Zapraszamy wszystkich Uczniów do udziału w akcji. Zapisy u Pani Edyty Baranieckiej- Lech.
Zauważ mnie!
Zebrania z rodzicami
Zapraszamy wszystkich Rodziców na zebrania klas podsumowujące pracę w I semestrze roku szkolnego.
Zebrania odbędą się 24 stycznia 2013. o godz. 16 30
III WIRTUALNY FESTIWAL FILMOWY
III WIRTUALNY FESTIWAL FILMOWY
Dnia 15. stycznia 2013 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w kilkugodzinnym festiwalu filmowym. Młodzież rywalizowała z kinomanami z całej Polski. Wykazła się znajomością filmów z pakietu Filmoteki szkolnej, praw autorskich oraz nakręciła film.
Tym razem nasze gimnazjum reprezentują:
Adrian Ryba II d
Przemysław Świderski II d
Klaudia Turkiewicz III b
Martyna Śliwka III b
Klaudia Mrozik III e
Aleksandra Cisek III e
Maciej Ciosek III e
Tomasz Piosik III e
Życzymy powodzenia i wspaniałej zabawy!
Opiekunowie projektu:
Beata Milner- Firkowska, Józef Wojciechowski
Liga Naukowa
Uczniowie biorą udział w konkursie Liga Naukowa organizowanym przez Liceum nr XIV we Wrocławiu. Konkurs odbywa się corocznie w dwóch etapach: humanistycznym - 16 stycznia
i matematycznym - 17 stycznia.
Życzymy drużynom powodzenia !!!
konkurs biblijny
15 stycznia 2013 r. w auli szkolnej Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy odbył się Szkolny Konkurs Biblijny dla klas II ze znajomości ewangelii wg św. Marka.
W konkursie wzięło udział 20 uczniów.
Laureaci konkursu:
I miejsce Oliwia Arent – II b
Natalia Żurawska – II c
II miejsce Patrycja Gniado – II a
Karolina Wojtaś – II c
III miejsce Daria Chmielewska – II a
Krystian Libigocki – II a
Organizator: Monika Budziak-Mielnik
Zebrania z rodzicami- 14.03.2013r.
W dniu 14.03.2013r. o godz.16.30 odbędą się zebrania dla Rodziców oraz konsultacje przedmiotowe.
Rodziców uczniów klas I i II zapraszamy na spotkania klasowe z Wychowawcami.
Dla Rodziców uczniów klas III w AULI- zorganizowane będzie spotkanie z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych, a także dyrekcją szkoły w sprawie organizacji egzaminu gimnazjalnego.
(Obecość Rodziców obowiązkowa!)
Bal karnawałowy -
Bal karnawałowy - "Bawimy się wesoło"
24 stycznia godz. 1700 - 2000
- zapraszamy wszystkich uczniów lubiących taniec i dobrą zabawę na bal karnawałowy przy dźwiękach super muzyki !!!!
- fantazyjne przebranie mile widziane :)
- listy chętnych prosimy składac do p. K. Szymkowiak - SU
Kwesta na rzecz Jasia Szopy podczas 28 Biegu Sylwestorwego
31 grudnia 2012 roku odbył się 28. Bieg Sylwestrowy. Osiągnął on nowy wymiar, gdyż, obok udziału naszych uczniów w zmaganiach sportowych, miała miejsce akcja charytatywna, w której udział wzięli nasi szkolni wolontariusze. Wraz z przedstawicielami Wielkopolskiego Banku Kredytowego zbierali pieniądze na protezę nogi dla dwuletniego Jasia Szopy. Chłopiec podczas pobytu w szpitalu został zakażony sepsą, w efekcie czego amputowano mu lewe podudzie. W akcję zaangażowali się nasi wolontariusze: Patrycja Bielicka, Agnieszka Cierniak, Roksana Sieniuć, Łukasz Fontin, Mateusz Katra, Dominika Borsuk, Gosia Piotrowska, Adrian Ryba wraz z opiekunem p. Beatą Baraniecką-Lech oraz p. dyrektor Elżbietą Nowak.
Akcja „Każdy znaczek wspiera misje”.
W I semestrze roku szkolnego 2012/2013 Monika Budziak – Mielnik, katechetka z Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy, zorganizowała na prośbę Referatu Misyjnego Księży Werbistów z Pieniężna akcję pod hasłem „Każdy znaczek wspiera misje”.
