• DZIEŃ PSZCZOŁY W ZERÓWKACH

          • Dnia 26.05.2022 r.  dzieci z oddziałów 0a i 0d uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych  pt.: „W zaczarowanym świecie pszczoły”.  Zajęcia poprowadziła  - pani Katarzyna Bobrowicz, która opowiadała dzieciom o niezwykle interesującym życiu i pracy bardzo pożytecznych owadów, jakimi są pszczoły. Pszczelarka przyniosła do szkoły  kombinezon ochronny oraz różne narzędzia, niezbędne w pracy pszczelarza (m.in. ul, domek dla owadów) - demonstrowała, jak się ich używa i do czego one służą. Zajęcia te były bardzo cenne, bo dzięki nim dzieci w atrakcyjny sposób poznały nazwy mieszkańców ula. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści doświadczonego przyjaciela przyrody. Bardzo ciekawym doświadczeniem było dla dzieci wykonanie samodzielnie świeczki z wosku pszczelego. Na samym końcu czekała na nich słodka przekąska - uczniowie mogli spróbować pysznego miodu na waflach.

          • Gala Laureatów

          •     Dnia 24 maja wraz z naszą opiekunką, panią Moniką Wojewódką, pojechałyśmy do Krakowa na Galę Laureatów IV edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Podaj dobro dalej!" Nasza grupa liczyła 4 osoby: Maja B., Oliwia O., Ania C. i Maja N.

              Celem konkursu było przygotowanie akcji społecznych nastawionych na niesienie pomocy innym.  W uroczystej Gali wzięło udział 10 finalistów, którzy zostali wyłonieni z 34 grup z całej Polski. Po finale uczestniczyliśmy we mszy świętej w intencji wszystkich osób biorących udział w projekcie, a następnie odbyły się warsztaty integracyjne. Wszystko zostało  udokumentowane przez program telewizyjny dla dzieci pt.: "Ziarno".

             Pomimo tego, że nie udało nam się wygrać, jesteśmy z siebie bardzo dumne i szczęśliwe, że zaszłyśmy tak daleko. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione… a naszym największym sukcesem jest przekazywanie dobra innym.

          • ,,XXll Turniej z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

          •  

            Finał Wojewódzki PZPN ,,XXll Turniej z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” z wielkimi emocjami, ale i dumą. 💪👏⚽️ Nasi młodzi piłkarze SP1Trzebnica w ostatnim grupowym meczu o I miejsce, w doliczonym czasie i w ostatniej sekundzie meczu stracili bramkę.⚽️Uplasowując się na bardzo dobrym II miejscu, ale niestety bez awansu do strefy medalowej .Zagrali  wspaniale.👏👏👏Bramki strzelili: Leonard S.- klasa3⚽️⚽️⚽️,Michał W.- klasa 1⚽️ i Janek K.- klasa 1⚽️.Pozostali reprezentowali bardzo wysoki poziom gry: Adam M., Leon M., Borys O., Wojtek Ch., Olek H., Bartek P., Janek G., Wiktor J.

            Gratulacje dla całego zespołu i rodziców.😀

          • Finał Powiatowy w trójboju LA

          • Finał Powiatowy w trójboju LA klas l-lV dla SP1 Trzebnica z medalami. Drużyny składające się z 5 chłopców i 5 dziewczyn rywalizowały w biegu na 60 m, skoku w dał i rzucie piłeczką palantową.

            Nasi uczniowie wypadli rewelacyjnie, zdobywając złoto w klasach pierwszych i czwartych oraz srebro w klasach trzecich. 

          • ROBOT MOICH MARZEŃ

          • Na przełomie kwietnia i maja  dzieci z zerówek brały udział w konkursie plastycznym pt. „Robot moich marzeń”.

            Konkurs był  jednym  z etapów innowacji pedagogicznej. Organizatorom chodziło o zainteresowanie dzieci nowymi technologiami, rozwijanie ich wyobraźni, pomysłowości kreatywności. W konkursie wzięło udział 15 dzieci. Oto laureaci:

            I miejsce – Fabian N. 0d

            II miejsce – Tomasz L. 0d

            III miejsce – Aleksander B. 0d

            Wyróżnienia otrzymali: Michał Z., Marcelina D., Franek S., Milena K., Amelia G., Aleksander B., Szymon K., Nikodem N., Ania M., Marianna L., Nicolas G., Wiktoria N.

            Laureaci otrzymali dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.

            Również dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu robotów.


            E. Kubinka

          • Baśniowy Książ

          • 12 maja uczniowie klasy 4b przenieśli się do zamkowej krainy baśni i legend - pełnej dziecięcej radości, zabawy i magii.

            Podczas aktywnej, edukacyjnej „podróży w czasie” dzieci spotkały średniowieczną księżniczkę Annę, z którą przemierzały zamkowe dzieje. Wędrując tajemniczymi piwnicami, salonami, mali podróżnicy szukali magicznej "Książęcej Skały".

            Gry i zagadki na trasie poszerzały ich wiedzę o zamku, rozwijały kreatywność i pozwoliły odkryć potęgę wyobraźni. Podczas wycieczki po Książu dzieci poznały książańskie legendy, historie o smokach, bohaterach bajek - zwierzętach ukrytych na plafonach i w herbach. Uczniowie po zwiedzaniu zamku udali się do Palmiarni w Lubiechowie (dawnego ogrodu zimowego rodziny książecej z zamku Książ), w której zobaczyli egzotyczne rośliny (m.in. stuletnie palmy – daktylowce kanaryjskie) oraz zwierzęta.

            Wycieczka zapewniła uczniom wiele wspaniałych i niezapomnianych przeżyć.

             

          • VI Powiatowy Konkurs "Idiomy w obrazach w językach obcych"

          • 20 maja w naszej szkole odbył się finał VI Powiatowego Konkursu „Idiomy w obrazach w językach obcych” we współpracy z Stowarzyszeniem Oświatowym SOWA. Wszystkim uczestnikom konkursu i oczywiście zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo! Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu i z radością informujemy, że nasze trzy uczennice, również zajęły miejsca na podium a Adrianna Rochman z klasy 8a dodatkowo drugie miejsce w kategorii - nagroda publiczności.


            KATEGORIA

            * język niemiecki 4-6:

            1. Nikola T. (SP w Żmigrodzie),

            2. Wiktoria B. (SP w Kuźniczysku),

            3. Aurelia N. (SP w Urazie).


            KATEGORIA

             *język niemiecki/hiszpański 7-8:

            1. Hanna L. (SP3 Trzebnica) i Rozalia S. (SP 1 Trzebnica),

            2. Martyna W. (SP 3 w Trzebnicy)

            3. Anastazja P. ( SP w Wiśni Małej)  i Julia N. (SP3 Oborniki Śląskie).

            Wyróżnienia:

            Weronika G. (SP2 Trzebnica),

            Martyna F. (SP w Boleścinie),

            Izabela M. (SP w Szewcach)


            KATEGORIA

            * język angielski klasy 4-6:

            1. Łucja O. (SP w Wiśni Małej),

            2. Jan M. (SP w Powidzku),

            3. Miłosz Latański (SP w Kuźniczysku).

            Wróżnienia:

            Dorian M. (SP 1 Oborniki Śląskie) i Maria B. (SP w Osolinie)


            KATEGORIA

            *język angielski 7-8:

            1. Oliwia C. (SP2 w Obornikach Śląskich),

            2 Adrianna R. (SP1 w Trzebnicy),

            3. Marcelina K. (SP3 w Trzebnicy).

            Wyróżnienia:

            Julia M. ( SP Ujeździec Wielki) i Julia M. (SP1 w Trzebnicy)


            Koordynatorzy: Anna Matwiszyn z Zespołem Języków Obcych

          • Konkursu Piosenki Dziecięcej Biedronka🐞🐞🐞

          •  

            18 maja 6 reprezentantów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach Konkursu Piosenki Dziecięcej Biedronka🐞🐞🐞, organizowanym rokrocznie w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy. Co roku festiwal wzbudza wiele emocji. Nie inaczej było w tym roku. Na przesłuchania na trzebnickiej scenie wstawili się uczniowie szkoły wyłonieni wcześniej w szkolnych eliminacjach: Hania, Victor, Karol, Michalina oraz Adela z Hanią w duecie. Wszyscy zaprezentowali się śpiewająco! Swoim występem zachwycili Jury, które postanowiło, że do ścisłego finału przejdą Karol Z. z klasy 3a, Victor O. z klasy 2c oraz duet Adela i Hanią z klasy 1d. W najbliższym czasie uczniowie Ci będą walczyli o podium na uroczystej gali. Już teraz gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za wszystkich uczestników Festiwalu Piosenki Biedronka.🐞🐞🐞

             

            Koordynatorzy konkursu: Anna Śródka i Izabela Głuchowska.

