• SZKOLNE RADIO JEDYNKA

          • Jedna z najbardziej tajemniczych postaci na świecie. Choć nie widujemy go na bankietach ani podczas zdjęć z gwiazdami na ściankach - swoją popularnością przebija wszystkich celebrytów! Od lat wzbudza niekończące się kontrowersje. Gdzie mieszka? Jak spędza wolny czas? Czy często daje dzieciom rózgi zamiast prezentów? Te pytania zadaliśmy Świętemu Mikołajowi specjalnie dla słuchaczy szkolnego radia... Zapraszamy do wysłuchania wywiadu.

          • WYJAZD MIKOŁAJKOWY

          • Klasy 1a i 3d dnia 3 grudnia wyjechały do Wrocławia na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Spotkanie odbyło się w sali zabaw ,,Piotruś”. Dzieci miały do dyspozycji cały plac zabaw: basen z kulkami, zjeżdżalnie, labirynty, dmuchany pałac, samochodziki, armatkę z kulkami z gąbki. Dzieci rozwiązywały zagadki, które zostały przygotowane przez Elfy. Następnie przybył Święty Mikołaj, który rozmawiał z dziećmi  i poczęstował je słodyczami.

            D.Małys, J.Boczar

          • DZIEŃ GÓRNIKA

          • Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, świętym Mikołajem, ale także ze świętą Barbarą i obchodami górniczego święta.   My również chcieliśmy uczcić to wspaniałe święto, a przede wszystkim dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej niebezpiecznej pracy. Dowiedzieliśmy się, że nakryciem głowy górnika jest czako, na którym z przodu widnieje godło górnicze, haftowane złotą nicią (dwa skrzyżowane ze sobą najstarsze narzędzia górnicze: żelazko i perlik, otoczone lilijką).  Następnie pięknie namalowaliśmy górnika. Zajęcia przebiegły nam w bardzo miłej atmosferze.

          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

          • 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci - pluszowy miś. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki z kokardką. Każdy posiada własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie. Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Uczniowie z oddziałów zerówkowych wyklejały misie różnymi technikami pracy. Sprawiło to dzieciom wiele radości. 

          • Szkolny Konkurs Matematyczny "Plusik - minusik"

          • 23 listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny "Plusik - minusik" dla uczniów klas czwartych. Do rozwiązania były zadania i łamigłówki matematyczne. W konkursie wzięło udział  15 uczniów. Zwyciężyły następujące osoby:

            I miejsce- uczeń z klasy 4b

            II miejsce- uczeń z klasy 4c

            III miejsce- uczeń z klasy 4c

            Wyróżnienia: uczennica z klasy 4b, uczennica z klasy 4a, uczeń z klasy 4c, uczennica z klasy 4b, uczeń z klasy 4c.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Klasa 2a radośnie oczekuje świąt

          • Święta Bożego Narodzenia już coraz bliżej.  W tym roku w naszej klasie pojawił się kalendarz adwentowy.

            Każdego dnia Adwentu uczniowie będą wykonywać  jedno z zapisanych działań.  Znajdą się tam zadania kreatywne, edukacyjne, charytatywne i rodzinne .

            Dzięki zadaniom przygotowanym na każdy dzień Adwentu, czas oczekiwania na Boże Narodzenie upłynie naszym uczniom aktywnie i w miłej atmosferze.

            Natalia Rupocińska

          • DRZEWO GENEALOGICZNE

          • W klasie 3a dzieci miały możliwość przenieść się nieco w czasie i sięgnąć do korzeni, tym razem do korzeni rodzinnych. Dzieci zrealizowały projekt pt. " Drzewo genealogiczne" i zaprezentowały je na łamach klasy. Wszyscy z dużym zaangażowaniem przystąpili do pracy, a efekty pracy oceńcie sami!

          • AKCJA

          • "Zostań pomocnikiem Św. Mikołaja - pomóż bezdomnym pieskom przetrwać zimę"


          • Centrum Zajezdnia

          •        Centrum Zajezdnia to miejsce nowoczesnych wystaw historycznych, projektów edukacyjnych            i kulturalnych. Wystawa główna zaaranżowana w hali zajezdni jest poświęcona całej powojennej historii Wrocławia, Dolnego Śląska i innych regionów włączonych do Polski w wyniku II wojny światowej.

