SAMORZĄD SZKOLNY
SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA
SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA
ZAPRASZA DO UDZIAŁU W AKCJI ORGANIZOWANEJ POD PATRONATEM PCK:
„GORĄCZKA ZŁOTA”.
POLEGA ONA NA ZBIÓRCE MONET
O NOMINAŁACH 1, 2 i 5 GROSZOWYCH.
KONKURS TRWA
OD 01.05.2021R. DO 31.10.2021R.
KWOTA ZEBRANA PODCZAS AKCJI BĘDZIE PRZEZNACZONA M.IN. NA DOFINANSOWANIE OBIADÓW,
ZAKUP ARTYKUŁÓW SZKOLNYCH.
PODSUMOWANIE AKCJI ODBĘDZIE SIĘ
W LISTOPADZIE 2021R.
PROSIMY O ZBIERANIE MONET
W KLASACH –BĘDĄ JE ODBIERAĆ WOLONTARIUSZE. ZA WIĘKSZE ILOŚCI OPIEKUNKA SKW WPISUJE POCHWAŁY 😊Regulamin Konkursu na „KONKURS ZŁOTA”
1. Przedmiotem konkursu jest zbieranie nominałów: 1, 2, 5 groszy.
2. Organizatorem konkursu jest OR PCK w Miliczu ul. Waresiaka 7/6, 56-300 Milicz.
3. Celem konkursu jest kształtowanie prospołecznych działań i pomoc rzeczowa dla dzieci.
4. Konkurs rozpoczyna się dnia 01.10.2021 r. i trwać będzie do dnia 31.10.2021 r.
5. Konkurs polega na zbiórce nominałów 1,2,5 groszy pod hasłem „Konkurs Złota”, wygrywają szkoły, które zdobędą największą wagę złota.
6. W konkursie mogą brać udział wychowankowie przedszkoli, uczniowie ze szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich.7. Warunki uczestnictwa w konkursie ;
1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zbieranie środków
finansowych na ten cel.
2. Każdy z podmiotów zobowiązany jest do poinformowania (telefonicznie, drogą mailową, osobiście)
o chęci uczestnictwa w konkursie Oddział Rejonowy PCK.
3. Uzbierane nominały będą ważone przez oddział PCK w dniu odbioru do 5.11.2021
Waga uzbieranych monet będzie potwierdzona pisemnie w protokole stanowiącym załącznik
do niniejszego regulaminu. Kopię protokołu otrzymuje placówka biorąca udział w konkursie.
Wyniki konkursu i nagrody
1. Komisja powołana przez organizatora, przeliczy wagę, wyłoni laureatów konkursu, a kwotę uzbieranych środków przeliczy Bank Spółdzielczy w Miliczu.
2. Laureaci zostaną wyłonieni na podstawie największej wagi uzbieranych monet.
3. Organizator zapewnia cenne nagrody rzeczowe za przyznane miejsce I, II i III w konkursie w
kategoriach:
- Placówki edukacyjne- Przedszkola oraz edukacja wczesnoszkolna klasy 1-3
- Szkoły Podstawowe klasy 4-8
- Szkoły średnie
4. Komisja ma prawo do wytypowania dodatkowych nagród.
5. Wyniki konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 25.11.2021
Postanowienia końcowe
1. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje regulamin.
2. Wszelkie wątpliwości dotyczące zasad Konkursu, postanowień jego Regulaminu i interpretacji rozstrzyga Organizator.
3. Organizator jest uprawniony do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu, o ile nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w Konkursie. Dotyczy to w szczególności zmian terminów
poszczególnych czynności konkursowych oraz zmian specyfikacji nagrody.
"PCK-HDK rymowankę ułożyć się da"
III SZKOLNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC
REGULAMIN
III SZKOLNEGO KONKURSU
NA NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W TRZEBNICY- Cele konkursu
Celem konkursu jest rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej indywidualnej
i wspólnotowej oraz rozwój talentów u dzieci, jak również budzenie aktywności twórczej dzieci, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielnie się nimi z innymi.- Uczestnicy konkursu
Konkurs jest skierowany do uczniów klas 0 SP nr 1 w Trzebnicy.
- Temat konkursu
Tematem konkursu jest różaniec wykonany dowolna techniką, przy wykorzystaniu najróżniejszych materiałów (np.: kasztany, fasolki, koraliki oraz wiele innych) i pomysłów
na wykonanie różańca. Liczymy na pomysłowość i oryginalność.- Termin konkursu
Wykonane różańce należy składać u katechetek do 18 października 2021 roku. Każdy różaniec powinien być odpowiednio podpisany z podaniem imienia i nazwiska ucznia oraz klasy.
- Rozstrzygnięcie konkursu
Z dostarczonych przez dzieci różańców, specjalnie powołane jury konkursowe wyłoni zwycięzców, którym zostaną przyznane nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi
25 października.- Postanowienia końcowe
Udział w konkursie oznacza zgodę na przetwarzanie danych osobowych i upowszechnianie wizerunku ucznia na potrzeby promocji konkursu i szkoły. Wszystkie prace zostaną wystawione w Szkole Podstawowej nr 1 w Trzebnicy a fotorelacja zamieszczona na stronie internetowej szkoły oraz prasie lokalnej.
Prosimy o załączenie informacji, jeżeli praca może być przekazana na Konkurs parafialny
na najpiękniejszy różaniec w Bazylice w Trzebnicy.KATECHETKI:
P. Monika Wojewódka
P Monika Budziak – Mielnik
Spotkanie uczniów klas 8 z doradcą zawodowym
Wszyscy doskonale wiemy, że planowanie ścieżki edukacyjnej i zawodowej sprawia uczniom kończącym szkołę podstawową poważną trudność. Mimo rozumienia wagi podejmowanej decyzji, dla wielu uczniów jest to decyzja trudna. Chcemy dać naszym uczniom jak najwięcej wskazówek, informacji, żeby podejmowane przez nich decyzje, były jak najbardziej przemyślane.
W poprzednim tygodniu odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych z Panią Beatą Wyrzykowską - doradcą zawodowym pracującym w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Trzebnicy. W czasie spotkania Pani omówiła grupy zawodowe i związane z nimi predyspozycje zawodowe. Uświadomiła uczniów, że każdy ma mocne i słabsze strony oraz naturalne predyspozycje do wykonywania konkretnych zawodów. Im bardziej je pozna, tym lepiej może wybrać szkołę ponadpodstawową, a później zawód.
Zaprosiła uczniów raz z rodzicami na spotkania w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Trzebnicy, która reagując na potrzeby uczniów oferuje wsparcie doradcy zawodowego. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej http://poradniapp.trzebnica.pl/ .
Beata Białecka
Wycieczka do Skansenu Rolniczego w Borówku
Dnia 22 września klasy 2 wybrały się na wycieczkę do Skansenu Rolniczego w Borówku. Jest to skansen maszyn i urządzeń rolniczych, którego założycielem i właścicielem jest sołtys Borówka. To jedyne tego typu miejsce na Dolnym Śląsku. Dzieci mogły podziwiać maszyny i urządzenia rolnicze pochodzące z różnych stron Polski, które zostały tu odrestaurowane. Jednym z najstarszych eksponatów znajdujących się w skansenie był pług z 1840r. oraz młockarnie z lat 30. XXw. Uczniowie mogli również podziwiać kopaczkę do ziemniaków sprzed 150 lat oraz przedwojenne chomąta, siewniki, żniwiarki, obsypywaczki do ziemniaków, śrutowniki do zboża oraz starodawne wyposażenia domu np. maselnicę, nieckę do wyrabiania ciasta na chleb oraz zabawki i pierwsze telewizory. Dzieci miały okazję obejrzeć oraz nakarmić zwierzęta gospodarskie tj. konie, kozy i barany. Uczniowie przeszli się również ścieżką zmysłów i obejrzeli interaktywne tablice edukacyjne. Było również wspólne biesiadowanie w Chacie Borówek, w której zjedliśmy pyszne kiełbaski z dużego paleniska. Nie zabrakło również tańców przy światłach dyskotekowych i głośnej muzyce. Jednak najbardziej dzieci były zadowolone z przejażdżki traktorem Ursusem c330. Okrzyków zadowolenia i uśmiechów było co niemiara. Na koniec mieliśmy przyjemność skosztować przepysznych ziemniaków z parnika. Skansen w Borówku jest doskonałym sposobem na pożyteczne i ciekawe spędzanie wolnego czasu. Można zaczerpnąć tam wiedzy historycznej. Jest to niezwykle urocze miejsce. Co roku organizowane są tam Piknik Borówkowy i Dzień Pieczonego Ziemniaka. Uczestnicy wycieczki zmęczeni ale bardzo zadowoleni wrócili do szkoły.
Wychowawczynie klas 2: Aleksandra Frankowska, Elżbieta Kowalczyk, Natalia Rupocińska
2
A to ciekawe... Doświadczenia przyrodnicze
Zmysł smaku to jeden z podstawowych zmysłów człowieka. Dzięki niemu możemy delektować się smakiem przeróżnych potraw. Za odbieranie tych bodźców odpowiedzialne są właściwe kubki smakowe. Na lekcjach przyrody uczniowie klas czwartych sprawdzali jak rozmieszone są kubki smakowe na języku.
K.Proksza
Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej "Kruczyna"
W drugim tygodniu września klasa 5c wybrała się na wycieczkę integracyjną do Zagrody Edukacyjnej "Kruczyna" w Pęgowie. Wspólnie udaliśmy się na lekcje przyrody do lasu, aby dowiedzieć się ciekawostek na temat jego mieszkańców. Poznaliśmy wiele gatunków zwierząt zamieszkujących gospodarstwo …od świnek, przez kucyki po pawie. Dowiedzieliśmy się również wielu rzeczy na temat gliny i każdy toczył swoją własną miseczkę na kole garncarskim.
K.Proksza
Prezentacja kandydatki do Samorządu Uczniowskiego - Oliwii Ociepki
Iga Krawczyk złotą medalistką w Dolnośląskim Turnieju Volleymanii w minipiłce siatkowej dziewcząt
W Dolnośląskim Turnieju Volleymanii w minpiłce siatkowej dwójek 1 miejsce zdobyła nasza uczennica Iga Krawczyk.
Serdeczne
gratulacje dla zawodniczek i trenerki - pani Lidii Rojewskiej!!!!!!
Nasz uczeń Oskar Kowalewski na Zawodach MTB wśród sław światowego kolarstwa
24-26.09 w Jeleniej Górze odbywały się międzynarodowe zawody MTB, w tym wyścigi XCO z udziałem Mistrzyni Olimpijskiej z Tokio Jolandy Neff i Mai Włoszczowskiej, dla której był to ostatni wyścig w tej formule w jej zawodowej karierze. W niedziele odbył się w tym samym miejscu Bike Maraton, w którym Oskar Kowalewski, uczeń 4C wystartował na dystansie 19 km, było szybko i wyczerpująco. Był 77 na 120 osób, zostawiajac w tyle wielu dorosłych.Wielkie brawa dla Oskara i gratulacje!
Lidia Rojewska
#. Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej
Dzień Przedszkolaka w Gminnym Przedszkolu im. Polskiej Niezapominajki w Trzebnicy
Nasza fotorelacja z Dnia Przedszkolaka na sportowo. Bawiliśmy się świetnie w Przedszkolu Nr 2.
Lidia Rojewska z wychowankami
3
Narodowe Czytanie '2021
4 września w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury i Sztuki odbyła się już dziesiąta odsłona Narodowego Czytania. Akcja wspólnego wykonywania ważnych dzieł należących do kanonu literatury polskiej została zapoczątkowana w 2012 roku przez Kancelarię Prezydenta RP. Pierwszym utworem wykonanym w ramach Narodowego Czytania był „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Lekturą obowiązującą w tegorocznej edycji stała się „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Naszą szkołę w Narodowym Czytaniu reprezentowała pani wicedyrektr Beata Białecka oraz uczniowie - Marcelina Kuraj i Jan Wrzos -Kuśmirek.
Żródło Centrum kultury i Sztuki w Trzebnicy
Międzynarodowy Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów, pokonywania ograniczeń i pobudzania wyobraźni. W tym dniu zorganizowanych było wiele działań, które pomogły dzieciom odkryć talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim była kropka. Wspólnie obejrzeliśmy film "The Dot" . Następnie uczniowie zainspirowani przez małą Vashti tworzyli kropkowe kolaże, rysunki. Dzieci bardzo chętnie wykonali swoje prace plastyczne.
Wychowawczynie zerówek: 0a, 0b, 0c , 0d
TO(działa)MY! - projekt Unicef i Santander Bank Polska
Międynarodowy Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów, pokonywania ograniczeń i pobudzania wyobraźni. W tym dniu zorganizowanych było wiele działań, które pomogły dzieciom odkryć talenty, poznać mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim była kropka. Wspólnie obejrzeliśmy film "The Dot" . Następnie uczniowie zainspirowani przez małą Vashti tworzyli kropkowe kolaże, rysunki. Dzieci bardzo chętnie wykonali swoje prace plastyczne.
Wychowawczynie zerówek: 0a, 0b, 0c , 0d
5
82. rocznica sowieckiej agresji na Polskę
17 września 1939 r. Armia Czerwona, bez wcześniejszego wypowiedzenia wojny, wkroczyła na terytorium II Rzeczypospolitej. Złamała tym samym obowiązujący od 1932 r. polsko-sowiecki pakt o nieagresji. Napaść była konsekwencją tajnego układu niemiecko-sowieckiego podpisanego 23 sierpnia 1939 r. przez ministra spraw zagranicznych III Rzeszy Joachima von Ribbentropa i Wiaczesława Mołotowa, ludowego komisarza spraw zagranicznych Związku Sowieckiego.
Od około 4:00 nad ranem wojska sowieckie w liczbie ponad 600 tys. żołnierzy sowieckich, 4700 czołgów i 3300 samolotów rozpoczęły przekraczanie granicy polskiej na całej jej długości. Aresztowano ponad 200 tysięcy Polaków. Z nich ponad 21 tysięcy zostało wiosną 1940 r. zamordowanych przez NKWD.
Symbolicznym przypieczętowaniem niemiecko-sowieckiego triumfu było zorganizowanie 22 września w Brześciu Litewskim wspólnej parady wojsk Hitlera i Stalina.
28 września, wbrew obowiązującemu prawu międzynarodowemu, Sowieci i Niemcy podpisali traktat o granicach i przyjaźni, który wytyczał granicę niemiecko-sowiecką na okupowanym wojskowo terytorium Polski. W konsekwencji zmasowanego i skoordynowanego ataku agresorów, armia polska znalazła się w sytuacji bez wyjścia. Polski opór wojskowy ustał 5 października 1939 r.
Od 2004 r. każdego 17 września obchodzony jest w Polsce Światowy Dzień Sybiraka, którego głównym celem jest upamiętnienie losów polskich zesłańców. W tym celu powołano również Muzeum Pamięci Sybiru, którego uroczyste otwarcie ma miejsce dzisiaj, 17 września 2021 r. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą muzeum.
Ostatnia aktualizacja: 17 września 2021r.
Źródło:ORE
"Od siebie trzeba wymagać najwięcej"
Uczniowie klas 7 i 8 przygotowali plakaty poświęcone ogłoszonym w niedzielę nowym błogosławionym Kościoła katolickiego: kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu oraz matce Elżbiecie Czackiej. Oprócz ciekawostek z życia znalazły się tam również ważne słowa wypowiedziane przez Prymasa Tysiąclecia, np.: „Od siebie trzeba wymagać najwięcej”.
Zachęcamy do obejrzenia.Monika Wojewódka
SZKOLNY KONKURS FIZYCZNY
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie