczarik, która uzyskała największą liczbę punktów we wszystkich olimpiadach przedmiotowych.
Serdecznie zapraszamy do udziału w sesji wiosennej konkursu, zapisy do 1 marca!!!
10 kwietnia 2013 roku w Oddziale Regionalnym Telewizji Polskiej we Wrocławiu odbyło się nagranie teleturnieju „Motoklasa", do którego został wytypowany Mistrz Powiatu w dziedzinie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uczeń klasy 3c -Bartek Grzegorzewski. Aby wspierać naszego kolegę, zadbaliśmy o oprawę i doping: były transparenty, koszulki, pompony, hasła zagrzewające do rywalizacji i dobry humor. Tak przygotowani wyruszyliśmy do studia.
Program „Motoklasa" to teleturniej dla gimnazjalistów z województwa dolnośląskiego z zakresu znajomości kodeksu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy. W każdym odcinku czworo uczniów rywalizuje ze sobą w pięciu rundach. W tym odcinku z Bartkiem konkurowali zawodnicy z Lubina, Chrząstawy oraz Jawora.
W pierwszej konkurencji sprawdzano znajomość zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Były to trzy pytania, za każde można było zdobyć 1 punkt, łącznie 3. Bartek pomylił się tylko raz. W drugiej rundzie uczestnicy musieli podać kodeksową nazwę wylosowanego znaku drogowego oraz określić, z jakiej grupy on pochodzi. Tutaj można było zdobyć 3 punkty, ale trzeba było wykazać się dużą wiedzą w tym zakresie. Runda ta zakończyła się kolejnym zwycięstwem zawodnika z Chrząstawy. W trzeciej konkurencji uczestnicy musieli ustalić kolejność przejazdu pojazdów przez skrzyżowanie. Tutaj nikt nie zdobył punktu. Uczestnicy twierdzili, że stało się tak dlatego, że na ich pulpicie niewyraźnie zaznaczono pojazd uprzywilejowany.
Kolejna runda odbywała się poza studiem telewizyjnym. Miała ona sprawdzić umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Bartkowi przypadło ratować swoją koleżankę z klasy - Dominikę Borsuk, którą ucharakteryzowano w taki sposób, jakby doznała urazu ręki tuż nad nadgarstkiem. Bartek wzorowo poradził sobie z tym zadaniem i zdobył maksymalną liczbę punktów. W tej konkurencji sędziował zespół ratownictwa medycznego z Wrocławia.
Po tej rundzie na prowadzeniu był zawodnik z Chrząstawy, a Bartek zajmował ex aequo II miejsce. Aby zwyciężyć, Bartek musiał zdobyć 3 punkty w kolejnej konkurencji, czyli wyścigach. Uczestnicy mieli przed sobą kierownicę i musieli pokonać odcinek specjalny. Podczas próby pierwsze miejsce zajął Bartek, gdyż system wylosował, że będzie startował z miejsca pierwszego. W ostatecznych wyścigach Bartek wiele razy był na prowadzeniu, pomimo że startował z czwartego miejsca. Do niepowodzenia przyczynił się wypadek - inny uczestnik wypchał Bartka z toru. Tym samym dotarł on do mety jako ostatni, nie zdobywając żadnego punktu. Ostateczna klasyfikacja nie była korzystna dla naszego kolegi. Mimo, iż kolejne miejsce było oddalone o 1 punkt od poprzedniego, to Bartek był czwarty w kolejności. Jednak nie ma się czym martwić.
W tym programie nie ma przegranych, ponieważ każdy wykazał się dużą wiedzą, a o zwycięstwie zdecydował zaledwie 1 punkt – tak skomentowali wynik rozgrywek koledzy i koleżanki z klasy Bartka.
Nagrodą w programie był rower dla uczestnika oraz odtwarzacz DVD dla szkoły. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia – odtwarzacze MP3. Dodatkowo uczestnikom oraz ich opiekunom podziękowania wręczył pan Wiesław Jagodziński - wizytator z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.
Cieszy nas sukces naszego kolegi i gratulujemy mu udziału w tym programie. Dzięki niemu mieliśmy okazję zwiedzić ośrodek Telewizji Polskiej we Wrocławiu, uczestniczyliśmy w teleturnieju w roli publiczności oraz dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca przy realizacji programu po drugiej stronie kamery.
Przemysław Świderski
uczeń klasy II d
Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy
Dnia 18 lutego 2013 r. Samorząd Uczniowski przeprowadził apele dla klas I-III w celu podsumowania pracy szkoły w pierwszym semestrze roku szkolnego 2012/2013. Przewodnicząca Dominika Borsuk, z - ca przewodniczącej Daria Chmielewska oraz Przemysław Świderski serdecznie powitali nauczycieli, koleżanki i kolegów na apelu podsumowującym pierwszy semestr pracy słowami: „W minionych miesiącach bieżącego roku szkolnego wiele się w naszej szkole działo... Oto najważniejsze wydarzenia, konkursy, imprezy, w których uczestniczyliśmy.” Ponadto zaprezentowano najlepsze średnie klas i najwyższe frekwencje. Podczas apelu głos zabrała pani Beata Milner – Firkowska, opiekująca się wraz panem Józefem Wojciechowskim FIlmoteką Szkolną,która wręczyła naszym uczniom pamiątkowe dyplomy za udział w Wirtualnym Festiwalu Filmowym. Gratulacje uczniom złożyła także pani dyrektor Elżbieta Nowak. Pani dyrektor wraz z panią Agatą Kubaszewską wręczyły nagrody książkowe laureatom Konkursu Ortograficznego „Świąteczne Dyktando”.Wśród wielu nagród bezcenne była te dla klasy 3 E, której uczniowie zdobyli „niepytajki”, gdyż wygrali szkolny etap Konkursu Góra Grosza.Szczególne zainteresowanie wzbudziło również wystąpienie Przemka Świderskiego, który odczytał list gratulacyjny od Jurka Owsiaka zawierający podziękowanie za zaangażowanie „naszych” wolontariuszy w XXI Finale WOŚP.
Na zakończenie pani dyrektor Elżbieta Nowak podziękowała uczniom za miniony semestr pracy i życzyła wszystkim sukcesów w kolejnych miesiącach nauki.
Bogactwem człowieka są: uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo. Phil Bosmans
W lutym i marcu 2013 r. w naszej szkole będziemy realizować wraz z Samorządem Uczniowskim projekt dotyczący kultury języka polskiego pt. „Słowo się liczy!”.
Proszę o przygotowanie na temat: „Kultura języka na co dzień”:
Plakaty należy przygotować do 5 marca 2013 r. i przynosić do p. Agaty Kubaszewskiej do gabinetu 37.
Gazetki klasowe zostaną ocenione i wzięte pod uwagę w punktacji końcowej Konkursu Polonistycznego.
Konkurs Polonistyczny odbędzie się 7 marca 2013 r. Do udziału w Konkursie należy wytypować drużynę składającą się z trzech uczestników z każdej klasy I-III. Informacje o składzie zespołu proszę przekazywać p. A. Kubaszewskiej do 22 lutego 2013 r.
W środę, 30.01.2013 r. wydarzyła się rzecz niebywała. W głębi skoroszowskiego lasu została otwarta stołówka. Nie jest to jednak taka zwykła stołówka, w której można kupić jedzenie. Nie obsługuje tam też żaden kucharz czy kelnerka. To jest taka stołówka samoobsługowa, w której można brać wszystko za darmo.
Wszystko oczywiście za sprawą niestrudzonych piechurów, którzy wyruszając po raz trzeci na rajd, wybrali szczytny cel. Postanowili, że pomogą tamtejszym zwierzętom przetrwać zimę. Choć tym razem, z racji ferii lub pogody, nasz stały skład został mocno osłabiony. Pod opieką pani Doroty Lutek oraz pana Lecha Taraszczuka w trasę wyruszyło tylko siedem osób. Jak na warunki, które wtedy panowały to i tak dobrze. Również, w porównaniu z poprzednimi rajdami, trasa została mocno skrócona, bo aż do 7 km. Ani padający śnieg, ani odwilż, nie utrudnił otwarcia stołówki. I tak ptaki dostały pyszną słoninkę porozwieszaną na wielu gałązkach oraz dzwonek z przysmaków (zdjęcia w albumie fotograficznym). Dla czworonogów uczta została wystawiona na specjalnie przygotowanym stole. W menu znalazła się słonina oraz pyszne jabłka.
Niestety nie mogliśmy zobaczyć min naszych gości gdy zastali tą niespodziankę, ale na pewno będzie im smakowało. Smacznego !!!
Kronikarz rajdu: Przemek Świderski
Nie umiem być srebrnym aniołem –
ni gorejącym krzakiem –
tyle Zmartwychwstań już przeszło –
a serce mam byle jakie…
Tyle procesji z dzwonami –
tyle już Alleluja –
a moja świętość dziurawa
na ćwiartce włoska się buja.
Wiatr gra mi na kościach mych psalmy
jak na koślawej fujarce -
żeby choć papież spojrzał
na mnie - przez białe swe palce.
Żeby choć Matka Boska
przez chmur zabite wciąż deski –
uśmiech mi Swój zesłała
jak ptaszka we mgle niebieskiej…
I wiem, gdy łzę swoją trzymam
jak złoty kamyk z procy –
zrozumie mnie mały Baranek
z najcichszej Wielkiej Nocy.
Pyszczek położy na ręku
sumienia wywróci podszewkę –
serca mojego ocali
czerwoną chorągiewkę …
ks. Jan Twardowski
Niechaj zbliżające się Święta Wielkanocne będą dla Was czasem wewnętrznego odrodzenia i nadziei płynącej ze Zmartwychwstania,
a długo oczekiwana wiosna dopełni radość świętowania.
Dyrekcja i Pracownicy Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią od dn. 11.02. obowiązuje nowy plan lekcji. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.( Zakładka-Plan lekcji)
Krwotok z nosa to dolegliwość, z którą większość z nas choć raz miała styczność w swoim życiu. Pojawia się on najczęściej w wyniku urazu mechanicznego (np. uderzenie nosem w twardy przedmiot) lub w wyniku niektórych chorób. Choć najczęściej wygląda bardzo groźnie, krwotok z nosa w większości sytuacji nie zagraża życiu czy zdrowiu osoby poszkodowanej. W sporadycznych przypadkach krwawienie jest na tyle obfite bądź długotrwałe, że wymaga wizyty u laryngologa bądź – w skrajnych, wyjątkowych przypadkach –wezwania pogotowia ratunkowego. Z reguły krwotok zlokalizowany jest w przedniej części jamy nosowej i udaje się go opanować za pomocą prostych czynności z zakresu pierwszej pomocy. Czynności te można obejrzeć w filmie instruktażowym poświęconym pierwszej pomocy w przypadku krwotoku z nosa:
Powered by aSc EduPage