Dyrektor Gimnazjum Nr 1 przyjmuje Rodziców w każdy wtorek w godzinach 11.00-15.30 i czwartek w godzinach 12.00-15.00. Spotkania w innych terminach nalezy uzgodnić w sekretariacie szkoły.
Informacja dla Rodziców
- Pan jest moim Pasterzem, nie brak mi niczego. (Psalm 23)
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Przyjaciele Szkoły...
Niechaj spełnią się Wasze małe i duże marzenia, a w sercach zagości ciepło, płynące z wiary w narodzenie Chrystusa, i nadzieja, że Bóg rodzi się w każdym z nas.
Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia i Nowego Roku pragniemy złożyć wssytkim Wam najsdedreczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i sukcesów w każdym dniu nowego roku.
Na Nowy Rok
Po śnieżnobiałej fali
Myśl tęskna płynie hen,
Wokoło cichy sen.
Do granic sennej dali
Zimowy leży sen (…)
Nad martwych pól obszary
Z nicości idzie dzień,
Zwycięża mocy cień
I znowu rodzi wiary -
Nowego Roku dzień!
Więc wszystkie chwile życia
I życia każdy dzień,
Zanim zapadnie w cień,
Zamieńmy w serca bicia,
I w tętno świętych tchnień!
Fragment wiersza Zygmunta Sadowskiego Na Nowy Rok (1912)
Dyrekcja i Pracownicy
Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy
Najfajniejsze gimnazjum- konkurs
Plebiscyt na najfajniejsze gimnazjum w regionie wrocławskim. Głosujcie!
KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA ROZSTRZYGNIĘTY !
Dnia 14 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbyła się 1 edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży kultury czytelniczej, doskonalenie umiejętności czytania i wystąpień publicznych.
Konkurs składał się z trzech części:
- eliminacje wśród przedstawicieli klas 1, 2, 3,
- warsztaty kształcące technikę pięknego czytania,
- finał, podczas którego uczestnicy wraz z zaproszonymi gośćmi odczytali rozdział książki Małgorzaty Musierowicz „Na Gwiazdkę”, zatytułowany „Trzeci tydzień adwentu”.
Wśród zaproszonych gości były emerytowane nauczycielki trzebnickiej „Jedynki”: Jolanta Kikut - pierwsza dyrektor Gimnazjum nr 1, Halina Bahryn - Kamińska, Jadwida Bąk, Barbara Kołodziejczyk oraz dyrektor ZAPO - Agnieszka Moździerz – nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 1.
Uczniowie oceniani byli przez jury: p. wicedyrektor Beatę Białecką, Alicję Stręk - Tworek i Katarzynę Bahryn - Kamińską według następujących kryteriów: zrozumie- nie tekstu, dykcja, przestankowanie, płynność, akcent logiczny, dobór odpowiedniej barwy głosu, kontakt z publicznością.
A oto wyniki konkursu:
Monika Kruszona 1e – I miejsce
Karolina Mielnik 3d – II miejsce
Monika Stolecka 2d – III miejsce
Wyróżniono Martynę Śliwkę 3b, Krzysztofa Jurlewicza 1e oraz Izabelę Dąbek 3d.
K. Bahryn - Kamińska
zdjęcia w albumie fotograficznym :)
spotkania filmowe
We wtorkowe popołudnie, 11grudnia, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego, w ramach programu „Filmoteka szkolna. Akcja!”. Uczestnicy obejrzeli krótkometrażowy film Jacka Skalskiego pt. "Portret własny". Był to montażowy film dokumentalny. Film montażowy oznacza, że dzieło końcowe zostało "sklejone" z wielu mniejszych części. W przypadku "Portretu własnego"Jacek Skalski zebrał krótkie amatorskie filmy z okresu PRL-u, które przedstawiały różne wydarzenia z życia rodzinnego, jak np. urodziny czy komunię świętą, oraz z życia ogółu, jak np. pochody pierwszomajowe czy procesje. Jest to przykład pamięci zbiorowej i indywidualnej.
W filmie Skalskiego nie padają żadne dialogi, tylko słychać różne odgłosy oraz powszechnie znane pieśni. Ten film stanowi próbę wglądu w mechanizm rządzący pamięcią zbiorową. Sięgnąwszy do źródeł, jakimi są amatorskie filmy dokumentalne zrealizowane w różnych okresach trwania PRL, reżyser stworzył z ich fragmentów spójną całość składającą się na ...Portret własny Polaków. Z całości tej wyłania się z zapis wydarzeń z życia zbiorowego i prywatnego, które filmowcy amatorzy uznali za warte utrwalenia na taśmie filmowej.