Znaczki mają duże znaczenie dla misji . Zbierając je, można uratować te małe i nietrwałe cudeńka od zniszczenia, a równocześnie najzwyczajniej na świecie sprzedać. Uzyskane w ten sposób fundusze będą służyły misjom.
Uczniowie wycinali znaczki z kopert i kartek pocztowych, tak aby ich nie uszkodzić. Następnie znaczki zostały posegregowane na polskie i zagraniczne. zebraliśmy 324 znaczki polskie i 22 zagraniczne – w sumie 346 sztuk. Znaczki zostały wysłane do Referatu Misyjnego Księży Werbistów.
Monika Budziak- Mielnik
SPOTKANIE WIGILIJNE
19 grudnia 2012 r. w auli Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy odbyło się spotkanie wigilijne dla pracowników szkoły oraz zaproszonych gości, wśród których miło było nam powitać burmistrza Gminy – Pana Marka Długozimę, wiceburmistrza – Pana Jerzego Trelę, dyrektora ZAPO – Panią Agnieszkę Moździerz, przewodniczącego Rady Gminy – Pana Mateusza Stanisza, księdza proboszcza – Jana Olszówkę oraz Rodziców.
Podczas uroczystości uczniowie klasy III b i II a przybliżyli zwyczaje bożonarodzeniowe, zapraszając wszystkich w „Świąteczną podróż po Europie”. Motywem przewodnim spotkania były słowa: „ Nic nie dzieli narodów bardziej niż arogancja i pycha kulturowa, nic nie łączy ich bardziej niż znajomość innych kultur i szacunek dla nich”. Zaproszeni goście wysłuchali też kolęd z różnych zakątków Europy. Program przygotowany został przez panie: Katarzynę Szymkowiak, Agnieszkę Mazij i Joannę Nieradka.
Po uczcie duchowej wszyscy goście mogli skosztować potraw wigilijnych: czerwonego barszczu z uszkami, pierogów z kapustą i grzybami, karpia oraz pysznego ciasta. Zgodnie z polskim zwyczajem wszyscy podzielili się opłatkiem i każdy obdarowany został drobnym prezentem.
Ten pełen wrażeń i wzruszeń wieczór na długo zostanie w naszej pamięci.
Katarzyna Szymkowiak
Nasi uczniowie najlepsi wśród szkół gimnazjalnych w tegorocznym, 28 Biegu Sylwestrowym.
Zawody odbywają się corocznie dzień przed biegiem głównym. 30 XII- w niedzielę, od godziny 9.00 załatwialiśmy wszystkie formalności:-wypełnialiśmy karty startowe, sprawdzaliśmy zgody od rodziców, po rozgrzewce udzielalismy ostatnich wskazówek startowych.O godzinie 10.00 rozpoczęła się zacięta rywalizacja, pierwsi startowali uczniowie klas IV-VI dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, następnie rozpoczęła się rywalizacja w kategorii gimnazjów.
W tegorocznym 28 już biegu, na starcie stanęło ok. 340 uczniów ze szkół z całej Polski, między innymi z Trzebnicy, Żmigrodu, Wrocławia, Osieka, Głuchołaz, Ujeźdźca Wielkiego, Kołobrzegu, Lubania, Gryfowa Śląskiego, Olszyny, Sułowa, Psar. Nasza reprezentacja składała się z 30 uczniów dziewcząt i chłopców klas I-III. Wszyscy uczniowie kończący bieg odznaczeni zostali medalami i dyplomami ze zdobytym miejscem. Po podsumowaniu wyników indywidualnych, odbyły się klasyfikacje zespołów. Do końca nie było wiadomo kto zwycięży.
Po odczytaniu III miejsca, następnie II było już pewne ze zwyciężyliśmy!!! W nagrodę otrzymaliśmy piękny puchar oraz nagrody rzeczowe w postaci piłek do siatkówki , koszykówki, piłki nożnej ok.15 sztuk, znaczników, stoperów, rakietek, piłeczek i siatki do tenisa stołowego, pompki do piłek.
