• XVI  TRZEBNICKI   SAMORZĄDOWY  KONKURS NASTOLATKÓW ,,OŚMIU WSPANIAŁYCH”       

          •         

            18 marca br. w Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy odbyły się eliminacje do Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. W przesłuchaniu wzięło udział 25 kandydatów: 18 osób ze szkół podstawowych i 7 osób z gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Dominika Józefiak I C, Paulina Bielak III E, Karolina Lesiak III E, Monika Fontin III A, Agnieszka Wiszczuk III A i Dariusz Surowiec III A.  Do konkursu przygotowała uczniów p. Monika Budziak-Mielnik .

                        Ze wszystkich uczestników kapituła wybrała 8 osób: 5 uczniów ze szkoły podstawowej i 3 uczniów z  gimnazjum. Wśród wspaniałej ósemki znalazły się 2  uczennice z naszej szkoły – Monika Fontin III A i Paulina Bielak III E. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

            Już wkrótce odbędzie się finał miejsko-gminnej edycji Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Rodzice „najwspanialszych” otrzymają listy gratulacyjne, a sami uczestnicy konkursu dyplomy i statuetki. Poznamy również ,,Pierwszego Wspaniałego Miasta i Gminy Trzebnica”.

                                                                                                                                                              Monika Budziak-Mielnik

        • Brąz dla chłopców w Finale Powiatowym Gimnazjady w Piłkę Ręczną
          • Brąz dla chłopców w Finale Powiatowym Gimnazjady w Piłkę Ręczną

          •  

                 17 marca br. w Obornikach Śląskich odbył się tegoroczny finał Powiatowej Gimnazjady. W zawodach oprócz gospodarza brały udział gimnazja z: Zawoni, Żmigrodu i nasze z Trzebnicy. Zmagania rozpoczęliśmy od przegranej z gospodarzem – mecz był wyrównany do przerwy. W drugiej połowie gospodarze odskoczyli i kontrolowali mecz do końca. Jak się okazało później, nasza przegrana różnicą 9 bramek miała wpływ na końcową klasyfikację. Następna potyczka ze Żmigrodem była bardzo wyrównana i ulegliśmy 1 bramką (16:17). Mecz z Zawonią zakończył się remisem (14:14). Można powiedzieć, że zabrakło nam dwóch bramek do drugiego miejsca. Trzy drużyny prezentowały podobny poziom i dlatego mecze były bardzo wyrównane. Ostatecznie zajęliśmy III miejsce.

            Skład drużyny: Piotr Mielnik, Jakub Czternastek, Błażej Stachowicz, Cezary Marcinkowski, Bartłomiej Pałętka, Tomasz Żebrowski, Hubert Dębski, Mateusz Uchroński, Dominik Hajduk, Damian Domagała, Marcel Baura, Patryk Świdziński, Marcel Kowalczyk iJakub Jasiński.

                                                                                                                                        Opiekun drużyny: Józef Wojciechowski

          • Program profilaktyczny " Decyzja Mirka"

          • W dniach 14,15 i 16 marca br. wśród uczniów wszystkich klas przeprowadzony został program profilaktyczny pod hasłem "Decyzja Mirka". Zajęcia prowadzili specjaliści z Centrum Edukacji z Bielska-Białej. Celem warsztatów była profilaktyka zachowań ryzykownych, w tym kontaktów z dopalaczami, kształtowanie świadomości zagrożeń płynących z kontaktu ze środkami  odużającymi i związanymi z tym konsekwencjami, a także budowanie postawy asertywnej wobec realnych zagrożeń. 

        • ZWYCIĘSTWO NASZYCH SZCZYPIORNISTÓW
          • ZWYCIĘSTWO NASZYCH SZCZYPIORNISTÓW

          •  

             

            11 marca br. odbył Gminny Finał w Piłkę Ręczną Chłopców w ramach Gimnzjady Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gospodarzem było Powiatowe Gimnazjum Sportowo-Językowe w Trzebnicy.Do meczu nasi gimnazjaliści przystąpili skoncentrowani i od samego początku prowadzili w meczu jedną lub dwiema bramkami. Do przerwy było 9:7 dla nas. Początek drugiej połowy chłopcy zagrali bardzo uważnie. Obroniliśmy kilka piłek i odskoczyliśmy na przewagę o  5 bramek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 20:15 dla nas i awansem do Finału Powiatowego. Mecz nie należał do łatwych, wystarczyła bowiem mała dekoncentracja i mogło być inaczej. Drużyna gospodarzy postawiła nam trudne warunki, z którymi się uporaliśmy. Ten sukces dała nam mądra gra całej drużyny. Świetne spotkanie rozegrali Piotr Mielnik, Jakub Czternastek oraz bramkarze: Jakub Jasiński i Bartek Pałętka.

            Szkołę reprezentowali: Piotr Mielnik, Jakub Czternastek, Jakub Jasiński, Bartek Pałętka, Tomasz Żebrowski, Cezary Marcinkowski, Błażej Stachowicz, Mateusz Uchroński, Hubert Dębski, Marcel Baura iPatryk Świdziński.

            Opiekun

            Józef Wojciechowski

        • 16. POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI
          • 16. POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

          • 18 marca br. nasza szkoła gościła uczestników XVI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego z dziesięciu szkół z całego Powiatu Trzebnickiego. Poziom konkursu pokazuje, że muza poezji jest coraz bardziej obecna wśród zainteresowań młodzieży. 

            Tegoroczni laureaci:

            I miejsce - Anna  Bochenek - Powiatowe Gimnazjum Sportowo- Językowe w Trzebnicy

            II miejsce - Kinga Szemiel - Publiczne Gimnazjum im. Polskich Laureatów Nagrody Nobla w Obornikach Śląskich

            III miejsce - Magdalena Góral - Powiatowe Gimnazjum Sportowo- Językowe w Trzebnicy

            Wyróżnienie: Wiktoria Pisula - Gimnazjum Publiczne w Szewcach

            Naszą szkołę reprezentowały w konkursie Zuzanna Kaczmarek i Julita Lorek.

             

          • Zebrania z Rodzicami

          • Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas III na spotkanie informacyjne z Dyrektorem Szkoły dotyczące egzaminu gimnazjalnego. Spotkanie odbędzie się w auli szkolnej dnia 14 marca o godzinie 1700.

            Wszystkich Rodziców zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas dnia 14 marca o godzinie 1730 oraz na konsultacje wszystkich nauczycieli w godzinach 1730 - 1830.

                                                                                                                                                               wicedyrektor Beata Białecka

        • Finał Gminnej Gimnazjady w Piłce Ręcznej Dziewcząt
          • Finał Gminnej Gimnazjady w Piłce Ręcznej Dziewcząt

          •  

             

            13 marca br. nasze Gimnazjum było organizatorem Gminnych Zawodów w Piłkę Ręczną Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły dwa zespoły:  Gimnazjum nr 1 i Powiatowe Gimnazjum Sportowo-Językowe. Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości 0:3 . Dopiero po wykorzystaniu czasu i rozmowie nasz zespół zdołał doprowadzić do stanu 4:5 do przerwy. W drugiej połowie spotkania nasze dziewczęta skoncentrowały się i doprowadziły do remisu 9:9. W tej sytuacji,podobnie jak w ubiegłym roku, musiała nastąpić dogrywka. Pierwsza jej część była bezbramkowa, zaś w drugiej lepsi o jedno trafienie byli goście. Spotkanie, mimo że bardzo wyrównane, zakończyło  się wynikiem 11:10 dla  Powiatowego Gimnazjum Sportowo-Językowego.

            Naszą szkołę reprezentowały: Sylwia Ostasiuk, Marlena Filip, Weronika Dudek, Andżelika Szklarz, Aleksandra Hućko, Natalia Sulikowska, Patrycja Zaraza, Zuzanna Kupiec, Zuzanna Kaczmarek, Paulina Łakota,  Iza Grzesiak i Marysia Kluga.

                                                                                                                                                                        Opiekun:

                                                                                                                                                               Józef Wojciechowski

        • Eliminacje do Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
          • Eliminacje do Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

          • 7 marca br. odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z klas 1-3.Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. W turnieju wzięło udział 6 uczniów i dwie uczennice naszej szkoły. Zdobywcy czterech pierwszych miejsc będą reprezentować nas w turnieju powiatowym, który odbędzie się 31 marca w Gimnazjum w Pęgowie. Organizatorami szkolnego konkursu BRD byli nauczyciele Lidia i Piotr Rojewscy.

            Kolejność zajmowancych miejsc: 

            1.Jakub Świat 11 pkt

            2.Jakub Pajdzik 10 pkt

            3.Klaudia Piasecka 9 pkt

            4. Hubert Bartela 8 pkt

            5.Natan Kowalski 7 pkt

            6.Martyna Latus 7 pkt

            7.Maciek Katura 7 pkt

            8.Adrian Kryczka 4 pkt

             

        • 8 marca - Dzień Kobiet
          • 8 marca - Dzień Kobiet

          •  

            Kobieto, nie jesteś puchem marnym, jak rzecze poeta! Jesteś jak Natura - piękna i kapryśna. Czymże bez Ciebie byłby ten świat? Niczem! Marnością nad marnościami. Z życzeniami zdrowia, miłości i radości każdego dnia, w dniu Waszego Święta -podziwiająca Was brać męska naszej szkoły.

             

             

        • Warsztaty Kreatywnego Pisania
          • Warsztaty Kreatywnego Pisania

          •  

            3 marca br.w naszym gimnazjum odbyły się Warsztaty Kreatywnego Pisania. Wzięli w nich udział uczniowie, którzy chętnie piszą i pragną doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie. Zajęcia zostały przeprowadzone przez polonistki: Katarzynę Bahryn- Kamińską i Beatę Milner-Firkowską. Na zajęciach uczyliśmy się m.in. opisywać swoje uczucia za pomocą metafor. Niektórzy z nas napisali: "Czuję się jak motyl na łące pełnej kwiatów”, "Czuję się jak Alicja w krainie czarów", „Czuję się jak samotna, zagubiona łódka na wielkim, nieznanym oceanie”.

            Następnie - drogą losowania -  zostaliśmy przydzieleni do sześciu grup. Naszym zadaniem było napisanie twórczego opowiadania, w którym pojawią się określone motywy. Każda drużyna miała inny temat. Pracowaliśmy bardzo intensywnie. W dalszej części warsztatów chętni uczniowie odczytali na forum swoje prace. Na zakończenie oceniliśmy atmosferę panującą na zajęciach, wykorzystując metodę „termometru”.

            Warsztaty były bardzo interesujące. Mogliśmy rozwijać swoją wyobraźnię oraz doskonalić umiejętności pisania określonych form wypowiedzi. Jest to szansa dla nas, młodych pisarzy.

             

                                                                                                                                                                         Patrycja Zaraza

        • IV miejsce naszych siatkarek w półfinałach strefy wrocławskiej Gimnazjady Młodzieży
          • IV miejsce naszych siatkarek w półfinałach strefy wrocławskiej Gimnazjady Młodzieży

          •  

             

            Nasze dziewczęta w czwartym już etapie rozgrywek– półfinałach strefy wrocławskiej Gimnazjady Młodzieży w Piłce Siatkowej Dziewcząt- zajęły IV miejsce. Po udanym trzecim etapie w  w dniu 26 lutego spotkały się w rozgrywkach z Gimnazjum ze Strzelina oraz Gimnazjum z Brzegu Dolnego.Choć nieudało nam się wywalczyć awansu o medal, to nasza drużyna przeszła bardzo ciężką drogę, wymagającą wiele wysiłku i umiejętności w zdobywaniu czołowych miejsc we wszystkich etapach rozgrywek. Z turnieju na turniej  zespół grał coraz lepiej, nabywając niepowtarzalnego doświadczenia sportowego. Nieliczna, ale bardzo głośna grupa naszych kibiców dzielnie wspierała zawodniczki. Całemu zespołowi gratulujemy dużego sukcesu w tegorocznej Gimnazjadzie w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

