• II Rajd Doliną Baryczy

          •            W piękne październikowe popołudnie grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się na II rajd pieszy. Tym razem, nie porzucając skoroszowskich lasów, naszą wędrówkę rozpoczęliśmy w miejscowości Gruszeczka. Zgodnie z tradycją rajdów, wyruszyliśmy na poszukiwania grzybów. Niestety, grzyby nie chciały się z nami spotkać, a wręcz bawiły się z nami w chowanego. Jednak nie było aż tak źle, ponieważ kilka starych, wolno biegających grzybów, udało nam się złapać. Na sosik wystarczy, ale o zupie grzybowej możemy zapomnieć, chyba że z pomocą nam przyjdą przydrożni sprzedawcy grzybów.

                        I tak przemierzając lasy, doszliśmy do miejsca, gdzie znajdują się pozostałości po żeńskim podobozie AL Birnbäumel, który należał do kompleksu Groß-Rosen. W tym miejscu znajdują się tylko ogrodzone fundamenty, ale brak tam jakiegokolwiek symbolu upamiętnienia dla poległych czy chociażby zwykłej tablicy informacyjnej. Zostawiając za sobą wrażenia, jakie na każdym wywołują informacje dotyczące tego, co działo się w czasie II wojny światowej w Gruszeczce, wyruszyliśmy dalej. 

                        Podążaliśmy asfaltową drogą przez las. Wielu z nas zastanawiało się, dlaczego zamiast zwykłej, leśnej dróżki i strzelającego pod butami piasku, w środku lasu znajduje się asfaltowa szosa. Odpowiedź uzyskaliśmy mniej więcej w połowie naszej drogi. Okazało się, że pomiędzy miejscowościami Gruszeczka i Skoroszów, znajduje się kopalnia piasku. Wydobycie piasku rozpoczęto poprzez ścięcie lasu i zebranie  z podłoża warstwy ściółki i gleby. Wspomniana gleba jest magazynowana przez cały czas wydobywania kruszywa, a gdy zasoby się wyczerpią, ziemię się rozgarnia i sadzi las. Kluczowym było pytanie do czego i komu potrzebne są takie ilości piasku. Pierwszą odpowiedzią większości osób byłaby następująca:  piaskownica. Chociaż piasek ten jest wykorzystywany w budownictwie, to wszyscy uczestnicy rajdu, oczami wyobraźni, bawili się w tej wielkiej piaskownicy. A pole do popisu było ogromne. Od budowania wielkich zamków z piasku, poprzez zjeżdżanie na sankach do zwykłego "hasania" niczym sarny, gdyż na skarpach piasku były widoczne ślady leśnej zwierzyny. Niestety, ale nie można tam wchodzić. Zauroczeni pięknymi widokami postanowiliśmy sobie zrobić zdjęcia na tle piasku. Można je zobaczyć w zakładce "Album fotograficzny". 

                        Podążając dalej, poprzez znane nam już wcześniej skrzyżowanie pięciu duktów, dotarliśmy do miejsca ogniska, które upłynęło na wspólnym graniu i śpiewaniu. Wspólne muzykowanie przypomniało naszym opiekunom, paniom: Beacie Śródce, Agacie Kubaszewskiej, Dorocie Lutek oraz panu Lechowi Taraszczukowi wspomnienia z czasów, kiedy byli harcerzami.

                        Tak oto przebyliśmy około 15. kilometrów, ale zapowiadamy, że nie jest to nasz ostatni rajd, ponieważ musimy wygrać zabawę w chowanego z leśnymi skrzatami. Może przy ich pomocy uda się nam uzbierać cały kosz grzybów.

                                                                                                                                  Kronikarz rajdu: Przemek Świderski

          • Zebrania z rodzicami

          • Zapraszamy rodziców !!!!

            Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebrania z wychowawcami, które odbędą się 6 listopada o godz. 1630.

            Konsultacje nauczycieli w godzinach 1630 - 1800

          • Pomoc z Banku Żywności

          • Pomoc z Banku Żywności

            Zapraszamy zainteresowanych rodziców do skorzystania z pomocy żywnościowej w ramach programu PEAD 2013. Żywność będzie wydawana w dniach od 12 - 15 listopada 2013. Prosimy o wcześniejszy kontakt z pedagogiem szkolnym tel. 71 312 08 84

          • Konkursu Ładnego Czytania Mały Anglista/Germanista Literat

          • Konkursu Ładnego Czytania Mały Anglista/Germanista Literat

            Dnia 28 października 2013r. w naszej szkole odbył sie konkurs ładnego czytania z języka angielskiego i niemieckiego. W sumie w konkursie wzieło udział 13 osób z klas pierwszych: I A, I C, I D. Uczniowie czytali teksty tematycznie związane z jesienią. W pierwszym etapie konkursu uczniowie otrzymali teksty do samodzielnego przygotowania w domu.

            W drugim etapie uczestnicy konkursu otrzymali fragmenty tekstu do przeczytania. Po krótkim zapoznaniu sie z tekstem nastąpiła dalsza prezentacja konkursowa.

            Konkurs z języka angielskiego i niemieckiego przeprowadziły:

            Jadwiga Hołdanowicz-Kijak oraz Barbara Rzepska.

             

            Wyniki Konkursu Ładnego Czytania:

            Jezyk Angielski:

            I miejsce: Cezary Marcinkowski

            II miejsce: Jakub Chojak

            III miejsce: Błazej Stachowicz

            wyróżnienie: Adam Pietralczyk

             

            Jezyk Niemiecki:

            I miejsce: Kornelia Zaleskiewicz

            II miejsce: Monika Zagólska

            III miejsce: Klaudia Kuczma

          • UWAGA!! KONKURS !! ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII I AKUMULATORÓW

          • Konkurs „Zbieramy zużyte baterie 2013” ogłoszony jest w ramach publicznej kampanii edukacyjnej Marszałka Województwa Dolnośląskiego upowszechniającej prawidłowe postępowanie ze zużytymi bateriami przenośnymi i akumulatorami przenośnymi.

            Przedmiotem konkursu jest zbiórka zużytych baterii przenośnych i akumulatorów przenośnych przez uczniów naszej szkoły oraz edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami niebezpiecznymi jakimi są zużyte baterie przenośne           i akumulatory przenośne, a także kształtowanie pozytywnych postaw proekologicznych.

            Zbiórka zużytych baterii w placówkach oświatowych trwać będzie

            do dnia 22 listopada 2013 r.

             

            W ramach konkursu zostaną przyznane, odrębnie dla każdej z trzech kategorii uczestników, którzy zebrali największą masę baterii w przeliczeniu na jednego ucznia, nagrody rzeczowe do kwoty:

            1) I miejsce – 3.000 zł;

            2) II miejsce – 2.000 zł;

            3) III miejsce – 1.500 zł;

            4) 3 wyróżnienia – 500 zł.

            Finał konkursu odbędzie się 18 grudnia 2013 r. na uroczystej gali podsumowującej przeprowadzone przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego publiczne kampanie edukacyjne w ramach dotacji celowej, na którą zostaną zaproszeni laureaci. Podczas imprezy będą wręczane nagrody.

             

            Zachęcam do zbiórki baterii i przynoszenia ich do sali nr 16.

            Aleksandra Warchulska 

          • Uczniowie Gimnazjum nr 1 w powiatowym etapie zDolnego Ślązaka

          • W dniu 22.10.2013 r. odbył się I etap konkursu zDolny Slązak (blok matematyczno-fizyczny). Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:  

            1. Kamil Bauer- klasa 3b

            2. Krzysztof Gerałtowski- klasa 3a

            3. Alicja Krzanecka- klasa 3a

            4.Sławmir Wajda- klasa 3c

            Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!!!!!

          • Las bliżej nas !!!

          • Las bliżej nas - żywa lekcja przyrody 

            W pewien środowy poranek grupa uczniów z Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy wybrała się na żywą lekcję przyrody. Lekcja ta odbyła się w grochowskim lesie, nieopodal Zawoni, i została poprowadzona przez przedstawiciela Nadleśnictwa Środa Śląska, panią Agnieszką Gurbodę. Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy miło przywitani i ruszyliśmy w drogę. Naszym szlakiem była 3 kilometrowa ścieżka przyrodnicza. Pierwszym przystankiem tej ścieżki była łąka storczykowa. Niestety o tej porze roku nie można tam spotkać storczyków. Na to będziemy musieli poczekać do przyszłego roku, kiedy wiosną odbędzie się kolejne tego typu spotkanie. Następnym oznakowanym w ramach ścieżki przyrodniczej punktem okazało się bagno. Było to naturalne oczko wodne w lesie, naokoło którego był bardzo grząski teren. To miejsce obecnie służy mieszkańcom lasu jako wodopój, a za kilkaset lat przekształci się w torfowisko. 

            Mniej więcej w połowie naszej trasy zatrzymaliśmy się przy betonowym słupku, który znajdował się w środku lasu. W tym miejscu dowiedzieliśmy się,  jak nie zgubić się w lesie. Pani leśnik korzystająca jak do tej pory z papierowej mapy, wyciągnęła ze swojej torby tablet, w którym wgrany był specjalny system GPS dla leśników. Zaprezentowała nam dokładność takich map oraz leśne systemy lokalizacyjne. Byliśmy zdumieni, ale podobno każdy leśnik jest wyposażony w takie urządzenie. Oczywiście nie każdy, kto wybiera się na leśną wycieczką, ma możliwość zabrania ze sobą mapy lub odpowiedniego urządzenia. Tutaj z pomocą przychodzą wspomniane wcześniej betonowe słupki. Okazuje się, że las jest podzielony na prostokąty. Każdy z nich ma nadany swój stały numer. Na rogu każdego z nich znajduje się betonowy słup, który pokazuje nam, w którym prostokącie właśnie jesteśmy. Ma to duże znaczenie w przypadku zgubienia się, bądź pożaru. Wyposażeni w jakże praktyczną wiedzę wyruszyliśmy dalej, aż do Dębu Jadwiżańskiego. Istnieje legenda, która głosi, że święta Jadwiga bardzo lubiła odpoczywać w cieniu gałęzi tego drzewa. Było to jej miejsce kontemplacji i zadumy. Pokazuje to jak wiekowy jest wspomniany dąb. Pomimo swojego sędziwego wieku, nadal wypuszcza młode listki i nadal trzyma się w dobrej kondycji. Pod tym drzewem postanowiliśmy zrobić zdjęcie, które można zobaczyć w zakładce album fotograficzny.

            Idąc dalej, dotarliśmy do miejsca, gdzie pani przewodnik wytłumaczyła nam, w jaki sposób określa się wiek drzewa iglastego, nie niszcząc go w żaden sposób. Sztuka polega na odpowiednim liczeniu igieł. Informacja ta była niezbędna, ponieważ już za chwilę wkroczyliśmy do leśnej szkółki drzew. Widzieliśmy tam, jak sadzi się drzewa, aby zachować gatunki oraz jak młode sadzonki chroni się przed zimą i latem, tuż po wykopaniu. Szkółka leśna to także miejsce, gdzie na wielu drzewach znajdują się ponumerowane budki dla sikorek  i nietoperzy. Zwierzęta te regulują liczbę szkodników w lesie, ponieważ są ich naturalnymi wrogami.  Co roku jesienią budki dla sikorek są sprawdzane, czy były w tym roku używane. Jeśli tak, to należy z takiej budki usunąć gniazdo, ponieważ te ptaki rokrocznie budują nowe gniazda, a hotele piętrowe mogłyby okazać się problematyczne, a także mogłyby ułatwić wtargnięcie niepożądanych gatunków do budki. 

            Tuż na mecie naszej ścieżki znalazły się papieskie drzewa. Dlaczego papieskie? Otóż zostały one posadzone z nasion, które zostały poświęcone przez papieża Jana Pawła II oraz później przez Benedykta XVI.  Te drzewa, tj. dąb oraz jodła pospolita, posiadają stosowne certyfikaty i tablice pamiątkowe. I tak oto dotarliśmy do końca naszego spotkania. Opiekunowie grupy, czyli panie: Katarzyna Szymkowiak, Edyta Baraniecka – Lech oraz Patrycja Wolar de Jong wręczyły pani Agnieszce Gurbodzie podziękowanie oraz drobny prezent wykonany przez uczniów naszej szkoły. Pani Agnieszka przekazała nam książkę o tematyce leśno– ekologicznej, która wzbogaci zbiory biblioteki szkolnej.Zdjęcia z wyprawy w albumie fotograficznym :)

                                                                                                          Przemek Świderski III d

          • W nawiązaniu do Święta trzebnickiej  Jedynki  i towarzyszącej tej uroczystości ceremonii przekazania sztandaru Koła Związku Sybiraków w Trzebnicy, publikujemy oficjalne pismo od Sekretarza Generalnego Zarządu Głównego Związku Sybiraków – pana Stanisława Sikorskiego.

            Pragniemy również podkreślić, że właśnie 27 września - w dniu obchodów naszego święta - Sejm podjął przez aklamację uchwałę w sprawie ustanowienia 17 września Dniem Sybiraka. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, Związek Sybiraków od 23 lat organizuje Dzień Sybiraka właśnie 17 września, kultywując pamięć o naszych rodakach zsyłanych „na nieludzką ziemię”. Dzisiejsza uchwała Sejmu nadaje zatem tej nieformalnej sybirackiej tradycji szczególnie podniosłą formę.

            Jesteśmy zaszczyceni, że właśnie ta okoliczność zapisze się  na zawsze  na kartach historii naszej szkoły.

          • Święto Szkoły

          • 27 września 2013 r.  - Święto Gimnazjum nr 1 im. Księcia Henryka Brodatego w Trzebnicy

            27 września to data, która na stałe zapisała się w sercach uczniów i pracowników trzebnickiej Jedynki. Wtedy to do życia powołana została Publiczna Szkoła Podstawowa w Trzebnicy. W 1999 roku, po reformie edukacyjnej, w placówce utworzono Gimnazjum, które funkcjonuje do dnia dzisiejszego.  Nasza szkoła, jako pierwsza powojenna placówka edukacyjna na ziemi trzebnickiej oraz jedna z pierwszych  na Dolnym Śląsku, podjęła  współpracę z oddziałem Związku Sybiraków w Trzebnicy.

            Historia powstania koła Związku Sybiraków w Trzebnicy

            Koło zostało powołane 25.11.1991 r. z inicjatywy Adama Bronieckiego i Władysława Dzięcioła.  Stan liczbowy po jego założeniu wynosił - 21 osób, na dzień 01.01.2013 - 52 członków, w tym 6 podopiecznych (wdowy i wdowcy po Sybirakach.) Obecnie funkcję prezesa  zarządu oddziału sprawuje Julian Tać. Członkowie Koła aktywnie uczestniczą w obchodach świąt państwowych i uroczystościach lokalnych. Ponadto, z inicjatywy Adama Bronieckiego, 10 lutego - w kolejne rocznice wywózek na Sybir w Trzebnickim Ośrodku Kultury i Sportu organizują uroczyste spotkania z udziałem Sybiraków, ich rodzin, a także zaproszonych gości.

             

            Do najważniejszych znaków pamięci koła Związku Sybiraków w Trzebnicy należą:

            Granitowa tablica usytuowana po prawej stronie w kruchcie Bazyliki Św. Jadwigi, która została poświęcona 09 lutego 2001 roku.

            Pomnik postawiony na placu naprzeciw wejścia do Bazyliki Św. Jadwigi. Jego intencje wyraża fragment napisu: „... Nigdy więcej Sybiru". Został poświęcony 11 IX 2004 roku.

            oraz najważniejszy symbol, który sybiracy zdecydowali przekazać pod opiekę Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy:

            Sztandar Koła. Ufundowany ze składek Sybiraków i sympatyków.

            27 września 2013 roku był wyjątkowym dniem na kartach historii Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy oraz koła Związku Sybiraków w Trzebnicy  - Sybiracy przekazali pod naszą opiekę swój sztandar.

            O godzinie 800 spod siedziby szkoły zaproszeni goście wraz z uczniami wyruszyli ulicami miasta  do Międzynarodowego Sanktuarium  Św. Jadwigi  Śląskiej w Trzebnicy, gdzie odbyła się Msza Święta poświęcona 68. rocznicy powstania naszej szkoły. Mszy przewodniczył ksiądz proboszcz Jerzy Olszówka, w asyście naszego katechety – księdza Wojciecha Czarnoty.  Po zakończeniu liturgii wszyscy przeszli ulicami miasta do hali sportowej przy Gimnazjum nr  1 w Trzebnicy, gdzie odbył się uroczysty apel.

            W uroczystości uczestniczyli:  władze Gminy Trzebnica - Burmistrz Marek Długozima, Przewodnicząca Komisji Oświaty - Krystyna Haładaj, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Gminy Trzebnica, Prezes Oddziału Wrocławskiego Związku Sybiraków - Eugeniusz Kuszka,  przedstawiciele  Oddziału Związku Sybiraków w Trzebnicy: Lucjan Tać- prezes, Adam Broniecki, Stefan Czyżyński, Jerzy Szatkowski, Bronisława Surówka, pionierzy Ziemi Trzebnickiej i pierwsi absolwenci naszej szkoły: Antoni Godycki - Ćwirko, Zenobia Kulik, Kazimierz Zaustowicz i Franciszek Kempa oraz  emerytowani nauczyciele szkoły.

            Uroczystość rozpoczęła Karolina Oksińska – przewodnicząca szkoły, która serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych gości. Następnie wprowadzono sztandar Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy oraz sztandar Oddziału Związku Sybiraków w Trzebnicy, po czym głos zabrała dyrektor naszej szkoły – Elżbieta Nowak, która zaprosiła gości na projekcję filmu dokumentalnego p.t. Zesłańcom Sybiru. Dokument poświęcony tragicznym losom setek tysięcy Polaków zesłanych na Syberię  wywołał wśród widzów ogromne poruszenie.

            Po projekcji dokumentu pani Urszula Cur wykonała  na pianinie i zaśpiewała Hymn Związku Sybiraków.

            Następnie prezes trzebnickiego oddziału Związku Sybiraków - Julian Tać odczytał akt przekazania sztandaru:

            W dniu dzisiejszym, tj. 27 września 2013 r.,

            podczas uroczystości Święta Szkoły,

            niniejszym aktem przekazujemy Sztandar

            Koła Związku Sybiraków w Trzebnicy

            pod opiekę Gimnazjum Nr 1

            im. księcia Henryka Brodatego

            w Trzebnicy z nadzieją  otoczenia go należną czcią

            i reprezentowania z naszym uczestnictwem

            w uroczystościach państwowych.

            My, Sybiracy, powierzamy nasz sztandar szkole,

            która zawsze szanowała symbole pamięci narodowej

            i mamy nadzieję, że tym  symbolicznym aktem przekażemy młodemu pokoleniu nasz głęboki patriotyzm i wieczną pamięć o martyrologii narodu polskiego.

             

            Jednobrzmiące akty przekazania podpisali Julian Tać – prezes Oddziału Związku Sybiraków w Trzebnicy oraz Elżbieta Nowak – dyrektor Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy.

            Punktem kulminacyjnym było uroczyste przekazanie Sztandaru. Sztandar przekazywali: chorąży Jerzy Szatkowski oraz asysta sztandaru: Lucjan Tać i Stefan Czyżyński, a przejęli go przedstawiciele I Trzebnickiej Drużyny Harcerskiej "Awaria" Związku Harcerstwa Polskiego: chorąży Mateusz Treliński oraz asysta sztandaru Monika Stolecka i Justyna Dzedzej.

            Kolejnym ważnym punktem uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów, których w poczet uczniów naszej szkoły wprowadzili:  Burmistrz Gminy Trzebnica - Marek Długozima, Przewodnicząca Komisji Oświaty - Krystyna Haładaj, Prezes Oddziału Wrocławskiego Związku Sybiraków - Eugeniusz Kuszka,  Prezes  Oddziału Związku Sybiraków w Trzebnicy – Lucjan Tać.

            Po zakończeniu uroczystości goście zostali zaproszeni do auli szkolnej na spotkanie przy kawie, gdzie wyświetlono prezentację multimedialną "Fotografie z kronik szkolnych”. 

            Przejęcie sztandaru Oddziału Związku Sybiraków w Trzebnicy to dla Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy ogromny zaszczyt, który pokazuje jak zawansowany był poziom współpracy tych dwóch instytucji. Oprócz prestiżu wynikającego z powyższego wydarzenia to także wielki obowiązek, aby pamięć o przeszłości stała się zaangażowaniem w przyszłość.

                   Przemek Świderski klasa III d

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym ...

        • Drodzy Nauczyciele i wszyscy Pracownicy naszego Gimnazjum
          • Drodzy Nauczyciele i wszyscy Pracownicy naszego Gimnazjum

          • Drodzy Nauczyciele i wszyscy Pracownicy naszego Gimnazjum z okazji Waszego Święta dziękujemy Wam za toskę i cierpliwość, którymi zawsze nas obdarzacie, oraz życzymy wytrwalości i sukcesów w codziennej pracy.

            Społeczność Uczniowska Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy

          • IV Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii dziewcząt

            12 września 2013 roku odbył się I etap turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii dziewcząt. W turnieju wzięły udział drużyny z SP 3 Trzebnica, SP Masłów , Gimnazjum Zawonia, Gimnazjum Ujeździec Wielki i Gimnazjum nr 1 Trzebnica.

            Nasze dziewczyny rozpoczęły zawody od zwycięstwa 2:0 ze  Szkołą Podstawową z Masłowa. W następnym spotkaniu wygraliśmy ze Szkołą Podstawową nr 3 z Trzebnicy 3:0. Po tych zwycięstwach przyszedł czas na potyczkę z Gimnazjum z Ujeźdźca Wielkiego, które to nasze dziewczęta wygrały 3:0. W bezpośrednim spotkaniu o I miejsce dziewczęta z  Gimnazjum nr  1, po zaciętej i wyrównanej walce, uległy koleżankom z Zawoni 0:1 w końcowym czasie spotkania.  Dziewczyny zaprezentowały bardzo dobrą grę techniczną, duże zaangażowanie, postawę FAIR PLAY . W  rezultacie  zajęliśmy II miejsce w turnieju.

            Skład drużyny:

            1.      Sylwia Ostasiuk I D

            2.      Weronika Brukwicka I A

            3.      Weronika Dudek IA

            4.      Andżelika Umańaka IA

            5.      Paulina Bielak IE

            6.      Karolina Lesiak IE

            7.      Aleksandra Hućko I E

            8.      Patrycja Zaraza IE

            9.      Andżelika Żołnierowska I B

            10.  Kamila Kasperek I C

                                                                      Opiekun: Józef Wojciechowski

          • Kolejny rajd 'Dolina Baryczy'

          • Pierwszy rajd za nami. Koło regionalno –turystyczne znów wyruszyło na  rajd pieszy do parku krajobrazowego "Dolina Baryczy".  Tym razem do przejścia mieliśmy tylko 10 km. I tak nasza podróż zaczęła się w Skoroszowie. Dobrą informacją dla nas były przydrożne stragany, na których można było kupić między innymi grzyby. Oznaczało to, że być może znowu uda nam się wrócić do domu z koszykami pełnymi grzybów. "Znowu" – nawiązuję tutaj do pierwszego rajdu w roku szkolnym 2012/13, gdzie trafiliśmy na tzw. "wysyp grzybów". Uzbieraliśmy ich wtedy bardzo dużo, wręcz brakowało nam już miejsca. Niestety, w tym roku miejsca nam jeszcze zostało i to dużo. I tak przemierzaliśmy lasy, w poszukiwaniu grzybów, z tą pocieszną myślą, że gdzieś muszą rosnąć. Być może tą zagadkę rozwikłamy na następnym rajdzie. A póki co odwiedziliśmy naszego starego przyjaciela. "Starego" to nie tylko pieszczotliwy epitet, gdyż nasz dąb liczy sobie ponad 300 lat i widział na pewno o wiele więcej niż nie jeden podobny. Tradycją rajdu stało się już, że osoby, które pierwszy raz są na rajdzie, muszą się przywitać z naszym zdrewniałym kompanem. Czas upłynął tak szybko, że nie wiedzieć kiedy, a tu już nadszedł czas na postój. Na ognisko wybraliśmy, znane nam już wcześniej, miejsce przy leśnym źródełku. Przerwa minęła na wspólnym grillowaniu kiełbasek, śpiewaniu i dobrej zabawie. Wszystko co dobre kiedyś się kończy, więc i my musieliśmy wyruszyć w dalszą drogę. Ostatkami sił poszukiwaliśmy jeszcze grzybów, ale one postanowiły się bawić z nami w chowanego i trzeba im przyznać, są w tym lepsze od nas :(.

            Pomimo braku grzybów i tak się świetnie bawiliśmy, bo nawet taki szczegół nie jest problemem dla zgranej ekipy piechurów.

            Do zobaczenia na kolejnym rajdzie.

            Przemek Świderski

          • Pierwszy sukces naszych młodych piłkarzy!

          •        Pierwszy ogromny sukces naszych młodych piłkarzy z Gimnazjum Nr 1 w Trzebnicy!

            Dnia 11.09.2012 w Trzebnicy na Stadionie Miejskim odbyły się eliminacje gminne do IV Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w kategorii 12-13 lat chłopców. W pierwszym meczu nasza drużyna zmierzyła się z SP 3 Trzebnica, wygrywając 4:0.

            W następnym meczu z Masłowem zdobyłyśmy o jedną bramkę więcej, nie tracąc żadnej. Kolejnym przeciwnikiem było Gimnazjum z Ujeźdźca Wielkiego, z którym przez brak koncentracji przegraliśmy jedną bramką 4:3. Ostatnią drużyną na drodze do awansu była drużyna chłopców z Zawoni (którzy przed spotkaniem z nami mieli komplet zwycięstw) - ten mecz po prostu musieliśmy wygrać! Tym razem drużyna wyszła skoncentrowana na murawę i nie daliśmy sobie strzelić ani jednej bramki, zdobywając trzy. Spotkanie skończyło się rezultatem 3:0 dla naszego gimnazjum. Zajmując pierwsze miejsce, awansowaliśmy do kolejnego etapu.

            I etap eliminacji wojewódzkich odbył w zimny niedzielny poranek 22 września 2013 w Prusicach. W rozgrywkach uczestniczyły trzy drużyny. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z gospodarzem, wygrywając 1:0, następnym przeciwnikiem była drużyna ze szkoły w Skokowej pokonując ich 9:1, awansowaliśmy z pierwszego miejsca do II etapu rozgrywek wojewódzkich.

             Dnia 26.09.2013 odbył się II etap turnieju eliminacji wojewódzkich o Puchar Premiera Donalda Tuska, który był zorganizowany w Oleśnicy. Tym razem spotkania były rozgrywane późnym popołudniem o godzinie 16. Do rozgrywek awansowało pięć najlepszych drużyn z pierwszego etapu wojewódzkiego:

            - Oleśnica – Twardzi

            - Trzebnica – GM 1 Trzebnica

            - Brzeg Dolny – ZS Brzeg Dolny

            - Milicz

            - Twardogóra

            Ponieważ nie przyjechała reprezentacja z Brzegu Dolnego, spotkania rozgrywane były systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu, wygrywając spotkanie z Twardogórą 2:0 - odważnie wkroczyliśmy do turnieju. Kolejnym naszym przeciwnikiem byli zawodnicy z Milicza, którzy okazali się dużo bardziej wymagający. Pomimo dużej przewagi (nawet karnego), nie udało nam się sforsować ich obrony, kończąc mecz bezbramkowym wynikiem 0:0.

            Ostatnim rywalem była drużyna gospodarzy. Kontrolując cały czas spotkanie, usłyszeliśmy końcowy gwizdeki z wynikiem 2:0,  zajmując pierwsze miejsce w turnieju, awansowaliśmy do ośmiu najlepszych drużyn w województwie dolnośląskim !

            Finał dolnośląski odbył się 1 października na boiskach trawiastych znajdujących się Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Po uroczystym otwarciu przystąpiliśmy do pierwszego spotkania z drużyną z Sobótki, które po dwóch połowach wygraliśmy 2:1.Kolejny mecz w grupie zagraliśmy z Odrą Głogów. To spotkanie kosztowało nas wiele wysiłku i ostatecznie również je wygraliśmy  z rezultatem 2:1. Ostatni pojedynek stoczyliśmy z GM Ząbkowice Śląskie. Nie sprostaliśmy jednak wymaganiom przeciwnika, przegrywając spotkanie 2:0. Przekonani, że z dwoma zwycięstwami powinniśmy wejść do strefy medalowej, czekaliśmy na zakończenie spotkań w naszej grupie. Niestety niekorzystnie dla nas ustaliła się punktacja końcowa; trzy drużyny zdobyły tyle samo punktów. W tym przypadku liczyły się strzelone i stracone bramki. Zabrakło przysłowiowego szczęścia, a walczyli- byśmy o finał ogólnopolski w Warszawie (jak się później okazało obie drużyny z naszej grupy zajęły kolejno I i II miejsce). Pozostaje tylko pogratulować V miejsca w finale wojewódzkim w Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska i życzyć powodzenia w kolejnej edycji. Miłą niespodzianką dla szkoły były firmowe stroje piłkarskie.

            Drużynę przygotował i prowadził pan Piotr Rojewski.

            Skład zespołu:

            Świdziński Patryk 1e

            Czternastek Jakub 1e 

            Kucharski Kacper 1e  

            Chabiński Michał 1d                 

            Mielnik Piotr 1e

            Borysewicz Michał 1e

            Utratny Adrian 1d   

            Piątek Mateusz 1e

            Biesiadecki Mikołaj 1e

            Serdecznie Gratulujemy !!!


             

             

             

             

          • Świeto Szkoły

          • Świeto Szkoły 27 września 2013r.

            Program uroczystości 

            800- zbiórka  na boisku szkolnym i przemarsz ulicami miasta do Bazyliki Świętej Jadwigi

            Msza Święta 

            przemarsz ulicami miasta do hali sportowej ZAPO

            Uroczysty Apel

            – program artystyczny „Zesłańcom Sybiru”  - w związku z obchodami Dnia Sybiraka

            – pasowanie uczniów klas pierwszych

            Spotkanie nauczycieli, młodzieży i zaproszonych gości w auli szkolnej

            16 00 - otrzęsiny klas pierwszych

            17 00 - 20 00 - dyskoteka dla uczniów gimnazjum

          • Zbierajmy nakrętki i znaczki!

          • Podobnie jak w latach poprzednich, zachęcam do akcji zbierania plastikowych nakrętek oraz znaczków pocztowych w ramach projektu „Każdy znaczek wspiera misje”

            Monika Budziak- Mielnik

          • Zapraszamy na kiermasz podręczników szkolnych!

          • Zapraszamy na kiermasz podręczników szkolnych!

             4 września 2013 r. (środa) w świetlicy szkolnej odbędzie się kiermasz podręczników. Uczniowie klas II i III,

            którzy chcieliby sprzedać swoje podręczniki, proszeni są o przyniesienie ich wycenionych i podpisanych

            do gabinetu nr 37 do p. Agaty Kubaszewskiej.

            Regulamin kiermaszu podręczników umieszczony jest na stronie internetowej szkoły.

            Samorząd Uczniowski

          • Zajęcia integracyjne dla uczniów klas I

          • Pierwszoklasistów zapraszamy na zajęcia integracyjne, które odbędą się w dniach 5 września - klasa Ia, 6 września - klasa Ib, 9 września - klasa Ic, 10 września - klasa Id, 11 września - klasa Ie  na "Wyspie" przy ulicy Lesnej. Będziecie mieli okazję poznac swoich kolegów oraz wychowawcę.

            Życzymy dobrej zabawy w miłej atmosferze smiley

          • Stypendia szkolne !!!

          • Zapraszamy rodziców do składania wniosków o przyznanie stypendium szkolnego

            Dochód na członka rodziny za miesiąc sierpień 2013r. nie  może przekroczyć 456zł.

            Wnioski wraz z dokumentacją potwierdzającą wyliczony dochód należy składać osobiście u pedagoga szkolnego w nieprzekraczalnym terminie do 16 września 2013 roku .

          • Wyprawka szkolna !

          • „Wyprawka szkolna” to program, którym w  roku szkolnym 2013/2014  objęci zostaną  uczniowie gimnazjum posiadający orzeczenie o potrzebie kształceniu specjalnego. Aby uzyskać pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników należy złożyć  wniosek w nieprzekraczalnym terminie do 6 września 2013 roku. Do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia wydanego przez PPP. Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać u pedagoga szkolnego.

          • Odjazdy autobusów w dniu 2 września 2013 r.

          • Odjazdy autobusów początek roku  – 2 września 2013 r.   

            Przyjazdy wg stałego planu- G1- uczniowie Gimnazjum nr 1

            Księginice, Jaszyce, Kobylice  – 11.00 Klasy 0- III – SP 3   godz. PKS

            Księginice, Jaszyce, Kobylice, Ligota, Masłów-  godz. 11.30, SP 3, G1PKS

            Księginice, Jaszyce, Kobylice, Ligota, Masłów-  godz. 12.00, SP3. G1PKS

            Marcinów, Rzepotowice godz.12.00 Klasy IV – VI –  SP 3, G1- Pan Rowiński

            Malczów, Węgrzynów, Droszów - godz. 11.30 , SP3, G1 PKS

            Świątniki, Sulisławice - godz. 11.50 SP2,  , 11.55 G1, 12.05 SP3  PKS

            Małuszyn, Brzyków,Pawłów -Klasy 0 – VI – godz. 11.00 G1, 11.05 SP 3 PKS

            Brochocin, Taczów, Raszów -godz.   12.30 G1,  Pan. Rowiński