• II miejsce w Powiecie !!!
          • II miejsce w Powiecie !!!

          •  

            Monika Kruszona, Krystian Libigocki i Anna Gonczarik laureatami

            VII Powiatowego Konkursu Polonistycznego „Czytam Między Słowami

             

             

            Dnia 14.05 zespół gimnazjalistów w składzie: Monika Kruszona kl. 1e, Krystian Libigocki kl. 2a i Anna Gonczarik kl. 3b wystartował w VII edycji Powiatowego Konkursu Polonistycznego „Czytam Między Słowami”, który został zorganizowany pod patronatem Stowarzyszenia Oświatowego „Sowa” oraz Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Uczniowie ci wraz z panią Agatą Kubaszewską udali się do Zespołu Szkół w Prusicach, gdzie odbył się konkurs.

              Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się z zadań zamkniętych i otwartych, współpracowali w grupie pod presją czasu i wśród konkurentów z sześciu innych szkół powiatu. Nasi uczniowie zdobyli 34 na 40 możliwych punktów i zajęli drugie miejsce. Jesteśmy dumni, gdyż zwycięzcy pobili nas tylko o jeden punkt, co potwierdza, jak wysoki był poziom rywalizacji. Należy podkreślić życzliwość i gościnność Pań Organizatorek, które zadbały o rodzinną wręcz atmosferę, jak zawsze w Prusicach! Po zakończeniu konkursu wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami i organizatorkami całego przedsięwzięcia, zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Bogatsi o kolejne doświadczenia i piękne nagrody wróciliśmy do Trzebnicy.

             

            Agata Kubaszewska

            Krystian Libigocki

        • WYNIKI OLIMPIADY OLIMPUS
          • WYNIKI OLIMPIADY OLIMPUS

          • Po sukcesach w sesji zimowej olimpiady Olimpus, kolejni chętni uczniowie wzięli udział w sesji wiosennej tego konkursu. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas II i III, a także, po raz pierwszy uczniowie klasy I – łącznie 13 osób (Anna Gonczarik, Alicja Stępień, Patrycja Radek, Alicja Sierżant, Joanna Burak, Agata Bąk, Łukasz Fontin, Wojciech Górski, Ilona Grzelak, Paulina Pieleszko, Magdalena Tyczka, Natalia Bartela, Konrad Kudas).

                        W całej Polsce startowało z klas I 689 uczestników, z klas II 679 uczestników oraz z klas III 739 uczestników.

                        I tym razem wyniki naszych uczniów były zadowalające:

            1. Alicja Sierżant kl. III – 160 pkt / 240 pkt – 40 miejsce wśród klas III

            2. Łukasz Fontin kl. II – 150 pkt / 240 pkt – 45 miejsce wśród klas II

            3. Alicja Stępień kl. III – 142 pkt / 240 pkt – 49 miejsce wśród klas III

            4. Magdalena Tyczka kl. II – 140 pkt / 240 pkt – 50 miejsce wśród klas II

            5. Natalia Bartela kl. I – 140 pkt / 240 pkt – 48 miejsce wśród klas I

            6. Wojciech Górski kl. II – 134 pkt / 240 pkt – 53 miejsce wśród klas II

            7. Joanna Burak kl. III – 134 pkt / 240 pkt – 53 miejsce wśród klas III 

            8. Patrycja Radek kl. III – 128 pkt / 240 pkt – 56 miejsce wśród klas III 

            9. Anna Gonczarik kl. III – 128 pkt / 240 pkt – 56 miejsce wśród klas III 

            10. Ilona Grzelak kl. II – 128 pkt / 240 pkt – 56 miejsce wśród klas II

            11. Konrad Kudas kl. I – 122 pkt / 240 pkt – 57 miejsce wśród klas I 

            12. Agata Bąk kl. II – 120 pkt / 240 pkt – 60 miejsce wśród klas II

            13. Paulina Pieleszko – 116 pkt / 240 pkt – 62 miejsce wśród klas II

             

            Wielkie gratulacje dla uczestników,

            oraz dużo zapału i chęci na przyszły rok!!:-)

          • WYNIKI KONKURSU ALCHEMIK

          • W naszej szkole 13 marca 2013 r przeprowadzony został konkurs chemiczny ALCHEMIK - zakres ogólnopolski. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami testowymi oraz jednym zadaniem opisowym. W eliminacjach wzięło udział ośmiu uczniów. Głównymi uczestnikami były osoby z klas II (Łukasz Fontin, Maciej Filip, Piotr Szewczyk, Adrian Żebrowski, Krystian Libigocki, Alicja Krzanecka, Karolina Wojtaś) oraz Anna Gonczarik z klasy III. 

            Jedna z startujących uczennic zdobyła 27 punktów na 38 możliwych, otrzymując tym samym „złoty”  dyplom uznania za bardzo dobry wynik w konkursie. Pozostali uczniowie otrzymali „miedziane” dyplomy uznania za udział w konkursie. A oto szczegółowe wyniki:

            1. Anna Gonczarik – 27 punktów

            2. Adrian Żebrowski – 24 punkty

            3. Piotr Szewczyk – 23 punkty

            4. Krystian Libigocki – 22 punkty

            5. Maciej Filip – 22 punkty

            6. Alicja Krzanecka – 21 punktów

            7. Łukasz Fontin – 16 punktów

            8. Karolina Wojtaś – 14 punktów

            Uczniom serdecznie gratuluję i z pewnością w kolejnych latach pracy znów będę zachęcać ich do udziału, oraz szukać nowych chętnych młodych chemików.

        • Złote Medalistki Powiatowej Piłki Nożnej
          • Złote Medalistki Powiatowej Piłki Nożnej

          • Dnia 15 maja 2013r. na  stadionie miejskim ,,Fair Play Arena'' w Trzebnicy odbyły się Powiatowe Zawody Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt. W zawodach brało udział sześć drużyn: ze Żmigrodu, Prusic, Obornik Śląskich, Zawoni, Kryniczna oraz z  Gimnazjum Nr 1 w Trzebnicy.

               Po losowaniu grup, kolejno odbywały się spotkania „każdy z każdym", dwie najlepsze drużyny z grup awansowały do półfinału. Poziom każdego spotkania był bardzo wysoki -obecnie dziewczęta umiejętnościami i ambicją niejednokrotnie dorównują chłopcom.    

               Po zaciętej walce w grupach do finału awansowały gimnazja z Zawoni, Obornik Śląskich, Kryniczna i naszego Gimnazjum. Tu spotkania były już  bardzo emocjonujące, a walka toczyła się o każdą piłkę i do ostatniej sekundy.

               Ostatecznie w walce o I miejsce spotkałyśmy się z Gimnazjum z Obornik Śl. Rywalizacja do końca spotkania była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 2:2. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których okazałyśmy się lepsze.

             I miejsce - Gimnazjum Nr 1 Trzebnica - Mistrzynie Powiatu

            II miejsce - Publiczne Gimnazjum  w Obornikach Śląskich

            III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Zawoni

               Oto skład zwycięskiej drużyny: Małgorzata Piotrowska, Dagmara Czternastek, Natalia Lorek, Jagoda Werbicka, Malwina Baura, Dominika Stępień, Natalia Bartela, Anna Krzywicka, Asia Krysiak i Wiktoria Winkler .

               Drużynę przygotowywała i prowadziła Lidia Rojewska.

             

          • Wyniki konkursu "6 w rozumie"

          •    W dniu maja 2013 r. odbył się  szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klas pierwszych 6 W ROZUMIE. Do testu składającego się z 30. pytań przystąpili przedstawiciele wszystkich klas pierwszych.  

            Oto najlepsi w pierwszym etapie:

            Klaudia Długoszek

            Beata Frąckowiak

            Mateusz Grech

            Kornel Kaźmierczak

            Wiktoria Jaros

            Marcel Maziarz

            Anna Gołda

            Julia Nolbert

            Gabriela Barska

            Łukasz Karasek

            Wiktoria Winkler

               W drugim etapie należało rozwiązać zadania otwarte. Zwyciężczynią została uczennica z klasy I E Klaudia Długoszek. Drugie miejsce zajęła Beata Frąckowiak I B, a trzecie ex aequo Mateusz Grech i Kornel Kaźmierczak z klasy I B.

             

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!

            opiekunowie konkursu : Klaudia Kasprzak i Bożena Kaszana

        • Powróćmy do wartości !
          • Powróćmy do wartości !

          •                 Dnia 9 maja 2013 r. we Wrocławiu pani sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z pedagogami. W szkoleniu podejmującym tematykę nowych sposobów szybkiej i skutecznej reakcji placówek oświatowych na współczesne zagrożenia wzięli udział nauczyciele Gimnazjum nr 1 im. Księcia Henryka Brodatego w Trzebnicy: Beata Milner – Firkowska, Józef Wojciechowski, Beata Trela – Żelazko, Katarzyna Bahryn – Kamińska, Patrycja Wolar – de Jong, Agata Kubaszewska.

            Pani sędzia na podstawie obserwacji z sali sądowej, gdzie była świadkiem przemocy wobec najmłodszych, ale też spotykała się z coraz to młodszymi sprawcami przestępstw, postanowiła skupić się na profilaktyce, co oznacza, że postanowiła doprowadzić do tego, aby wprowadzono  edukację prawną w szkołach, ale też od najmłodszych lat  - w przedszkolach. Rola szkół jest nie do przecenienia, ponieważ winny one edukować w tej kwestii i dzieci, i rodziców. Pani sędzia nie poprzestaje na deklaracjach, lecz od wielu lat spotyka się z uczniami, rodzicami i nauczycielami. Pomaga w zdiagnozowaniu problemów i w ich rozwiązywaniu, by zapobiegać wkraczaniu przez młodzież na drogę przestępstwa.

                            Uczestniczący w szkoleniu mogli dowiedzieć się, jak Pani sędzia zaczynała edukację prawną dzieci i młodzieży w Łodzi, poprzez jej współpracę z Rzecznikiem Praw Dziecka w roli społecznego doradcy, aż do prac nad wprowadzeniem procedury „Niebieskiej Karty” w szkołach. Nie zabrakło cennych, praktycznych porad, tak niezbędnych w codziennej pracy dydaktyczno – wychowawczej.

            Pani sędzia Anna Wesołowska to człowiek o wielkim sercu, wrażliwa na krzywdę dziecka, w czasie szkolenia powtarzała słowa: „Należy powrócić do wartości!”, „Wzajemny szacunek i wsparcie dzieci i rodziców”. Przypomniała wiele prostych zasad, m. in. tę, że porównywanie i negatywne uwagi bolą najbardziej, a także, żeby dorośli nie zapominali o pochwale dla dziecka, bo później uwaga, kara mniej rani jego delikatną psychikę.

            Powróciliśmy z tego spotkania z głowami pełnymi inspiracji wychowawczych, z satysfakcją, że mamy  ogromne wsparcie ze strony tej niezwykłej Osoby.

            Agata Kubaszewska

        • Dzień Unii Europejskiej
          • Dzień Unii Europejskiej

          • W dniu 9 maja 2013 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europejski.

            W związku z tym świętem panie: Dorota Lutek, Jadwiga Hołdanowicz - Kijak

            i Barbara Rzepska przygotowały i przeprowadziły projekt dla wszystkich klas.

            Na drugiej godzinie lekcyjnej uczniowie pisali test sprawdzający znajomość podstawowych wiadomości o Unii Europejskiej i krajach członkowskich. Klasy wyłoniły po trzech przedstawicieli, którzy zmierzyli się w pojedynku wiedzy. Uczniowie pracowali grupowo. Musieli wykazać się na przykład wiedzą o ilości gwiazdek na fladze UE, o ojczyźnie Świętego Mikołaja, o Interpolu itp.

            Kolejnym etapem projektu był konkurs plastyczny „Projekt polskiej monety EURO”. Klasy wykonały dowolną techniką plakaty na powyższy temat. Pod uwagę brane były: pomysłowość, estetyka oraz zaangażowanie.

            Trzecią częścią współzawodnictwa klas były wybory Miss Europy. Uczniowie zaprezentowali się w przebraniach zawierających elementy kojarzące się z państwami UE:

            1a – Austria, 1c- Francja, 1d – Grecja, 2a – Holandia, 2b – Irlandia, 2c – Niemcy, 2e – Szwecja, 3a – Wielka Brytania, 3b – Włochy, 3c – Czechy, 3d – Litwa, 3e – Polska. Wybrany przez klasę model i jego asystent zaprezentowali swój strój prze jury

             i krótko go scharakteryzowali.

            Wszystkie uczestniczące klasy wykazały się pomysłowością i zaangażowaniem. Największe uznanie jury zyskali uczniowie klasy 2b Mateusz Treliński i Łukasz Fontin w kategorii przebranie irlandzkie.

            Za test można było uzyskać 50 punktów, za strój projekt monety po 10 punktów.

            Możliwe były dodatkowe punkty za pomysłowość i wkład pracy. Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy.

            Wyniki konkursu (liczba punktów)

            1a - 57, 1c – 40,5, 1d - 62, 2a - 54, 2b - 63, 2c - 65, 2e - 55, 3a - 44, 3b - 48, 3c - 52, 3d - 49, 3e - 59

            I miejsce klasa 2c

            II miejsce klasa 2b

            III miejsce klasa 1d

                                                Gratulacje !!!!

          • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie i Kulturze „Kalejdoskop

          •    Komitet Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie i Kulturze „Kalejdoskop” poinformował nas  o wynikach tegorocznej edycji  konkursu, wzięło udział dziewięciu uczniów naszej szkoły,  którzy za udział w nim otrzymali wyróżnienia.

                         Bardzo  dobry wynik uzyskał Przemysław Świderski  z klasy II d, zostając liderem w grupie reprezentującej naszą szkołę.

            Wyniki konkursu:

            1. Przemysław Świderski – 23 pkt.
            2. Palarska Klaudia – 21 pkt.
            3. Piosik Tomasz – 21 pkt.
            4. Mroziński Artur – 21 pkt.
            5. Piskorek Izabela – 19 pkt.
            6. Chuczak Maciej – 18 pkt.
            7. Katra Mateusz – 17 pkt.
            8. Kaczor Szymon – 14 pkt.
            9. Niczke Damian – 13 pkt.

            Halina Zalach

          • projekt "Jedynka we wspomnieniach"

          • Jedynka we wspomnieniach          

            Lubisz pisać wiersze i chcesz sprawdzić swoje umiejętności, zapraszamy Cię do wzięcia udziału w projekcie literackim tematycznie związanym ze szkołą. Napisz wiersz w j. polskim lub/ i w j. angielskim. Możesz to zrobić indywidualnie bądź w grupie. Inspiracji tematu wiersza szukaj w historii szkoły, jej tradycjach, ulubionych przedmiotach, projektach, zawodach sportowych, konkursach, kołach zainteresowań, pracownikach szkoły, wycieczkach, szkolnych przyjaźniach, itp. Zadbaj o język wypowiedzi i odpowiednią formę.

             Prace należy składać do dnia 03 czerwca 2013r. Najciekawsze wiersze zostaną zebrane w szkolny tomik poezji.

            Jeżeli masz pytania lub potrzebujesz pomocy, skonsultuj się z opiekunkami: p. Dorotą Lutek (s. 28), p. Agnieszką Mazij (s. 26) lub p. Beatą Milner- Firkowską (s.23).

            Zachęcamy do twórczej pracy!

             

          • Uwaga trzecioklasiści !!!

          • Uwaga trzecioklasiści !!!

            WAŻNE TERMINY:

            15.04 – 26.04.2013r. - składanie podań

            28.06 -01.07.2013r. - składanie kopii świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego

            Do 03.07.2013r.ogłoszenie listy kandydatów przyjętych do szkoły.

            Do 05.07.2013r.składanie oryginałów świadectwa ukończenia szkoły i zaświadczenia o wyniku egzaminu gimnazjalnego.

            Do 08.07.2013r.- ogłoszenie listy uczniów przyjętych do szkoły

             

          • Badania lekarza medycyny pracy!

          • Badania lekarza medycyny pracy!

            NIEODPŁATNE!

            Specjalistyczny Zakład

            Profilaktyczno-Leczniczy „PROVITA”

                  Psie Pole        51-317 Wrocław       ul. Bierutowska 63

                  Telefon:  /71/   784 – 57 -28

            • Do lekarza należy zgłosić się do godziny 1100!
            • Pamiętaj o zabraniu skierowania!
          • zabrania z rodzicami

          • Serdecznie zapraszamy rodziców na zebrania o godz. 16 30 oraz  konsultacje indywidualne w dniu 16 maja 2013r. o godz. 16 30 - 18 00.

          • IV Rajd Doliną Baryczy

          • IV Rajd Doliną Baryczy

               30 kwietnia 2013 roku odbył się już czwarty rajd koła regionalno turystycznego przy Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy. Wzięło w nim udział dwunastu uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: panią Beatą Śródką, panią Edytą Baraniecką - Lech oraz panem Lechem Taraszczukiem. Piechurzy wędrowali głównie ścieżką przyrodniczą Postolin – Wzgórze Joanny – Postolin.

               Po przyjeździe na miejsce udaliśmy się na wzgórze Joanny, gdzie znajduje się baszta "Odyniec". Jest to neogotycki zamek myśliwski, z wieżą widokową, zbudowany w 1850 roku. Następnie udaliśmy się do miejscowości Podstolin, gdzie znajduje się XIX wieczny park założony przez dendrologa, hrabiego Heinricha von Salischa. Na 5,2 hektarach rozciąga się około 150 gatunków roślin zielnych i 100 gatunków drzew i krzewów, a także 20 gatunków ptaków lęgowych. Na terenie parku znajduje się także staw, a w jego centralnej części ruiny dworku zburzonego w 1945 roku. Schodząc ze wzgórza, mogliśmy zobaczyć oczko wodne, w którym woda utrzymuje się przez cały rok, a także buk "na szczudłach", z odsłoniętymi korzeniami. Następnie dotarliśmy do ruin starego młyna, który zasilały wody strugi ze wzgórza św. Joanny. Obok ruin znajduje się zbiornik retencyjny "Postolin". Tutaj też znajduje się wiata zbudowana przez koło łowieckie "Sokół" oraz miejsce przeznaczone do palenia ognisk. Niestrudzeni piechurzy postanowili, że jeszcze nie czas na przerwę i wyruszyli w dalszą drogę, przedzierając się przez las, gdzie podziwialiśmy budzącą się do życia przyrodę, która z małym opóźnieniem zaczynała rozkwitać. Był to najdłuższy odcinek naszej wędrówki. Dopiero teraz, idąc dalej naszym szlakiem, dotarliśmy do miejsca odpoczynku, gdzie rozpaliliśmy ognisko.

               Kolejnym naszym celem był, odwiedzany przez nas niemal na każdym rajdzie, 340- letni dąb. Tym razem zobaczyli go piechurzy, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w rajdzie. Imponujące jest to, że wspomniany dąb, mimo swoich lat i rozmiarów, wypuścił nowe listki.

              Rajd uważam za udany. Pogoda była świetna, choć momentami załamywała się, ale to nie było dla nas przeszkodą. Trasa była bardzo ciekawa i o wiele dłuższa niż dotychczasowe, ponieważ przeszliśmy aż 19 kilometrów. Myślę, że wszyscy piechurzy, po tym rajdzie, zgodnie zapytają, kiedy znowu odwiedzimy nasz ukochany dąb.

             

            Kronikarz rajdu

            Przemek Świderski

        • I  KOLARSKIE KRYTERIUM ULICZNE O PUCHAR BURMISTRZA GMINY TRZEBNICA JUŻ WKRÓTCE!
          • I KOLARSKIE KRYTERIUM ULICZNE O PUCHAR BURMISTRZA GMINY TRZEBNICA JUŻ WKRÓTCE!

          •  

            Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima oraz przedstawiciele trzebnickich Szerszeni – Bogusław Zieliński i Roman Węglarski, mają zaszczyt zaprosić na I  Kolarskie Kryterium Uliczne o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica, które odbędzie się 19 maja 2013 r.

               Główną ideą tego przedsięwzięcia jest zaszczepienie kolarskiej pasji wśród dzieci i młodzieży. Dlatego też organizatorzy zadbają w szczególnie o bezpieczeństwo, uczestników, jak również o wynagrodzenie im sportowych zmagań – dla najlepszych  w poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziane są nagrody rzeczowe,  zaś wśród wszystkich uczestników kryterium – rower, ufundowany przez sławę polskiego kolarstwa – pana Henryka Haruckiego.

               Wyjątkowego prestiżu doda tej imprezie honorowy patronat Marszałka Województwa Dolnośląskiego, pana Rafała Jurkowlańca oraz - obok wspomnianego Henryka Haruckiego – udział najwybitniejszych polskich kolarzy: Ryszarda Szurkowskiego, Jana Brzeźnego, Jana Faltyna i innych.

              Jednym z zaproszonych gości będzie również nasz krajan, Grzegorz Zieliński – sześciokrotny mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski w downhillu,  który zaprezentuje się w akrobatyce na rowerze w  towarzystwie trialowców.

               Dla wszystkich uczestników zawodów przewidziano poczęstunek oraz darmowy, godzinny wstęp do  Trzebnickiego Parku Wodnego Zdrój Trzebnica.

               Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa  do uczestnictwa w naszej  imprezie, licząc na wsparcie rodziców, którzy nie tylko zgłoszą swe dzieci do udziału  (patrz: regulamin), lecz także zadbają o kaski i ochraniacze dla swoich pociech, co warunkuje dopuszczenie do zawodów. Poniżej przedstawiamy regulamin imprezy, dostępny również na stronie internetowej www.kulturaisport.trzebnica.pl Za pośrednictwem tej strony można dokonywać zapisów do udziału w Kryterium oraz bezpośrednio w dniu zawodów na godzinę przed startem.

        • 222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • 222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • 30 kwietnia 2013 w naszej szkole odbyły się apele porządkowe z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W programie artystycznym wystąpili: Karolina Mielnik, Łukasz Fontin, Jakub Szymański, Krzysztof Jurlewicz, Magdalena Tyczka, Joanna Bernacka, Monika Kruszona w towarzystwie chóru szkolnego. Apele przygotowały: Alicja Stręk-Tworek, Aleksandra Warchulska oraz opiekun chóru Joanna Nieradka. Uczniowie przypomnieli uczestnikom apeli krótką historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz dalszych losów tego dokumentu. W całość wplecione były deklamowane wiersze oraz nastrojowe piosenki. Apele uświetniła również swoją obecnością pani Dyrektor Elżbieta Nowak oraz Wicedyrektor Beata Białecka, które również skierowały kilka słów do młodzieży.

                        Dalsza część obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja miała miejsce 3 maja w Bazylice Świętej Jadwigi, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. Następnie przed Krzyżem Katyńskim okolicznościowe przemówienia wygłosił wiceburmistrz Jerzy Trela, natomiast uczniowie wraz z chórem szkolnym przedstawili swój program artystyczny. Tradycyjnie, wraz z innymi uczestnikami Święta Konstytucji 3 Maja, przedstawiciele Gimnazjum nr 1 złożyli wiązanki kwiatów pod Krzyżem Katyńskim i Obeliskiem Sybiraków.

          • Gimnazjaliści już po egzaminie !

          • W dniach 23 – 25 kwietnia 128 uczniów Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego. W pierwszy dzień mogli wykazać się wiedzą z zakresu przedmiotów humanistycznych, w drugi zmagali się z testami z przedmiotów matematyczno- przyrodniczych. Trzeci dzień egzaminu to sprawdzian językowy – 88 uczniów pisało                        j. angielski, a 40 uczniów j. niemiecki na poziomie podstawowym.  67 uczniów zdecydowało się pisać język obcy na poziomie rozszerzonym.

            Wszystkie części egzaminu przebiegły prawidłowo i zgodnie z obowiązującymi procedurami.

            Egzamin to trudny czas dla uczniów, ale mamy nadzieję że wyniki będą dla wszystkich zadawalające i uczniowie dostaną się do wybranych wymarzonych szkół.

            Życzymy powodzenia !!!

          • Wyniki Finału Gminnego Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w Piłce Nożnej Chłopców

          • Wyniki Finału Gminnego Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w Piłce Nożnej Chłopców

            18 kwietnia 2013 roku na boisku Orlik Trzebnica odbyły się zawody w piłkę nożną. W zmaganiach uczestniczyły trzy gimnazja: Gimnazjum  w Ujeźdźcu Wielkim, Powiatowe Gimnazjum Sportowo-Językowe w Trzebnicy oraz Gimnazjum Nr 1 w Trzebnicy. Rozgrywki odbyły się w systemie każdy z każdym.

            Wyniki :

            1.  Gimnazjum Ujeździec Wielki – Powiatowe Gimnazjum Sportowo-Językowe  2:8
            2. Gimnazjum Ujeździec Wielki  - Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy 0:9
            3. Powiatowe Gimnazjum Sportowo – Językowe – Gimnazjum Nr 1 w Trzebnicy 2:1

            Nasi chłopcy rozegrali bardzo dobre spotkania. Mimo ogromnej determinacji, nie zdołaliśmy wyrównać wyniku w meczu z kolegami z Trzebnicy, przegrywając 1:2 i ostatecznie zostaliśmy wicemistrzami gminy. Zabrakło  nam szczęścia.

            Skład reprezentacji :

            Ciosek Maciej, Suder Jakub, Chojak Patryk, Okoński Eryk, Bucki Rafał – klasa III e. Świdziński Mateusz, Świdziński Maciej, Chmielewski Patryk – klasa III d, Kawalec Mateusz- klasa II E, Pająk Marek – klasa II B

                                                                                                                                                     Opiekun: Józef Wojciechowski

          • Wyniki Konkursu o Janie Pawle II

          • WYNIKI  Z  KONKURSU  UPAMIĘTNIAJĄCEGO  VIII   ROCZNICĘ  ŚMIERCI  BŁ. PAPIEŻA JANA PAWŁA II

            Dnia 18.04.2013 r. w auli szkolnej Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy na 5,6 i 7 godzinie lekcyjnej odbył się konkurs religijny upamiętniający VIII rocznicę śmierci Wielkiego Polaka – bł. Papieża Jana Pawła II. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I, II i III, łącznie 75 osób. Konkurs przygotowali i przeprowadzili: Pani Monika Budziak – Mielnik i ks. Paweł Wróbel. Uczniowie pisali test składający się z 47 pytań. Za trzy pierwsze miejsca otrzymają dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy zwycięzcom.

            Laureatami konkursu zostali:

            I miejsce  -  Magdalena Tyczka       II b – 37 p.

            II miejsce  -  Agata Bąk                     II b – 32 p.

            III miejsce  - Karolina Mielnik        III d – 31 p.

                               -  Karolina Wojtaś         II c – 31 p.

             

                                                                                   Organizatorzy Konkursu

                                                                                   Monika Budziak – Mielnik

                                                                                   Ks. Paweł Wróbel

          • Spotkanie z profesorem Janem Miodkiem !!!

          • Dnia 17 kwietnia 2013 r. polonistki Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy dowiedziały się od Pana Profesora Jana Miodka, że nie będzie siadał na stole i trzymał rąk w kieszeniach.

            Panie: Beata Milner – Firkowska, Katarzyna Bahryn – Kamińska, Agnieszka Mazij i Agata Kubaszewska otrzymały zaproszenie na wykład pana profesora Jana Miodka pt. „Najnowsze zjawiska współczesnej polszczyzny”.

            Z niezwykłą przyjemnością wysłuchałyśmy przygotowanego wykładu, który urozmaicały anegdoty z życia Pana Profesora, z pracy na wrocławskiej Uczelni, z wyjazdów na wykłady m.in. do Czech oraz z nagrań popularnego programu „Ojczyzna - Polszczyzna”.

            Z nostalgią wspominałyśmy studenckie czasy, kiedy to na drodze życia spotkały się nasze ścieżki. Impresja ta została wywołana słowami Profesora, który na początku wspomniał, że cieszy go spotkanie znajomych osób.

            Czterdziestopięciominutowe spotkanie upłynęło w niezwykłej atmosferze i dało uczestnikom energii i inspiracji do codziennej, żmudnej , ale przede wszystkim potrzebnej pracy!

            Agata Kubaszewska