Opiekunami naszego gimnazjum byli Lidia i Piotr Rojewscy oraz Józef Wojciechowski. Wszystkim startującym gratulujemy, a oto skład naszych reprezentantów:
Pełka Łukasz 1d Cisak Michał 1b
Korzeniowski Kewin 1d Angsztrajch Damian 1d
Pepliński Maciej 1e Jurlewicz Krzysiek 1e
Bucki Waldek 1a Sych Łukasz 1e
Bartosz Wilczyński 3c Lorek Szymon 1b
Syska Kacper 1c Gabrych Mariusz 3c
Taźbirek Piotr 2a Motyka Kamil 3
Ryba Adrian 2d Muś Bartosz 2c
Ziomek Piotr 2c Mroziński Artur 3e
Chojak Patrk 3e Bartela Natalia 1a
Pieleszko Paulina 2b Bąk Agata 2b
Synowiec Klaudia 2b Pastuszka Justyna 3a
Nogacka Patrycja 3a Pająk Rafał 2b
Roksana Kudas 2b Konczewski Piotr 2b
Maleszka Bartek 2b
Konkurs Ortograficzny „Świąteczne Dyktando”
Coroczny Konkurs Ortograficzny „Świąteczne Dyktando” przeprowadziłam po raz siódmy dnia 13 grudnia 2012 r. w auli Gimnazjum nr 1.
W konkursie uczestniczyli reprezentanci wszystkich klas. Tekst o tematyce świątecznej, przygotowany przez panią B. Kołodziejczyk, pisało 28 uczniów.
Tytuł „Mistrza Świątecznego Dyktanda” zdobyła Klaudia Borecka z kl. 3 d, drugie miejsce: Karolina Mielnik również z kl. 3 d , natomiast trzecie miejsce: Oliwia Arent kl. 2 b, Krystian Libigocki kl. 2 a.
Kłopoty sprawiała uczniom pisownia następujących wyrazów: wprawdzie, betlejemski, na co dzień, jarzmo, nawzajem, marzenia, a także pisownia form grzecznościowych i interpunkcja.
Agata Kubaszewska
Informacja dla Rodziców
Dyrektor Gimnazjum Nr 1 przyjmuje Rodziców w każdy wtorek w godzinach 11.00-15.30 i czwartek w godzinach 12.00-15.00. Spotkania w innych terminach nalezy uzgodnić w sekretariacie szkoły.
- Pan jest moim Pasterzem, nie brak mi niczego. (Psalm 23)
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele Szkoły...
Niechaj spełnią się Wasze małe i duże marzenia, a w sercach zagości ciepło, płynące z wiary w narodzenie Chrystusa, i nadzieja, że Bóg rodzi się w każdym z nas.
Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia i Nowego Roku pragniemy złożyć wssytkim Wam najsdedreczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i sukcesów w każdym dniu nowego roku.
Na Nowy Rok
Po śnieżnobiałej fali
Myśl tęskna płynie hen,
Wokoło cichy sen.
Do granic sennej dali
Zimowy leży sen (…)
Nad martwych pól obszary
Z nicości idzie dzień,
Zwycięża mocy cień
I znowu rodzi wiary -
Nowego Roku dzień!
Więc wszystkie chwile życia
I życia każdy dzień,
Zanim zapadnie w cień,
Zamieńmy w serca bicia,
I w tętno świętych tchnień!
Fragment wiersza Zygmunta Sadowskiego Na Nowy Rok (1912)
Dyrekcja i Pracownicy
Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy
Najfajniejsze gimnazjum- konkurs
Plebiscyt na najfajniejsze gimnazjum w regionie wrocławskim. Głosujcie!
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA ROZSTRZYGNIĘTY !
Dnia 14 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbyła się 1 edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży kultury czytelniczej, doskonalenie umiejętności czytania i wystąpień publicznych.
Konkurs składał się z trzech części:
- eliminacje wśród przedstawicieli klas 1, 2, 3,
- warsztaty kształcące technikę pięknego czytania,
- finał, podczas którego uczestnicy wraz z zaproszonymi gośćmi odczytali rozdział książki Małgorzaty Musierowicz „Na Gwiazdkę”, zatytułowany „Trzeci tydzień adwentu”.
Wśród zaproszonych gości były emerytowane nauczycielki trzebnickiej „Jedynki”: Jolanta Kikut - pierwsza dyrektor Gimnazjum nr 1, Halina Bahryn - Kamińska, Jadwida Bąk, Barbara Kołodziejczyk oraz dyrektor ZAPO - Agnieszka Moździerz – nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1.
Uczniowie oceniani byli przez jury: p. wicedyrektor Beatę Białecką, Alicję Stręk - Tworek i Katarzynę Bahryn - Kamińską według następujących kryteriów: zrozumie- nie tekstu, dykcja, przestankowanie, płynność, akcent logiczny, dobór odpowiedniej barwy głosu, kontakt z publicznością.
A oto wyniki konkursu:
Monika Kruszona 1e – I miejsce
Karolina Mielnik 3d – II miejsce
Monika Stolecka 2d – III miejsce
Wyróżniono Martynę Śliwkę 3b, Krzysztofa Jurlewicza 1e oraz Izabelę Dąbek 3d.
K. Bahryn - Kamińska
zdjęcia w albumie fotograficznym :)
spotkania filmowe
We wtorkowe popołudnie, 11grudnia, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego, w ramach programu „Filmoteka szkolna. Akcja!”. Uczestnicy obejrzeli krótkometrażowy film Jacka Skalskiego pt. "Portret własny". Był to montażowy film dokumentalny. Film montażowy oznacza, że dzieło końcowe zostało "sklejone" z wielu mniejszych części. W przypadku "Portretu własnego"Jacek Skalski zebrał krótkie amatorskie filmy z okresu PRL-u, które przedstawiały różne wydarzenia z życia rodzinnego, jak np. urodziny czy komunię świętą, oraz z życia ogółu, jak np. pochody pierwszomajowe czy procesje. Jest to przykład pamięci zbiorowej i indywidualnej.
W filmie Skalskiego nie padają żadne dialogi, tylko słychać różne odgłosy oraz powszechnie znane pieśni. Ten film stanowi próbę wglądu w mechanizm rządzący pamięcią zbiorową. Sięgnąwszy do źródeł, jakimi są amatorskie filmy dokumentalne zrealizowane w różnych okresach trwania PRL, reżyser stworzył z ich fragmentów spójną całość składającą się na ...Portret własny Polaków. Z całości tej wyłania się z zapis wydarzeń z życia zbiorowego i prywatnego, które filmowcy amatorzy uznali za warte utrwalenia na taśmie filmowej.
Uczestnicy podczas dyskusji o filmie zapoznali się także z subiektywnym komentarzem, gdzie poruszono wiele wątków związanych z filmem.
To spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego bardzo mi się podobało, ponieważ oglądaliśmy i dyskutowaliśmy o gatunku filmowym, z którym jeszcze nigdy nie miałem do czynienia. Uważam, że te zajęcia są ciekawym połączeniem zarówno dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą filmów oraz obejrzeć ciekawy polski film.
Uważam, że zajęcia prowadzone w ramach Filmoteki pozwalają młodzieży na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Można obejrzeć polski film, wziąć udział w dyskusji, a co za tym idzie poszerzyć wiedzę dotyczącą historii polskiego kina i jego twórców. Dodatkowym atutem każdego spotkania jest mini konkurs, w którym można wygrać drobne nagrody. Tym razem jako zadanie konkursowe padło: "Podaj datę rozpoczęcia i zakończenia stanu wojennego w Polsce".
Przemek Świderski
KONKURS ŁADNEGO CZYTANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM I NIEMIECKIM
Uczniowie czytali dwa teksty o tematyce związanej z Mikołajkami, ze Świętami Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku w języku angielskim i niemieckim.
W konkursie wzięło udział 24 uczniów,
W kategorii języka angielskiego:
I miejsce - Łukasz Karasek z klasy 1e
II – Szymon Gracz 1a,
III – Marcin Jaczenia 1a.
Wyróżniona została Natalia Lorek z kasy 1b.
W kategorii języka niemieckiego
I miejsce - Natalia Wojtyczka z klasy 1e
II – Kamila Wywiał z klasy 1d,
III – Maciej Pepliński z klasy 1e.
Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Barska 1d, Alicja Bezner 1c, Maciej Chmielewski 1e, Dagmara Czternastek 1e, Wiktoria Jaros 1e, Łukasz Karasek 1e, Aleksa Pocheć 1e, Kornelia Pocheć 1e i Izabela Uchrońska 1c.
Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca i zostali wyróżnieni, reprezentowali bardzo wysoki poziom, czytali poprawnie pod względem wymowy i płynności.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego - Dorota Lutek i języka niemieckiego - Barbara Rzepska.
Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy
Trwa nabór na wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zapraszamy wszystkich chętnych !!! Szczegóły na stronie Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu.
http://www.tok.trzebnica.pl/205/nabor_na_wolontariuszy_wosp.html
Koordynatorem działań w naszej szkole jest Przemek Świderski z klasy II d.
Plakat w albumie fotograficznym !!!
Kiermasz świąteczny w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy
Archiwum Aktualności