• Wybory do Samorządu Uczniowskiego
          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          • 20 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W ich wyniku powołano nowe  władze samorządu szkoły w następującym składzie:

            przewodnicząca - Natalia Ostolska - klasa IIIb
            zastępca - Maciej Curyło - klasa Id
            sekretarz - Wiktoria Kręgulewska - klasa IIc
            skarbnik - Zuzanna Kaczmarek - klasa IIId

            Nowo wybranym z przewodniczącą Natalią Ostolską na czele gratulujemy!

        • Spływ kajakowy w Dolinie Baryczy
          • Spływ kajakowy w Dolinie Baryczy

          • Kajakiem przez Dolinę Baryczy

            Rok szkolny dopiero się rozpoczął, a my już zapragnęliśmy chwili dla siebie. Poczuliśmy potrzebę oderwania się od codziennej rzeczywistości. Wybraliśmy się na kajaki!

            Dla wielu z nas to był pierwszy spływ, dlatego wychowawczyni- p.Beata Dyk wybrała łatwą i krótką trasę. Płynęliśmy z Milicza do Sułowa. Pokonaliśmy 10 km przez 3 godziny. Nad naszym bezpieczeństwem czuwał charyzmatyczny ratownik pan Wojciech Szczepaniak, grupę poprowadziła pani Hanna Jankowska - przesympatyczna, wieloletnia instruktorka spływów kajakowych oraz nasze nauczycielki panie: Edyta Baraniecka-Lech i Beata Dyk.

            Wrażeń było co niemiara! Każdy znalazł się w chaszczach, prawie każdy doznał orzeźwiającego prysznica z wiosła sąsiada, kraksy - na szczęście niegroźnej, karamboli też nie brakowało. Najważniejsze, że nikt nie wpadł do rzeki i wszyscy cali i zdrowi dotarliśmy do mety, ale.... niektórzy stracili telefon komórkowy, no cóż - cena za selfie :D

            Widoki z Baryczy były cudne: największe wrażenie wywarł na nas milicki park - jeden z pierwszych na Dolnym Śląsku parków w stylu angielskim oraz Ostoja koników polskich. Poznaliśmy nowe słowa: wodowanie, jaz, obserwator, sterownik....
            Koniec naszej trasy to jaz w Sułowie. Wysiadka, mycie kajaków, powrót do Trzebnicy. Następnego dnia zakwasy, ale BYŁO WARTO!!!

            klasa IIc

        • DZIEŃ DLA CICHOCIEMNYCH
          • DZIEŃ DLA CICHOCIEMNYCH

          • 14 września br. w trzebnickiej sali kinowej odbyło się spotkanie z historią pt. "Dzień dla Cichociemnych", w którym oprócz zaproszonych gości wzięła udział młodzież z SP nr 2, Sp nr 3, Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim oraz wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. To właśnie nam przypadł w udziale zaszczyt przygotowania imprezy pod patronatem burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy, której pomysłodawcą był kpt. Paweł Kucharski, oficer lotnictwa w stanie spoczynku.  

            Inspiracją spotkania jest 75. rocznica pierwszego zrzutu Cichociemnych do walki w okupowanej Polsce. Cichociemni to legendarni polscy żołnierze, szkoleni podczas II wojny światowej w Wielkiej Brytanii i desantowani do okupowanej ojczyzny, by walczyć z nazistami. W związku z tą doniosłą rocznicą Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, by oddać hołd wszystkim Cichociemnym, którym należy się szacunek całego Narodu, oraz aby przekazać pamięć o Nich kolejnym pokoleniom, ogłosił rok 2016  Rokiem Cichociemnych.

            Na program uroczystości złożyły się: preaquel zapowiadający 10-odcinkową serię  pt. „Kuźnia bohaterów”, opowiadający o szkoleniu Cichociemnych w Wielkiej Brytanii  i Szkocji, wykład  przybliżający sylwetki Cichociemnych z Dolnego Śląska oraz koncert trzebnickiego zespołu "Cran", prezentujący twórczość Cichociemnych. Uczniowie klasy II a - Julita Lorek oraz Błażej Basiak zaprezentowali utwory poetyckie K.K. Baczyńskiego oraz cichociemnego Józefa Zabielskiego. Całość poprowadzili Katarzyna Szymkowiak i Józef Wojciechowski.

             

             

        • Zajęcia integracyjne dla pierwszoklasistów
          • Zajęcia integracyjne dla pierwszoklasistów

          • W dniach 5, 6 i 7  września poszczególne klasy pierwsze wzięły  udział w zajęciach integracyjnych zorganizowanych na wyspie nieopodal trzebnickiego Parku Wodnego "Zdrój" przez wychowawców,  we współpracy z pedagogiem i psychologiem szkolnym.

            Oto relacja klasy Ia, która bez względu na niesprzyjającą aurę, sympatycznie wspomina spędzone razem chwile:

            Kiedy dotarliśmy na miejsce przeprowadziliśmy czynności organizacyjne, czyli przygotowaliśmy miejsce do wspólnych zabaw i zajęć integracyjnych. Po przedstawieniu się i ogólnym zapoznaniu,  wraz z naszym wychowawcą p. Józefem Wojciechowskim i p.  psychologiem  Bartoszem Głowackim udaliśmy się na wspólny spacer po Lesie Bukowym. Byliśmy w tzw. zameczku na ulicy Oleśnickiej i dalej „przeczesywaliśmy”  las. Kiedy dotarliśmy na „wyspę”,  towarzyszył nam lekki deszczyk.

            Następnie zajęcia poprowadziła pani pedagog Jolanta Żarkowska oraz pan psycholog. Mimo że padało, atmosfera zajęć i nasza aktywność była imponująca, za co nas wychwalono! W końcu przyszedł czas na grill, który udał nam się i każdy zjadł jakąś przypieczoną kiełbaskę. Po posiłku omówiliśmy prawa i obowiązki ucznia oraz wybraliśmy samorząd klasowy. Niestety czas biegł nieubłaganie i trzeba było wracać do szkoły.

          • Zajecia integracyjne klas I

          • Trwają zajęcia integracyjne klas pierwszych na "Wyspie" w pięknym otoczeniu Lasu Bukowego, których celem jest integracja grupy z wychowawca oraz poznanie siebie nawzajem.

            Klasa Ia - poniedziałek 5. 09. 2016

            Klasa Ib - poniedziałek 6. 09. 2016

            Klasa Ic - poniedziałek 7. 09. 2016

            Sprawozdanie i zdjecia wkrótce :)

          • Pierwsze zebranie z Rodzicami -12 września 2016 r.

          • W dniu  12 września odbędą się pierwsze spotkania z rodzicami: 

            • o godzinie  17.00  w auli szkolnej odbędzie się spotkanie Rodziców uczniów klas pierwszych z dyrektorem szkoły;
            • o godzinie 17.30  rozpoczną się zebrania klasowe.

             

          • Witaj szkoło :)

          • Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2016/2017 - 1 września 2016:

            Msza Święta w Bazylice Św. Jadwigi - godz. 8.00

            Apel na boisku szkolnym - godz. 9.00

            po apelu zajęcia z wychowawcą.

            Plan obowiązujacy w nowym roku szkolnym na stronie kolor - niebieski

            Powodzenia !!!

             

          • Obowiązujące podręczniki do nauki religii w roku szkolnym 2016/2017

          • 
            
            Klasa I   "Szukam was 1"  - podręcznik do religii dla klasy I gimnazjum z serii "Odsłonić twarz Chrystusa", Wydawnictwo WAM KRAKÓW
            
            Klasa II  "Jestem z wami 2" - podręcznik do religii dla klasy II gimnazjum z serii "Odsłonić twarz Chrystusa", Wydawnictwo WAM KRAKÓW
            
            Klasa III  "Chodźmy razem 3"  - podręcznik do religii dla klasy III gimnazjum z serii "Odsłonić twarz Chrystusa", Wydawnictwo WAM KRAKÓW
                      
                                
            
          • Wyróznienie Złota Sowa w rękach naszej uczennicy !