Uczestnicy podczas dyskusji o filmie zapoznali się także z subiektywnym komentarzem, gdzie poruszono wiele wątków związanych z filmem.
To spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego bardzo mi się podobało, ponieważ oglądaliśmy i dyskutowaliśmy o gatunku filmowym, z którym jeszcze nigdy nie miałem do czynienia. Uważam, że te zajęcia są ciekawym połączeniem zarówno dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą filmów oraz obejrzeć ciekawy polski film.
Uważam, że zajęcia prowadzone w ramach Filmoteki pozwalają młodzieży na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Można obejrzeć polski film, wziąć udział w dyskusji, a co za tym idzie poszerzyć wiedzę dotyczącą historii polskiego kina i jego twórców. Dodatkowym atutem każdego spotkania jest mini konkurs, w którym można wygrać drobne nagrody. Tym razem jako zadanie konkursowe padło: "Podaj datę rozpoczęcia i zakończenia stanu wojennego w Polsce".
Przemek Świderski
KONKURS ŁADNEGO CZYTANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM I NIEMIECKIM
Uczniowie czytali dwa teksty o tematyce związanej z Mikołajkami, ze Świętami Bożego Narodzenia, Sylwestra i Nowego Roku w języku angielskim i niemieckim.
W konkursie wzięło udział 24 uczniów,
W kategorii języka angielskiego:
I miejsce - Łukasz Karasek z klasy 1e
II – Szymon Gracz 1a,
III – Marcin Jaczenia 1a.
Wyróżniona została Natalia Lorek z kasy 1b.
W kategorii języka niemieckiego
I miejsce - Natalia Wojtyczka z klasy 1e
II – Kamila Wywiał z klasy 1d,
III – Maciej Pepliński z klasy 1e.
Wyróżnienia otrzymali: Gabriela Barska 1d, Alicja Bezner 1c, Maciej Chmielewski 1e, Dagmara Czternastek 1e, Wiktoria Jaros 1e, Łukasz Karasek 1e, Aleksa Pocheć 1e, Kornelia Pocheć 1e i Izabela Uchrońska 1c.
Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca i zostali wyróżnieni, reprezentowali bardzo wysoki poziom, czytali poprawnie pod względem wymowy i płynności.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego - Dorota Lutek i języka niemieckiego - Barbara Rzepska.
Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy
Trwa nabór na wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zapraszamy wszystkich chętnych !!! Szczegóły na stronie Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu.
http://www.tok.trzebnica.pl/205/nabor_na_wolontariuszy_wosp.html
Koordynatorem działań w naszej szkole jest Przemek Świderski z klasy II d.
Plakat w albumie fotograficznym !!!
Kiermasz świąteczny w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy
Filmoteka Szkolna
Serdecznie zapraszamy uczniów na projekcję filmu w ramach Filmoteki Szkolnej dnia 11 grudnia o godz. 1700
Konkurs IPN "Światło Wolności"
Ponad 30 lat temu cały kraj znieruchomiał na wieść o wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego. W codzienność Polaków brutalnie wkroczyła historia: czołgi na ulicach, godzina milicyjna, internowania, krwawe pacyfikacje strajków. W kolejną rocznicę 13 grudnia przypominamy gest prezydenta USA Ronalda Reagana, który w bożonarodzeniowym orędziu 1981roku zaapelował do Amerykanów o symboliczne wyrażenie jedności z ofiarami komunistycznego reżimu w Polsce. Świece zapalone w milionach amerykańskich domów miały być znakiem protestu przeciw dławieniu wolności i praw człowieka.
13 grudnia 2012 roku o 19.30 postawmy w oknach naszych domów Światło Wolności lub zapalmy je wirtualnie za wszystkich tych, którzy 30 lat temu cierpieli i ginęli w wyniku represji reżimu generała Jaruzelskiego. Pokażmy nasze przywiązanie do idei wolności, demokracji i prawdy niezależnie od czasu i warunków politycznych.
Zapraszamy do udziału w konkursie Instytutu Pamięci Narodowej na najlepszą fotografię przedstawiającą akcję „Światło Wolności”. Zdjęcia prosimy nadsyłać do 17 grudnia 2012 r. na adres: edu@ipn.gov.pl. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Koordynatorem akcji w naszej szkole jest pani Beata Śródka. Zapraszamy!
