• mistrzostwa w siatkówce plażowej
          • mistrzostwa w siatkówce plażowej

          • Dziewczyny z Gimnazjum Nr 1 w Trzebnicy! na miarę złota

             

            W piątek 22 maja 2015 r. w Obornikach  Śląskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w siatkówce plażowej dziewcząt. Na mokrym i zimnym piachu od samego rana rywalizowały gimnazjalistki z Obornik Śląskich, Żmigrodu, Pęgowa, Zawoni, Powiatowego Zespołu  Szkół nr 1 w Trzebnicy oraz z  Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy. Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach, systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Poziom wszystkich rozgrywanych spotkań był bardzo wysoki. Temperatura powietrza  rosła z godziny na godzinę, na sukces trzeba było pracować do samego końca, a spotkań było bardzo dużo.  Nasze siatkarki wygrały cztery spotkania (po 2:0 w setach)  ze Żmigrodem, Pęgowem, Zawonią i Obornikami Śląskimi. Porażkę w całym turnieju poniosły tylko zawodniczki z Gimnazjum Powiatowego. Po podliczeniu wszystkich wygranych setów w stosunku do przegranych, to my mieliśmy najlepszy bilans setów. Zostaliśmy Mistrzem Powiatu Trzebnickiego w siatkówce plażowej dziewcząt i awansowaliśmy do rozgrywek strefy wrocławskiej!!

            Klasyfikacja końcowa:

             I miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Trzebnicy

            II miejsce – Gimnazjum w Obornikach Śląskich

            III miejsce – Gimnazjum Sportowo-Językowe

            IV  miejsce – Gimnazjum w Pęgowie

            V  miejsce – Gimnazjum w Zawoni

            VI miejsce – Gimnazjum Żmigród

            Skład złotych medalistek Sławińska Nikola, Zaraza Patrycja, Aleksandra Hućko. Zespół przygotowywała i prowadziła Lidia Rojewska. Gratulujemy olbrzymiego sukcesu.

            Lidia Rojewska

             

        • Zmieniamy świat serce po sercu
          • Zmieniamy świat serce po sercu

          • 14 maja 2015 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Fundacji Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki z Wrocławia: Karolinę (osoba niepełnosprawna intelektualnie), Martę (terapeuta) i Radka (terapeuta). Grupa spotkała się z trzema klasami: IIa, IIb i Ib oraz wolontariuszami naszego Gimnazjum. Każdemu zespołowi poświęcili 45 minut. Przez ten czas uwrażliwiali młodych ludzi na problem dyskryminacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz potrzebę ich akceptacji.

                        Spotkanie miało formę warsztatów. Najpierw odbyła się pogadanka, następnie młodzież pracowała w grupach, po czym wyświetlono film "Jestem". Film ukazujący potrzeby, marzenia, pragnienie, frustracje osób z niepełnosprawnością intelektualną. Na koniec spotkania wystąpiła Karolina, która opowiedziała o sobie, swoich radościach i smutkach. Podkreśliła, że bardzo chciałaby, aby akceptowano ją taką, jaka jest, aby nie komentowano tego, jak się porusza, mówi czy wykonuje codzienne czynności, aby  mogła sobą być.

                  Całe spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, prowadzący stworzyli przyjazny klimat, młodzież chętnie współpracowała i choć na początku widoczne było u niej onieśmielenie, to z czasem czuła się coraz swobodniej:))) Marta i Radek niezwykle pozytywnie wypowiadali się o nas, naszej szkole. Zwrócili uwagę na kulturę osobistą uczniów, dostrzegli dużą integrację w poszczególnych klasach:)

            Dziękujemy!

            Spotkanie z osobą niepełnosprawną intelektualnie było zwieńczeniem projektu "Sobą być" prowadzonego od października przez panie: Katarzynę Bahryn – Kamińską i Beatę Dyk.

            Beata Dyk
          • Olimpus z chemii

          • uczniowie klas trzecich brali udział w sesji wiosennej olimpiady ogólnopolskiej  z chemii.

                        W szkole uczniowie uzyskali następujące miejsca';

             

            1.      Julia Nolbert   kl.3d

            2.      Beata Frąckowiak kl. 3b

            3.      Kamila Wywiał kl.3d

            4.      Dawid Motyka kl.3a

            5.      Adrian Kimstacz kl. 3a

            6.      Kornelia Pocheć kl.3e

            7.      Robert Jakus kl.3e

            8.      Kacper Syska kl. 3a

            9.      Krzysztof Jurlewicz 3e

            10.  Natalia Bartela 3a.

                       

                        Uczniowie otrzymali ocenę z chemii oraz punkty do zachowania. Wszystkim uczniom gratuluję.

                                                                                                          Sylwia Drewniak 

          • Szkolny Omnibus

          • W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas trzecich brali udział w olimpiadach przedmiotowych z chemii w sesji zimowej i wiosennej oraz z fizyki w sesji wiosennej. Szkolnym Omnibusem zostaje uczeń, który łącznie ze wszystkich przedmiotów w których brał udział, uzyskał największa sumę punktów.

             

            Szkolnym Omnibusem została

             

            1.      Julia Norbert  kl.3d                               319 pkt

             

                        Ranking pozostałych uczniów:

             

            2. Dawid Motyka  kl.3a                                313 pkt

            3. Kornelia Pocheć kl.3e                              312 pkt.

            4. Krzysztof Jurlewicz  kl. 3e.                       304 pkt

            5. Jakus Robert kl. 3b                                  303 pkt

            6. Kamila Wywiał kl.3d                                 299 pkt

            7. Kacper Syska kl.3a                                  294 pkt

            8. Adrian Kimstacz kl.3a                               272 pkt

            9. Natalia Bartela kl.3a                                  264 pkt

            10. Beata Frackowiak kl.3b                           166 pkt

             

                        Gratuluje wszystkim szkolnym Omnibusom

                                                                                                          Sylwia Drewniak

                                                                                                          Katarzyna Dyrka

        • Dni Otwarte w naszej szkole !!!
          • Dni Otwarte w naszej szkole !!!

          • W dniach  19 i 21 maja  2015 roku w progach naszej szkoły powitaliśmy szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 3 w Trzebnicy. Na ten dzień uczniowie i nauczyciele zaplanowali wiele atrakcji. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Nowak witając gości w auli szkolnej. Następnie pani wicedyrektor Beata Białecka przedstawiła ofertę edukacyjną na rok 2015/2016. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy, aby w ciekawy sposób mogli poznać szkołę, dowiedzieć się kto jest patronem, jak wyglądają sale lekcyjne, aula, hala sportowa oraz jaka jest atmosfera w naszych murach.

            Na Dzień Otwarty zaproponowaliśmy naszym gościom Questing - czyli rodzaj gry polegającej na odkrywaniu miejsca i tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować,  kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. Ta zabawa łączy elementy harcerskich podchodów i gier terenowych. Uczniowie mieli za zadanie uważnie czytać wskazówki zawarte w karcie wyprawy, w wyznaczonych miejscach czekały na nich zadania, a zebrane podczas przygody liczby umożliwiły odnalezienie skarbu. Szóstoklasiści byli bardzo zainteresowani tą forma zabawy, z zaangażowaniem wykonywali zadania, poznając zakamarki Gimnazjum nr 1. Nasi gimnazjaliści, aby umilić czekanie, gdy jedna z grup udawała się w podróż, przedstawiali swoje talenty. Jako pierwsi wystąpili uczniowie ze Szkolnego Koła Migowego – GMO, którzy w języku migowym pokazali piosenkę pt. Bohema z repertuaru zespołu Wilki, następnie Laura Cwynar - uczennica klasy II uczęszczająca na Chór Szkolny zaśpiewała piosenkę Love You Like A Love Song Seleny Gomez. Natan Kowalski, uczeń klasy I zaprezentował na gitarze klasycznej utwory hiszpańskie. Na zakończenie na wszystkich czekał słodki poczęstunek w szkolnej kawiarence.

            organizator

            Katarzyna Mackiewicz
        • Wiosenne Biegi Przełajowe
          • Wiosenne Biegi Przełajowe

          • 13 maja 2015 roku na terenie trzebnickiego "Orlika" odbyły się Wiosenne Biegi Przełajowe. Po zaciętej rywalizacji nasze Gimnazjum zajęło I miejsce w kategorii szkół.W rywalizacji indywidualnej wyróżnili się następujący uczniowie: 

            Jakub Czternastek II e - III miejsce

            Izabela Grzesiak  I d - III miejsce

            Nikola Sławińska  III b - III miejsce

            Anastazja Radota II d - III miejsce

            Opiekunowie:

            Urszula Dufrat i Elżbieta Śliwiak

        • Sukces uczennic z  naszej szkoły
          • Sukces uczennic z naszej szkoły

          • Miło nam poinformować, że uczennice z naszego gimnazjum: Aleksandra Surgut, Monika Kruszona i Kornelia Pocheć zakwalifikowały się do udziału w profesjonalnych warsztatach kreatywnego pisania w ramach Forum Pisarskiego Dzieci i Młodzieży.

            Celem przedsięwzięcia jest doskonalenie umiejętności pisarskich i promowanie twórczości młodych ludzi, których łączy pasja pisania. Organizatorem Forum są: Biuro Festiwalowe Impart 2016 oraz Departament Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia w ramach programu Młodzi Obywatele Kultury przy współpracy Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej.

            Po selekcji nadesłanych prac ( a konkurencja była spora) okazało się, że trzy uczennice z naszej szkoły zakwalifikowały się do udziału w warsztatach. Organizatorzy docenili umiejętności pisarskie Moniki Kruszony i Kornelii Pocheć z klasy IIIe ( opiekunka p. Beata Milner- Firkowska)- kategoria proza, a także Aleksandry Surgut z klasy III b ( opiekunka p. Katarzyna Bahryn- Kamińska)- kategoria publicystyka.

             Dnia 7 maja 2015r. uczennice wraz ze swoimi nauczycielkami  j. polskiego wzięły udział w uroczystej inauguracji warsztatów, które miały miejsce w widowiskowej sali Impartu we Wrocławiu. Wiele ciepłych słów padło pod adresem uczestników, którzy znaleźli się wśród najlepiej piszących młodych ludzi na Dolnym Śląsku. Kolejne spotkania będą odbywały się cyklicznie od maja do kwietnia przyszłego roku pod czujnym okiem profesjonalistów.

            Serdecznie gratulujemy  i życzymy wspaniałej przygody w odkrywaniu słowa pisanego

        • Dziewczyny - wicemistrzami powiatu !!!
          • Dziewczyny - wicemistrzami powiatu !!!

          • NASZE DZIEWCZĘTA

            WICEMISTRZYNIAMI POWIATU W GIMNAZJADZIE  POWIATOWEJ 2015

            7 maja w Prusicach odbył się finał Gimnazjady Powiatowej w piłce nożnej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły gimnazja ze  Żmigrodu,  Obornik  Śl.,  Prusic, Kryniczna oraz z Trzebnicy. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Po głównym losowaniu  naszymi pierwszymi przeciwniczkami były zawodniczki ze Żmigrodu. Nasze dziewczęta  od samego początku podeszły do tego spotkania bardzo skoncentrowane, z wielką wolą  zwycięstwa. Bardzo silne strzały Aleksandry Hućko doprowadziły do zdobycia bramki i w rezultacie zwycięstwa tego spotkania stosunkiem 1:0. Dwa następne mecze z Prusicami i z Krynicznem były pokazem bardzo ładnych i składnych akcji całej drużyny. Bramki wpadały jedna po drugiej, doprowadzając do dwóch kolejnych wysokich zwycięstw dziewcząt z Gimnazjum  nr 1 z Trzebnicy. Wynik  meczu z Prusicami 9:0 – bramki zdobyły: Aleksandra Hućko – 5 oraz Joanna Krysa – 4. W meczu z Krynicznem wynik 7:0 – bramki zdobyły:  Aleksandra  Hućko – 4, Joanna Krysa – 2, Monika Kruszona–1. Ostatni mecz o zwycięstwo w całym turnieju rozegrałyśmy z Gimnazjum z Obornik Śląskich. Pomimo bardzo dobrej i  wyrównanej gry obu zespołów spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla przeciwniczek.

            Naszym reprezentantkom  gratulujemy srebrnego medalu i wicemistrzostwa Powiatu! Skład naszych wojowniczek: Monika Kruszona, Joanna Krysa, Aleksandra Hućko, Natalia Lorek, Dagmara Czternastek, Angelika Umańska, Sylwia Ostasiuk, Weronika Dymińska, Natalia Bartela, Nikola Sławińska, Barbara Sapożnikow. Zespół przygotowywała i prowadziła Lidia Rojewska.

          • Bohaterowie naszych lektur

          • Dnia 15 kwietnia 2015r. w Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy odbył się pierwszy szkolny konkurs  sprawdzający znajomość treści lektur szkolnych. Wzięli w nim udział  wszyscy chętni uczniowie klas trzecich.

             Głównym celem konkursu było zachęcenie młodzieży do czytania lektur, doskonalenie umiejętności redagowania krótkich tekstów pisemnych  oraz sprawdzenie stopnia  przygotowania uczniów do egzaminu z j. polskiego. Test opracowała nauczycielka j. polskiego- pani Beata Milner- Firkowska.

            Zadania polegały między innymi na dopasowywaniu tytułów książek do odpowiedniego gatunku literackiego, rozpoznawaniu bohaterów lektur na podstawie ich opisu, poszukiwaniu motywu podróży  w różnych tekstach literatury pięknej. Uczniowie musieli również rozpoznać, z jakich utworów pochodzą znane cytaty , na przykład: „ Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” czy „ Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać”. Młodzież odróżniała także opinie od faktów na temat Balladyny, tytułowej bohaterki dramatu J. Słowackiego.

             Ostatnie zadanie polegało na ułożeniu reklamy dowolnej lektury bądź zredagowaniu krótkiego wiersza o wybranym bohaterze literackim.  W pracach uczniowskich pojawiały się takie zdania na temat powiastki filozoficznej pt.: „ Mały Książę”:  ”Każdy był kiedyś dzieckiem. Każdy marzył o rzeczach niemożliwych”, „Piękna historia walki o to, co się kocha”,” Ty także doceń kunszt autora i pozwól, by ta historia zajęła Cię bez reszty” „ Książka przeznaczona dla wszystkich osób szukających prawdy o życiu”. Z kolei o Rudym(bohaterze „Kamieni na szaniec”) pojawiły się słowa wiersza:” Choć świt już nastał,/ dla niego i innych było już wiadomo,/ że śmierć już blisko”(…)

            Cieszy fakt, że do konkursu przystąpili przedstawiciele wszystkich klas trzecich. Oto reprezentanci poszczególnych klas:

            Klasa 3a: Natalia Bartela, Dawid Motyka, Kacper Syska, Aleksandra Szczepaniak

            Klasa 3b: Natalia Lorek, Patrycja Paszkiewicz

            Klasa 3c: Iza Uchrońska, Karolina Kumor

            Klasa 3d: Joanna Bernacka, Gabrysia Barska, Julia Nolbert, Daria Grzegorzewska

            Klasa3e: Klaudia Długoszek, Wiktoria Jaros, Monika Kruszona, Kornelia Pocheć

            Ostatecznie na podium konkursu: „ Bohaterowie naszych lektur” znaleźli się: Kornelia Pocheć (I miejsce), Natalia Bartela ( II miejsce) oraz Dawid Motyka ( III miejsce).

            Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

            Beata Milner- Firkowska

                                          

        • Przeglad Twórczości Mlodzieży !
          • Przeglad Twórczości Mlodzieży !

          • 5 maja zostaliśmy zaproszeni przez panią Martę Listwan do Prusic, gdzie, jak co roku, odbywał się Przegląd Twórczości Młodzieży Szkół Gimnazjalnych połączony z piknikiem. Nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w przegladzie.

            Celem przeglądu jest  przedstawienie różnych form artystycznych związanych ze śpiewem, tańcem i kabaretem oraz integracja młodzieży z regionu i wymiana doświadczeń, nie oparta na rywalizacji, ale na dobrej zabawie w gronie ciekawych ludzi z wielkimi pasjami. Szkolne Koło Teatralne, którym opiekują się  panie Katarzyna  Bahryn-Kamińska i Beata Dyk  połączyło siły z Kołem Języka Migowego „GMO” pod opieką Doroty Lutek i zaprezentowało własny układ artystyczny. Tematem przewodnim naszego występu była scenka obrazująca naukę w szkole widzianą w „ krzywym zwierciadle”. Mimo iż przygotowania do występu zaczęliśmy dość niedawno, tekstu do nauczenia było sporo, do tego śpiew, akompaniament gitary i tłumaczenie na język migowy, nikt z nas nie stresował się, wręcz przeciwnie wszystkim dopisywał świetny humor. Po zakończeniu  przeglądu wszyscy uczestnicy dostali nagrody za swój występ – dyplomy oraz specjalnie zaprojektowany na tę okazję kubek. W trakcie trwania przeglądu, odbyło się również wielkie grillowanie, podczas którego wymienialiśmy się swoimi opiniami na temat poszczególnych występów każdej ze szkół. Gdy emocje opadły, zostaliśmy zaproszeni na i pod scenę, gdzie każdy z nas mógł potańczyć oraz miał szansę nauczyć się różnych kroków tanecznych od kolegów z innych szkół.  Żałuję, że tak mało jest podobnych imprez, które pokazują, że młodzież w naszym wieku to nie tylko bunt i problemy, ale pasja i zaangażowanie w wielu dziedzinach. Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną majówkę.

                                                                                                                                         Monika Kruszona

        • Wiosennym potyczkom językowym już czas!
          • Wiosennym potyczkom językowym już czas!

          • 13 kwietnia 2015 r. odbył się szkolny konkurs Wiosenne potyczki językowe. Ocenie podlegał test gramatyczny, plakat pt. Językowy savoiwe vivre (pracę należało wykonać wcześniej, w domu), przemówienie pt. Bez wiosny nie da się żyć. Funkcję jury w II i III konkurencji pełnili sami uczestnicy, którzy przyznawali punkty drużynom przeciwnym. Mile widziane było wiosenne przebranie, za które drużyny mogły otrzymać dodatkowe 3 punkty.

             

            Konkursowi towarzyszyła swobodna atmosfera. Niektóre zespoły przybyły w wiosennych przebraniach, co nadało odpowiedni klimat potyczkom:)))). Młodzież z przyjemnością oceniała pracę równieśników, nie wyczuwało się zaciekłej rywalizacji czy też zachowań no fair play.

            Konkurencję wygrała drużyna klasy II a reprezentowana przez Laurę Cwynar i Monikę Zagólską, II miejsce zajęła klasa II d – Karolina Nogacka i Karol Dąbek, a na III miejscu uplasowała się młodzież z klasy Ib -  Zuzia Jaremko i Hubert Bartela.
            Gratulujemy i zapraszamy za rok:)

            Beata Dyk

          • Olimpiada Informatyczna

          • Szkolny etap olimpiady informatycznej dotyczy ogólnej wiedzy informatycznej oraz zadań praktycznych wykonywanych z zakresu programów użytkowych objetych programem nauczania gimnazjum.


            W szkolnym etapie konkursu laureatami zostali:

            I miejsce - Krzysztof Jurlewicz

            II miejsce - Dawid Stasik

            III miejsce - Robert Jakus

             

            Laureaci etaou szkolnego wzieli udział w Powiatowym etapie Olimpiady, gdzie wykazali się wiedzą i umiejętnościami informatycznymi, ale niestety nie udało sie wejść na podium .

            Wszytkim uczestnikom SERDECZNE GRATULACJE !!!

            Beata Białecka

          • X rocznica śmierci Wielkiego Polaka

          • KONKURS UPAMIĘTNIAJĄCY X ROCZNICĘ ŚMIERCI WIELKIEGO POLAKA - PAPIEŻA  ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

             

            Szkolny Konkurs upamiętniający X rocznicę śmierci Wielkiego Polaka – Papieża Świętego Jana Pawła II dla wszystkich klas gimnazjum odbył się w auli szkolnej Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy 16.04.2015 r. W konkursie wzięło udział 80 osób. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 47 pytań. Za trzy pierwsze miejsca otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratuluję

             

            LAUREATAMI KONKURSU ZOSTALI :

            I miejsce  Michał Michalak   II D

            II miejsce Karolina Nogacka  II D

            III miejsce Natalia Sulikowska  II E

             

            Organizator Konkursu: Monika Budziak-Mielnik

        • GIMNAZJADA 2015
          • GIMNAZJADA 2015

          • DRAMATYCZNE ROZGRYWKI W PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW

            16 kwietnia na boisku „Orlik” zorganizowaliśmy turniej Gimnazjady o mistrzostwo gminy w piłce nożnej chłopców. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie gimnazjalne szkoły z gminy, tj. Powiatowe Gimnazjum Sportowo-Językowe, Gimnazjum z Ujeźdźca Wielkiego i reprezentacja naszej szkoły w roli gospodarza. Mecze tradycyjnie rozgrywane były systemem każdy z każdym, w czasie 2x15 min.

            Pierwszy mecz rozegraliśmy z Gimnazjum Sportowo-Językowym. Pomimo tego, że nasza reprezentacja składała się tylko z uczniów klas drugich, przystąpiliśmy do spotkania bardzo skoncentrowani. Podczas całego meczu przeciwnik nie mógł  sforsować naszej linii obrony, a przedmeczowe założenia taktyczne przyniosły sukces w postaci dwóch strzelonych bramek. Niestety w drugiej połowie spotkania nie byliśmy już tak skoncentrowani, przeciwnik wykorzystał rzut wolny, strzelając bramkę, później kolejny błąd w obronie i musieliśmy zadowolić się remisem 2:2.

            Następne mecz rozgrywało Gimnazjum z Ujeźdźca Wielkiego i Powiatowe Gimnazjum Sportowo-Językowe. Pierwszy kwadrans nie przyniósł żadnej bramki, dopiero w drugiej części meczu chłopcy z Ujeźdźca pogubili się i tracili bramkę za bramką - ostatecznie po końcowym gwizdku wygrało Gimnazjum Sportowo-Językowe 9:0.

            Po tym meczu stanęliśmy przed ciężkim wyzwaniem, musieliśmy wygrać i strzelić więcej goli, aby awansować. Spotkanie rozpoczęliśmy dobrze, strzelając bardzo szybko pierwszą i kolejne bramki, do przerwy było już 7:2. Niestety pod koniec pierwszej połowy bardzo ambitna interwencja naszego środkowego obrońcy Piotra Mielnika zakończyła się  pechowo, zmuszeni zostaliśmy wezwać karetkę pogotowia ratunkowego i z podejrzeniem złamania ręki Piotrek przetransportowany został do szpitala. Cała drużyna grała bardzo dobrze i ambitnie, zdobywając jeszcze dwie bramki, lecz nieobecności w składzie (choroba Kacpra Kucharskiego i Damian Domagały) nie pozwoliły nam na zakończenie turnieju pełnym sukcesem. Pojedynek z reprezentacją Gimnazjum z Ujeźdźca Wielkiego zakończyliśmy wynikiem 9:2. Ostatecznie  mniej korzystnym stosunkiem  bramek zajęliśmy II miejsce. Należy wyróżnić bardzo dobrze dysponowanego Jakuba Czternastka i grającą dobrze zespołowo naszą młodą jeszcze reprezentację (liczymy na sukces za rok). Skład drużyny:

            Piotr Mielnik (2e), Jakub Czternastek (2e), Patryk Świdziński (2e), Tomek Żebrowski (2e), Michał Chabiński (2d), Adrian Utratny (2d) i Hubert Bartela (1b).

            Trener drużyny


             

          • Egzamin gimnazjalny -PAMIĘTAJ

          • EGZAMIN GIMNAZJALNY

            21 kwietnia 2015r. (wtorek) - część humanistyczna

            • zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie
            • egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwał 60 minut
            • dla uczniów (słuchaczy) ze specjalnymi potrzebami edukacyjny mi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 20 minut

             

            • z zakresu języka polskiego
            • egzamin rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał 90 minut
            • dla uczniów (słuchaczy) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 45 minut

             

            22 kwietnia 2015 r. - część matematyczno-przyrodnicza (środa)

            • z zakresu przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia)
            • egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwał 60 minut
            • dla uczniów (słuchaczy) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 20 minut

             

            • z zakresu matematyki
            • egzamin rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał 90 minut
            • dla uczniów (słuchaczy) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 45 minut

             

            23 kwietnia 2015 r. (czwartek) – język obcy nowożytny

            • na poziomie podstawowym
            • egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie trwał 60 minut
            • dla uczniów (słuchaczy) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 20 minut

             

            • na poziomie rozszerzonym
            • egzamin rozpocznie się o godzinie 11.00 i będzie trwał 60 minut
            • dla uczniów (słuchaczy) ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas trwania egzaminu może zostać przedłużony nie więcej niż o 30 minut

             

            Egzamin - informacje dla ucznia

            • Uczeń zgłasza się na każdą część egzaminu w miejscu i czasie wyznaczonym przez przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego.  Obowiązuje odświętny strój.
            • O ustalonej godzinie zdający wchodzą do sali pojedynczo, według kolejności na liście i zajmują miejsca przy stolikach, których numery wylosowali. Każdy uczeń powinien mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. ważną legitymację szkolną) i okazać go, jeśli zostanie o to poproszony.
            • Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania tj. pióro lub długopis                     z czarnym tuszem/atramentem, oraz - w przypadku egzaminu z zakresu matematyki - przybory do rysowania: ołówek, który może być wykorzystany tylko do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz. Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
            • Przewodniczący zespołu nadzorującego  w obecności przedstawiciela zdających odbiera pakiety materiałami egzaminacyjnymi i przenosi je do sali egzaminacyjnej.
            • Po otrzymaniu właściwego arkusza na polecenie przewodniczącego zespołu nadzorującego zdający ma obowiązek:
            1.  zapoznać się z instrukcją wydrukowaną na pierwszej stronie arkusza egzaminacyjnego;               w razie wątpliwości może poprosić o jej wyjaśnienie członków zespołu nadzorującego,
            2.  wyrwać ze środka arkusza czterostronicową kartę rozwiązań zadań otwartych wraz z kartą odpowiedzi,
            3.  sprawdzić, czy materiały egzaminacyjne są kompletne,
            4.  sprawdzić, czy arkusz egzaminacyjny ma wszystkie kolejne strony, czy są one wyraźnie wydrukowane, czy w zeszycie zadań znajduje się wymieniona w instrukcji liczba zadań; brak powinien natychmiast zgłosić przewodniczącemu zespołu nadzorującego, a po otrzymaniu kompletnego arkusza – potwierdzić jego odbiór czytelnym podpisem w odpowiednim miejscu protokołu przebiegu danego zakresu/poziomu egzaminu,
            5.  sprawdzić poprawność numeru PESEL na naklejce przygotowanej przez OKE, zapisać swój trzyznakowy kod, numer PESEL oraz umieścić naklejki przygotowane przez OKE w wyznaczonych miejscach.
            1. Przewodniczący zespołu nadzorującego zapisuje na tablicy w miejscu widocznym dla każdego zdającego, czas rozpoczęcia i zakończenia  zadań.
            2. Zdający rozwiązuje zadania i zapisuje odpowiedzi    w wyznaczonych miejscach wyłącznie długopisem lub piórem z czarnym tuszem/atramentem (tylko rysunki wykonuje ołówkiem).
            3. W czasie pracy z zestawem egzaminacyjnym zdający pracuje samodzielnie i nie zakłóca przebiegu egzaminu.
            4. W przypadku stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań egzaminacyjnych przez ucznia przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego przerywa danemu uczniowi pracę z zestawem egzaminacyjnym, unieważnia mu odpowiednią część egzaminu i nakazuje opuszczenie sali egzaminacyjnej, co odnotowuje w protokole przeprowadzenia egzaminu.
            5. Po upływie czasu przeznaczonego na rozwiązywanie zadań uczniowie, którzy przenoszą  rozwiązania  na kartę, mają 5 dodatkowych minut, żeby sprawdzić poprawność wykonania tej czynności. Ten czas nie może być wykorzystany na rozwiązywanie zadań.  Po upływie 5 minut kończą pracę z zestawem egzaminacyjnym i stosują się do poleceń przewodniczącego zespołu nadzorującego.
            6. Praca z drugim zestawem egzaminacyjnymw danym dniu rozpoczyna się po przerwie .

             

             

        • Pamięć Bohaterom
          • Pamięć Bohaterom

          • Z okazji 75. rocznicy zbrodni katyńskiej uczniowie klas pierwszych - wraz z pocztami sztandarowymi: Szkoły i Związku Sybiraków, pod opieką wicedyrektor szkoły Beaty Białeckiej, Agnieszki Mazij, Katarzyny Dyrki i Alicji Stręk-Tworek, wzięli udział w corocznej uroczystości  "Dęby Pamięci" w Lesie Bukowym. W tej pięknej lekcji historii – obok rodzin ofiar, delegacji władz samorządowych, powiatowych, przedstawicieli instytucji państwowych, stowarzyszeń – uczestniczyły dzieci z trzebnickich przedszkoli oraz szkół podstawowych.

            Okolicznościowe przemówienia wiceburmistrz Gminy Trzebnica Jadwigi Janiszewskiej i starosty Powiatu Trzebnickiego Waldemara Wysockiego, zwieńczyła minuta ciszy i modlitwa w intencji ofiar stalinowskiego reżimu, którą odprawił ks. dziekan Jerzy Olszówka. Koło Historyczne ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy pod kierunkiem Krystyny Janowskiej i Haliny Bolisęgi wystąpiło z krótkim, aczkolwiek pełnym wyrazu programem artystycznym poświęconym pomordowanym na Wschodzie w 1940 roku.

            Na zakończenie uroczystości rodziny ofiar, a także przedstawiciele władz, instytucji, stowarzyszeń oraz delegacje szkół zapalili znicze przy dębach upamiętniających zamordowanych, którymi się opiekują.

            Po powrocie do szkoły zebraliśmy się w ogródku szkolnym przy dębie pamięci, posadzonym w 2009 roku  dla upamiętnienia oficera Wojska Polskiego porucznika Tadeusza Dąbrowskiego, zamordowanego przez NKWD w Charkowie w 1940 roku strzałem w tył głowy. Tu również zapaliliśmy symboliczny znicz i minutą ciszy uczciliśmy wieczną pamięć o naszym Bohaterze.

            AS

             

        • Warsztaty Kreatywnego Pisania
          • Warsztaty Kreatywnego Pisania

          •      Warsztaty Kreatywnego Pisania przeprowadzone z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

            W przedsięwzięciu, zorganizowanym przez nauczycielki języka polskiego- panią Beatę Milner- Firkowską  i panią Agatę Kubaszewską, wzięli udział uczniowie z różnych klas naszego gimnazjum. Spotkali się ci, którzy lubią pisać i pragną rozwijać umiejętności w tym zakresie( było nas sporo, bo około trzydziestu osób). Wszyscy pracowaliśmy i bawiliśmy się świetnie.

            Wzięliśmy m.in. udział w dyskusji na temat słowa pisanego i powodów podejmowania wysiłku twórczego. Swoje spostrzeżenia zapisaliśmy na „ gadającej ścianie”.

             Następnie każdy z obecnych napisał twórcze opowiadanie wg określonej konwencji, np. fantastycznej, ironicznej, kulinarnej, na luzie, botanicznej, rustykalnej. Pracując, mogliśmy korzystać z różnego typu  słowników.

            W dalszej części spotkania pracowaliśmy w grupach, po czym, na forum, zostały zaprezentowane najciekawsze prace. Wśród nich znalazły się opowiadania napisane przez: Monikę Kruszonę(kl. 3e), Darię Grzegorzewską(kl. 3d), Joannę Bernacką(kl. 3d), Karolinę Nogacką(kl. 2d), Darię Bielicką (kl.2d) i Aleksandrę Surdut(kl. 3b).Oczywiście na zwycięzców czekały drobne nagrody.

            Jesteśmy wdzięczni, że możemy rozwijać swoje zdolności, dzielić się refleksjami i rozwijać  wyobraźnię. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

            Karolina Nogacka

        • Pomoc dla zwierząt ze schroniska
          • Pomoc dla zwierząt ze schroniska

          • W bieżącym roku szkolnym, w lutym oraz w marcu, z inicjatywy uczniów należących do koła biologicznego, została zorganizowana w naszej szkole akcja mająca na celu pomoc zwierzętom ze  Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, które mieści się we Wrocławiu przy ul. Ślazowej 2. Uczniowie bardzo zaangażowali się w zbiórkę karmy oraz innych potrzebnych rzeczy takich jak:

            smycze, miski, legowiska, stare koce, ręczniki a nawet zabawki.

            17.03.2015 roku odbyła się wycieczka do tegoż schroniska, podczas której przekazaliśmy zebrane dary. Uczestniczyło w niej 42 uczniów z różnych klas oraz trzy opiekunki: Beata Trela-Żelazko, Edyta Baraniecka-Lech i Aleksandra Kurzyńska.

            Uczniowie wraz z opiekunkami mogli pochodzić po schronisku, poobserwować zwierzęta, zobaczyć w jakich warunkach żyją. Spotkanie to wyzwoliło wiele emocji i wzruszeń.

            Za odwiedziny i zorganizowanie zbiórki otrzymaliśmy od dyrektora schroniska podziękowanie.

            Beata Trela - Żelazko

          • Happy Team czyli higiena na wesoło!

          • Klasa 1D zgłosiła się do konkursu realizowanego przez drogerię Rossmann pt. „ROSSwijające wakacje Rossmanna” . 
            Celem konkursu jest propagowanie higieny osobistej i zdrowego odżywiania wśród młodzieży gimnazjalnej. 
            W konkursie każda zgłoszona grupa ma do zrealizowania trzy zadania: 
            1. Flash Mob na temat higieny codziennej wśród nastolatków. 
            2. Makieta szkolnego dream- sklepiku. 
            3. Rozwiązanie quizu. 
            Flash mob to określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. 
            Nasz flashmob został nakręcony na trzebnickim rynku. Pokazaliśmy na wesoło codzienną higienę wśród nastolatków. 
            Wszystkich gorąco zachęcamy do oddawania swoich głosów na grupęHappy Team. Aby zagłosować wejdź na stronę http://www.rossnet.pl/1000wakacji/galeria
            --