          • ZŁOTA SOWA - tytuł przyznawany dla wybitnie uzdolnionych uczniów, wielokrotnych laureatów konkursów, zawodów ze szkół  powiatu trzebnickiego. W tym roku szkolnym tytuł uzyskała nasza uczennica Patrycja Zaraza w kategorii SPORTOWIEC ROKU !

            Serdecznie gratulujemy !!!

          • Szkolne Orły Gminy Trzebnica 2016 !

          • W tym roku szkolnym docenieni tą prestiżową nagrodą, którą wręczył na uroczystej Gali Burmistrz Gminy Trzebnica - pan Marek Długozima, zostali również uczniowie naszej szkoły w następujacych kategoriach:

            Konkursy Powiatowe:

            Maria Gaweł, Karolina Nogacka i Daria Bielicka

            Najlepsza Drużyna Sportowa:

            drużyna w składzie: Patrycja Zaraza - kapitan drużyny, Marlena Filip, Sylwia Ostasiuk, Maria Kluga, Natalia Sulikowska, Iza Grzesiak,Ola Hućko, Klaudia Bartosik i Angelika Szklarz. Dziewczyny brały udział w Piłka siatkowa - I m. W powiecie, Piłka siatkowa - IV m.w Strefie Wrocławskiej Gimnazjady, Piłka siatkowa plażowa- I m. w powiecie, Piłka siatkowa plażowa- V m. w Strefie Wrocławskiej, Piłka nożna- III m. w powiecie, Piłka koszykowa- III m. w powiecie, Coca Cola Cup-III m. w eliminacjach wojewodzkich.

            drużyna w składzie: Jakub Czternastek – kapitan drużyny, Piotr Mielnik, Kacper Kucharski, Patryk Świdziński, Jakub Jasiński, Maciej Woźniak, Marcel Baura, Hubert Bartela, Dominik Świdziński. drużyna brała udział w Coca-Cola Cup i zajęła I miejsce w powiecie, a także III m. w Strefie Wrocławskiej. W zawodach piłki siatkowej – II m. w powiecie, zdobyła III m. w powiecie w piłce nożnej i piłce ręcznej.

            Absolwent Roku:

            Karolina Nogacka

            Wyróżnieni Nauczyciele:

            Beata Białecka, Agata Kopańska, Katarzyna Szymkowiak, Lidia Rojewska, Piotr Rojewski

            wszytskim laureatom serdecznie gratulujemy !!!

            Pełna ralacja na stronie http://trzebnica.pl/2562/963/gala-szkolne-orly-gminy-trzebnica.html

             

          • Matematyka jest jak kurz, jest wszędzie i już!

          • W tym roku szkolnym został zrealizowany międzyprzedmiotowy projekt edukacyjny pod tytułem „Matematyka jest jak kurz, jest wszędzie i już”.Celem projektu było zmotywowanie uczniów do nauki matematyki jako przedmiotu szkolnego oraz dostrzeżenie jej praktycznych zastosowań w życiu codziennym.W ramach tego projektu wykonano wiele zadań, w których wzięli uczniowie i uczennice z różnych klas. Dzisiaj chcemy zaprezentować rezultaty naszej pracy.

            Na przełomie lutego i marca odbył się konkurs plastyczny pod tytułem „Matematyka jest wszędzie…”, który polegał na wykonaniu plakatu w dowolnej technice. Komisja konkursowa w składzie pani wicedyrektor Beata Białecka, pani Monika Bona i pani Klaudia Kasprzak wybrała najciekawsze prace. Najlepsi okazali się:

            I miejsce - Marcin Kuczma, klasa I C      

            II miejsce  - Natalia Grzegorzewska, klasa I C  

            III miejsce -  Anna Sikora, klasa II a       

            Wyróżnione zostały następujące osoby:

            Dominika Szymańska, klasa I a

            Krzysztof Sikora,klasa II a

            Klaudia Kamela, klasa II b

            Wszystkim serdecznie gratulujemy! Dzieła można obejrzeć w udostępnionych na Fecebooku prezentacjach.

            Następnym działaniem w ramach projektu było przeprowadzenie ankiety. Tą częścią zajęła się pani Bożena Kaszana wraz ze swoimi uczennicami.Kolejnym zadaniem było pokazanie zastosowań matematyki w fizyce. Uczniowie pod opieką pani Anny Krawczyk wykonali ciekawe prezentacje.

            W ramach realizacji projektu młodzież uczesniczyła w rozprawie sądowej w Sądzie Rejonowym w Trzebnicy. Klasa III a wraz z panią Klaudią Kasprzak uczestniczyła w procesie dotyczącym gróźb. Zdjęcia i opis tego wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej naszej szkoły. Wizyta w Sądzie pomogła nam przygotować się do kolejnego zadania. Jako interaktywną metodę nauczania wykorzystaliśmy symulację rozprawy sądowej przeciwko autorowi słów "Matematyka - królową nauk". Prezentujemy krótki film z efektami naszej pracy - -patrz: Facebook. Mamy nadzieję, że film się spodobał.

            Ostatnią częścią projektu, którą chcemy pokazać jest prezentacja uczennic wykonana pod okiem pani Joanny Jurlewicz.To wszystkie podjęte przez nas działania. Mamy nadzieję, że pozwoli nam to spojrzeć na matematykę z innej strony i ułatwi nam jej naukę. Dziękujemy za udział wszystkim uczniom oraz nauczycielom i zachęcamy do zaangażowania się w następnych projektach.

            Klaudia Kasprzak

          • Szkolny Omnibus

          • Szkolnym Omnibusem zostaje uczeń, który łącznie ze wszystkich przedmiotów w których brał udział, uzyskał największą sumę punktów. Szkolnym omnibusem w sesji wiosennej w roku szkolnym 2015/2016 został  Maciej Katura z klasy 1b. Gratuluję!

                                                                                                                                                                      Sylwia Drewniak 

        • Z pomocą dla Dzieci z Liberii
          • Z pomocą dla Dzieci z Liberii

          •  

            Uwaga, uwaga!

            Po szkole krążą wolontariusze z  250 ołówkami z napisem „DRAW 4 LIBERIA” („Rysuj dla Liberii”). Z inicjatywy nauczycielki języka angielskiego Agaty Kopańskiej uczniowie naszej szkoły rozprowadzają te piękne ołówki z gumką myszką za symboliczne, dobrowolne datki. Dochód z akcji będzie przeznaczony na pomoc dzieciom w Liberii. Chcielibyśmy, żeby darowizny te były darem serca podarowanym przez dzieci i młodzież w Polsce dla dzieci w Liberii, które cierpią głód i ubóstwo. 

          • Akcja czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam!”

          •  

             

            1. „ Pani wam poczyta…” – głośne czytanie fragmentów książki pt. „Moje drzewko pomarańczowe” J. Vasconcelosa- B. Milner - Firkowska

            2. Prezentacja literatury młodzieżowej – K. Bahryn–Kamińska

            3. Prezentacja albumów i przewodników podróżniczych – E. Śliwiak

            4. Literatura historyczna (II wojna światowa) – A. Mazij

            5. „Literatura młodzieżowa na dużym i małym ekranie” – A. Mazij and company – klasa IIb

            6. „Moje ulubione książki” – N. Kimstacz, K. Zaleśkiewicz, W. Brukwicka  i inni miłośnicy książki

            7. „To jest moje miejsce – Ziemia Trzebnicka” – prezentacja publikacji, przewodników, folderów i map - O. Cwynar, K. Auguścik, D. Surowiec, N. Matys.

            8. Foto – video – reportaż z akcji –  A. Stręk-Tworek, J. Bahryn-Kamińska, A. Wojtaś i N. Ostolska.

            Wkrótce opublikujemy film z akcji.