• Co to jest Orientarium?

• To najnowocześniejsze ZOO w Europie, dom dla egzotycznych zwierząt i roślin z Azji Południowo-Wschodniej. To interesujące miejsce w Łodzi odwiedzili uczniowie klasy 6c w ramach wycieczki. Zobaczyliśmy m.in. binturonga orientalnego, langura jawajskiego, pigmejki, sępy płowe i wiele, wiele innych. Nie zabrakło Kapibary wielkiej, a gwoździem programu było karmienie i kąpiel słoni indyjskich. Spacerowaliśmy również jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie  - ulicą Piotrkowską.

• WYNIKI KONKURSU

• Tuż przed Wielkanocą odbył się konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę wielkanocną, w którym uczestniczyli uczniowie oddziałów przedszkolnych. Złożone prace wykonane były różnymi technikami. Po zapoznaniu się z wszystkimi kartkami komisja konkursowa postanowiła nagrodzić następujących uczniów:

I miejsce - Ada G. kl 0 b,

II miejsce - Marcelina G. kl 0c,

III miejsce- Valerria O. kl 0c.

Wyróżnienia:

Szymon M. kl 0c,

Marcel P. kl 0c,

Jakub L. kl 0c.

Składamy ogromne podziękowanie za zaangażowanie w konkursie.

• SPOTKANIE Z PANEM JAROSŁAWEM WOLSKIM

• Dnia 21 kwietnia 2023 r. uczniów klasy 8b w ramach godziny wychowawczej odwiedził pan Jarosław Wolski, polski politolog, publicysta oraz cywilny analityk zajmujący się wojskiem i obronnością specjalizujący się w broni pancernej i przeciwpancernej. Pan Jarosław mówił młodzieży o swojej pracy i zainteresowaniach. Opowiedział, jak osiągnąć sukces, realizując własną pasję.

Serdecznie dziękujemy za spotkanie. :)

• DZIEŃ ZIEMI

• Dnia 21 kwietnia klasy 1b i 1c z okazji obchodów Dnia Ziemi wybrały się na Kocią Górę w ramach akcji „Sprzątanie Świata”. Zabraliśmy ze sobą rękawiczki, worki i dobry humor. Nie spodziewaliśmy, że uzbieramy aż tyle worków śmieci. Cieszymy się, że mogliśmy zrobić coś dobrego dla naszej planety i naszego miasta, bo… „mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania…”.

Magdalena Wyżnikiewicz

Izabela Głuchowska

• DZIEŃ ZIEMI

• Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy 4c na lekcji przyrody uczestniczyli w warsztatach „Drugie życie odpadów”. Przy okazji robienia torby z niepotrzebnej koszulki dowiedzieli się, że w ten sposób dbają o planetę.

• ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ

• 19 IV 2023 roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolskie obchody 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Na lekcjach wszyscy uczniowie poznali historię tego tragicznego wydarzenia.

Klasy V – VIII przygotowały wystawę plakatów. Tego dnia, wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły mieli przypięte papierowe żonkile – symbol pamięci o powstaniu, jego bohaterkach oraz bohaterach.

Koordynator akcji

Beata Śródka - Pawlaczyk

• XV Powiatowy Konkurs „Znam Jana Pawła II”

• 19 kwietnia 2023 r. odbył się XV Powiatowy Konkurs „Znam Jana Pawła II” dla klas VII – VIII. Miło nam poinformować, że Maja N. z klasy 8b zajęła II miejsce, a Hanna Sz. z klasy 8c IV miejsce.

Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy dalszych sukcesów!

• KOLEJNA WYGRANA NASZYCH UCZENNIC

• Tym razem SP1 Trzebnica zostaje Mistrzem powiatu w piłce siatkowej „trójek” dziewcząt!!! 🏐🥇🏆🥰 Było dużo różnych emocji, bo siatkówka to coś, co sprawia radość, nawet gdy serce pęka. Kocham siatkówkę❤️, a moją pasję pokochały moje uczennice – ❤️Mistrzynie:

Iga K., Jadwiga Ś., Dominika Ł., Ewa Z., Amelka Ż., Nina K., Maja K., Weronika S.

Gratulacje!

Lidia Rojewska

• KOLEJNY SUKCES

• Mamy to!  Kolejny sukces naszej uczennicy Antoniny G. z klasy 3a. Trzy dni ciężkich zmagań na Węgrzech uwieńczone złotym medalem. Po raz kolejny dziewczynki z UKS Pływanie Synchroniczne Trzebnica udowodniły, że miłość i pasja do pływania potrafią pokonać ból i zmęczenie.

Życzymy dalszych sukcesów.

• GRATULACJE

•   Nasz najmłodszy zespół grający w składzie:

Ewa W., Ewa D., Monika K., Agnieszka K., Barbara K., Julia M., Julia C. - MISTRZYNIAMI POWIATU w dwójkach siatkarskich dziewcząt.

Gratulujemy!

• Mistrz Rachunku

•  3 kwietnia 2023 r. odbyły się szkolne eliminacje do powiatowego konkursu" Mistrz Rachunku". W konkursie wzięło udział 10 uczniów klas trzecich. Dzieci miały do rozwiązania 80 krótkich zadań rachunkowych w ciągu 20 minut. O kolejności wyników decydował czas rozwiązania zadań oraz liczba popełnionych błędów. Rywalizacja była bardzo zacięta, zwłaszcza między Borysem O. z klasy 3a  a Zosią B. z 3b. Ostatecznie naszą szkołę reprezentować będzie Zosia, która zdobyła 76 pkt na 80. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w konkursie powiatowym. Pozostałym uczniom dziękuję za udział i poświęcony czas w przygotowaniach.

Natalia Rupocińska - koordynator eliminacji szkolnych

• WARSZTATY

• W środę 12.04.2023 r. grupa 0C uczestniczyła w Edukacyjnych Warsztatach Pszczelarskich. Była to niezwykła lekcja przyrody, podczas której uczniowie zdobyli ogrom nowej wiedzy i umiejętności z dziedziny pszczelarstwa i życia pszczół. W części teoretycznej dzieci dowiedziały się między innymi: kto zamieszkuje ul (i jakie funkcje pełnią w ulu poszczególne pszczoły), poznały budowę ula, oglądały przedmioty niezbędne w pracy pszczelarzy. Dowiedziały się, jak powstaje miód i jak wygląda jego droga do słoiczka. Dodatkową atrakcją była degustacja miodu. Wiedza zdobyta podczas tak ciekawych zajęć, na pewno pozostanie na długo.