          • Wycieczka do Parku Dinozaurów w Krasiejowie

          •         18 maja uczniowie klas: 5a, 6a i 6b, wraz z opiekunami odwiedzili Park Jurajski

            w Krasiejowie. Jura Park to idealne miejsce dla ludzi młodych, ciekawych świata

            i żądnych wiedzy.

            Atrakcje, które tam na nas czekały to:

            1. Park ewolucji, gdzie odbyliśmy podróż w czasie na pokładzie promu kosmicznego. Na własne oczy zobaczyliśmy moment zagłady dinozaurów i przeszliśmy śladami naszych przodków, poznając historię i ewolucję człowieka.

            2. Tunel czasu, w którym odbyliśmy niezapomnianą podróż wehikułem czasu od momentu powstania Wszechświata, Układu Słonecznego i Ziemi do momentu powstania i rozwoju życia.

            3. Jura Park – ścieżka edukacyjna na świeżym powietrzu, gdzie mogliśmy się spotkać oko w oko z ponad setką realistycznych modeli dinozaurów.

            4. Pawilon paleontologiczny, w którym podziwialiśmy ekspozycję „in situ”

            z oryginalnymi skamieniałościami prehistorycznych płazów i gadów z okresu Triasu.

            5. Prehistoryczne oceanarium, gdzie podziwialiśmy sceny z życia prastarych wodnych stworzeń.

            6. Park rozrywki i plac zabaw gdzie można było korzystać z huśtawek, karuzel, zjeżdżalni i innych ciekawych atrakcji.


            Wycieczka zapewniła nam wiele wspaniałych, niezapomnianych wrażeń. Na pewno

            długo zostanie w naszej pamięci.

          • LAPOŃSKA WIOSKA KALEVALA

          • 16 maja uczniowie klasy 4a oraz 4c wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do fińskiej wioski KALEVALA. Uczniowie brali udział w grach i zabawach oraz warsztatach kulturowych o Finlandii. Dzieci odwiedziły zagrodę reniferów, miały również możliwość zabawy i spaceru z pieskami huskimi.  Zadowoleni i bogatsi o ciekawe informacje dotyczące Finlandii wrócili do szkoły.

          • TEATRZYK CIENI

          • Klasa 2a ma przyjemność zaprezentować teatrzyk cieni, który powstał na podstawie ulubionej książki naszych uczniów - „Shark in the Park” (autor - Nick Sharratt).

            To był pierwszy kontakt uczniów z taką formą przedstawienia, realizowanego podczas cotygodniowych zajęć plastycznych. Najpierw narodził się pomysł, a potem sukcesywnie realizowane były, nie bez pewnych przeszkód, jego etapy. Uczniowie sami tworzyli postacie, zastanawiali się nad sposobem ich zamocowania, różnym ustawieniem światła, odpowiednim tłem… Ostatecznie ogromna ilość przygotowanych kształtów i postaci została znacznie zredukowana, a dekoracje stałe zamontowane zostały za pomocą plasteliny. Ogromnie nam żal, że nie wszystkie elementy zostały wykorzystane, ale tłum aktorów po drugiej stronie ekranu powodował spore zamieszanie. Często również na ekranie naszego teatrzyku pojawiały się dziury, więc chętni uczniowie zostawali po lekcjach, by go systematycznie naprawiać.

            Podczas nagrania również napotykaliśmy na pewne przeszkody – poza brakiem odpowiedniego sprzętu nagraniowego, który nie byłby tak czuły na światłocień, musieliśmy nagrywać wielokrotnie, bo często wkradał się jakiś niechciany dźwięk. Ale jesteśmy dumni z efektu końcowego! I z tego, że uczyliśmy się na własnych błędach i potrafiliśmy wyciągać wnioski. Naprawialiśmy, powtarzaliśmy, zmienialiśmy…

             

            A ja, Joanna Dybała, gratuluję fantastycznym dzieciom cierpliwości, wytrwałości, chęci i ogromnej satysfakcji.

             

             

             

            Zapraszamy na: Shadow Theatre „Shark in the Park” by Nick Sharratt link poniżej: