• Finał Mundialu Przedszkolaków o Puchar Burmistrza GminyTrzebnica '2019

          • W środę 5 czerwca na stadionie Fair Play Arena odbyła się czwarta runda Mundialu Przedszkolaków o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica. I tym razem nie zabrakło wielu emocji i dobrej zabawy. Sportowa rywalizacja na boisku toczyła się do ostatnich sekund każdego meczu. Nasza reprezentacja zerówek zmotywowana sukcesami w poprzednich rundach była bardzo skoncentrowana. Na efekty nie trzeba było długo czekać -pierwszy mecz z SP 3 wygraliśmy 5:0. Drugi mecz z SP Ujeździec 5:0 i trzeci mecz z Przedszkolem Integracyjnym 2:1 .Tym samym potwierdziliśmy swoje poprzednie zwycięstwa nad wszystkimi zespołami. Z trybun młodych piłkarzy dzielnie dopingowali liczni kibice( oczywiście nie zabrakło naszej pani Magdy , która głośno cała naszą zerówkę).P. Rojewski

          • Filmowa ścieżka edukacyjna

          • 04 czerwca grupa osób z klasy 5a wraz z wychowawczynią i p. Małgorzatą Dąbek (mamą Kuby) wybrała się na pieszą wędrówkę szlakiem polskich filmów, które były kręcone w Trzebnicy.Trasa wiodła przez malownicze drogi wśród pól i łąk. Zrywaliśmy polne maki, podziwialiśmy przyrodę oraz bawiliśmy się z psem, który dołączył do naszej kompani. W wesołej atmosferze dotarliśmy do głównego celu naszej wycieczki- kapliczki przy ulicy Wrocławskiej, która „ grała” w filmie A. Wajdy: „Popiół i diament” oraz filmie „Czterej pancerni i pies” (odcinek VII, „Rozstajne drogi”). Nasza filmowa trasa nie mogła ominąć GCKiS - miejsca, które chętnie odwiedzamy, biorąc udział w różnych wydarzeniach filmowych i artystycznych. Dziękujemy serdecznie Pani Barbarze Ulatowskiej (mamie naszego kolegi Jasia) i Panu Leszkowi Borsukowi za możliwość poznania filmu „od kuchni”. Dziękujemy za ciekawostki, filmy i prezenty. Dzień Pustej Klasy udał nam się wspaniale, bo słońce, lody, film i miłą atmosferę cenimy najbardziej.B. Milner- Firkowska

          • Koło Teatralne w Dolnie Baryczy

          •  Dnia 4-5 czerwca członkowie SKT "grasowali" w Dolnie Baryczy. Choć panujący upał ostro dał nam się we wznaki, wybraliśmy się na pieszy rajd do Rezerwatu Ptactwa Wodnego w Dolinie Baryczy.  Mimo że spotkało nas sporo przygód typowych dla pieszej wędrówki - pokrzywy, spotkania z dzikimi zwierzętami, to jednak następny dzień wynagrodził trud wędrówki. Z miejsca naszego biwaku - miejscowości Średzina - skombinowaliśmy transport nad zalew w Miliczu i zażywaliśmy cudownej kąpieli. Poświęciliśmy też trochę czasu na nasze przygotowania do uroczystości kończących rok szkolny.  Wypoczęliśmy naprawdę wspaniale! - wśród śpiewu ptactwa, rechotu żab i cykaniu świerszczy. Serdecznie dziękujmy pani Lidii Rojewskiej za opiekę, pyszne śniadaniei wyrozumiałość:)

            AST

          • Wycieczka z okazji Dnia Dziecka

          • 4 czerwca klasy 0c i 0d wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki "Nenufar", aby uczcić Dzień Dziecka. Było mnóstwo atrakcji, animacje tematyczne, świetną pogoda u dużo radości!Życzymy wszystkim dzieciom spełnienia marzeń!Wychowawczynie: Magdalena Dłużeń i Monika Kubiak

             

          • Cenne archiwalia w szkolnej bibliotece

          • Kochani,

            choć Dzień Dziecka już za nami, pragnę pokazać Wam pewien szczególny list, adresowany bardzo dawno temu do uczennicy naszej szkoły przez jednego z najwybitniejszych poetów i dramaturgów naszych czasów Tadeusza Różewicza. Niechaj te piękne życzenia skierowane do dzieci na ręce pewnej Joanny spełnią się i w Waszym czasie - czasie beztroskiego dzieciństwa i wrażliwego dorastania. W poczuciu wrażliwości na piękno otaczającego nas świata, umiłowania przyrody i wzajemnej życzliwości. Dzieciństwo, do którego Poeta tak często w swej twórczości się odwoływał, "jest jak zatarte oblicze na złotej monecie, która dźwięczy czysto."

            List odnalazła w swych bogatych zbiorach moja nauczycielka języka polskiego - pani Barbara Kołodziejczykowa, emerytowana nauczycielka naszej szkoły, jedna z tych osób, dzięki którym jestem kim jestem.

            Alicja Stręk-Tworek

            ------------------------------------------

            Tadeusz Różewicz - polski poeta, dramatopisarz, scenarzysta filmowy, prozaik, satyryk, tłumacz poezji węgierskiej. Jeden z najwszechstronniejszych i najbardziej twórczych kontynuatorów literackiej awangardy w kraju i na świecie. Wielokrotnie wymieniany jako kandydat do Nagrody Nobla. Utwory Tadeusza Różewicza przetłumaczono na 49 języków świata. Zmarł 24 kwietnia 2014 r.

            -----------------------------------------------

            List zamieszczony poniżej to oryginalny rękopis Autora, jego kopię możecie[ obejrzeć w specjalnych zbiorach naszej biblioteki.

          • Dzieci z klas 1c i 3a na wycieczce w Zagrodzie Edukacyjnej Ardena

          • W piątek z okazji Dnia Dziecka klasy 1c i 3a wybrały się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej Ardena położonej w sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy, w otoczeniu malowniczych pól i lasów. Na miejscu czekały na nas Panie animatorki, które wypełniły nam ten dzień zajęciami pełnymi wrażeń. Na początek każde z dzieci mogło przejechać się na koniu. Dla niektórych było to wielkie przeżycie i przezwyciężenie własnego lęku. Następie dzieci samodzielnie narwały wiadro trawy aby karmić nią mieszkańców zagrody : cudowne lamy, alpaki, baranki, króliki, kury, gęś, kozy i owieczki. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o życiu tych zwierząt. Dzieciaki nie miały żadnych oporów przed kontaktem z nimi. Karmiły je, dotykały, głaskały i przytulały. Rozpierała je radość obcowania ze zwierzętami. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty podczas których uczniowie własnoręcznie wykonali uroczego szmacianego królika. A na koniec zabawy z chustą animacyjną, zawody na torze przeszkód i pyszna kiełbaska z grilla. Około godziny 14:00 brudni, zmęczeni ale bardzo zadowoleni i bogatsi o nowe doznania wróciliśmy do szkoły.Joanna Wojciechowska i Jolanta Boczar

          • Dzień Wymiaru Sprawiedliwości

          • 23 maja 2019r uczniowie naszej szkoły byli z wizytą w Sądzie Rejonowym w Trzebnicy. Odwiedziny nasze były związane z Dniem Wymiaru Sprawiedliwości. Poznaliśmy genezę święta 23 maja Inicjatorem Dnia Wymiaru Sprawiedliwości jest Europejskie Stowarzyszenie MEDEI - Sędziowie i Prokuratorzy na rzecz Demokracji i Wolności. W Polsce inicjatorem tego święta jest Stowarzyszenie Sędziów Polskich lustitia. Symbolem święta jest fioletowa wstążka, wpięta do strojów sędziów, pracowników sądu i przedstawicieli zawodów prawniczych.
            W trakcie spotkania poznaliśmy symbolikę stroju sędziego, prokuratora i obrońcy. Dowiedzieliśmy się skąd wywodzi się słowo mafia, poznaliśmy gradację kar obowiązujących w prawie polskim. Usłyszeliśmy niezwykłą historię sędziego Falcone i jego współpracownika Borsellino.
            Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie budynku Sądu Rejonowego w Trzebnicy. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda sala sądowa, mogliśmy zasiąść za stołem sędziowskim. Zobaczyliśmy Pokój Przyjaznego Przesłuchania dla dzieci, areszt sądowy , gdzie oczekują na rozprawę najbardziej niebezpieczni oskarżeni. Odwiedziliśmy Biuro Podawcze, gdzie składane są wszelkie pisma skierowane do sądu. Byliśmy w Wydziale Karnym. W jego sekretariacie zobaczyliśmy ogrom akt spraw, które zajmowały cały szereg regałów. Odwiedziliśmy Wydział Ksiąg Wieczystych, który prowadzi księgi wieczyste w celu ustalenia stanu prawnego nieruchomości.
            W tym dniu mieliśmy niepowtarzalną okazje zobaczyć sąd od środka, zapoznać się ze strukturą organizacyjną sądu, poznać charakter pracy sędziego.
            Na zakończenie wizyty w Sądzie podziękowaliśmy Pani Prezes za zaproszenie oraz za wiele ciekawych informacji, jakie usłyszeliśmy. Było to niewątpliwie bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie.
                                                                                                                                                 Józef Wojciechowski

          • Kamila Boczar finalistką Ogólnopolskiego Konkursu„Papież Słowianin”

          • Kamila Boczar z klasy III b gimnazjum SP nr 1 w Trzebnicy 17 maja 2019 roku reprezentowała województwo dolnośląskie( I miejsce w województwie) w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II „ Papież Słowianin”. Tegoroczna X edycja konkursu nosiła tytuł : Św. Jan Paweł II – promotor dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego. Konkurs ten organizowany był przez Kuratorium Oświaty w Łodzi, gdzie Kamila udała się z p. Joanną Gozdowską. Miło nam poinformować, że Kamila została finalistką tego konkursu i jest zaproszona na uroczystą galę, która odbędzie się 11 czerwca w Łodzi. Serdecznie gratulujemy.

                                                                                                                                            Monika Budziak-Mielnik

          • Karolina Karbownik laureatką Konkursu Powiatowego "Znam Jana Pawła II"

          • Karolina Karbownik laureatką Konkursu Powiatowego„ "ZNAM JANA PAWŁA II” 22 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Trzebnicy odbył się XIII Powiatowy konkurs biograficzny „Znam Jana Pawła II” dla uczniów z klas IV- VII. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o naszym wielkim Rodaku. Uczniowie zmagali się z zadaniami o zróżnicowanym stopniu trudności. Nasza uczennica Karolina Kabownik z kl.Vb zajęła V miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Monika Budziak-Mielnik

          • Klasy 1a i 1b kolejny raz w Teatrze Capitol

          • Z okazji Dnia Dziecka pojechaliśmy do wrocławskiego Teatru Capitol na barwne przedstawienie pt. „Trzy wesołe krasnoludki”. Z uwagą obejrzeliśmy przygody maleńkich stworzeń pełnych energii, radości oraz łobuzerskich pomysłów. Największą niespodzianką był początek spektaklu, ponieważ to właśnie na balkonie teatru, gdzie siedzieliśmy, pojawiły się główne postacie! Po przywitaniu z nami (niektórzy nawet podali rękę lub przybili „piątkę”) zbiegli na scenę i od tej pory z uśmiechem na twarzy podziwialiśmy ich wspaniałą grę aktorską. Muzyka, która była grana na żywo poruszyła niejedną nogę czy rękę do tańca. Wracając do domu wspominaliśmy sceny: turnieju rycerskiego, nurkowania w butelce pod wodą i koncertu rockowego który zakończył przedstawienie. Spektakl ten grany będzie jeszcze tylko jeden dzień więc bardzo się cieszymy, że udało nam się go zobaczyć.A. Wałejko i A. Zaleska

          • Akcja Wielka Mapa Polski - pocztówki wysłane!

          • Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły wraz z wychowawcami biorą udział w akcji WIELKA MAPA POLSKI zorganizowanej przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Akcja ma na celu poznanie Polski między innymi poprzez wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami. My otrzymaliśmy już pozdrowienia od dzieci ze Szczecina, Radomia, Tarnowa … - prawie ze wszystkich województw!W tym miesiącu zredagowaliśmy wiadomości o Trzebnicy, napisaliśmy co można u nas zobaczyć i gdzie warto pójść. Około 100 pocztówek wysłaliśmy już do wylosowanych szkół. Mamy nadzieję, że zachęcimy innych do odwiedzenia naszego pięknego miasta.A.Wałejko i A. Zaleska

        • Jesteśmy Mistrzami Powiatu w Siatkówce Plażowej
          • Jesteśmy Mistrzami Powiatu w Siatkówce Plażowej

          • Dnia 29 maja w Obornikach Śląskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w Siatkówce Plażowej. Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim. Do rozgrywek przystąpiły dwie szkoły podstawowe z Obornik Śląskich SP1 i SP2, trzy szkoły z Trzebnicy SP3, SP1 oraz PZS nr1,szkoła podstawowa z Czeszowa i Zawoni. Poziom większości spotkań był bardzo wyrównany i stał na wysokim poziomie. Nasze siatkarki rozstrzygały wszystkie spotkania dopiero w tie-breaku czyli w trzecich setach decydujących o wyniku całego spotkania. W meczu finałowym o pierwsze miejsce ze Szkołą Podstawową nr 1 z Obornik Śląskich dziewczyny dały z siebie wszystko wygrywając 2:1 i złoto dla „naszej jedynki”. Jako Mistrzynie Powiatu awansowały do rozgrywek Strefy Wrocławskiej. Brawo dziewczyny!

            Skład złotych medalistek: Aleksandra Sadło, Julia Krężlik, Patrycja Koryciak, Emilia Król.

            Drużynę przygotowywała i prowadziła Lidia Rojewska.

        • Trening z Biegu na Orientację
          • Trening z Biegu na Orientację

          • W piątek 24 czerwca w Parku Solidarności uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczyli w treningu przygotowującym do zawodów w Biegu na Orientację .Istotą takiego biegu jest umiejętność nawigacji w terenie czyli odczytywania mapki ,znalezienia punktów kontrolnych oraz odpowiedniej kondycji fizycznej. Jest to bieg odbywający się w lasach, parkach po terenie wyznaczonym jedynie przez samego zawodnika. Po nauce rozpoznawania terenu i odczytywania mapki wszyscy mogli się sprawdzić swoje siły w specjalnych krótkich biegach kontrolnych.

                                                                                                                                    Piotr Rojewski

        • Dzień Mamy i Taty  w kl 0c
          • Dzień Mamy i Taty w kl 0c

          • W dniu 28.05.2019r. uczniowie z klasy 0c wraz z wychowawczynią Magdaleną Dłużeń zaprosili rodziców na uroczysty występ z okazji ich święta. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje talenty, a także wzmocnić rodzinne więzi.

            Kochana Mamo! Kochany Tato!
            Bardzo kochamy Was głównie za to,
            Że o nas zawsze wspaniale dbacie
            I nas na pewno mocno kochacie.
            Nikt nie ofiaruje nam więcej,
            Dziś więc Wam dajemy serca w podzięce.

        • Rodzice & Dzieci kontra zadania domowe
          • Rodzice & Dzieci kontra zadania domowe

          • Okazuje się, że zadanie domowe nie musi być nudne. Może okazać się świetną zabawą nie tyko dla dzieci ale również dla ich Rodziców. W klasie 1c dzieci podjęły się wyzwania stworzenia drzew genealogicznych swojej rodziny. Z pomocą i wielkim zaangażowaniem Rodziców powstały prawdziwe arcydzieła:)

                                                                                                                                     Joanna Wojciechowska

        • Kodowanie na dywanie
          • Kodowanie na dywanie

          • W klasie 1c nauka matematyki i informatyki dzięki kodowaniu na dywanie staje się prosta, kolorowa i interesująca. Wiedza poznawana w zabawie i działaniu przekształca się w przygodę rozwijając kreatywne i logiczne myślenie.

                                                                                                                                             Joanna Wojciechowska

          • Wyniki konkursu OLIMPUSEK oraz OLIMPUS z języka angielskiego

          • Wyniki konkursu OLIMPUSEK oraz OLIMPUS z języka angielskiego

            Pod koniec marca 2019 roku odbył się wiosenny konkurs OLIMPUSKA dla klas 1-3 SP oraz OLIMPUSA dla klas 4 - 8 SP. Poniżej znajdują się wyniki konkursu, w którym ogółem brało udział 33 osoby. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            OLIMPUSEK - klasy 1-2KLASA 1I miejsce- Iga, klasa 1cII miejsce - Wiktor, klasa 1bIII miejsce - Jagoda, klasa 1bIV miejsce- Jadzia, klasa 1cV miejsce- Nina, klasa 1c

            KLASA 2I miejsce- Mateusz, klasa 2cII miejsce- Patrycja, klasa 2bIII miejsce- Fabian, klasa 2bIV miejsce- Iza, klasa 2aV miejsce- Julia, klasa 2bVI miejsce- Jakub, klasa 2bVII miejsce- Ewa, klasa 2bVIII miejsce- Emilia, klasa 2b

            OLIMPUS - klasy 4-8 SP

            KLASA 4I miejsce- Alicja, klasa 4bII miejsce- Oliwia, klasa 4aIII miejsce- Aleksandra, klasa 4bIV miejsce- Aleksandra, klasa 4aV miejsce- Maria, klasa 4a

            KLASA 5I miejsce- Kajetan, klasa 5c

            KLASA 8I miejsce- Hanna, klasa 8aII miejsce (Ex aequo)- Katarzyna, klasa 8a oraz Sebastian, klasa 8bIII miejsce (ex aequo)- Julian, klasa 8b oraz Amelia, klasa 8aIV miejsce- Natalia, klasa 8aV miejsce- Grzegorz, klasa 8bVI miejsce- Fabian, klasa 8bVII miejsce- Michał, klasa 8b

            Joanna Gozdowska

          • Wielki sukces Kamili Boczar i Anny Sychli

          • Kamila Boczar i Anna Sychla z klasy III b gimnazjum SP nr 1 w Trzebnicy zakwalifikowały się i wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Papież Słowianin”. Tegoroczna X edycja konkursu nosiła tytuł: Św. Jan Paweł II – promotor dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego. Nasze uczennice w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu uczestniczyły w etapie wojewódzkim tego konkursu. Anna Sychla została finalistką tego konkursu, natomiast Kamila Boczar została laureatką i będzie reprezentować województwo dolnośląskie w etapie ogólnopolskim tego konkursu, który odbył się 17 maja w Łodzi. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                              Monika Budziak-Mielnik

             

          • Zebrania z rodzicami

          • UWAGA Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie, które odbędzie sie 30 maja 2019r. w Auli szkolnej. Celem spotkania jest omówienia procedur związanych z bezpieczeństwem uczniow w szkole

            godz 16.30 - rodzice uczniów klas 0 - III

            godz. 17.00 - rodzice uczniów klas IV - VIII i GIM

            Serdecznie zapraszamy !