19 maja 2018 r. uczniowie „naszej Jedynki” uczestniczyli w zajęciach teoretyczno-praktycznych w biegu na orientację. Trening prowadzony był przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej. Istotą biegu jest wykorzystanie umiejętności nawigacji w terenie i koordynacji fizycznej. Po zdobyciu umiejętności odczytywania map, przyszła kolej na sprawdzenie się w terenie. Na starcie stanęli uczniowie i chętni rodzice, którzy również pragnęli spróbować swoich umiejętności w terenie. Była to zabawa edukacyjna dla wszystkich. Rozpiętość czasowa pokonania trasy była bardzo zróżnicowana, ale wszyscy zadowoleni stawili się na mecie. Na koniec każdy startujący otrzymał wydruk komputerowy pokonywania czasowego odcinków między punktami kontrolnymi. Było to wspaniałe doświadczenie, które na pewno przyda się w kolejnych zawodach w biegu na orientację, ale i w życiu codziennym.
Opiekunami i współorganizatorami byli Lidia i Piotr Rojewscy oraz Józef Wojciechowski.
Edukacyjna sobota z mapą-Bieg na Orientację
Wiosenne Biegi Przełajowe o Puchar Kocich Gór 2018
Tegoroczne biegi przełajowe, które odbyły się 16 maja, ilością zawodników pobiły poprzednie lata. Ogromna rzesza startujących dzieci oraz odpowiednia pogoda sprawiały, że rywalizacja była bardzo zacięta. Wszyscy uczniowi,e zarówno klas młodszyc,h jak i gimnazjalnych mieli do pokonania dystans około 1000 m. Trasa przebiegała między stawami. Osobno na starcie pojawiały się dziewczęta i chłopcy. Do klasyfikacji ogólnej branych było tylko 26 pierwszych przekraczających metę zawodników. Rewelacyjnie spisał się uczeń klasy trzeciej Oliwier Sądkiewicz, który biegnąc z zawodnikami klas czwartych. Wywalczył 2 miejsce. Z dumą odbierał swoją pierwszą indywidualną nagrodę. Pozostali startujący uczniowie klas trzecich, choć nie stanęli na podium, spisali się na medal, przebiegając dystans w czołówce. Brawo! Drugą grupę stanowili gimnazjaliści, których na starcie stanęło dużo mniej. Wszyscy nasi uczniowie zdobywali ważne punkty do klasyfikacji końcowej. Dwóch z nich stanęło na podium: Legierski Tomasz- 2 miejsce i Piotr Kręczewski - 1 miejsce, wygrywając swoją grupę wiekową.W klasyfikacji szkół gimnazjalnych zajęliśmy drugie miejsce. Wszystkim startującym gratulujemy. Opiekunami byli Lidia Rojewska i Józef Wojciechowski
Program Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej pt."Bieg po zdrowie"
Od stycznia do maja 2018 r. w szkole SP1 przystąpiliśmy do realizacji programu Antytytoniowego. Programem zostali objęci uczniowie kl. IVa - wych. U. Dufrat i Rodzice.Program ma na celu pokazanie rzetelnej wiedzy na temat problematyki palenia papierosów, wdraża do podejmowania świadomych decyzji i dbałości o własne zdrowie i otoczenia. Ważnym elementem programu jest zaangażowane rodziców w jego realizowaniu. Program realizowany był na lekcjach wychowawczych, wychowania fizycznego i w wolnym czasie. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w realizacji programu, były zaangażowane.Tematy profilaktyki antytytoniowej były ciekawe i budziły duże zainteresowanie, np. skład dymu papierosowego, szkodliwość palenia, asertywność.
Ciekawą formą programu były zajęcia, podczas których uczniowie wykonywali papierosy z różnych szkodliwych materiałów. Skład wykonanych papierosów realnie odzwierciedlał bardzo niezdrowe i niekorzystne działanie na ich zdrowie. Współpraca z rodzicami pomogła w kształtowaniu u dzieci postaw prozdrowotnych.
WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA I MALBORKA
Szkoła to nie tylko nauka w klasach, ale także w terenie. Dlatego postanowiliśmy wyruszyć do Trójmiasta, Szymbarku i Malborka.
