• Narodowe Święto Niepodległości

          •  

            11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata. Na pamiątkę tego dnia, w Trzebnicy uroczyście obchodziliśmy Święto Niepodległości. Wspólnie wspominając tych, którzy walczyli za nasz kraj, tych którzy ginęli. W czasie uroczystości pod Pomnikiem Wolności odbyło się także odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej Szczepanowi Siekierce oraz oficjalne otwarcie skweru jego imienia.  

             

            Przypomnijmy, że 11 listopada 2018 roku świętowaliśmy w Trzebnicy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości te były kulminacją gminnych obchodów „100-lecia odzyskania niepodległości”, w ramach których w naszym mieście odbywały się liczne wydarzenia o charakterze kulturalnym, religijnym, społecznym, sportowym i integracyjnym. Tego dnia odsłonięty został Pomnik Wolności oddający hołd tym, którzy walczyli i ginęli za Polskę. Z inicjatywy burmistrza Marka Długozimy zastąpił on Pomnik Żołnierzy Radzieckich. Również na wniosek burmistrza, 27 czerwca 2019 r. uchwałą Rady Miejskiej w Trzebnicy nadano nazwę „Skwer Szczepana Siekierki” obszarowi przestrzeni publicznej u zbiegu ulic ks. Dz. W. Bochenka, Wrocławskiej oraz 1-ego Maja w Trzebnicy. W ten sposób Burmistrz Gminy Trzebnica upamiętnił „Zasłużonego dla Gminy Trzebnica”.

            Uroczystości poprowadzone przez bryg. ZS Romana Chandohę, rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania hymnu, w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska do hymnu!”. Podziękował on także burmistrzowi za inicjatywę i docenienie Komendanta „Strzelca”, zasłużonego działacza Trzebnicy.

            Minutą ciszy uczcijmy Śp. Lucjana Tacia żołnierza I Armii Wojska Polskiego, Prezesa oddziału Światowego Związku Sybiraków w Trzebnicy, wielkiego patriotę, przyjaciela SP nr 1, uczestnika naszych uroczystości.

            Dzisiaj każdy, kto czuje się Polakiem głęboko związanym z Ojczyzną, dziękuje Bogu za dar odzyskanej niepodległości, a także - idzie pod pomniki chwały i męczeństwa, by oddać należny hołd tym, którym ten bezcenny dar zawdzięczamy. To miejsca, które przypominają, że są wartości droższe nad życie i że niezliczona liczba naszych rodaków – w imię ich obrony - była gotowa do największych poświęceń. To również miejsca, które w takim dniu jak dzisiejszy - skłaniają do refleksji o różnych drogach wiodących do wolności i każą również myśleć o przesłaniu, jakie dla Polaków XXI wieku niesie ofiara tak wielu pokoleń naszych rodaków.

            Spotykamy się dzisiaj w tych miejscach pamięci narodowej, by uczcić 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. „Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej, ciężkiej nocy cierpień” – tak mówił Józef Piłsudski podczas pierwszego posiedzenia Sejmu Ustawodawczego, kiedy to po 123 latach zniewolenia naród polski odzyskał niepodległość. Wolna Rzeczpospolita pojawiła się ponownie na mapach Europy. Ziściły się marzenia Polaków urodzonych i wychowanych pod zaborami.

            Rok temu, 11 listopada 2018 roku, mieliśmy wielki zaszczyt – jako współczesne pokolenia - uczcić historyczny jubileusz – 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Również tu, w naszym mieście - w Trzebnicy świętowaliśmy w sposób niezwykle uroczysty. Tamtego dnia mieliśmy ogromny zaszczyt odsłonić piękny monument – Pomnik Wolności. Podejmując decyzję o jego powstaniu wiedziałem, że jest to najtrwalszy i najpiękniejszy wyraz naszej pamięci o bohaterach, którym zawdzięczamy wolność.                                                        

            Mocno wierzę, że dla współczesnych i przyszłych pokoleń, Pomnik Wolności to miejsce zadumy i refleksji nad historią Polski, a w naszych sercach wzbudza on radość i wdzięczność za dar niezwykły – dar wolności.

             

            Uroczystego odsłonięcia tablicy poświęconej śp. insp. ZS Szczepanowi Siekierce, a tym samym oficjalnego otwarcia skweru jego imienia dokonali: burmistrz Marek Długozima, córka Szczepana Siekierki - Czesława Naruć, bryg. ZS Roman Chandoha oraz młodzi przedstawiciele harcerzy i związku strzeleckiego „Strzelec”.