Więcej na ten temat znajdziecie na stronach:
www.ipn.gov.pl,
www.pamiec.pl/13grudnia
Turniej Mikołajkowy o Puchar Dyrektora ZAPO w Trzebnicy
Dnia 06.12.2012r. w naszej szkole odbył się kolejny, XIII Turniej Mikołajkowy o Puchar Dyrektora ZAPO. W tym roku po raz pierwszy w rozgrywkach wzięły udział dziewczęta, co zwiększyło atrakcyjność imprezy. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn wytypowanych z uczniów klas pierwszych (rocznik 1999) następujących szkół:
- Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy (chłopcy i dziewczęta),
- Gimnazjum z Zawoni (chłopcy i dziewczęta)
- Gimnazjum w Prusicach (chłopcy i dziewczęta),
- Gimnazjum z Zespołu Szkół w Ujeźdzcu Wielkim (chłopcy).
Po uroczystym przywitaniu zawodników i trenerów przez dyrektora Gimnazjum Nr 1 w Trzebnicy Panią Elżbietę Nowak rozpoczęła się zacięta rywalizacja. Mecze chłopców przeplatane były spotkaniami dziewcząt, których upór i determinacja, walka o każdą piłką, wzbudzała podziw kibiców.
Wyniki Turnieju
- kategoria dziewczęta:
I miejsce: Gimnazjum Nr 1 w Trzebnicy
II mijesce: Gimnazjum w Zawoni:
III miejsce: Gimnazjum z Prusic.
- kategoria chłopcy
I miejsce - Gimnazjum w Zawoni ,
II miejsce - Gimnazjum Nr 1 w Trzebnicy
III miejsce- Gimnazjum z Ujeźdzca Wielkiego,
IV Gimnazjum z Prusic.
Na zakończenie turnieju Pani Agnieszka Moździerz dyrektor ZAPO wręczyła drużynom puchary oraz pogratulowała zawodnikom sportowej postawy, zaangażowania. Organizatorami Turnieju byli nauczyciele Lidia i Piotr Rojewscy oraz Józef Wojciechowski. W zakładce Album Fotograficzny odnajdziecie zdjęcia z rozgrywek!
Zebrania z rodzicami
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebrania w dniu 13 grudnia 2012r.
Na zebraniach zostaną podane proponowane oceny semestralne oraz wiadomości bieżące.
klasy I - 1630
klasy II - 1700
klasy III - 1730
Wróżby i tradycje andrzejkowe
W dniu 30 listopada 2012 r. klasa II e przygotowała imprezę dla całej społeczności szkolnej Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy pod tytułem „Andrzejkowe Wróżby”.
Uczniowie mieli okazję poznać tradycje wróżb andrzejkowych, ich historię oraz przykłady wróżb związanych z przyszłym zamążpójściem, wyborem przyszłego partnera czy zawodu.
Uczniowie klasy II e upiekli dla wszystkich uczniów i nauczycieli ciasteczka z wróżbą, przygotowali kawiarenkę, różne wróżby oraz pokaz slajdów w programie Power Point przybliżających historię i obchody tej tradycji.
Patrycja Wolar de Jong
Szkolny Konkurs Literowania z Języka Angielskiego
29 listopada 2012 r. odbył się II etap Szkolnego Konkursu Literowania z Języka Angielskiego dla klas I. Wzięło w nim udział czworo uczniów:
- Kamila Woźniak - I b
- Natalia Wojtyczka - I e
- Damian Kurpiel - Ie
- Kacper Moździerz – I d
I miejsce zajął Kacper Moździerz. Gratulacje!
Szkolny Konkurs Pięknego Czytania
I edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania -
wyniki eliminacji :
1.Karolina Oksińska – I d
2. Monika Kruszona – I e
3. Joanna Bernacka – I d
4. Patryk Cur – I d
5. Krzysztof Jurlewicz –I e
6. Monika Stolecka – II d
7. Gabriela Kinal – II c
8. Magdalena Tyczka – II b
9. Paweł Pałentka – II b
10. Anna Pawłowska – II a
11. Izabela Dąbek – III d
12. Karolina Mielnik – IIId
13. Bartłomiej Grzegorzewski – III c
14. Weronika Kaczmarek – III c
15. Martyna Śliwka – III b
Wyłonieni w drodze eliminacji uczestnicy wezmą udział w warszta- tach doskonalących sztukę pięknego czytania. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 6 grudnia o godz. 12.40. Zajęcia będą trwać do godz. 15.00 – (miejsce – biblioteka szkolna).
Ostatni etap konkursu to „Festiwal Pięknego Czytania” z udziałem zaproszonych gości, na którym wyłonieni zostaną zwycięzcy– mistrzowie pięknego czytania. Finał konkursu odbędzie się 14 grudnia 2012 r. o godz. 10.00
K. Bahryn- Kamińska, A. Stręk-Tworek
Rada Rodziców
Serdecznie prosimy Państwa o dokonywanie wpłat na Radę Rodziców.
Pieniądze można wpłacać u skarbnika klasowego lub dokonac przelewu bezposrednio na rachunek 17 9591 0004 5001 0010 7640 0001 Bank Spółdzielczy z dopiskiem Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 1 ( proszę podac klasę oraz imię i nazwisko ucznia).
Wszyskie zebrane środki przeznaczone są na potrzeby uczniów.
Warsztaty filmowe- uczniowie klas II i III
W ramach projektu „Kształcąc siebie – kształcimy innych” możecie wziąć udział w warsztatach filmowych ( w programie m.in. pisanie scenariuszy, praca z kamerą) . Oferta skierowana jest do chłopców z klas II i III- liczba miejsc ograniczona. Zajęcia rozpoczynają się w dniu 3.12. o godz. 15.00. Zainteresowane osoby proszę o zgłaszanie się w dniiu jutrzejszym- 30.11. do Pani Dyrektor.
II rajd - trasa zbiornikami retencyjnymi parku krajobrazowego
10 listopada szkolne koło regionalno –turystyczne już po raz drugi wyruszyło na rajd pieszy do parku krajobrazowego "Dolina Baryczy". Tym razem piechurzy wybrali trasę zbiornikami retencyjnymi o długości około szesnastu kilometrów. Zbiorniki retencyjne tworzy się zazwyczaj na rzekach, w odpowiedni sposób zatrzymując wodę. Uczestnicy rajdu mieli okazję szczegółowo zapoznać się z zasadami dotyczącymi tych że zbiorników. I tak nasza wędrówka rozpoczęła się w Skoroszowie. Tam też znajduje się pierwszy cel naszej wędrówki. Zbiornik retencyjny utworzony na rzece Młyńska Struga powstały w roku 1968. Został tam utworzony jako zbiornik przeciwpożarowy. Kolejnym celem naszej wędrówki był, znajdujący się w okolicy Podstolina zbiornik retencyjny na rzece Krępicy. Przy tym zbiorniku znajduje się również wiata zbudowana przez koło łowieckie "Sokół" oraz miejsce przeznaczone do palenia ognisk. Korzystając z okazji zrobiliśmy sobie dłuższą przerwę. Przerwa nie oznacza zwolnienia tempa przez uczestników rajdu, którzy umilali sobie czas wymyślając co raz to nowe gry terenowe. Pod czujnym okiem opiekunów: pani Beaty Śródki, pana Lecha Taraszczuka oraz gościnnie pani Edyty Baranieckiej – Lech wyruszyliśmy w dalszą część wędrówki, gdzie na wielu drzewach podziwialiśmy oznakę czystości powietrza – porosty. Tak kontynuując naszą wędrówkę, poprzez Rozdroże Pięciu Duktów, mijając zabytkowy drogowskaz z napisami w języku niemieckim dotarliśmy do punktu wyjścia, czyli Skoroszowa.
Podczas rajdu udowodniliśmy, że mimo mrozu nadal można spotkać w lasach GRZYBY. Część ze znalezionych grzybów, za sprawą śniegu, który zbyt wcześnie raczył nas odwiedzić, niestety była zepsuta i nie nadawała się do zbierania. Wśród nich znalazły się również i takie, które mogą gościć w naszych sosach i zupach. Mamy dowody. Zachęcamy do zapoznania się z nimi w albumie fotograficznym =).
Z inicjatywy szkolnego wolontariatu, podczas rajdu zebraliśmy kasztany, którymi w zimie będą dokarmiane zwierzęta leśne.
Przemek Świderski
Samorząd Uczniowski, Młodzieżowa Rada
Konkurs o Patronie
26. 11. 2012 r. (poniedziałek) na 3 i 4 godzinie lekcyjnej odbędzie się Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły Księciu Henryku Brodatym.
organizatorki: Monika Budziak-Mielnik, Beata Śródka
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie