• Mikołajki

          • Dzieci z grupy 0b świętowały dziś Mikołajki. Przy okazji pracowaliśmy ciężko nad stworzeniem filmiku na konkurs organizowany przez "Podręcznikarnia" na fb. Mamy nadzieję, że i Wam spodoba się nasz występ dla Św. Mikołaja. Trzymajcie za nas kciuki i miłego oglądania!

            Grupa 0b z wychowawczynią Anną Janiak

          • Andrzejkowe wróżby w grupie 0b

          • Dzieci z grupy 0b w miniony piątek świętowały Andrzejki. Poznały obrzędy związane z wróżbami jakie według tradycji mają miejsce w wigilię św. Andrzeja.

            Najwięcej emocji towarzyszyło nam przy laniu wosku przez dziurkę od klucza. Każde dziecko w wielkim zainteresowaniem oczekiwało na powstające odlewy woskowe, aby móc później odczytać w teatrze cieni swoje wróżby. Nie zabrakło również przebijania szpilką papierowych serc z imionami oraz ustawiania butów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

            wychowawczyni grupy 0b

            Anna Janiak

          • Zajęcia kreatywne w grupie 0b

          • Zajęcia kreatywne w grupie 0b – jesteśmy konstruktorami

            Dzieci z grupy 0b w czasie zajęć edukacyjnych postanowiły udowodnić, że z szarego kartonu da się zrobić konstrukcję na miarę dziecięcej wyobraźni. Wystarczyło kilka pudełek, taśmy, klej, nożyczki i powstały roboty, rakiety, czołgi, studio malarskie, domki dla zabawek, wieżowce oraz pojazdy na miarę XXI wieku, a także wiele innych ciekawych dzieł. Zwieńczeniem pracy była wystawa wszystkich pomysłowych konstrukcji i wspólne pamiątkowe zdjęcia.

            wychowawczyni grupy 0b

            Anna Janiak

          • Barbórka

          • Grupa 0b składa serdeczne życzenia wszystkim Barbarom i Górnikom z okazji ich święta!!!

          • Kreatywne zajęcia online!

          • Odrobina borasolu, sody, kleju, brokatu i zabawa murowana!!!Uczniowie klasy 2b na ostatnich zajęciach kształtujących kreatywność mogli przez 45 minut poczuć się jak prawdziwi naukowcy, którzy tworzyli własne slime.Dzielnie odmierzali płyny, mieszali i ugniatali,a przecież najlepsza nauka jest poprzez zabawę.Radość z efektu pracy była przeogromna!

            Wyszyńska Monika

          • Dzień Pluszowego Misia

          • Klasa 2c wraz z wychowawczynią panią Magdą Dłużeń przesyła pozdrowienia z okazji Dnia Pluszowego Misia wraz ze swoimi ulubionymi maskotkami! 🙂

          • Bo nauka wcale nie musi być nudna… Lapbooki

          • “Powiedz mi, to zapomnę.

            Naucz mnie, to może zapamiętam.

            Zaangażuj mnie, to się nauczę.”

            Benjamin Franklin

            Uczniowie klasy 3c rozpoczęli swoją przygodę z lekturą Marii Krüger „Karolcia”. Czytając książkę, samodzielnie w domu przygotowywali swoje lapbooki, które później z wielką dumą prezentowali koleżankom i kolegom z klasy. Każdy inny - kolorowy, zawierający różne ciekawostki, quizy, konkursy, plany wydarzeń, ulubione przygody. Można by wiele pisać, zobaczcie sami…. Prawda, że zachwycają?

            Moi „mali czytelnicy” jestem z Was bardzo dumna.

            Izabela Głuchowska

          • Działalność biblioteki szkolnej w okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych

          • Szanowni Państwo,

            niniejszym informuję, iż biblioteka szkolna jest do dyspozycji Państwa codziennie. Z uwagi na obowiązujące przepisy związane z pandemią, lektury i inną literaturę można wypożyczyć w następujący sposób: zapotrzebowanie zgłaszamy, pisząc na adres mailowy:

            dropsik101@poczta.fm

             W dniu następnym podpisane zamówienie będzie można odebrać w recepcji szkoły, wejście od ul. św. Jadwigi 10 w godz. od 8.00 do 15.00.

            Z pozdrowieniem

            Alicja Stręk-Tworek

          • Aktywność fizyczna dolnośląskich uczniów

          • Drodzy Rodzice,

            nasza szkoła bierze udział w zbieraniu danych na temat aktywności fizycznej dolnośląskich uczniów, w tym aktywności podejmowanej w okresie pandemii COVID-19. Zebrane informacje pozwolą na lepsze, skuteczniejsze działania w tym obszarze, a wszystko po to, żeby zadbać o zdrowie i kondycję dzieci.Bardzo proszę o wypełnienie poniższej ankiety. W imieniu dzieci klas I-III, ankietę wypełniają rodzice/ opiekunowie prawni. W klasach IV-VIII prosimy, żeby ankietę wypełnili rodzice/ opiekunowie prawni i dzieci. Link do ankiety otrzymali rodzice poprzez e- dziennik - badanie jest anonimowe. 

            WIęcej informacji odnajdą Panstwo w poniższym liście:

          • Audycje baaardzo kulturalne

          • Biblioteka szkolna zaprasza do teatru!

            Pomimo tego, że już możemy wychodzić na spacery do lasu, to nadal bardzo dużo czasu spędzamy z dziećmi w domu. Zabawę klockami, grę w planszówki, malowanie farbami opanowaliśmy już do perfekcji.

            Tęsknimy wszyscy za teatrem, zatem serdecznie zapraszam do oglądania spektakli teatralne online, przygotowanych specjalnie dla najmłodszych i te ogromnie Wam polecam!

            Pierwszy spektakl teatralny online, który obejrzymy to widowisko udostępnione przez TV Łańcut, pt. „Sierotka Marysia w Krainie Baśni”. Miłego odbioru!

            https://youtu.be/XSaVlq2X6wc

          • Wyniki konkursu „Jak dwie krople wody”

          • Poniższe zdjęcia mają moc poprawy nastrojów w szarej rzeczywistości zdalnego nauczania i są twardym argumentem, że zwierzaki warto mieć i o nie dbać:). Ze wszystkimi uczestnikami konkursu, opiekun SSZ skontaktuje się przez E-dziennik, w celu wręczenia nagród rzeczowych. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i gratulujemy!

            Samorząd Szkolny wraz z opiekunem Anną Matwiszyn

          • Polskie Radio Dzieciom ogłasza świąteczny konkurs literacko-plastyczny dla rodzin na najpiękniejsze świąteczne wspomnienia.

          • Wizyta niezapowiedzianego gościa, znikające ciasteczka, a może po prostu radość z bycia razem? Jaką historię wspomina Wasza rodzina?

            Na autorów najciekawszych opowieści i rysunków, czekają cenne nagrody!

            Prace konkursowe oceni jury w składzie: Justyna Bednarek, Martyna Chuderska, Grzegorz Kasdepke i Tomasz Samojlik.

            Poniżej link do strony, gdzie należy się zalogować i przesłać swoją pracę.

            https://www.polskieradio.pl/18,Polskie-Radio-Dzieciom

            Nasza pamięć skrywa wiele świątecznych wspomnień. Zapach cynamonu, czekolady, wigilijna niespodzianka… Weźcie udział w konkursie „Gwiazdkopisanie” i podzielcie się Waszymi wyjątkowymi historiami!

            Wystarczy zebrać całą rodzinę, wskoczyć do wehikułu czasu, odnaleźć w czasoprzestrzeni najpiękniejszą gwiazdkową historię, dodać szczyptę humoru i przelać ją na papier.

            Na autorów najciekawszych prac czekają zestawy multimedialne, radioodbiorniki DAB + i rodzinne zestawy gier planszowych!

            Praca konkursowa może być napisana w dowolnej formie literackiej: poetyckiej, prozatorskiej lub komiksowej. Może to być opowiadanie, list, kartka z pamiętnika lub wiersz. Powinna zawierać nie więcej niż 5400 znaków ze spacjami.

            Pracę literacką należy wysłać w wersji elektronicznej, edytowanej.

            Czekamy także na komiksy wykonane dowolną techniką.

            Elektroniczną wersję pracy wyślijcie za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowego na www.gwiazdkopisanie.polskieradio.pl.

            Wasze rodzinne prace oceniać będą: Justyna Bednarek, Grzegorz Kasdepke i Tomasz Samojlik - popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży oraz Martyna Chuderska - dziennikarka radiowa.

            Czekamy do 6 grudnia!

            Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie.

            Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 20 grudnia na antenie Polskiego Radia Dzieciom w audycji „Kulturoteka”, a także na stronie www.polskieradiodzieciom.pl i na naszym profilu fb.

            Prace laureatów konkursu zostaną zaprezentowane na stronie internetowej Polskiego Radia Dzieciom w formie książki elektronicznej i na antenie stacji w wybranych audycjach.

            "Ach, jak przyjemnie jest, gdy jest Gwiazdka! Właściwie szkoda, że nie bywa ona trochę częściej"

            Astrid Lindgren, Dzieci z Bullerbyn

            Może więc nadszedł czas, by to zmienić?

          • Lekturka zza biurka - P. Beręsewicz "Pech", odcinek 1.

          • Dzień dobry,

            dziś zapraszam do wysłuchania kolejnej audycji z cyklu "Lekturka zza biurka". Przeczytam 1 odcinek opowiadania Pawła Beręsewicza pt. "Pech", w którym mowa jest o tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełni optymizm. Pozytywne nastawienie do świata i do siebie, postawa afirmacji wobec życia - jakże potrzebne są nam obecnej dobie... Uczmy się optymizmu! Każdego dnia.

            czas audycji: 11'43"

            adresaci: dzieci od 11 roku życia, młodzież, dorośli

            Z pozdrowieniem

            AST

            https://drive.google.com/.../1SX.../view...

          • Polskie Radio Dzieciom wsparciem dla Rodziców

          • Audycje dla dorosłych

            Odporność dziecka na infekcje

            25 audycji Polskiego Radia Dzieciom w ciągu tygodnia to propozycje dla dorosłych słuchaczy, m.in. rodziców, opiekunów i nauczycieli. Wśród nich usłyszeć można kilkugodzinne audycje publicystyczne i muzyczne pełne ciekawych rozmów z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

            Propozycją muzyczną dla dorosłych jest codzienne, nocne pasmo muzyczne z udziałem artystów. Są to rozmowy o muzyce, prezentacja nowych płyt, przegląd rynku muzycznego w kraju i na świecie, a także stare nagrania i płyty artystów zapomnianych.

            W niedzielnej, nocnej audycji dla dorosłych, poświęconej wydarzeniom kulturalnym i szeroko pojmowanej kulturze usłyszeć można wywiady z artystami, pisarzami i muzykami.

            W nowym projekcie strony internetowej, wszystkie audycje znalazły się w katalogach tematycznych. Muzyka, podróże, edukacja, bajki i wiele innych..

            Strona internetowa przyjazna dla dzieci i rodziców

            Wszystkie audycje nadawane na antenie znaleźć można na stronie internetowej polskieradiodzieciom.pl. Pięknie ilustrowane, ruchome grafiki i podział tematyczny audycji na stronie rozbudzają spostrzegawczość i ciekawość świata u najmłodszych słuchaczy, zaś dorosłym ułatwiają dotarcie po poszukiwanych treści.

            Ułatwieniem dla rodziców jest możliwość wygaszenia obrazu w momencie włączania wybranej bajki lub słuchowiska. Dzięki temu zabiegowi, kolorowe obrazki zmieniają kolorystykę na paletę szarości, a młody słuchacz może skupić swoją uwagę wyłącznie na słuchanym dźwięku. To funkcja, która może być przydatna podczas wieczornego słuchania bajek lub książek do poduszki.

            Polskie Radio Dzieciom to jedyne radio w Polsce, które przez całą dobę nadaje audycje skierowane do dzieci i ich rodziców. Można go słuchać przez odbiorniki cyfrowe DAB+, Internet oraz aplikację na smartfony. Wybrane audycje dla dzieci i rodziców, od 1 stycznia słuchać można także na platformie Polskiego Radia

          • Wirtualny kiermasz taniej książki z pożytkiem dla szkoły

          • Szanowni Państwo,

            od wielu lat nasza szkoła współpracuje z Księgarnią Taniej Książki w Tuliszkowie. Księgarnia ta jest hojnym darczyńcą - szkolna biblioteka, dzięki prowadzonym w szkole licznym kiermaszom książki - pozyskała niezliczoną ilość lektur szkolnych i inną literaturę dla dzieci i młodzieży.

            W związku z pandemią Księgarnia w Tuliszkowie zaprasza Państwa na kiermasz wirtualny. Ciekawa propozycja, zwłaszcza że dzięki Państwa zakupom, szkoła otrzyma darmowe lektury. Szczegóły akcji poniżej:

            http://booksspk.pl//DEMO_KSIAZKI/oferta_k2020/index.html

            Zachęcam Państwa do wzięcia udziału w kiermaszu książek za pośrednictwem sklepu internetowego www.ksiegarnia-tuliszkow.pl.

            Dzięki rozpropagowaniu tej akcji w społeczności szkolnej, zyskujecie Państwo możliwość uzbierania kwoty do wykorzystania na dowolne gratisowe książki z oferty księgarni, które szkoła może rozdysponować w wybrany przez siebie sposób, np. powiększając zbiory biblioteki szkolnej.

            Zasady są proste: przekazujemy Państwu specjalny kod, dzięki któremu skojarzymy zamówienie z Państwa placówką. Po zrealizowaniu każdego zamówienia, które w uwagach zostanie opatrzone tym kodem, do skarbonki Państwa placówki zostaje odłożona kwota 15% tego zamówienia, którą w dowolnym momencie przedstawiciel placówki w porozumieniu z dyrekcją wykorzystuje na dowolne książki z naszej oferty, np. odbierając lektury do biblioteki szkolnej.

            Im więcej osób zainteresuje się kiermaszem, tym większa kwota na gratisy będzie do dyspozycji. Informację nauczycielom i uczniom można przekazywać w dowolny sposób: przez e-dziennik, na stronie internetowej szkoły, na zebraniach z rodzicami, na tablicach ogłoszeń, na facebooku czy wewnątrzszkolnym mailingiem.

            Należy podkreślić, że w przypadku wielu naszych książek, poza opisami, można zapoznać się także z obszernymi ich fragmentami (Zobacz fragment książki) oraz filmami na ich temat (Zobacz film o książce).

            Kod identyfikujący szkołę w zamówieniach uzyskają Państwo, pisząc na adres: dropsik101@poczta.fm

            Alicja Stręk-Tworek

          • Polskie Radio Dzieciom. Rano budzi, potem bawi i uczy, a wieczorem pomaga zasnąć przy dźwiękach bajek, legend i kołysanek

          •  Polskie Radio Dzieciom nadaje zgodnie z rytmem przedszkolaka i ucznia. Kiedy szkoły i częściowo przedszkola są zamknięte, warto pamiętać, że cyfrowe Polskie Radio Dzieciom ma mnóstwo ciekawych propozycji dla dzieci i rodziców na każdy dzień. To całodobowe radio nadaje w ciągu tygodnia ponad 100 premierowych audycji przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych. Eksperymenty, rytmika, lekcje języków obcych, bajki, to tylko część tematów, które usłyszeć można każdego dnia, włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom

            -------------------------------

            Już od 7.00 do 10.00 w audycji "Poranek" dziennikarze tej całodobowej stacji budzą dzieci lepiej niż budzik, kogut czy wiadro wody. Wspólnie z młodymi słuchaczami dzwoniącymi do studia, sprawdzają, jak żyją mrówki, ile książek jest w bibliotece i który pociąg na świecie jest najdłuższy.

            W kąciku "Warsztat małego artysty" od poniedziałku do piątku o 9.30 dzieci dowiadują się jak przygotować makietę, z czego zrobić papierową rakietę i jak przy użyciu kolorowego papieru wykonać fale podobne do morskich.

            ------------------------------------

            Polskie Radio Dzieciom wspiera rozwój wyobraźni u dzieci. Niektóre audycje przenoszą najmłodszych słuchaczy w niezwykły świat w towarzystwie prawdziwie bajkowych postaci m.in. Misia Michasia, Smoka Adasia, Królika Filipa, Lwa Leopolda Grzywy, Detektywa Maurycego Śladka, Kaczki Siłaczki i Kucharza Bulgota. Te propozycje usłyszeć można od poniedziałku do piątku od 11.00 do 12.00 i od 18.00 do 19.00 oraz w sobotę od 16.00 do 17.00.

            ----------------

            A gdy po całym dniu pełnym wrażeń zaczyna się pora snu, Polskie Radio Dzieciom proponuje kołysanki, opowiadania i legendy. O 19.00 w "Wieczornych pogaduchach" przy dźwiękach spokojnej muzyki, opowiadane są niezwykłe historie i bajki. Stałym punktem tej audycji jest "Książka do poduszki" czytana przez znanych i cenionych lektorów. Każdego dnia usłyszeć można premierowy odcinek fragmentów czytanej książki.

            --------------------------------------------------------------------------------------------

            Propozycje audycji weekendowych tej cyfrowej stacji to baśnie i legendy starych ludów świata, audycja sportowa dla całych rodzin, nauka śpiewu, audycje kulturalne dla dzieci i dorosłych, ciekawostki historyczne, wyprawa do polskich parków narodowych i wiele, wiele innych ciekawych audycji. Pełno w nich znakomitych gości i dobrej muzyki, nad którą w Polskim Radiu Dzieciom czuwa muzykolog.

            ----------------------------------------------------------------------------------

            Audycje te są źródłem wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.

            Są bezpieczną przestrzenią, ponieważ Polskie Radio Dzieciom nie emituje reklam! <<<

            Serdecznie zapraszamy

             

             

          • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

          • W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji na lekcji języka angielskiego przeprowadzono zajęcia tematyczne w formie quizów, których celem było uwrażliwienie młodzieży na różnorodność kulturową, pogłębienie zrozumienia takich pojęć jak stereotyp, dyskryminacja, różnorodność kulturowa.