• Narodowe Czytanie '2021

• 4 września w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury i Sztuki odbyła się już dziesiąta odsłona Narodowego Czytania. Akcja wspólnego wykonywania ważnych dzieł należących do kanonu literatury polskiej została zapoczątkowana w 2012 roku przez Kancelarię Prezydenta RP. Pierwszym utworem wykonanym w ramach Narodowego Czytania był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Lekturą obowiązującą w tegorocznej edycji stała się „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Naszą szkołę w Narodowym Czytaniu reprezentowała pani wicedyrektr Beata Białecka oraz uczniowie - Marcelina Kuraj i Jan Wrzos -Kuśmirek.

Żródło Centrum kultury i Sztuki w Trzebnicy

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów, pokonywania ograniczeń i pobudzania wyobraźni. W tym dniu zorganizowanych było wiele działań, które pomogły dzieciom odkryć talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim była kropka. Wspólnie obejrzeliśmy film "The Dot" . Następnie uczniowie zainspirowani przez małą Vashti tworzyli kropkowe kolaże, rysunki. Dzieci bardzo chętnie wykonali swoje prace plastyczne.

Wychowawczynie zerówek: 0a, 0b, 0c , 0d

• Międynarodowy Dzień Kropki

Wychowawczynie zerówek: 0a, 0b, 0c , 0d

• 82. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

• 17 września 1939 r. Armia Czerwona, bez wcześniejszego wypowiedzenia wojny, wkroczyła na terytorium II Rzeczypospolitej. Złamała tym samym obowiązujący od 1932 r. polsko-sowiecki pakt o nieagresji. Napaść była konsekwencją tajnego układu niemiecko-sowieckiego podpisanego 23 sierpnia 1939 r. przez ministra spraw zagranicznych III Rzeszy Joachima von Ribbentropa i Wiaczesława Mołotowa, ludowego komisarza spraw zagranicznych Związku Sowieckiego.

Od około 4:00 nad ranem wojska sowieckie w liczbie ponad 600 tys. żołnierzy sowieckich, 4700 czołgów i 3300 samolotów rozpoczęły przekraczanie granicy polskiej na całej jej długości. Aresztowano ponad 200 tysięcy Polaków. Z nich ponad 21 tysięcy zostało wiosną 1940 r. zamordowanych przez NKWD.

Symbolicznym przypieczętowaniem niemiecko-sowieckiego triumfu było zorganizowanie 22 września w Brześciu Litewskim wspólnej parady wojsk Hitlera i Stalina.

28 września, wbrew obowiązującemu prawu międzynarodowemu, Sowieci i Niemcy podpisali traktat o granicach i przyjaźni, który wytyczał granicę niemiecko-sowiecką na okupowanym wojskowo terytorium Polski. W konsekwencji zmasowanego i skoordynowanego ataku agresorów, armia polska znalazła się w sytuacji bez wyjścia. Polski opór wojskowy ustał 5 października 1939 r.

Od 2004 r. każdego 17 września obchodzony jest w Polsce Światowy Dzień Sybiraka, którego głównym celem jest upamiętnienie losów polskich zesłańców. W tym celu powołano również Muzeum Pamięci Sybiru, którego uroczyste otwarcie ma miejsce dzisiaj, 17 września 2021 r. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą muzeum.

Ostatnia aktualizacja: 17 września 2021r.

Źródło:ORE

• "Od siebie trzeba wymagać najwięcej"

• Uczniowie klas 7 i 8 przygotowali plakaty poświęcone ogłoszonym w niedzielę nowym błogosławionym Kościoła katolickiego: kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu oraz matce Elżbiecie Czackiej. Oprócz ciekawostek z życia znalazły się tam również ważne słowa wypowiedziane przez Prymasa Tysiąclecia, np.: „Od siebie trzeba wymagać najwięcej”.
            Zachęcamy do obejrzenia.

Monika Wojewódka

• WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

• Zapraszamy do udziału w wyborach do Samorządu Szkolnego. Każda klasa 4-8 ma prawo wystawić swoich 2 kandydatów. Kampania wyborcza potrwa od 13.09. 2021 do 23.09.2021. W dniu 24.09. odbędą się wybory.

Samorząd Szkolny wraz z opiekunem

• POMOC DLA PRZYLĄDKA NADZIEI

• UWAGA !!!

SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA
            OGŁASZA ZBIÓRKĘ NAKLEJEK,
            KTÓRE MOŻNA WYMIENIĆ NA MASKOTKI (SWOJAKI W BIEDRONCE. ZBIERAMY RÓWNIEŻ ALBUMY
            Z PIECZĄTKAMI Z LIDLA).

NAKLEJKI PRZEKAŻEMY DZIECIOM PRZEBYWAJĄCYM
            W PRZYLĄDKU NADZIEI, CZYLI PONADREGIONALNYM CENTRUM ONKOLOGII DZIECIĘCEJ

WE WROCŁAWIU.

ZBIÓRKA TRWA DO 22 LISTOPADA 2021R.

UCZNIÓW KLAS 0 – 3 PROSIMY O ZBIERANIE NAKLEJEK
            DO PUSZEK W SWOICH GABINETACH,
            A UCZNIÓW KLAS STARSZYCH O PRZYNOSZENIE
            DO PANI MONIKI WOJEWÓDKI
            LUB PANI KATARZYNY PROKSZY.

AKCJĘ WSPÓŁORGANIZUJEMY Z ZESPOŁEM SZKÓŁ NR 17 WE WROCŁAWIU

LICZYMY NA WASZE ZAANGAŻOWANIE :)

• 28. akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA. POLSKA.

• "Myślę, więc nie śmiecę”- takie hasło przyświeca tegorocznej, 28.akcji Sprzątanie Świata. Polska. Wielki finał przypada na trzeci weekend września. Przyłącz się i Ty! Jak? Wystarczy, że podczas spaceru wysprzątasz choć mały kawałek terenu. Koniecznie zrób zdjęcie przed i po, wywołaj je i przekaż nam (K. Proksza, B.Trela-Żelazko) do 23 września.

Na zaangażowanych czeka pochwała i ekoniespodzianka.

• Zmiany w planie lekcji

• wprowadzone zostały drobne zmiany w planie lekcji od 6 września 2021

bardzo proszę o sprawdzenie swoich planów lekcji - dziękuję :)

• OBIADY

• Obiady w roku szkolnym 2021/2022 startują od 06.09.2020 (poniedziałek).Opłata za wrzesień wynosi 190 zł (19*10zł)

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

odbędzie się 1 września 2021 r. w hali  sportowej

8.00 – uroczysty apel dla klas 0-1

8.45 - uroczysty apel dla klas 2-3

9.30 - uroczysty apel dla klas 4-6

10.15 - uroczysty apel dla klas 7-8

Uczniowie dojeżdżający oraz klas 0 spotykają się z wychowawcami klas w wyznaczonych salach, uczniowie mieszkający w Trzebnicy spotykają sie z wychowawcą w sali 15 min przed wyznaczoną godzinę apelu.

Rodziców, ze względu na panujące obostrzenia prosimy o zajęcie miejsc na balkonie i trybunach z zachowaniem zalecanej odległości oraz zakrycie ust maseczką. Wejscie dla rodziców od ul. Koscielnej.

Przydział sal:

0a - 49 - Wiesława Kuźma