            Poświęcenia tablicy oraz skweru dokonał kapelan strzelców ks. Marian Rybczyński, prywatnie siostrzeniec śp. Szczepana Siekierki. Odczytał on również list od abp. Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zaprezentowali program artystyczny, przygotowany przez klasy VIIIb i VIa pod opieką Ewy Bednarz i Haliny Bolisęgi. Ważnym punktem uroczystości był Apel Pamięci odczytany przez bryg. ZS Romana Chandohę. Po nim, wszystkie obecne delegacje złożyły wieńce pod Pomnikiem Wolności. Pod pomnikami II Armii Wojska Polskiego, Pomnikiem Sybiraków oraz Krzyżem Katyńsko-Smoleńskim, w imieniu wszystkich mieszkańców kwiaty złożyła delegacja Urzędu Miejskiego na czele z burmistrzem Markiem Długozimą. Następnie wszyscy zebrani pod przewodnictwem Trzebnickiej Orkiestry Dętej, w oficjalnym przemarszu, udali się na mszę w intencji ojczyzny odprawioną przez proboszcza. Ks. Piotra Filasa w Bazylice św. Jadwigi. Po zakończonych uroczystościach na uczestników wydarzenia czekała wojskowa grochówka.

            Poniżej przedstawiamy rys biograficzny śp. Szczepana Siekierki:

            Urodził się 12 maja 1922 r. we wsi Hołhocze w powiecie Podhajce. Od najmłodszych lat wychowany był w duchu wiary katolickiej i miłości do Ojczyzny. Jego Ojciec był legionistą oraz do 1921 r.  żołnierzem 19 Pułku Obrońców Lwowa. Jako młody chłopiec wstąpił w szeregi Orląt Lwowskich, a w 1937 r. do Związku Strzeleckiego z przydziałem do służby wartowniczej przy magazynach i urzędach państwowych. Od 4 września 1939 r. walczył z wojskami bolszewickimi nad rzeką Złota Lipka, Brzeżany, Zaleszczyki. Od 1940 r. walczył w szeregach polskiej organizacji podziemnej Służba Zwycięstwu Polsce i następnie Związku Walki Zbrojnej przemianowanego w 1942 r. w Armię Krajową walcząc z Niemcami i bandami ukraińskimi. Po wojnie jako osadnik z Kresów RP zamieszkał w Bagnie, gdzie należał do Narodowych Sił Zbrojnych i prowadził gospodarstwo rolne. W 1970 r. zamieszkał w Trzebnicy. Tu aktywnie współpracował z śp. ks. Dziekanem W. Bochenkiem w organizacji uroczystości religijnych i pracach remontowych w Bazylice i w kościele św. Piotra i Pawła. Od 1989 r. na fali ”Solidarności” Trzebnica poznała jego wielki patriotyzm, odwagę, honor prawego Polaka i determinację w budowaniu nowej, pokomunistycznej rzeczywistości. Działał w Komitecie Obywatelskim „Solidarność”, założył Koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, reaktywował Związek Strzelecki marszałka Józefa Piłsudskiego. Był współautorem budowy Krzyża Katyńskiego poświęconego 3 maja 1990 r. W tym samym roku, 15 sierpnia zorganizował pierwsze po wojnie uroczyste obchody 70. rocznicy „Bitwy Warszawskiej” w Bazylice, pod Krzyżem Katyńskim, z udziałem Wojska Polskiego i strzelców oraz wojskowy festyn na stadionie. W 1992 r. zorganizował akcję likwidacji wielkiej gwiazdy na pomniku chwały ZSRR, który też miał zamiar rozebrać. W latach 1992-96 wspierał ze strzelcami kulturalny rozwój Kociej Góry. 17 września 1995 r. z jego inicjatywy zbudowano pomnik pod Krzyżem Katyńskim, w którym pochowano urnę z ziemiami mogilnymi: Katynia, Miednoje, Gross Rosen i ofiar UB we Wrocławiu. Był też organizatorem budowy i uroczystości wojskowej Pomnika Polaków Pomordowanych przez UON-UPA na Kresach RP w Bagnie. Komendant Szczepan Siekierka do końca swego życia aktywnie i wiernie służył Bogu i Ojczyźnie. Na wieczną wartę do Domu Pana odszedł w Wielką Sobotę 14 kwietnia 2001 r. Za zasługi dla miasta w 2009 r. otrzymał tytuł „Zasłużony dla Gminy Trzebnica”. 27 czerwca 2019 r. na wniosek Burmistrza Gminy Trzebnica - Pana Marka Długozimy, uchwałą Rady Miejskiej w Trzebnicy nadano nazwę „Skwer Szczepana Siekierki” obszarowi przestrzeni publicznej u zbiegu ulic ks. Dz. W. Bochenka, Wrocławskiej oraz 1-ego Maja w Trzebnicy. W ten sposób Burmistrz Gminy Trzebnica upamiętnił Komendanta „Strzelca”, zasłużonego działacza Trzebnicy.

          • Akcja "Szkoła do hymnu"

          • W piątek 8 listopada uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11.11 wszyscy odśpiewali cztery zwrotki hymnu.

            Tego dnia najmłodsi uczniowie poznali wyniki głosowania na najciekawszy wiersz dla dzieci z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Przez cały tydzień uczniowie klas III b i III c odwiedzali uczniów klas I-III oraz zerówki i prezentowali twórczość wybranych poetów. Odczytane zostały utwory: „Lokomotywa” Juliana Tuwima, „Kaczka – dziwaczka” oraz „Na straganie” Jana Brzechwy. Po wysłuchaniu wierszy, każdy uczeń mógł zagłosować na utwór, który najbardziej się spodobał. Po zakończeniu prezentacji, uczniowie klas trzecich zliczyli głosy, a wyniki głosowania umieścili na tablicy w łączniku szkoły oraz wykonali ilustracje do wierszy.

            Ponadto uczniowie klasy III b wraz w rodzicami i dziadkami przygotowali kiermasz słodkości. W „Niepodległościowej kawiarence” można było zakupić pyszne ciasteczka, babeczki, desery, które udekorowane były barwami narodowymi.

                                                                                  

                                                                                                                   Uczniowie klas III b i III c z wychowawczyniami

             

          • DNI KULTURY ZDROWOTNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W TRZEBNICY

          • DNI KULTURY ZDROWOTNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W TRZEBNICY

            W dniach 21-25 października w naszej szkole były zorganizowane Dni Kultury Zdrowotnej. Jak co roku miały na celu zwrócić uwagę uczniów na znaczenie zdrowego stylu życia dla
            każdego człowieka.
            Uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami podjęli następujące działania:
            1. Przygotowanie i prezentacja plakatów na temat znaczenia różnych (wylosowanych przez przewodniczącego klasy) warzyw i owoców w zdrowym odżywianiu.
            2. Przygotowanie, prezentacja i degustacja potraw z wcześniej wybranych produktów.
            3. Przygotowanie i przeprowadzenie zajęć z wychowawcą na których uczniowie poprzez udział w dyskusjach, pogadankach, pracach w grupie uświadamiali sobie na czym polega zdrowy styl życia.
            3. Przygotowanie i przeprowadzenie przez uczniów klasy IVb Kiermaszu Zdrowej Żywności.
            4. Przygotowanie przez uczniów gazetek tematycznych w klasach.
            5. Udział uczniów w marszobiegach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego.
            Dni Kultury Zdrowotnej kolejny raz uzmysłowiły nam, że w życiu najważniejsze jest zdrowie i należy zawsze o nie dbać.

                                                                                                                                                           Beata Trela-Żelazko

          • UCZYMY SIĘ MAJSTERKOWAĆ

          • 12 listopada uczniowie kl.3a wyjechali do Wrocławia na zajęcia z majsterkowania, które odbyły się w Castoramie. Dzieci uczyły się zbijania skrzynki na narzędzia. Otrzymały materiały, kilka rad i już praca ,,paliła się w rękach”. Mali majsterkowicze bardzo zaangażowali się w wykonanie własnej skrzynki, którą później ozdobili i zabrali ze sobą, żeby rodzice mogli podziwiać ich dzieło. Praca sprawiła dzieciom wiele radości a później dumy z własnoręcznie wykonanej skrzynki. Mali majsterkowicze zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. D. Małys

          • DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH W GRUPACH ZEROWYCH

          • Gry planszowe wydają się być rozrywką z poprzedniej epoki, zabawką zapomnianą i już niemodną. Kto by się zajmował planszami i pionkami w erze komputerów i konsoli do gier? Można by stwierdzić, że dzieci nie da się już przekonać do poświęcenia czasu na coś, co się nie świeci, nie wydaje dźwięków i nie porusza się po ekranie- a jednak – dzieciaki z grup zerowych ucieszyły się na taką formę spędzenia czasu i przyniosły do szkoły swoje ulubione planszówki. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali zasad i reguł prezentowanych przez koleżanki i kolegów. Dzieciaki z werwą przystąpiły do wspólnych rozgrywek.
            „Planszówki” bawią i uczą. Wpajają umiejętności, które mogą się przydać na co dzień, umożliwiają współdziałanie, uczą poszanowania przyjętych norm i zasad, uczą wygrywania, jak i przegrywania.
            Jolanta Boczar

          • Tydzień Kultury Zdrowotnej w klasach 0-3

          • W ramach Tygodnia Kultury Zdrowotnej we wszystkich klasach zostały przeprowadzone zajęcia na temat zdrowego stylu życia. Niektóre klasy przeprowadziły lekcje w terenie łącząc zdrowie i ruch z nauką. Podczas specjalnych zajęć dzieci dowiedziały się czym jest piramida zdrowia, co to są witaminy i składniki odżywcze, jak zdrowe odżywianie, dbałość o higienę
            i aktywność fizyczna wpływają na dobry stan zdrowia. W ramach zajęć kulinarnych uczniowie w praktyce nauczyli się jak przygotowywać smaczne i zdrowe posiłki np. kanapki, sałatki, czy koktajle. Podczas zajęć ruchowych dzieci dowiedziały się, które ćwiczenia powinny wykonywać codziennie, w niektórych klasach wprowadzono poranne rozgrzewki. Dodatkowo powstały gazetki informacyjne plakaty i wystawy tematyczne np. o grupach kolorystycznych warzyw i owoców, w salach i na korytarzach naszej szkoły.

             

            Wychowawczynie klas 0-III

          • Ostatnie pożegnanie śp. por. Lucjana Tacia

          • 30 października 2019 r. o godz.10.00 w miejscowości Gniechowice, w gminie Kąty Wrocławskie, odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Lucjana Tacia – trzebniczanina, wieloletniego prezesa Oddziału Związku Sybiraków w Trzebnicy, przyjaciela Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebnicy.Zmarłego 26 października 2019 roku w wieku 94 lat Lucjana Tacia - obok rodziny i przyjaciół – żegnali: burmistrz Gminy Trzebnica pan Marek Długozima, reprezentanci lokalnych kół ZS z Dolnego Śląska, a także dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Trzebnicy pani Elżbieta Nowak, przedstawicielka kadry nauczycielskiej – Alicja Stręk-Tworek wraz z delegacją uczniów ze sztandarem trzebnickiego Oddziału Związku Sybiraków: Hanną Słomską, Honoratą Gumulak i Norbertem Sapą.

            Sekretarz generalny Związku Sybiraków pan Eugeniusz Kuszka w mowie pożegnalnej przypomniał bogaty i trudny życiorys por. Lucjan Tacia – życiorys zesłańca i żołnierza I Armii Wojska Polskiego, a także wieloletniego działacza Związku Sybiraków – prezesa Oddziału trzebnickiego, a także członka Zarządu Oddziału Wrocławskiego.(…) Nasz zmarły Kolega był bardzo wrażliwym i uczynnym człowiekiem – pomagał repatriantom, w 1989 roku uczestniczył w reaktywacji Związku Sybiraków, brał udział w spotkaniach z młodzieżą, dając świadectwo losów Polaków - sybiraków i żołnierzy walczących o wolność w II wojnie światowej.Z Jego inicjatywy powstały znaki pamięci o sybrakach w Trzebnicy i powiecie trzebnickim.(…) Jesteśmy wdzięczni panu Bogu za to, że pozwolił Ci wrócić z zesłania, że dał nam Ciebie, że mogliśmy przeżyć z Tobą całe nasze dorosłe życie. Żegnają Cię wdzięczni Sybiracy. Spoczywaj w pokoju, przyjacielu (…).Burmistrz Gminy Trzebnica pan Marek Długozima w serdecznych słowach podkreślił zasługi Zmarłego dla Gminy Trzebnica, wyraził osobistą wdzięczność na wieloletnią współpracę i przyjaźń. W swoim wystąpieniu Pan Burmistrz złożył deklarację, iż - w uznaniu zasług Zmarłego - wystąpi do Rady Gminy Trzebnica z wnioskiem o nadanie śp. Lucjanowi Taciowi tytułu Zasłużony dla Gminy Trzebnica.Podniosły charakter pożegnania por. Lucjana Tacia – w 30. rocznicę reaktywacji ZS – został pokreślony hymnem Związku Sybiraków, który odegrano na zakończenie uroczystości.

            Niniejszym - w imieniu własnym, jak i przedstawicieli Związku Sybiraków z Trzebnicy, składam serdeczne podziękowanie Burmistrzowi Gminy Trzebnica panu Markowi Długozimie za zorganizowanie przewozu na pogrzeb.

                                                                                                                                                                Elżbieta Nowak

            * * *

            Odeszli zabrani przemocą, z uścisków domowych pieleszy.We łzach powiezieni gdzieś nocą, może ich podróż ucieszy.

            Stłoczeni w ciemnościach wagonów, jak sople zawisłe w powietrzu,W tę otchłań nieludzką rzuceni, przez tych - bez serc i sumieni.

            I w tajgach, w pustkowiu, wśród mrozu, ciosali swoje przetrwanie,By pamięć ponieść o sobie i o tych, co nie przetrwali.

            Wierszami, pieśniami sławieni, w historiach krwią nasiąkniętych,Stoją teraz jak drzewa, wspięte wysoko do nieba.

            Spocznijcie już teraz w pokoju, w niebiosach pośród aniołów,A Pan Bóg wam rany uleczy, i za cierpienia pocieszy.

            I Alleluia śpiewajcie, pieśń zwycięzców i świętych,I w szatach białych zatańczcie, radośnie jak małe dzieci.

            Ku wiecznej pamięci wszystkich, którzy doświadczyli całej tej "Golgoty Wschodu", przeszli tym szlakiem "syberyjskiej tułaczki" piosenkę swoją z serca ofiarowujeKs.Łukasz Krzanowski.

          • Tydzień Kultury Zdrowotnej

          • Dnia 22.10.2019 na Kociej Górze w Trzebnicy po trasie nowo powstałej Małej Ścieżce Dydaktycznej, uczniowie klasy 5A wraz z wychowawcą Lidią Rojewską zorganizowali w Tygodniu Kultury Zdrowotnej marszobieg zadaniowy dla uczniów naszej szkoły. Podczas samych biegów na uczestników czekały przystanki z niespodziankami. Mogli oni spróbować swoich sił podczas odgadywania jedzenia bez użycia wzroku i węchu, skakali w dal, mierzyli obwody drzew i odpowiadali na liczne zagadki. Całe przedsięwzięcie było bardzo udane, a uczniowie klasy 5A już teraz zapowiadają, że w przyszłym roku również je zorganizują.
            Op. Oliwia Ociepka

             

          • XX Edycja Turnieju ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

          • XX Edycja Turnieju ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

            Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 12 lat firma Tymbark. W 2017 roku brązowym sponsorem została firma Electrolux. To głównych celów rozgrywek należą: popularyzacja aktywnego stylu życia wśród dzieci, odkrywanie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.
            Poza wspaniałą zabawą i możliwością sportowej rywalizacji, Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” daje swoim uczestnikom również szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności trenerom i skautom Polskiego Związku Piłki Nożnej, którzy na etapie finałów wojewódzkich i finału ogólnopolskiego uważnie obserwują rozgrywki. Najlepsi uczestnicy Turnieju regularnie biorą udział w Letniej i Zimowej Akademii Młodych Orłów. Kolejnym krokiem na ich piłkarskiej ścieżce jest powołanie do młodzieżowych reprezentacji Polski.
            Do tegorocznej XX już edycja z naszej szkoły zakwalifikowały się 3 drużyny. Dwie do kategorii U-10 i jedna U-12.W każdej kategorii wiekowej Finałów Powiatowych znalazło się po 6-7 drużyn z których tylko jedna awansowała do Finału Wojewódzkiego. Choć żadna z naszych ekip nie wywalczyła awansu to na pewno przeżyła niesamowite emocje i zdobyła doświadczenie ,które jest bardzo potrzebne na każdym etapie szkolenia.

            Drużyny przygotowywali Lidia i Piotr Rojewscy oraz Józef Wojciechowski.

          • Jak radzić sobie ze złością?

          •  

            W październiku we wszystkich klasach pierwszych odbyły się warsztaty dotyczące złości, tak wszechobecnej w naszym życiu od najmłodszych lat. Pani Joanna Mirecka autorka książki pt: "Dzieci pomysłowe mamy” w prosty i zrozumiały sposób wyjaśniła uczniom czym jest złość i jak sobie z nią skutecznie radzić.
            Przeprowadzone warsztaty zakończone zostały samodzielnie uszytymi poduchami- „krzyczuchami”!
            Wychowawczynie klas I

          • Warsztaty o złości Joanną Mirecką, autorką książki "Dzieci pomysłowe mamy"

          • 6 października w klasie 1A odbyły się warsztaty o złości z Panią Joanną Mirecką autorką książki "Dzieci pomysłowe mamy". W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się czym jest złość, skąd się bierze, jak ją zauważyć i jak sobie z nią poradzić. Finałem warsztatów były własnoręcznie uszyte poduchy-krzyczuchy, które z powodzeniem zostały przetestowane przez dzieci. Po takich warsztatach wiemy, że złości nie należy się bać, bo złość nie jest zła, trzeba ja tylko rozpoznać i stanowczo wyprosić. Warsztatom towarzyszyły tym razem nie złość, a entuzjazm radość i zadowolenie.
            Anna Śródka

          • Wycieczka do Lapońskiej Wioski Kevala

          • W dniu 25.10 klasa 8b i 5c uczestniczyły w wycieczce kulturoznawczej do Lapońskiej Wioski Kalevala w Borowicach. Uczniowie mieli szansę zagłębić się w kulturę Finlandii i poznać metody pracy jednego z najlepszych systemów kształcenia na świecie.

            Wychowawcy: Katarzyna Proksza, Anna Matwiszyn

        • ZBIÓRKA NA SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT
          • ZBIÓRKA NA SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

          • ZBIÓRKA NA SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

            Samorząd Szkolny wraz z wolontariuszkami zaprasza do przyłączenia się do akcji wspierającej los bezdomnych zwierząt. Dary (materiały do wyścielenia bud, karmy również dla zwierząt z alergią, zabawki,, smycze, kagańce, etc) proszę przynosić do pani Anny Matwiszyn (gabinet 32) lub Rozalki i Julki z klasy 5c. Za wszystkie dary z góry serdecznie dziękujemy i obiecujemy odnotowanie dużego „plusa” w dzienniku szkolnym.

            Czas trwania zbiórki: 6 grudnia

          • Spotkanie z wolontariuszką

          • Z okazji Tygodnia Misyjnego uczniowie naszej szkoły spotkali się z Panią Agnieszką, która jest wolontariuszką Wolontariatu Misyjnego Salvator. Była to okazja do zapoznania się z pracą misjonarzy w różnych krajach i bezpośredniego zapytania o wrażenia z niej. Nasz gość przygotował ciekawe filmy oraz zdjęcia ze swoich wyjazdów w kraju i za granicą. Najmłodsi uczniowie mieli okazję ubrać się w chusty z jednego z krajów misyjnych a także nauczyć się piosenki "Dopóki żyje na świecie". Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za relacje ze swoich misji i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy.M.W.

        • Szkolny konkurs plastyczny "Ważne słowa Świętego Jana Pawła II"
          • Szkolny konkurs plastyczny "Ważne słowa Świętego Jana Pawła II"

          • Spośród wszystkich przekazanych prac na konkurs o Janie Pawle II jury wybrało po dwie z każdego poziomu klas przyznając wyróżnienia. Dyplomy i nagrody książkowe otrzymali: Maria Kaput, Magdalena Laskowska, Kalina Filip, Mikołaj Wiesztort, Julia Mszyca, Emilia Sobczak, Maja Kucharska i Oliwia Turkiewicz. Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.M.WojewódkaM. Budziak - Mielnik

        • Konkurs na najpiękniejszy różaniec
          • Konkurs na najpiękniejszy różaniec

          • Konkurs na najpiękniejszy różaniec

            24.10.2019 r. dzieci z klas "0", które wzięły udział w konkursie na "Najpiękniejszy różaniec" otrzymały nagrody. Prace były tak piękne i zaskakujące, że nie został wybrany ten jedyny. Można je zobaczyć w galerii ze zdjęciami. Wszyscy uczestnicy (25 osób) otrzymali upominki oraz słowa wielkiego uznania od Pani wicedyrektor oraz Pań katechetek. Prace zostały przekazane na konkurs parafialny do Bazyliki św. Jadwigi. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych.
            M.Wojewódka
            M. Budziak - Mielnik