• "Złociaki na zwierzaki"
          • "Złociaki na zwierzaki"

          • 3 lutego gościliśmy w szkole przedstawicielki Fundacji Centaurus - Adriannę Worschę i Aleksandrę Menartowicz, które opowiedziały uczestnikom projektu "Złociaki na zwierzaki" czyli klasom IIc i Ib los niedożywionych zwierząt, zwierząt nad którymi się znęcano, przedstawiły zasady adopcji realnej i wirtualnej, opisały swoją pracę. Uczniowie dowiedzieli się, że Fundacja ocaliła 800 koni, 50 osiołków, paręset psów, liczne zwierzęta gospodarskie i domowe oraz że potrzebna jest każda złotówka, ponieważ leczenie zwierzaków jest bardzo kosztowne. Klasy zdeklarowały się zebrać fundusze na leczenie chorych zwierząt.

        • Gimnazjada w Tenisie Stołowym
          • Gimnazjada w Tenisie Stołowym

          • W Szkolnym Turnieju w Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt najlepszą wśród dziewcząt okazała się Marysia Kluga, która została mistrzynią szkoły w tenisie stołowym, drugie miejsce zajęła Kamila Boczar, na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Kręgulewska. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Jakub Durasiewicz, drugą pozycję zajął Marcel Baura, trzecią Konrad Pietralik, czwartą Natan Kowalski, a piątą Hubert Bartela. Pierwsi trzej najlepsi zawodnicy z dziewcząt i chłopców reprezentowali dnia 3 lutego naszą szkołę w rozgrywkach gimnazjady gminnej. Niestety z powodu kontuzji nogi nie wystartowała w rozgrywkach gminnych mistrzyni szkoły Marysia Kluga. Choć nasi gimnazjaliści zacięcie walczyli o mistrzostwo gminy, niestety przeciwnicy okazali się lepsi i tym razem musieli uznać wyższość gimnazjalistów z Powiatowego Gimnazjum Sportowo-Językowego i zadowolić się zdobytym drugim miejscem. Prowadzącym zespoły chłopców i dziewcząt był P. Rojewski.

          • KONKURS BIBLIJNY DLA KLAS II JUŻ ROZSTRZYGNIĘTY

          •  

            LAUREATAMI KONKURSU ZOSTALI :
            I miejsce Maria Gaweł II B
            II miejsce Klaudia Piasecka II C
            III miejsce Paulina Bliźniak II B
            Klaudia Bartosik II D

            Szkolny Konkurs Biblijny dla klas II gimnazjum ze znajomości Ewangelii Św. Marka odbył się w auli szkolnej Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy 25.01.2017 r. W konkursie wzięło udział 17 gimnazjalistów. Uczniowie mięli do rozwiązania test składający się z 30 pytań. Uczniów do konkursu przygotowała p. Monika Budziak-Mielnik. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

        • LICZYMY ZWIERZĘTA LEŚNE
          • LICZYMY ZWIERZĘTA LEŚNE

          • 24 stycznia klasy Ib, IIa, IIb i IIc wraz z opiekunkami p. E. Baraniecką – Lech, B. Milner – Firkowską i B. Dyk wyjechały do pobliskiego Kosinowa (okolice Prusic). Wyjazd sfinansowany przez Nadleśnictwo z Obornik Śląskich, był formą podziękowania za zebrane jesienią kasztany.

            Zima to trudny okres dla wielu dzikich zwierzaków. Śnieg i lód utrudniają zdobycie pokarmu. Leśnicy dokarmiają zwierzynę, w ten sposób pomagają im przetrwać w czasie mrozów. Dlatego tak istotna jest dla nich współpraca z wolontariuszami, którzy wspierają akcję zbierania kasztanów.

            Leśniczy Sylweriusz Król, podłowczy Marek Bajewski, skarbnik Grzegorz Potasz, członkowie Koła Łowieckiego: Zbigniew Niżyński i Krzysztof Janeczko wypełnili gimnazjalistom czas po brzegi. Najpierw był prelekcja, określenie celu spotkania, prezentacja gry na rogu myśliwskim, wytyczne, a następnie wyjście w teren. Młodzież uczestniczyła w zajęciach inwentaryzacji zwierzyny. Została podzielona na cztery grupy. I grupa pełniła funkcję naganiaczy, II - wypełniała zadania flanki prawej, III - zadania flanki lewej a IV to tzw. „czoło”. Grupy: II,III i IV miały za zadanie liczyć płoszone przez naganiaczy zwierzęta. Co niektórzy mieli szczęście, pierwszy raz widzieli z bliska sarnę:) Po zajęciach uczniowie wraz z opiekunami udali się na ognisko. Smażenie kiełbasy w zimowej aurze przy temp. -6ºC było niezwykle pozytywnym doznaniem dla wielu uczniów i nauczycieli. Zmarznięci, ale najważniejsze, że z uśmiechem na twarzy, wrócili do Trzebnicy.Szkolną koordynatorką przedsięwzięcia była p. Edyta Baraniecka-Lech

        • Nagroda dla Filmoteki Szkolnej
          • Nagroda dla Filmoteki Szkolnej


          • Dzień 12 stycznia 2017 r. na długo pozostanie w pamięci miłośników kina z Gimnazjum nr 1 im. Księcia Henryka Brodatego w Trzebnicy.Właśnie wtedy gościła u nas pani Agnieszka Kruk z Warszawy, która poprowadziła z młodzieżą warsztaty ze scenariopisarstwa. Były one formą nagrody w ramach projektu: „Filmoteka Szkolna. Akcja!”, którego współorganizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.
            Młodzież z naszej szkoły weszła na ścieżkę GRYWALIZACJI i stanęła do zmagań o złote i srebrne odznaki. Uczniowie przyjęli nazwę: „Kinomaniacy z Jedynki”, bo pragną rozwijać swoje zainteresowania: lubią oglądać filmy i podejmują próby nagrywania etiud filmowych. Założyli blog filmowy i realizowali kolejne zadania. Marzeniem było wygranie warsztatów filmowych. Radość uczniów nie miała granic, kiedy okazało się, że zwyciężyli w jednym z zadań. Do gimnazjum zawitała pani Agnieszka Kruk i poprowadziła warsztaty filmowe. W trakcie trzygodzinnych zajęć uczniowie dowiedzieli się m. in. jak wygląda praca scenarzysty i dlaczego to jest taki fascynujący zawód, jak działa wyobraźnia i co to jest logline. Były to warsztaty twórczego pisania, więc powstawały pomysły na różne filmy z bohaterami uwikłanymi w mniej lub bardziej prawdopodobne konflikty.
            Pani Agnieszka Kruk jest osobą zafascynowaną swoją pracą, bardzo energiczną, stanowczą i uśmiechniętą. Potrafiła nawiązać świetny kontakt z uczestnikami warsztatów. Prowadząca to absolwentka m. in. WSF w Warszawie i PWSFTViT w Łodzi, pracowała w zespole tworzącym serial: „ Na wspólnej”, scriptcoach, organizatorka Script Fiesty, tłumaczka książki Lindy Aronson "Scenariusz na miarę XXI wieku", założycielka StoryLab.pro, ekspert w programie Creative Europe MEDIA. Regularnie prowadzi warsztaty na festiwalach filmowych – m.in: Kino w Trampkach, 48 Hour Film Project, Warsztaty Teledysku, Wiosna Filmów, Transatlantyk, DocsAgainsGravity, Off Plus Camera, współpracuje ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty i Centrum Edukacji Obywatelskiej.
            Warsztaty minęły bardzo szybko. Przekonały nas, że warto nadal rozwijać zainteresowania i pasje młodzieży związane z filmem. W naszej szkole zajęcia w ramach Filmoteki Szkolnej prowadzone są od 2009 r. Jest to program realizowany przez Filmotekę Narodową i Polski Instytut Sztuki Filmowej, obejmujący szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne w całym kraju. Jego celem jest wprowadzenie elementów edukacji filmowej do programów nauczania. Młodzież się zmienia, ale opiekunowie pozostają ciągle ci sami: Beata Milner-Firkowska (nauczycielka j. polskiego) i Józef Wojciechowski (nauczyciel wychowania fizycznego).
            Młodzieży życzymy dalszej przygody z filmem, pomysłów, zaangażowania i sukcesów w projekcie: „Filmoteka Szkolna. Akcja!”.

            B. Milner-Firkowska

        • GIMNAZJADA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT
          • GIMNAZJADA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

          •  

            Pechowo rozpoczął się dla naszych piłkarek nożnych rok 2017. Najpierw choroba naszej bramkarki - Pauliny Łakoty, która uniemożliwiła jej występ w rozgrywkach gimnazjalnych w halowej piłce nożnej dziewcząt . Potem poważna kontuzja kolana w trakcie meczu naszej głównej atakującej - Izabeli Grzesiak. Wszystko to spowodowało, że schodziliśmy z boiska z niedosytem i wynikiem 2-1 dla dziewcząt z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy. Początek meczu przebiegał dla nas pomyślnie. Już w 5 minucie to my jako pierwsze strzeliłyśmy bramkę. Jednak zaskakujący strzał z daleka naszych przeciwniczek doprowadził do remisu kończącego pierwszą połowę. Choć na drugą połowę wychodziłyśmy bardzo skoncentrowane, to przypadkowe odbicie piłki od obrońcy spowodowało, że drugi raz wyciągaliśmy piłkę z bramki. Na domiar złego naszego kapitana zniesiono z boiska z kontuzją kolana. Żal pozostał, że nie będzie już mogła strzelić kolejnej bramki i walczyć o wygraną. Ostatecznie wynik utrzymał się do końca meczu i zajęłyśmy II miejsce. Sędzią głównym spotkania był Piotr Rojewski. Gratulujemy drużynie walecznej postawy do samego końca spotkania i gry fair-play w całym meczu.
            Skład naszego zespołu:Iza Grzesiak-zdobywczyni bramki, Weronika Dymińska, Marysia Kluga, Zosia Szpil, Wiktoria Modelska, Natalia Rau, Iza Dymińska, Wiktoria Kręgulewska, Ola Sadło, Julia Lutomska, Justyna Wysota. Drużynę prowadziła Lidia Rojewska.

        • ORSZAK TRZECH KRÓLI
          • ORSZAK TRZECH KRÓLI

          • Gmina Trzebnica po raz kolejny była organizatorem Orszaku Trzech Króli, w którym licznie uczestniczyli mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości.Orszak prowadziła Natalia Krawczyńska ze swoją gwiazdą, która zwycięzyła w Konkursie na Najpiękniejszą Gwiazdę Betlejemską. Zapraszamy do galerii zdjęć.

                          

        • I MIEJSCE W 32. BIEGU SYLWESTROWYM W KATEGORII NAJLEPSZE GIMNAZJUM
          • I MIEJSCE W 32. BIEGU SYLWESTROWYM W KATEGORII NAJLEPSZE GIMNAZJUM

          • 31 grudnia 2016 roku żegnaliśmy stary rok na sportowo. Wspólnie z rodzicami, uczniami i nauczycielami dopingowaliśmy wszystkich naszych biegaczy. Tegoroczny bieg sylwestrowy oprócz zmienionego terminu startu, innej  i dłuższej trasy mierzącej 1200 i 1400 metrów, dostarczał całej reprezentacji dużo pozytywnych emocji. Wszyscy zawodnicy naszej ekipy już na samym starcie byli bardzo motywowani przez swoich nauczycieli wychowania fizycznego oraz przez tak licznie przybyłych w tym roku rodziców. Wszyscy nasi gimnazjaliści spisali się na medal. Najbardziej wytrwali z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników i dekorację najlepszych biegaczy. Nastąpiło to dopiero około godziny 13.00. Choć było bardzo trudno, udało nam się powtórzyć sukces z poprzednich lat. Zdobyliśmy upragnione I miejsce. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Bartosz Śliwiński, który oprócz tego, że biegł dla szkoły, to godzinę później stanął na starcie biegu głównego na 10 kilometrów.  Po zakończeniu biegu zdążył stanąć na podium ze swoimi kolegami i koleżankami z gimnazjum i wspólnie cieszyć się z sukcesu.

            Drugą liczną grupę stanowili nasi wolontariusze, którzy żegnali stary rok, pomagając w organizacji całego Biegu Sylwestrowego. Już od samego rana, oprócz prac technicznych, byli pomocni przy wydawaniu pakietów startowych, nalewaniu gorącej herbaty, przyjmowania depozytu oraz dekoracji  wszystkich zawodników przebiegających metę, a było ich wszystkich bardzo dużo.

            Wszyscy uczestnicy zasługują na wielkie gratulacje i podziękowania.

            Zdobywcy złotego medalu: Sikora Ania, Gniado Emilia, Dymińska Weronika, Gawrońska Marta, Zielińska Klaudia, Kupiec Zuzanna, Dąbek Aleksandra, Grzesiak Iza, Mosoń Sandra, Szpil Zofia, Bratuś Andżelika, Cwynar Oliwia, Boczar Kamila, Sadło Ola, Sychla Ania, Burgiel Daria, ZamolskaMaja, Wysota Justyna, Rau Natalia, Śliwiński Bartosz, Marszałek Dawid, Zabiegło Damian, Boczar Bartosz, Osik Szymon, Stec Karol, Koszyka Jakub, Drozdowski Michał.

            Wolontariusze: Weronika Skotna, Weronika Psiurka, Oliwia Niebrzydowska, Julia Hućko, Martyna Bonczarowska, Natalia Ostolska, Maria Gaweł, Klaudia Piasecka, Zuzanna Kumor, Alicja Wojtaś, Marysia Kluga, Natalia Grzegorzewska, Osik Szymon, Józefiak Dominika.

            Opiekunowie grupy sportowej: Lidia i Piotr Rojewscy oraz Józef Wojciechowski.

        • Natalia Krawczyńska poprowadzi Orszak Trzech Króli
          • Natalia Krawczyńska poprowadzi Orszak Trzech Króli

          • Natalia Krawczyńska z kl.II A wygrała "Konkurs na ,,Najładniejszą Gwiazdę Betlejemską” i poprowadzi Orszak Trzech Króli 6 stycznia 2017 roku.

            Uczennice z naszej szkoły: Kamila Boczar Ib, Anna Sychla Ib, Maja Zamolska Ib i Natalia Krawczyńska IIa wzięły udział w Konkursie na ,,Najładniejszą Gwiazdę Betlejemską‘’. Koordynatorem konkursu w szkole była p. Monika Budziak-Mielnik. W niedzielę 18 grudnia 2016 r. podczas Mszy św. o 9.30 w bazylice Św. Jadwigi konkurs został rozstrzygnięty. Nagrody wręczali: Burmistrz Marek Długozima i Ks. Dziekan Jerzy Olszówka. Nasza uczennica Natalia Krawczyńska z kl.II a zajęła I MIEJSCE, dlatego też poprowadzi Orszak Trzech Króli. Ania Sychla została wyróżniona, a Kamila Boczar i Maja Zamolska dostały drobne upominki za udział w konkursie. Wszystkie gwiazdy będzie można zobaczyć podczas Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2017 roku w Trzebnicy.

        • SZKOLNY KONKURS KOLĘDNICZY KARAOKE
          • SZKOLNY KONKURS KOLĘDNICZY KARAOKE

          • 22 grudnia odbył się ,,Szkolny konkurs kolędniczy karaoke’’. Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. 
            Celem naszego konkursu było rozbudowanie chęci śpiewania kolęd, ujawnienia uzdolnień i umiejętności muzycznych. 
            Jury w składzie; P. Monika Budziak-Mielnik, P. Joanna Nieradka oraz uczennica Kamila Boczar. 
            Wyniki konkursu;
            I miejsce – Klaudia Piasecka kl. 2c 
            II miejsce – Natan Kowalski kl. 3a 
            III miejsce – Emilia Wieczorek kl. 2a
            Wyróżnienie – Zuzanna Kupiec i Zuzanna Kaczmarek kl. 3d
            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

        • SZKOLNY TURNIEJ MIKOŁAJKOWY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ  DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
          • SZKOLNY TURNIEJ MIKOŁAJKOWY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

          • Jak co roku najlepszym prezentem grudniowym dla naszych uczniów jest udział w Turnieju Mikołajkowym.Tegoroczny był trochę inny od poprzednich. Mogły w nim uczestniczyć wszystkie zgłoszone wcześniej klasy pierwsze i drugie. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach wiekowych dla chłopców i dwóch grupach dla dziewcząt. W sumie rozegrano12 spotkań każde po dwie połowy trwające po 6 minut. Emocji było co niemiara. Mecze rozgrywały dziewczęta na zmianę z chłopcami. Atmosfera panująca na sali zarówno wśród zawodników, jak i wśród kibiców świadczyła o naprawdę dobrej zabawie, a przy okazji nauce. Wszystkim spotkaniom towarzyszyła zasada gry fair-play.

            Klasyfikacja końcowa dziewcząt:  grupy mieszane: I miejsce "Drużyna Marysi", II miejsce "Drużyna Izy", III miejsce "Drużyna Gabrysi".                                                                     

            Dziewczęta klas I i II:I miejsce II a, II miejsce I a, III miejsce Ic.

            Klasyfikacja końcowa chłopców klas drugich: I miejsce IIc,  II miejsce IId, III miejsce IIb.

            Chłopcy klasy pierwsze: I miejsce Ia,  II miejsce Ic, III miejsce -  Ib.                                                                                               

            Organizatorami turnieju i sędziami spotkań byli Lidia i Piotr Rojewscy oraz Józef Wojciechowski.        

                                                                                      

          • 13 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyło się coroczne Spotkanie Wigilijne z udziałem zaproszonych gości, pracowników szkoły i uczniów. W części artystycznej zaprezentowano spektakl pt. "Dzisiejszy świat pragnie twoich rąk" w wykonaniu: Macieja Curyło, Jakuba Czerwonego, Marii Gaweł, Natalii Ostolskiej, Alicji Wojtaś, Eryka Sobolewskiego, Błażeja Basiaka, Emila Krzykały, Szymona Osika i Julity Lorek. Kanwą spektaklu było przesłanie papieża Franciszka, wygłoszone podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Całość zilustrowano muzycznie utworami polskich kompozytorów współczesnych - Z. Preisnera i J. Kaczmarka oraz kolędami w wykonaniu uczniów klasy IIc - Klaudii Piaseckiej z zespołem. Oprawę plastyczną stanowiły prace autorstwa naszych uczniów, wykonane pod kierunkiem nauczycielki plastyki p. Moniki Bony. W przyszłym tygodniu spektakl zostanie zaprezentowany wszystkim klasom. 
            Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim - Panu Markowi Długozimie, Burmistrzowi Gminy Trzebnica za wsparcie i sfinansowanie poczęstunku oraz uczniom, pracownikom szkoły, rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznego Spotkania Wigilijnego.

        • ODSŁONIĘCIE POMNIKA GEN. R. KUKLIŃSKIEGO
          • ODSŁONIĘCIE POMNIKA GEN. R. KUKLIŃSKIEGO

          • Z inicjatywy burmistrza Marka Długozimy na skwerze przy ul. 1-go Maja stanął pomnik generała Ryszarda Kuklińskiego. Uroczyste odsłonięcie monumentu odbyło się 12 grudnia w wigilię 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Honorowy Patronat nad uroczystością objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
            Pierwsza część uroczystości związanych z odsłonięciem pomnika odbyła się na sali widowiskowo – kinowej Gminnego Centrum Kultury, gdzie prof. Michał Mierzejewski opowiedział o życiu i działalności generała Kuklińskiego. Była to cenna lekcja patriotyzmu i miłości wobec ojczyzny zorganizowana przede wszystkim dla młodzieży.
            Po wykładzie odbył się porywający koncert patriotyczny w aranżacji zespołu Ven przygotowany przez Tadeusza Boguckiego i Marcina Łuczyńskiego.
            Punktualnie o godzinie 12.00 na skwerze przy ul. 1- go Maja, który od momentu odsłonięcia pomnika nosi nazwę skweru Generała Ryszarda Kuklińskiego, rozpoczęła się druga część uroczystości podczas której Burmistrz Marek Długozima- gospodarz uroczystości - przywitał zaproszonych gości i mieszkańców. Stali się świadkami odsłonięcia pierwszego na Dolnym Śląsku pomnika generała Kuklińskiego, agenta CIA, znanego pod pseudonimem „Jack Strong” .
            Na zaproszenie burmistrza w uroczystościach udział wzięli: przedstawiciele rządu na czele z Minister Beata Kempą- członkiem Rady Ministrów - Szefową Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, JE Kardynał Henryk Gulbinowicz, starosta Waldemar Wysocki, Damian Mrozek - Doradca Wojewody ds. kontaktów z organizacjami pozarządowymi i kombatanckimi, posłowie na sejm RP na czele z Piotrem Babiarzem – Prezesem Zarządu Okręgowego PiS Okręgu nr 3 Wrocław i Jackiem Świat, przedstawiciele najwyższych władz wojskowych – w imieniu Ministra Obrony Narodowej - I Zastępca Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, gen. Broni Michał Sikora; Dowódca 3 Brygady Radiotechnicznej – Dowódca Garnizonu Wrocław, generał brygady Wojciech Lewicki, radni gminni, powiatowi i wojewódzcy na czele z Andrzejem Jarochem, a także Związek Strzelecki Strzelec, dyrektorzy szkół, jednostek gminnych i powiatowych, związki kombatanckie, poczty sztandarowe, harcerze i uczniowie z gminnych placówek oświatowych i wiele innych osób, które w ten sposób chciały oddać hołd generałowi.

            Na początku uroczystości krótki życiorys generała przedstawił nauczyciel z Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy- Józef Wojciechowski. Następnie Błażej Basiak - uczeń z tej samej szkoły zaprezentował wiersz „Nie zapomnisz tej mojej tęsknoty”. Warto dodać, że od tego dnia, wspomniana szkoła stała się opiekunem pomnika.
            Po odegraniu Hymnu Państwowego przez Orkiestrę Reprezentacyjną Wojsk Lądowych, Burmistrz Marek Długozima, przeczytał okolicznościowy list, który w odpowiedzi na zaproszenie na uroczystość i objęcie jej patronatem honorowym przesłał Prezydent RP Andrzej Duda: „Cieszę się że w przeddzień 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego władze i mieszkańcy Trzebnicy postanowili uczcić pamięć i zasługi człowieka, który przeciwstawił się komunistycznemu reżimowi i przyczynił się do upadku systemu zniewolenia w Polsce i całej Europie Środkowo- Wschodniej". 

            W imieniu własnym oraz Premiera Rzeczypospolitej Polskiej Pani Beaty Szydło głos zabrała Pani Minister Beata Kempa. Momentem który wzbudził najwięcej emocji, było uroczyste odsłonięcie pomnika generała Ryszarda Kuklińskiego. Wraz z Burmistrzem Markiem Długozimą dokonali tego: Minister Beata Kempa, I Zastępca Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego - generał broni Michał Sikora, Dowódca 3 Brygady Radiotechnicznej – Dowódca Garnizonu Wrocław – generał brygady Wojciech Lewicki, prof. Michał Mierzejewski i dyrektor Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy – Elżbieta Nowak. Następnie ks. Dziekan Jerzy Olszówka poświęcił obelisk.
            Co warte podkreślenia w wydarzeniu wzięli udział żołnierze z 3 Brygady Radiotechncznej Garnizonu Wrocław, którzy pełnili wartę przy pomniku i asystowali przy złożeniu wieńców i wiązanek kwiatów, a także zaprezentowali salwę honorową po odczytaniu przez Komendanta Garnizonu Wrocław – Majora Roberta Trelę- Apelu Pamięci.
            Na zakończenie utwór Krystyny Prońko „Psalm dla stojących w kolejce” wykonała Joanna Trębicka, a Orkiestra Reprezentacyjna odegrała Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego „ My pierwsza brygada” po którym nastąpiło odprowadzenie wojskowej asysty honorowej.
            Po części oficjalnej, wszyscy biorący udział w uroczystościach związanych z odsłonięciem pomnika generała Ryszarda Kuklińskiego zostali zaproszeni na wojskowa grochówkę.
            Uroczystego odsłonięcia pierwszego na Dolnym Śląsku pomnika generała Ryszarda Kuklińskiego wraz z burmistrzem Markiem Długozimą dokonali: Minister Beata Kempa, I Zastępca Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego - generał broni Michał Sikora, Dowódca 3 Brygady Radiotechnicznej – Dowódca Garnizonu Wrocław – generał brygady Wojciech Lewicki, prof. Michał Mierzejewski i dyrektor Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy – Elżbieta Nowak.


            Źródło:http://trzebnica.pl/…/pierwszy-na-dolnym-%C5%9Alasku-pomnik

          • Mikołajki

          • Dnia 5 grudnia br. w naszym gimnazjum zorganizowaliśmy Mikołajki szkolne, ktore uatrakcyjnił program artystyczny przygotowany przez szkolne koło teatralne pod okiem Pani Beaty Dyk oraz Pani Katarzyny Bahryn-Kamińskiej. Każdy widz z zainteresowaniem oglądał występ kolegów. Ponadto wszystkie klasy musiały coś przygotować, aby otrzymać swój prezent, w postaci cukierków: pierwsze- „Pokaz mody mikołajkowej”; drugie - wierszyk dla Mikołaja, zaś trzecie- portret Mikołaja. Jeżeli jednak nie wywiązali się z tego zadania, Mikołaj  ‘’bił” przedstawiciela klasy rózgą. Nasza uczennica Julia Bahryn-Kamińska nakręciła film z tej imprezy krótki filmik, który na dniach pojawi się na stronie naszego gimnazjum.

            Natalia Ostolska

        • GMINNY TURNIEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW
          • GMINNY TURNIEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

          • Po raz pierwszy w tym roku w kalendarzu rozgrywek gimnazjalnych znalazła się halowa piłka nożna chłopców. Gospodarzem i organizatorem rozgrywek było nasze gimnazjum. Popularność piłki nożnej w naszej gminie jest tak duże, że do rozgrywek zgłosiły się wszystkie szkoły. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Czas trwania każdego meczU wynosił 2 razy po 10 minut. Sędzią zawodów był Józef Wojciechowski. Wola walki, ambicja i bardzo wyrównane umiejętności techniczne i taktyczne powodowały, że każdy rozegrany mecz naszych zawodników mógł się podobać kibicom. Niestety w meczu o pierwsze miejsce lepsi okazali się zawodnicy z Gimnazjum Sportowo-Językowego w Trzebnicy. My uplasowaliśmy się drugiej pozycji, a miejsce trzecie zajęli Gimnazjaliści z Ujeźdza Wielkiego.

            Skład naszej drużyny:  Jasiński Jakub, Baura Marcel, Świat Jakub, Oleniarz Kacper, Ciachorowski Błażej, Pasturzka Jakub, Bartela Hubert, Pietralik Konrad, Świdziński Dominik, Woźniak Maciej, Zięba Piotr i Osik Szymon. Prowadzącym zespół był Piotr Rojewski.

        • ZAJĘCIA Z CHEMII W RAMACH WSPÓŁPRACY Z POLITECHNIKĄ WROCŁAWSKĄ
          • ZAJĘCIA Z CHEMII W RAMACH WSPÓŁPRACY Z POLITECHNIKĄ WROCŁAWSKĄ

          • DOMOWA IZOLACJA DNA Z WARZYW

            12 grudnia 2016 roku na zajęciach laboratoryjnych przeprowadzonych przez doktorantki Politechniki Wrocławskiej, dokonaliśmy izolacji DNA z pomidora oraz rozdziału barwników liścia w kolumnie chromatograficznej. Pracowaliśmy w dwuosobowych grupach. To, że sami wykonywaliśmy doświadczenia dało nam dużą satysfakcję. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Liczę, że pani Sylwia Drewniak ponownie zorganizuje nam takie zajęcia.

                                                                                                                                                       Klaudia Kamela III b                                                                                                                                                                                

            W zajęciach laboratoryjnych 12 grudnia 2016 roku brało udział 28 uczniów klas trzecich. Paniom mgr inż. Sylwii Baluta i mgr inż. Magdzie Drewniak dziękuję za przygotowanie ciekawych doświadczeń, profesjonalne prowadzenie zajęć oraz życzliwy stosunek do uczniów.

                                                                                                                                  Sylwia Drewniak

                                                                                                                                  nauczyciel chemii

          • I DOLNOŚLĄSKI KONKURS RECYTATORSKI "WIERSZE OJCÓW NASZYCH"

          • Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru we Wrocławiu oraz Ośrodek Pamięć i Przyszłość zaprasza uczniów wszystkich typów szkół do udziału w I Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim „Wiersze ojców naszych”.
            Celem konkursu jest popularyzowanie poezji upamiętniającej losy Polaków zesłanych na Sybir jak również rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej:http://www.pamiecsybiru.wroclaw.pl. Chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli polonistów lub w bibliotece szkolnej.

        • ANDRZEJKI
          • ANDRZEJKI

          • 30 zorganizowaliśmy szkolne andrzejki. Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 1 w udekorowanej świetlicy chętnie brali udział w przygotowanych przez nas wróżbach np. „lanie wosku, wybieranie imienia, co karty powiedzą”. Dużym powodzeniem cieszyły się babeczki z „dobrą wróżbą” przygotowane przez nasze koleżanki. W kawiarence sprzedawaliśmy ciasto naszych mam. Jesteśmy dumni, że cały dochód z akcji 151,70 zł przeznaczyliśmy na cel charytatywny - rehabilitację chorego chłopca.

                                                                                 Klasa IIa i wychowawca Sylwia Drewniak