            Skład zespołu: Patrycja Zaraza - kapitan zespołu, Marlena Filip, Sylwia Ostasiuk, Marysia Kluga, Ola Hućko, Natalia Sulikowska, Izabela Grzesiak, Klaudia Bartosik, Angelika  Szklarz.

                                                                                                        Przygotowująca i prowadząca zespół Lidia Rojewska

        • FILMOWA NOC Z SUPERBOHATERAMI - ROZWAŻANIA O WARTOŚCIACH
          • FILMOWA NOC Z SUPERBOHATERAMI - ROZWAŻANIA O WARTOŚCIACH

          • W nocy z 26 na 27 lutego br.w naszej szkole odbyła się noc filmowa. To kolejne wydarzenie filmowe zostało zorganizowane  przez Filmotekę Szkolną i Wolontariat. Motywem przewodnim spotkania byli superbohaterowie. Miłośnicy kina mogli obejrzeć m.in.film Andrzeja Kondratiuka pt.: „Hydrozagadka”. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ obraz powstał w 1970 r. i przeniósł widzów w świat życia mieszkańców Warszawy lat siedemdziesiątych. Niewielu gimnazjalistów wiedziało, że polskie kino ma swojego  bohatera, który łudząco przypomina amerykańskiego Supermena. Jest nim As, w którego wcielił się Józef Nowak. Duże wrażenie zrobiła na wszystkich Iga Cembrzyńska, która w czołówce z niezwykłą ekspresją przedstawiła ekipę filmową.
            ​            Nie obyło się również bez ciekawej dyskusji, którą po kolejnym filmie, poprowadziły Ewelina Garula i Aleksandra Chojnowska. Wypowiedzi uczniów na temat życia jako wartości były szczególnie interesujące i świadczyły o dużej wrażliwości młodzieży. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z naszego gimnazjum, opiekunowie Filmoteki (Beata Milner-Firkowska i Józef Wojciechowski),  opiekunki Szkolnego Wolontariatu (Agata Kopańska oraz Edyta Baraniecka-Lech), psycholog (Bartosz Głowacki). Dołączyła do nas również młodzież z domu dziecka w Obornikach Śląskich wraz z opiekunką. Łącznie było około 50 osób. Spotkanie trwało w godzinyach 20:00-8:00 następnego dnia. 
            Po całej nocy refleksji i świetnej zabawy udaliśmy się do swoich domów i niektórzy z nas odsypiali zarwaną noc przez cały dzień. Każdy z nas z pewnością bardzo dobrze będzie wspominał wspólnie spędzony czas.

             

            Natalia Ostolska

          • 1 MARCA - DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

          • 1 marca poczty sztandarowe wraz z delegacją Samorządu Uczniowskiego oraz uczniami klas IIA i IIID wezmą udział w corocznych obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych - uroczystości zorganizowanej przez Gminę Trzebnica pod patronatem Burmistrza Marka Długozimy.

            Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. O co chodzi? Kim byli? Określenie żołnierze wyklęci oznacza żołnierzy podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiających opór próbie sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 40. XX wieku. Ostatni żołnierz wyklęty to Józef Franczak ps. „Lalek” z oddziału kpt. Zdzisława Brońskiego „Uskoka” – zginął w obławie w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami (woj. lubelskie) prawie dwadzieścia lat po wojnie – 21 października 1963 roku.

            Już w roku 1943 w związku z niemieckimi klęskami na wschodnim froncie dowództwo AK rozpoczęło tworzenie struktur na wypadek okupacji ZSRR. Powstała organizacja NIE łącząca struktury cywilne i wojskowe, mająca na celu samoobronę i podtrzymywanie morale polskiego społeczeństwa w oczekiwaniu na wojnę Zachodu z ZSRR. Organizacja ta jednak została znacznie osłabiona w wyniku Akcji „Burza” i Powstania warszawskiego. Dodatkowym ciosem było aresztowanie dwóch najważniejszych osób w konspiracji: gen.bryg. Emila Fieldorfa i gen.bryg. Leopolda Okulickiego. 7 maja 1945 rozwiązano NIE i powołano nową organizację: Delegaturę Sił Zbrojnych na Kraj, która przetrwała kilka miesięcy i została zastąpiona Ruchem Oporu bez Wojny i Dywersji „Wolność i Niezawisłość”.

            NKWD (rosyjska służba bezpieczeństwa) i polska bezpieka walczyły z konspiracją niepodległościową podstępnymi metodami, już w 1945 roku po aresztowaniu Jana Mazurkiewicza ps. „Radosław” utworzono tzw. Centralną Komisję Likwidacyjną AK. „Radosław” zwrócił się do AK-owców z apelem o ujawnienie się i skorzystanie z amnestii. Była ona jednak podwójnym oszustwem – nie dość że obiecywała „łaskę”, mimo iż żołnierze AK nie popełnili przestępstw przeciwko narodowi to jeszcze ubecy mieli tajną instrukcję by ujawniających się akowców po ich ewidencji „internować i odosobnić”. W 1945 roku ujawniło się ok. 50 tys. żołnierzy podziemia. Taktykę tę powtórzono również w amnestii z 1947 roku, ujawniło się wtedy 76 774 osób. Zebrana w toku przesłuchań wiedza posłużyła do późniejszych represji wobec ujawnionych i dotarcie do osób nadal prowadzących walkę.

            W sumie zdaniem prof. Jana Żaryna ponad 20 tysięcy żołnierzy zginęło bądź zostało zamordowanych skrytobójczo lub w więzieniach NKWD i ubeckich, część wywieziono na Wschód, wielu skazano na kary pozbawienia wolności. W końcu lat 40-tych i na początku 50-tych ponad 250 tys. ludzi więziono i przetrzymywano w obozach pracy.

            Źródło: WIKIPEDIA

             

        • Siatkarski sukces dziewcząt w Eliminacjach Strefy Wrocławskiej Gimnazjady Młodzieży
          • Siatkarski sukces dziewcząt w Eliminacjach Strefy Wrocławskiej Gimnazjady Młodzieży

          • 18 lutego w Miliczu odbyły się Eliminacje Strefy Wrocławskiej Gimnazjady Młodzieży. Dziewczęta z Gimnazjum Nr 1 wywalczyły II miejsce i tym samym zapewniły sobie awans do czwartego już etapu tych rozgrywek. W naszej grupie eliminacyjnej znalazły się siatkarki z Gimnazjum w Miliczu, Gimnazjum z Twardogóry oraz Gimnazjum z Kamieńca Wrocławskiego.Mecze tradycyjnie rozgrywane były systemem "każdy z każdym", do dwóch wygranych setów. Nasz zespół przegrał  tylko w  jednym meczu z gospodarzem turnieju-Miliczem. Naszym ,,Wielkim ” dziewczynom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych eliminacjach strefy wrocławskiej.

            Skład drużyny: Patrycja Zaraza, Marlena Filip, Sylwia Ostasiuk, Marysia Kluga, Natalia Sulikowska, Aleksandra Hućko, Klaudia Bartosik, Iza Grzesiak i Kamila Kasperek. Przygotowującą i prowadzącą zespół była Lidia Rojewska.

        • WALENTYNKI
          • WALENTYNKI

          • 15 lutego w naszej szkole odbyło się święto zakochanych -  "Walentynki".Tak jak co roku przeprowadzono pocztę walentynkową, w której uczniowie z chęcią brali udział. Tego dnia odbył się również konkurs na najładniejszy i najbardziej pomysłowy plakat walentynkowy. Prac było mnóstwo i mieliśmy wielki dylemat, które prace miały zająć 3 najważniejsze miejsca. Po długich naradach wyłonieni zostali zwycięzcy: 
            I miejsce - klasa 3a 
            II miejsce - klasa 2a i 1d ex aequo
            III miejsce -  klasa, która nie podpisała swojego plakatu. Może się ujawnicie?
            Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Dołożyłyśmy wszelkich starań, aby spędzić ten dzień miło, w gronie znajomych, i z wielką dumą możemy powiedzieć, że udało nam się. Zapraszamy do galerii zdjęć.

             Organizatorki
                                                                                                                                                                                                           Alicja Wojtaś i Natalia Ostolska z klasy IIb wraz z wychowawczynią, p. Agnieszką Mazij

        • Kolejny sukces naszych uczniów  !!!
          • Kolejny sukces naszych uczniów !!!

          •                Liderzy Filmoteki Szkolnej z naszego gimnazjum ( Julia Bahryn- Kamińska, Aleksandra Chojnowska, Karol Dąbek, Ewelina Garula, Marta Gawronska, Karolina Nogacka, Alicja Przybylska, Klaudia Zielińska) po zdobyciu trzech nagród w trakcie ogólnopolskiego Wirtualnego Festiwalu Filmowego, odnieśli kolejny sukces.

                           W ramach projektu: Filmoteka szkolna. Akcja! tym razem same dziewczęta uczestniczyły w wielomiesięcznym ( od października do stycznia ) kursie internetowym. Zakończyły go z powodzeniem, a nie wszystkim  to się udało. Uczennice m.in. prowadziły blogi filmowe, poznawały historię polskiej kinematografii, poznawały język filmowy, pisały scenopisy, wreszcie kręciły etiudy. Zadania z  kolejnych modułów kursu rozwiązywały pod czujnym okiem mentorów: Edyty Zachurzok (grupa Black and White) oraz Adama Gąseckiego (grupa Jednorożce).

            Opiekunowie Filmoteki Szkolnej

            Beata Milner- Firkowska, Józef Wojciechowski

        • Ferie zimowe w szkole pod hasłem "DOPALACZE? Nie! I wszystko w tym temacie"
          • Ferie zimowe w szkole pod hasłem "DOPALACZE? Nie! I wszystko w tym temacie"

          • W drugim tygodniu ferii kilkunastu uczniów naszej szkoły zdecydowało się wziąć udział w projekcie edukacyjnym zatytułowanym:

            DOPALACZE? Nie! I wszystko w tym temacie. Problem, którego rozwiązaniem zajął się zespół uczniów było zbadanie:

            Jak dopalacze wpływają na życie młodego człowieka?

             

             

             

             

            Skład zespołu zadaniowego:

             

            1. Paulina Bielak kl. III E
            2. Karolina  Lesiak kl. III E
            3. Laura Cwynar kl. III A
            4. Weronika Skotna kl. II A
            5. Oliwia Niebrzydowska kl. II A
            6. Oliwia Karcz kl. II A
            7. Kornel Kwapień kl.III C
            8. Adrian Małogoski kl. III C
            9. Jakub Świat II A
            10. Marcel Baura II D
            11. Marcel Świdziński  II C
            12. Paweł Chojnowski II C

             

            Celem projektu było m.in. poznanie i zgłębienie problemu sięgania po dopalacze przez młodych ludzi, ćwiczenie umiejętności pracy w grupie, przygotowanie folderu ilustrującego zagadnienie w języku angielskim oraz oczywiście poznanie nowych słów i zwrotów w tym języku.

            Podczas 3 dni spotkań uczniowie przygotowali wiele plakatów oraz komiksów tematycznych, powstała również piosenka, bajka, wywiad z dilerem oraz kartka z pamiętnika osoby eksperymentującej z dopalaczami. Wszystkie prace wykonano z najwyższą starannością oraz w języku angielskim. Najważniejsze było chyba jednak zdobycie umiejętności pracy w zespole, rozmowy, kulturalne dyskusje, wspólne tworzenie planów, dzielenie się pracą i wspólne branie odpowiedzialności za końcowy efekt oraz wyzwolenie w uczniach ich ekspresji  twórczej. Należy podkreślić, że w czasie ferii trudno się zmobilizować do pracy, ale żadna z wymienionych osób nie zawiodła ani razu. Praca w takim zespole to czysta przyjemność. Dziękuję całej dwunastce :)

                                                                                                                                                   Opiekun projektu: Dorota Lutek

             

          • Zmiana planu po feriach

          • W II semestrze roku szkolnego /po feriach/ następuje zmiana planu.

            Nowy plan w kolorze pomarańczowym. Nalezy odświeżyc stronę - klawisz F5, a jeżeli to nie pomoże wyczyścić historię przegladanych stron.

          • DOPALACZE NISZCZĄ ŻYCIE

          • 27 stycznia 2016 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie Rodziców z pracownikami Poradni Profilaktyki Leczenia i Terapii Uzależnień (MONAR) w Lesznie  na temat rozpoznawania objawów i konsekwencji wynikających ze stosowania przez młodzież środków psychoaktywnych. 

            Na prośbę Rodziców zamieszczamy link do filmu nakręconego przez ostródzką grupę PAT oraz dane kontaktowe do poradni.

            https://www.youtube.com/watch?v=65nEGbHnjS0

             

            Dane kontaktowe do poradni: 

            MONAR. Poradnia Profilaktyki Leczenia i Terapii Uzależnień

            ul. Przemysłowa 

            64-100 Leszno

            telefon: 65 520 41 43

            Kierownik poradni: Hanna Jędrzejewska

            Terapeuta: Wojciech Łaszczyński

        • KOLEJNY SUKCES NASZYCH SIATKARZY - REPREZENTACJA CHŁOPCÓW WICEMISTRZEM POWIATU W DOLNOŚLĄSKIEJ GIMNAZJADZIE PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW
          • KOLEJNY SUKCES NASZYCH SIATKARZY - REPREZENTACJA CHŁOPCÓW WICEMISTRZEM POWIATU W DOLNOŚLĄSKIEJ GIMNAZJADZIE PIŁKI SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

          • 27 stycznia chłopcy z naszej szkoły rozgrywali Powiatowy Finał Gimnazjady Dolnośląskiej w piłce siatkowej chłopców. Do rozgrywek przystąpiły reprezentacje pięciu szkół powiatu trzebnickiego. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach, systemem ,,każdy z każdym”. Nasi siatkarze od samego początku nie potrafili płynnie "wejść w mecze" ze swoimi umiejętnościami, które posiadali. Popełniali liczne błędy w zagrywce, co powodowało, że musieli nadrabiać stracone punkty innymi elementami technicznymi, głównie atakiem. Wyróżniającym się zawodnikiem w tym elemencie był Piotr Mielik, każda z jego akcji kończyła się punktowo dla naszej drużyny. Dzięki dużej determinacji całego zespołu potrafiliśmy wygrać trzy spotkania z czterech, przegrywając tylko z gospodarzem turnieju - Żmigrodem. Wszystkim zawodnikom gratulujemy srebrnego medalu!!! 

            Skład drużyny: Piotr Mielnik, Jakub Czternastek, Patryk Świdziński, Michał Chabiński, Dominik Hajduk, Marcel Baura, Tomek Żebrowski, Mateusz Uchroński, Kacper Kucharski i Dominik Świdziński

            Drużynę przygotowywał i prowadził Piotr Rojewski.

            Klasyfikacja końcowa:

            I miejsce Gimnazjum  Żmigród

            II miejsce Gimnazjum Nr 1 Trzebnica                                                                      

            III miejsce Gimnazjum Oborniki Śląskie

            IV miejsce Gimnazjum Zawonia

            V miejsce Gimnazjum Szewce