W pierwszych dniach maja klasy 7a, 7bi 2aG z wychowawcami wybrali się na trzydniową wycieczkę.Pierwszą atrakcją był Szymbark na Kaszubach. Zwiedziliśmy Centrum Edukacji i Promocji, a tam: Najdłuższą Deskę Świata, Dom Sybiraka z łagrem, Dom do góry nogami.Drugiego dnia byliśmy w Gdańsku i Gdyni. W trakcie spaceru po Starówce Gdańskiej podziwialiśmy m.in. Kościół Mariacki, Barbakan, Dwór bractwa św. Jerzego. W Gdyni zwiedziliśmy okręt "Błyskawica". Tego dnia skorzystaliśmy również z kąpieli w Bałtyku- to była zabawa! Ostatnią atrakcją był Zamek Krzyżacki w Malborku.W wesołych nastrojach i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
11 maja byliśmy organizatorami Mistrzostw Gminy Trzebnica w piłce nożnej chłopców rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej
Niestety awans nie dla nas. W tym roku nie mieliśmy reprezentacji ,która mogła stawić czoła rywalowi i zawalczyć o awans do finałów powiatowych. W zawodach miały prawo uczestniczyć wszystkie szkoły gminne. Do rozgrywek zgłosiły się cztery drużyny: Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjum Sportowo-Językowego i Szkoły Podstawowej w Ujeźdźcu Wielkim. Mecze, trwające 2×15 minut, rozegrano systemem „każdy z każdym”. Po bardzo ambicjonalnej grze zawody zakończyliśmy na IV miejscu. Skład drużyny: Osik Szymon, Maciek Woźniak, Kornel Zabłocki, Bartek Jackowski, Błażej Basiak, Damian Jański, Dominik Świdziński, Karol Stec, Jakub Wróbel, Miłosz Wilga. Drużynę prowadził P. Rojewski.
Nasi uczniowie międzynarodowym projekcie ERASMUS+ w Austrii, Klaffer - Youth Exchange “Human Rights Club”
Miło nam poinformować, że w najbliższe wakacje 4 uczniów klas VII będzie uczestniczyło, wraz z innymi uczestnikami z 8 krajów, w międzynarodowym projekcie ERASMUS+ w Austrii, Klaffer - Youth Exchange “Human Rights Club” 18.08.-01.09.2018 (organizacja liderująca Kinderfreunde, partner Stowarzyszenie Oświatowe "SOWA"). Zakwaterowanie, wyżywienie, program i 180 Euro na osobę na podróż są finansowane ze środków Unii Europejskiej. Życzymy powodzenia naszym uczniom w przecieraniu pierwszych szlaków projektowych i odwagi w tej anglojęzycznej przygodzie!
Opiekun wyjazdu (wolontariat): A. Matwiszyn
Europejski Dzień Języków Obcych
W ubiegłym tygodniu w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych odbyły się klasowe konkursy piosenki "bilingualnej". Zadaniem uczniów było uzupełnienie ze słuchu luk we fragmentach 3 piosenek w różnych językach (angielski - No roots Alice Merton; hiszpański - CNCO - Reggaetón Lento (Bailemos); niemiecki Der Schlumpfenster). Celem konkursu była przede wszystkim radość z różnorodności językowej Europy, sprawdzenie swoich umiejętności rozumienia ze słuchu i zachęcenie do wczytywania się w teksty piosenek, świadomego nucenia i zapamiętywania słówek. Zwycięzcy zostali nagrodzeni ocenami: Max: 30 pkt
Klasy 4: Emilia Lewicka 20 pkt;
Klasy 6: Hania Chmielewska 23 pkt. Julia Chmielewska 22pkt
Klasy 7: Oriana Mackiewicz 29 pkt. , Amelia Sztyma 28 pkt.
3 gim.: Błażej Basiak 23 pkt., Latus Martyna 21 pkt.
Gratulujemy!
Omnibusik w podróży do Włoch
10 maja odbył się dla grup zerówkowych konkurs Omnibusik pt. „Podróż do Włoch”, organizowany przez Przedszkole Integracyjne w Trzebnicy.Naszą szkołę reprezentowały: Adrianna Kordus, Maja Lewandowska i Marysia Koza.Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat Włoch, kultury i jedzenia włoskiego, jak również z pojęć matematycznych i polonistycznych oraz środowiska społeczno-przyrodniczego.
W tegorocznej edycji Omnibusika drużyna z Przedszkola Integracyjnego zajęła I miejsce.II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2, zaś III drużyna z Przedszkola z Pęgowa.Wyróżnienie otrzymały drużyny ze Szkoły Podstawowej z Ujeźdźca Wielkiego i Szkoły Podstawowej nr 1 z Trzebnicy.Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, kubek Przedszkola Integracyjnego, nagrody książkowe oraz cukierki. Gratulujemy wszystkim drużynom udziału w konkursie.
Wycieczka do Trójmiasta i Malborka
Szkoła to nie tylko nauka w klasach, ale także w terenie. Dlatego postanowiliśmy wyruszyć do Trójmiasta, Szymbarku i Malborka.
W pierwszych dniach maja klasy 7a, 7b i 2aG z wychowawcami wybrali się na trzydniową wycieczkę.Pierwszą atrakcją był Szymbark na Kaszubach. Zwiedziliśmy Centrum Edukacji i Promocji, a tam: Najdłuższą Deskę Świata, Dom Sybiraka z łagrem, Dom do góry nogami. Drugiego dnia byliśmy w Gdańsku i Gdyni. W trakcie spaceru po Starówce Gdańskiej podziwialiśmy m.in. Kościół Mariacki, Barbakan, Dwór bractwa św. Jerzego. W Gdyni zwiedziliśmy okręt "Błyskawica". Tego dnia skorzystaliśmy również z kąpieli w Bałtyku- to była zabawa! Ostatnią atrakcją był Zamek Krzyżacki w Malborku.W wesołych nastrojach i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.Fotogaleria wkrótce!
Zapraszamy do śpiewania
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Szkolnym Konkursie Piosenki "Śpiewać Każdy Może".Szlifujcie głosy, pracujcie nad dykcją, ćwiczcie teksty, bądźcie gotowi ! ! ! Konkurs odbędzie się 6 czerwca w auli szkolnej. W konkursie wystąpić mogą soliści i zespoły (max. 4 osoby). Uczestnicy wykonują wybrany przez siebie utwór w języku polskim.Podkład do piosenki należy mieć na pendrive w dniu konkursu. Zgłoszenia składać do 30 maja 2018r., do nauczyciela muzyki Joanny Nieradki lub uczennicy gimnazjum Kamili Boczar z kl.2b.
Powiatowe Mistrzostwa w Czwórboju lekkoatletycznym
26 kwietnia ponad 120 dzieci ze szkół podstawowych rywalizowało w Powiatowych Mistrzostwach w Czwóboju Lekkoatletycznym. Przy pięknej słonecznej pogodzie wielu zawodników pobijało swoje rekordy życiowe, pobijane były także rekordy szkół. Gratulujemy.
Piotr Rojewski
Reprezentacja klas czwartych w kolejnym sprawdzianie
Nasz zespół składzie:Tobiasz Ćwikła, Piotr Wieczorek, Maciej Sadło, Mateusz Morgiel, Kajetan Kapelańczyk, Kacper Wysocki, Filip Krawczyński, Kordian Makles, Jan Szweiger, Norbert Sapa i Karol Pijorek wywalczył III miejsce w Gminnych zawodach w Piłce Nożnej Chłopców. Do rozgrywek przystąpiło pięć drużyn. Zawody odbyły się 27 kwietnia na Stadionie Miejskim Fair Play Arena w Trzebnicy. Byliśmy najmłodszą startującą reprezentacją szkolną. Gratulujemy!!!! Drużynę przygotował i prowadził Piotr Rojewski.
3 miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu w piłce nożnej
14 maja 2018 r. na Stadionie miejskim Fair Play Arena odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt. Piękna słoneczna pogoda i silna wola zdobycia medalu pomagała naszej drużynie ,osłabionej brakiem dwóch podstawowych zawodniczek osiągnąć cel .Powtórzyły tegoroczny sukces z halowej piłki nożnej –zajmując trzecie miejsce. Miłą niespodzianką było również wyróżnienie naszej bramkarki Natalii Rau, która w tym roku szkolnym już po raz drugi otrzymała nagrodę za najlepszą bramkarkę Turnieju Powiatowego. Najwięcej bramek natomiast dla naszej szkoły zdobyła Wiktoria Modelska-gratulujemy.
Zespół występował w składzie Wiktoria Modelska-kapitan,Julia Lutomska ,Paulina Szewczyk,Marysia Kluga, Zosia Szpil, Ola Sadło, Dominika Talaga, Wiktoria Kręgulewska, Kinga Miklas i Rau Natalia. Drużynę przygotowywała i prowadziła Lidia Rojewska.
30 metrowa laurka na 200-lecie Parafii św.Bartłomieja i św. Jadwigi
Z okazji jubileuszu 200 – lecia Parafii św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi w Trzebnicy dzieci z SP nr 1 pod opieką swoich pań katechetek Moniki Wojewódki i Moniki Budziak - Mielnik przygotowały 30 metrową laurkę. Przez kilka dni rysowały swoje postaci połączone sercami pod hasłem „Parafia św. Bartłomieja Apostoła i św. Jadwigi to MY”. 14 maja delegacja złożona z uczniów klas 0 „A” i 0 „B” odśpiewała ks. Proboszczowi Jerzemu Olszówce najlepsze życzenia i podarowała przygotowaną przez dzieci niespodziankę.
SEBASTIAN TRYBEK Z KL. 7B LAUERATEM OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY Z CHEMII OLIMPUS
22 marca 2018 roku odbyła się sesja wiosenna ogólnopolskiej olimpiady Olimpus z chemii.Do konkursu przystąpiło 13 uczniów z klas siódmych i drugich gimnazjalnych - Kamila Boczar 2bG, Kateryna Bobryka 2bG, Konstacja Klimuk 2bG, Katarzyna Burak 7a, Hanna Podyma 7a, Natalia Wołoszyn 7a, Aleksander Przysiężny 7a, Mateusz Kalinowski 7b, Norbert Katura 7b, Sebastian Trybek 7b, Michał Wojciechowski 7b i Jakub Wróbel 7b. Wszyscy rozwiązywali testy wielokrotnego wyboru różne dla poszczególnych klas.
Miło mi poformować, że
laureatem konkursu został SEBASTIAN TRYBEK z 7b
W szkole najlepsze wyniki uzyskali.
-
Sebastian Trybek 7b
-
Hanna Podyma 7a
-
Michał Wojciechowski 7b
-
Katarzyna Burak 7a
-
Norbert Katura 7b
Wszystkim uczniom dziękuje za przygotowanie do konkursu i gratuluję wyników.
Sylwia Drewniak
-
ZEBRANIA 15.05.2018r.
W dniu 15 maja (WTOREK) odbędą się spotkania z rodzicami godzina 17.30,
następnie konsultacje godzina 18.00
2 A GIM
Wojciechowski Józef
GABINET 38
2 B GIM
Baraniecka - Lech Edyta
GABINET 28
2 C GIM
Kubaszewska Agata
GABINET 37
3 A GIM
Drewniak Sylwia
GABINET 16
3 B GIM
Milner - Firkowska Beata
GABINET 23
3 C GIM
Dyk Beata
GABINET 26
3 D GIM
Wolar de Jong Patrycja
GABINET 24
0A
Zalewska Anna
GABINET 40
0B
Agnieszka Wałejko
GABINET 44
1A
Małys Danuta
GABINET 47
1B
Piłat Anna
GABINET 46
1C
Mandziej Beata
GABINET 45
2A
Boczar Jolanta
GABINET 49
3A
Głuchowska Izabela
GABINET 17
3B
Szymkowiak Katarzyna
GABINET 53
4A
Urszula Dufrat
GABINET 20
4B
Jędrzejewska Aneta
GABINET 35
4C
Mazij Agnieszka
GABINET 36
6A
Kędziora Justyna
GABINET 27
6B
Boruta Anna
GABINET 7
7A
Trela –Żelazko Beata
GABINET 8
7B
Bahryn-Kamińska Katarzyna
GABINET 21
UWAGA! KONKURS NA MEMA O SZKOLE
Zapraszamy do udziału w zabawie na najlepszego mema "Ja i moja szkoła". o tematyce szkolnej w języku angielskim, niemieckim lub hiszpańskim (np. idealna lekcja; aktywności na zajęciach i przerwach, motywacja, trudności, ulubiony przedmiot, etc.) Poniżej zasady uczestnictwa:
Przedmiot konkursu: internetowe memy graficzne (zdjęcie + tekst) zrobione na podstawie zdjęcia wykonanego przez uczestnika na terenie SP1 z komentarzem tekstowym w języku obcym. Tekst powinien w sposób krótki, najlepiej humorystyczny, przekazywać przesłanie akcji "Ja i moja szkoła". Prace można wykonywać przy pomocy dostępnych w Internecie generatorów memów.
Cel konkursu: promowanie idei identyfikowania się z własną szkołą; popularyzacja nauki języków obcych; zachęcanie do kreatywnego wykorzystywania nowoczesnych technologii, rozwijanie kreatywnego myślenia
Kto może uczestniczyć: każdy uczeń naszej szkoły
Terminy: nadsyłanie prac konkursowych do: 30 maja 2018 na maila amskot77@gmail.com w tytule wiadomości: konkurs na mema. W opisie należy podać imię, nazwisko i klasa autora.
Wyniki konkursu.
Wyboru prac zakwalifikowanych do konkursu dokona Komisja Konkursowa (3 nauczycieli +Samorząd Szkolny)
Ostatecznie zwycięskiego mema wyłoni społeczność szkolna poprzez głosowanie. Jedynym kryterium wyboru nagrodzonych prac będzie uzyskanie największej liczby głosów.
Wyniki konkursu ogłoszone zostaną najpóźniej do 08.06.2018 i następnie opublikowane na stronie internetowej szkoły
Od decyzji Komisji Konkursowej nie przysługuje odwołanie.
Nagrody - czek na zakup wybranej przez zwycięzcę nagrody na sumę:
- za 1 miejsce 100zł,
- za 2 miejsce 50zł
Ogólne zasady konkursu:
- Opiekun konkursu pani Anna Matwiszyn
- uczestnikiem konkursu może każdy uczeń szkoły
- Autorem mema może być tylko jeden uczeń
- Jeden uczeń może wysłać maximum 2 prace,
- Mem zgłoszony na konkurs musi być wykonany osobiście przez uczestnika.
- Mem należy zrobić na podstawie zdjęcia wykonananego przez uczestnika na terenie SP1 z komentarzem tekstowym w języku niemieckim lub angielskim. Zdjęcie może zawierać wizerunek wyłącznie osób zgłaszających się do konkursu. Prace wykonane na podstawie innych materiałów graficznych nie będą brane pod uwagę przy ocenie.
- mem nie może personalnie nikogo obrażać ani wyśmiewać, nie może być obraźliwy, ksenofobiczny, obrazoburczy czy wulgarny. Powinien być w granicach dobrego smaku :)
- Jeżeli zostanie wykorzystany kogoś wizerunek (nauczyciel, uczeń), to prosimy o zapytanie się tej osoby i omówienie z nią pomysłu.
- memy można tworzyć za pomocą dowolnej aplikacji,
- prace powinny być zapisane w formatach: jpg lub png
- Korzystamy ze źródeł z wolną licencją różnego rodzaju generatory memów (np. memy. pl ), czy grafiki pobrane z pixabaya, unsplash.com
- Prace nominowane i praca zwycięska zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły po uzyskaniu zgody na publikację wizerunku.
Spotkanie z poezją
Niezwykłe spotkanie z Panią Małgorzatą Krzak na pewno pozostanie długo w pamięci uczniów klasy 4a Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzebnicy. Na zaproszenie nauczycielki j.polskiego dzieci odwiedziła nauczycielka, poetka, autorka bloga: Wierszem malowane, a prywatnie mama Wojtusia. Pani Małgorzata jest osobą życzliwą i uśmiechniętą. Nic więc dziwnego, że została ciepło i z wielkim entuzjazmem przyjęta przez uczniów. Wszyscy z uwagą wysłuchali Jej wierszy- wesołych i żartobliwych, ale zawsze trafnie opisujących świat dzieci. Autorka opowiadała o swojej pasji pisania i zachęcała młodych słuchaczy do realizowania marzeń. To była niezwykła lekcja j.polskiego. Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkania w naszej szkole.
B. Milner-Firkowska
DZIEŃ ZIEMI
23 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ ZIEMI. Działania jakie podjęliśmy, aby zwrócić uwagę uczniów na to ważne wydarzenie ekologiczne były następujące:
- zorganizowanie konkursu plastycznego dla klas IV-VII szkoły podstawowej i dla klas II-III
gimnazjum;
- zorganizowanie drużynowego konkursu wiedzowego dotyczącego ochrony środowiska
dla klas VII szkoły podstawowej i dla klas II gimnazjum;
- warsztaty ekologiczne dla klas IV i VI szkoły podstawowej;
- przeprowadzenie ogólnopolskiego konkursu EKOTEST dla klas III gimnazjum.
Wyniki konkursu plastycznego:
a) w kategorii szkoły podstawowej
I miejsce – Kamila Marek kl.VII. b
II miejsce – Karolina Karbownik kl.IV. B
III miejsce – Marta Wnęk kl. IV. A
b) w kategorii gimnazjum
I miejsce – Natalia Grzegorzewska kl.III.c
II miejsce – Kamila Boczar kl.II.b
III miejsce – Natalia Sługocka kl.III a
Wyniki konkursu drużynowego:
I miejsce – klasa VII a szkoły podstawowej
II miejsce – klasa II b gimnazjum
III miejsce – klasa II c gimnazjum
Wyniki konkursu ogólnopolskiego zostaną przesłane do szkół 31 maja 2018r.
GRATULUJEMY !
Warsztaty ekologiczne odbyły się pod hasłem „Drugie życie odpadów”. Tym razem recyklingowi poddane zostały bawełniane koszulki. To z nich dzieci, jedynie nprzy użyciu nożyczek zrobiły torby na zakupy.
Dzień Ziemi zorganizowały nauczycielki: Katarzyna Proksza i Beata Trela-Żelazko
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie