Nie od dziś wiadomo, że nasi uczniowie odznaczają się niezwykłą kreatywnością… mamy na to dowody!
Oto relacja z "Dnia bez plecaka", okiem szkolnych reporterów.
Nie od dziś wiadomo, że nasi uczniowie odznaczają się niezwykłą kreatywnością… mamy na to dowody!
Oto relacja z "Dnia bez plecaka", okiem szkolnych reporterów.
Baśnie to utwory ponadczasowe. Bawią, rozwijają wyobraźnię, uczą wielu wartości.
30 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy odbył się XIX Powiatowy Turniej Baśniowy dla klas IV. Naszą szkołę reprezentował: Antoni M. z klasy 4b.
Konkurs sprawdzał znajomość treści baśni zawartych w wykazie literatury.
Uczniowie rozwiązywali test zawierający 45 zadań, m.in.:
Nasz reprezentant zajął IV miejsce w powiecie trzebnickim. Serdecznie gratulujemy!
25 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy odbył się XVII Powiatowy Konkurs Biblijny ,,Triduum Paschalne” dla klas IV - VI. Naszą szkołę reprezentowali: Jan Z. z IVc i Feliks L. z IVb, którzy byli najlepsi w eliminacjach szkolnych tego konkursu. Test konkursowy w tym roku był z Ewangelii wg św. Jana i składał się z pytań zamkniętych, otwartych, uzupełnienia zdań, cytatów, wyjaśniania pojęć oraz krzyżówki. Samo dostanie się do konkursu powiatowego było już dużym sukcesem dla chłopców. Jednak ogromny sukces odniósł nasz uczeń Jan Z. , który zajął II MIEJSCE w powiecie trzebnickim. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
SP1 Trzebnica wygrywa wszystkie swoje mecze i zostaje MISTRZEM POWIATU w piłce siatkowej.
Gratulacje dziewczyny!
24 marca w naszej szkole odbył się III Powiatowy Konkurs „Dookoła świata” dla uczniów klas II. W tym roku tematyka dotyczyła Japonii. W pierwszej części spotkania uczestnikom zaprezentowany został materiał o „Kraju Kwitnącej Wiśni”- symbolika flagi, herbu, zwyczaje, tradycje, stroje, potrawy oraz nowoczesne środki komunikacji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się historia słynnego psa Hachiko, który stał się symbolem wierności i lojalności. Jego pomnik znajduje się na stacji w dzielnicy Shibuya w Tokio. W drugiej części 14 uczniów z 7 szkół podstawowych z naszego powiatu przystąpiło do rozwiązywania zadań konkursowych.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzebnicy,
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy,
III miejsce - ex aequo Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich, Szkoła Podstawowa w Pęgowie.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice Agnieszka K. z klasy 2a i Julia J. z klasy klasy 2c. Dziewczynki do konkursu przygotowywały nauczycielki: pani Elżbieta Kowalczyk i pani Natalia Rupocińska.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a naszym koleżankom z pracy życzymy dalszych sukcesów.
Serdeczne podziękowania dla „małych japońskich pomocniczek” z klasy 0b- Ady W. i Emilii F.
DO ZOBACZENIA ZA ROK :)
Koordynatorki:
Izabela Głuchowska
Marta Poddębniak
Zapraszamy do Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej na wystawę pokonkursową prac plastycznych wykonanych przez naszych zdolnych uczniów.
Koniec śniegu!
Wiosna w biegu!
Już bociany powracają,
Już skowronki koncert dają.
Tu krokusy, tam żonkile
Spoglądają na świat mile. [...]
Budzi się przyroda wkoło,
Będzie pięknie i wesoło.
Słońce teraz częściej świeci,
Na dwór wzywa wszystkie dzieci.
21 marca uczniowie z klas 1-3 uczcili nadejście wiosny spędzając aktywnie czas na świeżym powietrzu. Dzieci przyniosły sadzonki i cebulki kwiatów, które zasadziły w ogrodzie szkolnym. Młodsi uczniowie wybrali się na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny.
Dzieci z oddziału 0a wybrały się w podróż do gorącej Afryki. Na podstawie książki "Dzieciaki Świata"- Martyny Wojciechowskiej. Grupa poznała kraj Namibia, który leży w południowej Afryce. Śledząc przygody, troski i radość bohaterów tej książki, uczniowie poznali inne kultury, obyczaje i sposoby życia na krańcu świata. A to uczy tolerancji i wrażliwości.
Klasa 2a niedawno skończyła omawiać jedną z ulubionych lektur pt. “Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren.
Ponieważ przygody Lisy, Anny, Britty, Basen, Lassego i Ollego bardzo spodobały się dzieciom z naszej klasy, postanowiliśmy dokładnie przyjrzeć się głównym bohaterom. Projekt zakładał pracę w małych grupach. Uczniowie w książce wyszukiwali informacji o wylosowanym bohaterze. Na koniec stworzyli piękne plakaty. W tym zadaniu, bardzo ważna była WSPÓŁPRACA . Uczniowie przydzielali sobie role - każdy stawał się odpowiedzialny za pracę swojej grupy. Pomysłów było mnóstwo. Pilna współpraca w zespołach zaowocowała powstaniem pięknych prac. Uczniowie z wielkim zapałem i entuzjazmem zaprezentowali swoje dzieła na koniec omawiania lektury o wesołej gromadce z Bullerbyn.
Natalia Rupocińska
Wiosennie, kolorowo, kreatywnie i z uśmiechem przywitano wiosnę w naszej szkole. Na sali gimnastycznej odbyły się zabawy sportowe, które dostarczyły niezwykłych wrażeń, wybrano najpiękniejszą wiosenną parę i napisano zabawne wierszyki o wiośnie. Były tańce i nagrody. Dziękujemy klasie 7a za przygotowanie tego wydarzenia!
Opiekun Samorządu Szkolnego
Formularz zgłoszeniowy
Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniliśmy formularz rejestracyjny dotyczący wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży z Ukrainy. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną i określić jej formę.
Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostaną automatycznie przekazane do właściwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oświaty. Koordynatorzy będą kontaktowali się z wolontariuszami w miarę pojawiających się potrzeb.
W sposób szczególny do angażowania się w wolontariat edukacyjny zachęcamy nauczycieli, studentów i wykładowców. Niezwykle cenne będzie wsparcie osób znających języki wschodniosłowiańskie (ukraiński, rosyjski czy białoruski). W pomoc edukacyjną mogą się także włączyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i stowarzyszeń.
Zachęcamy do włączenia się w wolontariat edukacyjny!
Dnia 18 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzebnicy odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 8. Uczestnicy prezentowali tekst poezji polskiego autora oraz dowolny fragment prozy. Celem konkursu było m.in. rozwijanie recytatorskich zainteresowań młodzieży, upowszechnianie kultury języka, promocja uczniów zdolnych, aktywizowanie miłośników poezji poprzez prezentowanie ich zdolności, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze, zachęcanie młodzieży do przezwyciężania własnej nieśmiałości dzięki występom przez publicznością.
W konkursie udział wzięli uczniowie z 7 szkół powiatu trzebnickiego: Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy, Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi w Krynicznie, Szkoły Podstawowej w Boleścinie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Obornikach Śląskich, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pęgowie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebnicy.
Uczestników oceniało niezależne jury w składzie: pani Julianna M. , trzebnicka poetka, autorka wierszy, piosenek, scenariuszy oraz tekstów satyrycznych dla dzieci i dorosłych, a także pani Irena P., poetka trzebnicka, emerytowana nauczycielka, działaczka trzebnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: "Tęcza".
Laureaci konkursu:
1. Justyna F. ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Obornikach Śląskich.
2. Wiktoria P. ze Szkoły Podstawowej w Boleścinie.
3. Martyna S. ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy.
4. Kalina K. ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy.
5. Olga J. ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy.
Gratulujemy!
9 marca w Szkole Podstawowej im. Małego Księcia w Wiszni Małej odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski “Wszystko jest poezją” dla klas IV. Naszą szkołę reprezentowała Nina K. z klasy IVc. Uczennica zaprezentowała dwa utwory – wiersz i fragment prozy inspirowane myślą Jonasza Kofty “Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt”. Gratulujemy wystąpienia i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w eliminacjach powiatowych.
W anglojęzycznym dwumiesięczniku The Teacher ukazał się artykuł pt.: Content and Language Integrated Learning (CLIL) Module supported by the implementation of an eTwinning project, którego współautorką jest p. Joanna Dybała – nauczycielka języka angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w naszej szkole.
Autorki artykułu: p. Joanna Dybała - SP1 Trzebnica, p. Agnieszka Czekajło - Przedszkole Układanka w Świętej Katarzynie i p. dr Barbara Muszyńska - adiunkt, kierownik Pracowni Kształcenia Językowego w DSW, opisują w nim aktualnie realizowany w grupach zerowych międzynarodowy projekt „I love HOLIDAY”.
Tworząc projekt autorki skupiły się na międzyprzedmiotowym podejściu CLIL w nauczaniu języków obcych dzieci w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, a projektowanie procesu kształcenia backward design oparły na Taxonomii Bloom’a . Artykuł skupia się na potrzebach dzieci – podczas planowania projektu autorki wzięły przede wszystkim pod uwagę proces projektowania doświadczeń przez dzieci i przyswajanie przez nie języka obcego (language acquisition) w sposób naturalny.
Artykuł upowszechnia wypracowane przez autorki rozwiązania programowe i umożliwia dostęp do wszystkich etapów projektu i stworzonych do niego materiałów edukacyjnych innym nauczycielom. Wszystkie kroki podjęte przez autorki służą wymianie wiedzy i doświadczeń między nauczycielami oraz podnoszeniu jakości kształcenia, ale i statusu zawodu nauczyciela.
Bardzo ważna w tym procesie była i jest współpraca szkoły i uczelni. Jak podkreślają autorki, wymiana wiedzy i doświadczeń odgrywała w procesie powstawania projektu istotną rolę. Dla p. Joanny Dybały zaś, jak sama mówi, był to bardzo ważny aspekt doskonalenia zawodowego i profesjonalizacji tego, czym zajmuje się na co dzień oraz połączenia głębszego rozumienia teorii i praktyki.
Jeden egzemplarz magazynu znajduje się w naszej szkolnej bibliotece. Zapraszamy.
Powered by aSc EduPage