                  Dnia 18 listopada 2021 r.  uczniowie klas 6b i 7b wysłuchali opowieści o powojennych losach miasta Wrocławia i jego mieszkańców, którzy po przybyciu z różnych stron Polski i Kresów od nowa tworzyli społeczną, kulturową i naukową tkankę miasta. Interaktywna i multimedialna wystawa przyczyniła się po poszerzenia wiedzy historycznej uczniów, kształcenia umiejętności kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej oraz pogłębienia więzi koleżeńskich.

                Podczas wycieczki uczniowie poszerzyli swoją wiedzę historyczną i dobrze się bawili.

          • Lektura w pudełku

          • Co zrobić, aby praca z lekturą nie była nudna? Uczniowie klasy 2a w nietypowy sposób podsumowali pracę nad książką "Afryka Kazika". Każde dziecko miało "włożyć lekturę do pudełka", czyli włożyć do niego wszystko, co kojarzy się z tą książką.


            Powstały wspaniale prace przestrzenne. Każdy miał inne skojarzenia np.: spanie pod namiotem na pustyni, spotkania z różnymi dzikimi zwierzętami, polowanie na słonia, pomoc gepardowi  albo spotkanie króla Rwandy i wiele innych.


            Każdy z uczniów pochwalił się swoją pracą i opowiedział o niej. Do pudełka dzieci dołączyły recenzję lektury, która przez większość została oceniona na 5 gwiazdek.


            Dzięki takiemu zadaniu uczniowie nie tylko mogą udowodnić, że znają treść lektury, ale przede wszystkim mają szansę wykazać się pomysłowością.


            Natalia Rupocińska- wychowawca klasy 2a

          • Podsumowanie akcji SKW

          • Podsumowanie akcji SKW

            Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza składają serdeczne i wielkie podziękowania dla uczniów, którzy włączyli się w akcję zbiórki naklejek dla dzieci z Przylądka Nadziei.

            Pragniemy poinformować, że udało nam się uzbierać:

            42 albumy na małe pluszaki,

            78 albumów na duże pluszaki,

            14 albumów z pieczątkami

            oraz 15 pluszaków.

            Wiemy, że w zbieranie naklejek byli zaangażowani bliscy naszych uczniów i wszystkim Państwu bardzo dziękujemy!!!

            Razem udało nam się wywołać wiele uśmiechów na buziach małych pacjentów, którzy toczą poważną walkę o swoje zdrowie. Okazało się, że wspólnie możemy zdziałać wiele dobrego :)

            Dzieciom z Przylądka życzymy szybkiego powrotu do zdrowia a Lence dziękujemy za filmik!  :) <3

            Treść filmiku:

            Cześć,

            nazywam się Lenka. W imieniu wszystkich dzieci z Przylądka, chcę podziękować uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebnicy a szczególnie pani Kasi i Monice za dostarczenie naklejek,dzięki którym mam teraz piękne zwierzaki. Pozdrawiamy!

            opiekunki SKW

            K. Proksza

            M. Wojewódka

          • GAZETKA SZKOLNA

          • Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę gazetki Fun High5, tym razem pod redakcją klasy 6b i przy wsparciu Samorządu Szkolnego. Poprzednie wydania gazetki są dostępne na stronie szkoły w zakładce ERASMUS+. Życzymy miłej lektury.

            Serdecznie pozdrawiamy

            Samorząd Szkolny

          • PIERWSZE POPISY AKTORSKIE

          •     „Balladyna” to lektura obowiązkowa. Jest to dramat, czyli utwór do wystawienia na scenie. Dlatego uczniowie klas 7a i 7b postanowili wypróbować swoich sił jako aktorzy. Wcielili się w role wybranych postaci Juliusza Słowackiego i po raz pierwszy wystąpili na scenie. Efekt przerósł oczekiwania. Uczniowie doskonale wywiązali się ze swojego zadania i dobrze bawili. Poznali podstawowe zasady teatralne i aktorskie. Pomysłowe kreacje, śpiew, muzyka wzbogaciły recytowane słowo. Brawo dla utalentowanych uczniów.

          • DZIEŃ KREDKI

          • W kalendarzu świąt nietypowych pod datą 22 listopada znalazło się miejsce dla Dnia Kredki, ale wbrew pozorom to święto dla wszystkich, nie tylko najmłodszych. Dzieci z grupy OD wykonały w tym dniu eksperyment - kolorowy deszcz - kredkami woskowymi  i z suszarką w roli głównej. Ponadto rozpuszczały kolorowe cukierki w wodzie. Natomiast dzieci  z grup 0 A i 0 D  wykonały pracę plastyczną pt. "Kolorowa  Kredka".