• INNOWACYJNA LEKCJA HISTORII

• W dniach od 19 do 21 września uczniowie klas VII i VIII naszej „Jedynki” uczestniczyli w realizacji projektu MEiN prowadzonego przez fundację Artę et Martę pod tytułem Innowacyjna Historia — nowe technologie w służbie edukacji.

Uczniowie mieli okazję oglądać w nowoczesnej technologii VR dwa filmy o tematyce historycznej „Kartka z Powstania” oraz „Wiktoria 1920”. Pierwszy z nich odnosił się do heroicznych i niezwykle tragicznych dni powstania warszawskiego. Drugi poświęcony był jednej z największej wiktorii polskiego oręża – bitwie pod Warszawą 1920 roku.

Dzięki nowoczesnym technologiom, wirtualnej rzeczywistości nasi uczniowie zostali przeniesieni w sam środek akcji – jako widzowie stali się głównymi bohaterami filmu, którzy uczestniczyli we wszystkich filmowych wydarzeniach.

Celem projektu, oprócz pokazania jak efektowną metodą może być technologia VR w nauczaniu, było podniesienie poziomu wiedzy historycznej młodzieży.

• RESQL

• RESQL to innowacyjny system wspierający szkoły w rozwiązywaniu problemów przemocy rówieśniczej stworzony przy pełnym uczestnictwie społeczności szkolnej (uczniów, nauczycieli, dyrektorów i rodziców) w oparciu o przeprowadzone przez nasz zespół badania, warsztaty z nauczycielami i uczniami oraz pilotaż działania systemu.

Wiecej informacji w zakładce - UCZNOWIE - PRAWA DZIECKA

źródło: https://resql.pl/

• ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W KLASIE 4D

• W dniu 18 września 2023 r. uczniowie kl. 4d uczestniczyli w zajęciach integracyjnych na wyspie. Spotkanie rozpoczęło się w szkole, gdzie odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie zajęć i drogi. Podczas warsztatów na wyspie uczestniczyliśmy w grach zespołowych, wspólnych zabawach, spotkaniu z panią psycholog. Uczniowie opracowali REGULAMIN KLASOWY. Na koniec rozpaliliśmy ognisko. Humory dopisały, pogoda też. 😊 Wszyscy dobrze się bawili i czas szybko minął.

• Międzynarodowy Dzień Kropki w 0-3 🙂

15 września w naszej szkole obchodziliśmy nietypowe święto. Okazało się, że nawet kropka ma swój dzień. Kropka z książeczki Petera Reynoldsa o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Dzieci wysłuchały opowiadania o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Dziewczynka dzięki kropce uwierzyła w swoje możliwości.

Kropkowe zabawy bardzo się uczniom podobały. W grupach przedszkolnych i w klasach I-III powstały kropkowe dzieła. Ciekawą inicjatywą wykazała się 3d i 0b, zespoły wspólnie integrowały się wykorzystując kropkowe gadżety. ☺️

Mamy nadzieję, że historia małej Vashti uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie.

Wychowawcy 0-3

• NARODOWE CZYTANIE

• W dniu 9 września 2023 r. w GCKiS w Trzebnicy odbyła się 12. odsłona Narodowego Czytania pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Naszą szkołę godnie reprezentowały pani wicedyrektor Beata Białecka oraz uczennice klasy 8b - Magdalena L. i Alicja S., które odczytały tegoroczną lekturę Elizy Orzeszkowej: „Nad Niemnem”.

Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 roku i trwa do dnia dzisiejszego, celem jest propagowanie czytelnictwa.

• KOLEJNY SUKCES NASZEGO UCZNIA

Turniej Eagel Cup we Wrocławiu, w finałowym meczu Kajetan wybrany najlepszym zawodnikiem drużyny Śląsk Wrocław U13.

Brawa i wielkie gratulacje!

• 31. Bieg Solidarności we Wrocławiu

• Podczas 31. Biegu Solidarności we Wrocławiu uczniowie naszej szkoły brali udział w Turnieju Siatki Plażowej, reprezentując trzebnicki klub GKS Gaudia Trzebnica Zdrój. Z powodzeniem nasze uczennice przyczyniły się do wejścia na podium. Między innymi Iga Krawczyk z klasy 6c, która grając w duecie z klubową koleżanką zajęła najwyższe miejsce. Nina Kruszona z klasy 6c w trio z klubowymi partnerkami zajęła 4. miejsce, a duet Dominika Łopyta wraz z Jadzią Śródką również z klasy 6c, zajęły 5. miejsce. Wszystkie dziewczyny otrzymały nagrody i uznanie kibiców. Dodać trzeba, że równocześnie Jadzia Śródka pobiegła w biegu w kategorii dziewczyn 2011 i zajęła pierwsze miejsce spektakularnie, finiszując na mecie, uzyskawszy czas 3.40s na dystansie 1 km. Bieganiem zaraziła także swojego młodszego brata z klasy 1d, który po raz pierwszy startował w biegu i przebiegł w swojej kategorii – chłopcy 7 lat – dystans 1 km, uzyskawszy czas 5,55s. Wszystkim startującym uczniom SP1 Trzebnica serdecznie gratulujemy!

• OBIADY

• Startujemy z obiadami od 6 września (środa).

Opłata za wrzesień 270 zł (18 dni obiadowych x 15 zł).

Rodzina z kartą 3 + 252 zł(18 dni obiadowych x 14 zł).

Zgłoszone nieobecności odejmujemy od dni obiadowych do zapłacenia.

1 nieobecność - 18 dni - 1 dzień = 17 dni (17 dni obiadowych x 15 zł )

2 nieobecność - 18 dni - 2 dni = 16 dni (16 dni obiadowych x 15 zł )

Opłaty za obiady należy uiszczać w terminie do 10. dnia każdego miesiąca na wskazany nr konta: 62 1090 2457 0000 0001 4320 5414 (Santander o /Trzebnica).

Odbiorca: P.U. Kozłowski Kamil Kozłowski, Księginice, ul. Trzebnicka 72, 55-100 Trzebnica Tytułem: SP1/SP3, imię i nazwisko ucznia, opłata za obiady, za miesiąc /rok. Każdą nieobecność zgłoszoną do godziny 7:30 należy odliczyć od kwoty danego miesiąca.