• Finał Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej

• Jesteśmy wicemistrzami  Powiatu w Finale Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej ⚽🥈. W dniu 13.05.2022 r. chłopcy naszej szkoły, w składzie: Szymon S., Alan Z.,  Maciej W.,  Mikołaj S., Jakub B., Eamonn S., Kornel J., Aleksander K., Jan M., Jakub C., wywalczyli srebrny medal. Poziom zawodów był bardzo wyrównany. W turnieju brało udział 8 zespołów.

Gratulacje chłopcy!!!

• WIOSENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

• Nasi najmłodsi medaliści z Sp1 Trzebnica wzięli udział w ,,Wiosennych Biegach Przełajowych”. Jadzia Ś. i Wiktor W. zdobyli złoto. Natomiast Iga K. -  srebro. Drużynowo wywalczyliśmy III miejsce. 🥉

Gratulacje!

• Finały Strefy Wrocławskiej Igrzysk Młodzieży Szkolnej

• Finał Strefy Wrocławskiej Igrzysk Młodzieży Szkolnej już za nami . W kolejnym już dla nas turnieju w Brzegu Dolnym udział wzięli Mistrzowie powiatów Strefy Wrocławskiej. Nasze dziewczęta z SP1 Trzebnica ostatecznie wywalczyły V miejsce. Gratulacje dla całego zespołu:  Alicji K., Zuzanny K.,  Alicji D., Julii K.,  Mai S., Malwiny S.,  Aliny Ch.,  Mai N., Mai B., Oliwii O., Jagody G. i Niny R.

• PIŁKA NOŻNA

• Jesteśmy wicemistrzami w Finałach Powiatowych w piłce nożnej dziewcząt ⚽️ i w mini piłce nożnej  dziewcząt 👍👏⚽️⚽️⚽️🥈🥈Gratulacje dla obu zespołów SP1 Trzebnica 🥰

• Powiatowy Konkurs Matematyczny "Wesołe myślenie"

• 6 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny "Wesołe myślenie", w którym brali udział nasi trzecioklasiści, a mianowicie Janek G. z klasy 3a oraz Tomasz R. z klasy 3d. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać pięć logiczno-matematycznych zadań. Pomimo trudnych i skomplikowanych zadań chłopcy uplasowali się kolejno na VI - Janek i VII - Tomek miejscu, na 15 uczestników z całego powiatu trzebnickiego.

Brawo chłopcy!!! Gratulujemy!

• Wycieczka do lasu – sadzenie drzew

•      4 maja uczniowie klas 1c i 7b wraz z opiekunami brali udział w akcji sadzenia drzew w okolicy Twardogóry w Nadleśnictwie Oleśnica Śląska. Było to jedno z działań, które podejmujemy, aby uczcić Dzień Ziemi.

Po dotarciu do lasu pani Leśnik przekazała nam najważniejsze informacje dotyczące rodzajów drzew w tej okolicy oraz technik sadzenia. Dowiedzieliśmy się, na jaką głębokość mają być wysadzane sadzonki i jakie drzewa będziemy sadzić. Poinstruowała nas także o zasadach bezpiecznego wykonywania prac sadzeniowych.

Starsi uczniowie otrzymali potrzebny sprzęt i ochoczo zabrali się do pracy. Sadzili dęby i lipy techniką „w jamkę”.

Młodsi uczniowie w tym czasie wybrali się z panią Leśnik na spacer po lesie. Po drodze mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat ochrony drzewostanu, zasad zachowania w lesie, a także gospodarki leśnej prowadzonej przez leśniczych.

Na koniec wycieczki wszyscy zgromadziliśmy się przy ognisku, aby się posilić upieczonymi przez siebie kiełbaskami. Było bardzo wesoło i przyjemnie. Długo będziemy wspominać tę wycieczkę. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i przyczyniliśmy się do odmłodzenia drzewostanu w lesie.

• Konkurs "Jedynka ma talent"

W dniu 4.05.2022 r. w naszej szkole odbyła się druga edycja konkursu "Jedynka ma talent" dla uczniów klas 0-3. Nasi uczniowie zaprezentowali swoje rozmaite talenty i umiejętności. Wszystkie występy zachwyciły publiczność i jury. Zwycięzcami zostali:

- Nadia z klasy 2a w kategorii: talent ruchowy, za występ taneczny                z własnym układem choreograficznym;

- Zosia z klasy 2b w kategorii: talent słowno-muzyczny, za recytację pouczającego wiersza własnego autorstwa;

- Oliwier z klasy 2a w kategorii talent plastyczny.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!

• Natalia S. laureatką Konkursu Powiatowego “ZNAM JANA PAWŁA II”

21 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Trzebnicy odbył się XIV Powiatowy Konkurs biograficzny “Znam Jana Pawła II” dla uczniów z klas VII - VIII. Celem konkursu było przede wszystkim poszerzenie wiedzy o naszym wielkim Rodaku. Uczniowie zmagali się z zadaniami o zróżnicowanym stopniu trudności.  Nasza uczennica Natalia S. z kl. VIIIa zajęła V miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!