• Zakochani w…porządku ♥

• 21. września klasa 4A w ramach akcji Sprzątanie Świata wybrała się do Parku Solidarności. Uczniowie postanowili zrobić coś pożytecznego dla Matki Ziemi i swej najbliższej okolicy. Ich celem stało się posprzątanie  jednego z trzebnickich parków i Alei Zakochanych. Wszyscy z ogromną chęcią i wielkim uczuciem zaangażowali się w tę akcję. Przy okazji – spędzili miło czas na świeżym powietrzu.  Ta „randka” naprawdę się udała!

• WYCIECZKA DO GRODU MIKOŁAJA KOPERNIKA

•           Klasy 8a i 8b rozpoczęły obecny rok szkolny dwudniową wycieczką do Torunia.

26 września zwiedziliśmy z przewodnikiem w formie gry terenowej m.in. dom Mikołaja Kopernika, Kamienicę pod Gwiazdą, dwór Artusa, krzywą wieżę, ruiny zamku krzyżackiego, pospacerowaliśmy po Starówce. Następnie udaliśmy się do Muzeum Piernika, interaktywnej placówki muzealnej, w której odbył się fantastyczny  pokaz połączony z warsztatami historycznego wypieku piernika.

27 września udaliśmy się do Planetarium, w którym, dzięki specjalnej aparaturze, wyświetla się popularne pokazy astronomiczne. Projekcja  przybliżyła nam informacje  o wielkości i budowie Wszechświata, opisała najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, ujawniła  tajemnice planet i galaktyk. Ostatnią atrakcją wycieczki była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Główna idea ekspozycji to zademonstrowanie doświadczenia dowodzącego ruchu Ziemi wokół własnej osi. Wystawa rozmieszczona  jest na sześciu piętrach. Na każdym uczyliśmy się czegoś innego, np.: o obrotach, rzece, barwach, przebudowie. Bawiąc się, poszerzyliśmy swoją wiedzę.

Wycieczka była pełna wrażeń i atrakcji.